Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Najít si dívku není nic jednoduchého, hlavně když chodíte na střední školu. Mnoho dívek i chlapců v této době prochází mnoha změnami a stále hledají sami sebe a své štěstí. Pokud si chcete na střední škole najít dívku, je pravděpodobné, že ani jeden z vás nebude mít moc zkušeností. Nebojte se – pokud dívku opravdu chcete, stačí trochu flirtovat, chovat se k ní hezky a nakonec ji pozvat na rande.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Udělejte na ni dojem

 1. 1
  Zajistěte, aby si vás dívka všimla. Pokud chcete chodit s dívkou na střední škole, musíte zajistit, aby si vás tato dívka všimla. Nebudete schopni se s ní seznámit, když nebude ani vědět, kdo jste. Měli byste chodit hezky upravení, usmívat se a dbát na hygienu. Vždy když ji potkáte, se snažte vypadat co nejlépe.
  • Pokud víte, že se s ní uvidíte, dejte si na svém vzhledu záležet.

  • I když máte zrovna špatnou náladu, se na ni stále usmívejte.

 2. 2
  Dejte jí najevo, že se dobře bavíte. Pokud na dívku chcete udělat dojem, ukažte jí, že jste okouzlující a zábavný kluk. Měla by vidět, že se dobře bavíte se svými přáteli a užíváte si svůj život. Je jedno, co děláte, hlavně to dělejte srdcem a s láskou, aby viděla, že jste sebejistý a vtipný kluk, který se nikdy nenudí.
  • Neohromíte ji tím, že budete v hodině spát a kopat lidem do skříněk. Ukažte jí, že jste dospělý, ale je s vámi zábava.

 3. 3
  Získejte si její pozornost při hodině. Nemusíte se chovat jako šprt, abyste se dívce zalíbil. Měli byste se ale snažit získat její pozornost i během hodin. Před hodinou si povídejte s kamarády, aby viděla, že máte rád lidi. Dávejte pozor a odpovídejte na otázky správně, aby viděla, že jste chytrý. Nikdy se nechovejte drze k učitelům jen abyste někoho rozesmál.
  • Můžete si v hodině někdy dělat z něčeho legraci, ale nikdy se neposmívejte učitelům. Dívka by si myslela, že jste nafoukaný.

  • Když se vaše oči setkají, nebo na sebe narazíte na chodbě, nebojte se ji pozdravit.

  • Pokud sedíte vedle sebe, můžete se bavit o tom, co bylo za úkol, jak jste připraveni na test, nebo o dalších vyučovacích hodinách.

 4. 4
  Získejte si její pozornost i mimo školu. Můžete na dívku udělat dobrý dojem i když na ni narazíte venku, v obchodě nebo na nějakém večírku. Nemusíte se kvůli ní stavět na hlavu. Když na ni někde náhodou narazíte, nebuďte nesmělí a nevyhýbejte se jí jen proto, že jste na setkání nebyl připraven. Oslovte ji a zeptejte se jí, jak se má.
  • Když ji potkáte venku nebo ve škole, zamávejte na ni a usmějte se.

  • Když ji potkáte na nějakém večírku, bavte se s přáteli a známými a také s ostatními dívkami. Uvidí, že jste společenský člověk a vycházíte s každým.

 5. 5
  Chovejte se přátelsky. Možná máte pocit, že není cool dávat najevo zájem a usmívat se, ale ve skutečnosti je to přesně naopak. Dívka by měla vidět, že se vám při pohledu na ni rozzáří oči a měla by mít pocit, že se jí líbíte. Když ji uvidíte, usmějte se na ni a zeptejte se jí, jak se má. Nebojte se, že ztratíte svoji tvář jen proto, že ji nebudete ignorovat.
  • Většina středoškoláků jsou kluci, kteří jsou nervózní a neumí se s dívkami bavit. Když budete uvolněný a sám sebou, vystoupíte tím z davu.

 6. 6
  Dejte se s ní do řeči. Pozdravte dívku a ukažte jí, že se dobře bavíte. Přijde ale chvíle, kdy se budete muset dát do řeči a zapojit se do smysluplného rozhovoru. Když dívka uvidí, že se s ní dokážete uvolněně a smysluplně bavit, budete mít větší šanci, že se s vámi bude cítit dobře a bude s vámi chtít chodit.
  • Snažte se zajistit jí pohodlí. Poslouchejte ji a všímejte si její řeči těla.

  • Zeptejte se jí, co se chystá dělat. Když ji potkáte ve škole, zeptejte se, jaký předmět teď má. Když ji potkáte venku ve sportovním, zeptejte se jí, jestli si jde zaběhat nebo hraje nějaký týmový sport.

  • Rozesmějte ji. Když si vhodným způsobem uděláte legraci sami ze sebe nebo z někoho, koho oba znáte, uděláte na ni dobrý dojem.

  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zajistěte, aby se s vámi cítila skvěle

 1. 1
  Projevte zájem o její život. Pokud chcete, aby dívka věděla, že vám na ní záleží, musíte ukázat, že máte zájem o její život. Neměli byste ji vyslýchat, ale naučte se dávat najevo zájem o její život, její rodinu a přátele a věci, které jsou pro ni důležité.
  • Ptejte se jí na sporty, které dělá, nebo na tanec. Dívky většinou tanec milují.

  • Ptejte se jí na její domácí zvířata.

  • Ptejte se jí na její kamarádky. Díky rády mluví o svých kamarádkách a jejich problémech.

  • Mluvte spolu vyrovnaně. Měl byste jí říct také něco o sobě, ne jen poslouchat, jak se vám svěřuje.

 2. 2
  Zeptejte se jí na názor. Pokud chcete dívce ukázat, že vám na ní záleží, chtějte znát její názor na různé věci. Můžete s ní flirtovat tak, že se jí zeptáte, co říká na vaše nové boty nebo váš nový účes. Můžete to ale zkusit i jinak a ptát se jí na vážnější věci.
  • Pokud ve třídě probíhala zajímavá diskuse, můžete se jí o přestávce zeptat na její názor na celou věc.

  • Pokud jste oba viděli nějaký nový film, zeptejte se jí, co si o něm myslela.
  • Zeptejte se jí na její oblíbenou hudbu. Nakonec ji můžete i pozvat na koncert kapely, kterou máte oba v oblibě.

 3. 3
  Zalichoťte jí. Pokud chcete, aby se s vámi dívka cítila dobře, měli byste jí pochválit vzhled i osobnost. Nemusíte to přehánět a lichotit jí nepříjemně. Neříkejte jí, že je nejkrásnější dívka na světě. Raději jí pochvalte tričko nebo vlasy. Zde je několik tipů na vhodné lichotky:
  • Moc rád si s tebou povídám.“
  • „Krásně se směješ.“
  • „Už ti někdo někdy řekl, že vypadáš jako /jméno nějaké herečky/?“
  • „Je úžasné, že s přehledem zvládáš školu i sport!“
 4. 4
  Flirtujte s ní. Až se trochu lépe poznáte, můžete s dívkou začít jemně flirtovat. Buďte hraví a ukažte jí, že se vám líbí. Využívejte také řeč těla – udržujte s ní oční kontakt, usmívejte se a naklánějte se k ní.
  • Škádlete ji a nechejte ji, aby škádlila i ona vás. Nedělejte si legraci z ničeho vážného. Raději si ji třeba z legrace dobírejte kvůli tomu, že ráda nosí růžovou, nebo že je v matematice lepší, než ostatní dívky.
  • Prolomte dotekovou bariéru a jemně se jí dotkněte na ruce. Když řekne něco hodně vtipného, zasmějte se a položte jí ruku na rameno.
 5. 5
  Ukažte jí, že jí věnujete pozornost. Pokud chcete, aby se do vás dívka zamilovala, musíte jí ukázat, že jí věnujete veškerou pozornost. Pokud má nový účes, pochvalte jí ho. Pokud vám naposled říkala, že je nervózní z nějaké zkoušky nebo testu, zeptejte se jí, jak to dopadlo. Takové malé věci jí ukážou, že vám na ní skutečně záleží.
  • Když například řekne, že má ráda Ryana Goslinga, můžete zmínit, že zrovna dávají film, ve kterém hraje. Bude mít radost, že si pamatujete tyto maličkosti a možná z toho nakonec vznikne pozvání na rande!
  • Pokud si spolu už nějakou dobu povídáte a ona se chová trochu chladně a zmateně, řekněte jí, že na ní poznáte, že něco není v pořádku a zeptejte se jí, jestli o tom s vámi chce mluvit. I kdyby odmítla, bude ráda, že se o ni zajímáte.
  • Pokud například víte, že ji čeká těžký test nebo zkouška, popřejte jí hodně štěstí a potom se jí zeptejte, jak to dopadlo. Nemusíte si pamatovat celý její rozvrh, stačí, když budete věnovat pozornost tomu, co je pro ni důležité.
 6. 6
  Udělejte pro ni něco hezkého. Pokud spolu flirtujete a poznáváte se, můžete pro ni něco udělat. Dáte jí tím najevo, že pro vás hodně znamená. Nemusí jít o žádné okázalé gesto – stačí, když jí s něčím pomůžete a ukážete jí, že jsou pro vás její pocity důležité.
  • Pokud víte, že má nabitý den a nestíhá si zajít ani na oběd, zastavte se za ní a doneste jí nějakou svačinu.
  • Zanechte rozhovoru s kamarády a doprovoďte ji do třídy.
  • Pokud na vás čekají kamarádi, nenechávejte dívku samotnou. Povídejte si s ní tak dlouho, dokud nebude mít jistotu, že se s ní bavíte rád. Klidně nechejte kamarády chvíli čekat, jistě vám to odpustí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Pozvěte ji na rande

 1. 1
  Ujistěte se, že se jí líbíte. Neexistuje žádný osvědčený způsob, jak to zjistit, ale když budete pozorně sledovat její signály, poznáte, zda se jí líbíte. Až budete mít téměř jistotu, že se jí líbíte, nebude pro vás problém ji pozvat na rande, nebo se jí zeptat, jestli by s vámi chtěla chodit. Všímejte si těchto věcí:
  • Pokud se celá rozzáří kdykoli vás vidí a ráda si s vámi povídá, líbíte se jí.
  • Stále se směje vašim vtipům, i když nejsou tak vtipné.
  • Její kamarádky se na vás dívají a smějí se, nebo ve vaší přítomnosti náhle přestanou mluvit.
  • Dívka mluví o tom, že by chtěla s někým chodit, nebo se vás ptá na to, co budete dělat o víkendu a doufá, že ji někam pozvete.
 2. 2
  Vyberte si správný čas a místo. Pokud chcete mít větší šanci, musíte si vybrat správný čas a místo. Jde o to, abyste oba byli klidní a uvolnění. Zeptejte se jí, až budete sami, aby neměla pocit, že vás poslouchají její nebo vaši kamarádi. Také byste ji neměli zvát na rande když nemá dobrou náladu, nebo když někam spěchá.
  • Nemusíte si dělat starosti s výběrem romantického místa. Když budete čekat příliš dlouho a odkládat to, můžete svoji šanci promarnit.
  • Můžete ji pozvat na rande po škole, ale pouze pokud ji nebudete zdržovat.
 3. 3
  Řekněte jí, že se vám líbí. Nemusíte jí hned říkat, že je to ta nejkrásnější dívka, jakou jste kdy viděl, i když si to jistě myslíte. Začněte zvolna, řekněte jí, že se s ní dobře bavíte a že jste rád, že jste se poznali. Pokud máte hodně věcí společných, bavte se o tom. Nemělo by vám to trvat déle než minutu, nemusíte jí hned říkat všechno, co se vám na ní líbí.
  • Řekněte jí, že jste se už dlouho chystal jí něco takového říct.
  • Sledujte její reakce. Pokud se k vám naklání, usmívá se nebo se červená či vám dokonce řekne, že se jí také líbíte, pozvěte ji na rande. Když se stáhne, řekne, že už musí jít, nebo zareaguje podrážděně, neměli byste ji rozrušovat ještě pozváním na rande.
 4. 4
  Pozvěte ji na rande. Až jí řeknete, že se vám líbí, měli byste ji pozvat na rande. Na střední škole to většinou znamená to samé, jako zeptat se jí, jestli s vámi chce chodit, takže se toho nebojte. Podívejte se jí do očí a sebejistě se jí zeptejte, jestli by si s vámi někam vyšla. Můžete si to doma vyzkoušet před zrcadlem, abyste nebyli tak nervózní.
  • Bohatě stačí, když řeknete: „Chtěla bys se mnou jít na večeři?“
 5. 5
  Zachovejte se dospěle. Na přijetí nebo odmítnutí pozvání reagujte klidně a dospěle. Pokud řekne ano, dejte jí najevo, jakou radost z toho máte. Nemusíte skákat štěstím, ale měli byste dát jasně najevo, že se vám opravdu líbí a máte radost, že vás neodmítla.
  • Když vaše pozvání přijme, mějte připravený program na rande. Můžete ji pozvat do kina nebo na taneční zábavu. Když uvidí, že přesně víte, kam ji vzít, bude vědět, že jste si první rande promyslel.
  • Když vás odmítne, chovejte se slušně a rozlučte se. Poděkujte jí za rozhovor a popřejte jí hezký den. I když s vámi na rande nepůjde, bude ráda, že jste se zachoval dospěle.
  • Za každou cenu to neberte smrtelně vážně! Střední škola je ideální čas pro získávání zkušeností s dívkami. Není ale nutné se pouštět do žádných vážných vztahů.
  Reklama

Tipy

 • Zajděte si spolu na nějaký strašidelný film. Dívka se k vám bude chtít tulit. Hlavně ale nedávejte najevo, že se sám bojíte, jinak se vám bude smát.
 • Nezkoušejte na dívku všechny tyto triky najednou. Jděte na to pomalu a postupně, abyste ji nevylekal.
 • Pokud jste zamilovaní, nevzdávejte to. Nikdy ale neplačte pro někoho, komu na vašich slzách nezáleží.
 • Nezapomínejte na to, že jste mladí. Jděte na to pomalu, na prvním rande stačí zajít si na nějaký film nebo se projít po parku.
 • Načasování je důležité. V pozdějších fázích vztahu na tom moc nezáleží, ale ze začátku je nezbytné správné načasování a dobrá nálada. Platí to hlavně pro zlomové události, například pozvání na první rande nebo vyznání lásky.
 • Nikdy nevěnujte ostatním dívkám více pozornosti. Také se s dívkami bavte jemně a nebuďte agresivní.
 • Dodržujte hygienu! Dívka nikdy nebude chtít kluka, který si nečistí zuby nebo si neumývá ruce. Sprchujte se, myjte si ruce, čistěte si brýle, zuby atd.
 • Nebuďte nesmělí. Je pravděpodobné, že se dívka stydí stejně jako vy. *Nenechávejte všechnu práci na ní, třeba se k tomu neodhodlá a vy promarníte svoji šanci.
 • Nesnažte se nic hrát nebo předstírat. Buďte sami sebou a buďte k ní upřímní ohledně svých citů.
Reklama

Varování

 • Neměli byste se s ní chovat úplně jinak než s kamarády nebo jindy. Kdyby na to přišla, myslela by si, že to na ni hrajete.
 • Nechovejte se příliš gentlemansky, mohli byste dívku vystrašit. Chovejte se mile, ale nechovejte se jako holka.
 • Užívejte si čas, který společně trávíte, ale nebuďte svojí dívkou posedlý!
 • Když budete dívku příliš škádlit a dobírat si ji, mohli byste ji naprosto odradit. Pokud se vám opravdu líbí, neutahujte si z ní.
 • První rande nemusí být nic velkého. Když to přeženete, dívka si bude myslet, že jste zoufalec. Vezměte ji například na školní sportovní zápas a kupte jí něco sladkého nebo kousek pizzy.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 223 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 903 krát
Kategorie: Škola a univerzita
Stránka byla zobrazena 6 903 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama