Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být sám je nanic. Nechtěli byste někoho, kdo vás obejme? Nechtěla byste cítit vůni pánské kolínské? Pokud chcete přítele, ale nemůžete si žádného najít, přečtěte si náš článek. Najdete zde tipy na to, jak najít skutečnou láskou (a hodného partnera k mazlení).

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Hledejte hodné muže

 1. 1
  Poznávejte nové muže. Než s někým začnete chodit, budete muset nejprve poznat nové lidi. Můžete se snažit budovat vztah s někým, koho již znáte, nebo můžete hledat nové lidi. Je to jednoduché a zábavné, nemusíte se toho bát!
  • Zapište se do nějakého klubu a hledejte lidi, kteří mají stejné zájmy. Může jít o sport, výtvarné koníčky nebo náboženství. Najděte si něco, co máte rádi a snažte se poznat co nejvíce lidí, se kterými máte něco společného.
  • Choďte do klubů (klidně i do těch nočních) a dávejte se do řeči s lidmi, které tam potkáte. Vždy ale používejte zdravý rozum.
  • Najděte si na internetu skupinu lidí, která se vám zamlouvá. Může jít o fórum k nějakému seriálu nebo klidně o multiplayerovou hru, která vás bude bavit.
 2. 2
  Snažte se poznat muže. Když někoho potkáte, snažte se ho nejprve trochu poznat a neskákejte rovnou do vztahu. Nemůžete někoho posoudit pouze podle vzhledu. Snažte se vždy najít někoho, kdo splňuje vaše základní požadavky.
  • Je vtipný? Je hodný? Je chytrý? Rozhodněte si, co je pro vás důležité a snažte se během prvních konverzací zjistit, zda daný muž tato kritéria splňuje. Pokud se zdá, že se k sobě nehodíte, nestojí to za to jen proto, že se vám líbí.
 3. 3
  Dejte pozor, abyste nebalila zadané muže. Pokud daný muž již někoho má, měla byste se posunout dál, jistě nechcete ublížit jiné dívce. Pomůžete tím sobě, jemu i jeho přítelkyni. Jistě byste nechtěli, aby se takto někdo choval k vám.
 4. 4
  Zjistěte, co si o něm myslí ostatní lidé. Zeptejte se ostatních lidí, co si o něm myslí. Pokud jeho kamarádi a hlavně kamarádky řeknou, že by byli rádi, kdybyste spolu chodili, je to dobré znamení. Můžete se zeptat také společných přátel, co si o něm myslí. Zkuste i jeho kolegy nebo spolužáky.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Spřátelte se

 1. 1
  Jděte na to pomalu. Nespěchejte na muže. Nezapomeňte ale, že pokud se mu nelíbíte taková, jaká jste, nestojí za to, abyste s ním ztrácela čas. Najděte si někoho jiného. Nedoufejte, že spolu začnete chodit okamžitě – dejte tomu čas a nejprve se poznejte. Podnikejte spolu různé věci a postupně se vídejte stále častěji. Dejte si ale také nějaký prostor sami pro sebe. Často když máte mezi sebou skvělé přátelství, váš vztah se postupně vyvine v něco více. Snažte se nepůsobit zoufale: nemusíte se přece hned rozhodnout, jestli spolu chcete strávit zbytek života.
 2. 2
  Ukažte mu, že jste jiná. Vždy ale buďte sama sebou. To je důležité hlavně pokud jde o společenského muže, kterého ženy často oslovují. Je důležité, abyste se od těch ostatních lišila. Nebuďte pouze jednou z davu a nepodporujte předsudky o ženském pohlaví. Nesnažte se ho získat jen proto, že vypadá dobře. Buďte zábavná a jiná a jistě ho tím ohromíte. Nespěchejte na něho a dovolte mu, aby vás poznal.
 3. 3
  Buďte přístupná. Neuzavírejte se před lidmi, ani nehrajte nedostupnost. Udělejte si na toho druhého čas a dejte mu najevo, že s ním chcete být. Usmívejte se a udržujte oční kontakt. Snažte se nevypadat vystrašeně ani naštvaně. Myslel by si, že se s ním nechcete bavit a ztratil by zájem.
  • Můžete ho pozvat například na oběd.
  • Usmějte se na něho a zamávejte mu, když ho někde zahlédnete.
  • Buďte milá také na ostatní lidi. Ukažte mu, že za vámi může s čímkoli přijít. Buďte na lidi milá, lichoťte jim, nebuďte drzá a prostě dávejte najevo, že nikomu neukousnete hlavu, když si s vámi bude chtít popovídat.
 4. 4
  Promluvte si. Je důležité dát se spolu do řeči. Když na sebe narazíte, najděte si nějaké téma k hovoru. Čím více spolu budete mluvit, tím bližší si budete a také posílíte své přátelství, které by se později mohlo vyvinout v něco víc.
 5. 5
  Buďte dobrou kamarádkou. Když se spřátelíte, dejte pozor, abyste mu byla dobrou kamarádkou. Podporujte ho a užívejte si spolu zábavu. Buďte někým, komu může důvěřovat a koho může obdivovat. Většina mužů chce chodit s dívkami, se kterými mají něco společného. Když budete blízcí přátelé, bude pro vás jednodušší spolu jednat a on uvidí, že vám na něm záleží a bude s vámi chtít trávit více času.
 6. 6
  Poznejte jeden druhého. Poznejte svého přítele jako člověka. Zjistíte tak, jestli se s ním skutečně chcete pouštět do vztahů. Nemusí se vám na něm líbit úplně vše, ale budete muset rozdíly akceptovat. Lidi nelze změnit, takže je důležité, abyste ho měla ráda takového, jaký je.
  • Když se budete bavit o politice, náboženství, dětství a rodině a také o zkušenostech ze školy a cílech a plánech do budoucna, poznáte, zda se k sobě s tímto člověkem hodíte.
 7. 7
  Zjistěte, co máte společného. Je důležité si užívat to, co máte společné (a co vás spojuje), ale také je dobré mít mezi sebou nějaké rozdíly (abyste si mohli navzájem rozšiřovat obzory). Mluvte spolu a zjišťujte, co máte společného.
 8. 8
  Zjistěte, jak to má se vztahy. Snažte se zjistit, zda je otevřený novým vztahům. Možná už se mu líbí někdo jiný, možná se dává dohromady z nepříjemného rozchodu a nechce nyní s nikým chodit. Budete ho muset respektovat a netlačit na něj, když nebude mít na vztah náladu.
  • Může být těžké takové informace získat, pokud se muže přímo nezeptáte. Staromódní metodou je ptát se jeho kamarádů. Společní přátelé vám mohou pomoci. Jeho kamarádi možná budou dokonce ochotní vám pomoci dát se dohromady. Musíte se jim ale zamlouvat.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Zajistěte, aby se do vás zamiloval

 1. 1
  Zajistěte, aby se cítil co nejlépe. Každý chce být s někým, kdo z něho dělá lepšího člověka. Díky tomu se cítíme dobře a máme pocit, že můžeme být skutečně dobří, když se budeme snažit. Snažte se udělat z tohoto muže lepšího člověka a podporujte ho v tom, co má rád. Dejte mu také dostatek prostoru, aby mohl tyto věci dělat.
  • Nezapomeňte: nechovejte se blahosklonně, nikdy neraďte, když o to člověk nepožádá a nikdy se nesnažte nikoho změnit. Pomozte mu stát se tím nejlepším člověkem, jakým může být a dovolte mu, aby sám provedl změny, které jsou k tomu nutné.
 2. 2
  Buďte mu dobrým příkladem a pomozte mu se zlepšovat. Nekritizujte svého přítele tvrdě, když se mu něco nepodaří. Bude se potom cítit špatně a začne se cítit špatně i s vámi. Raději mu buďte dobrým příkladem a ukažte mu, jak to dělat lépe. Jistě mu můžete říct, když se vám něco nelíbí, ale snažte se nebýt zlá a neovládat ho. Hlavně se ho nikdy nesnažte změnit.
  • Pokud mu to nejde ve škole, doučujte ho z předmětů, které vám jdou lépe, než jemu. Nedělejte jeho práci za něj, ale pomozte mu uvědomit si, že na to má a že to chce jen trochu snahy.
  • Pokud má problémy udržet si nebo najít práci, pomozte mu tím, že mu ukážete, jak je důležité mít dobrou práci a co pro to musí udělat. Nabídněte mu, že s ním napíšete životopis, mluvte spolu o tom, jak to udělat, aby ho práce více bavila, nebo mu pomozte najít práci, do které by se každý den mohl těšit.
  • Je velmi důležité nekritizovat ho na veřejnosti, ani v přítomnosti přátel nebo rodiny.
 3. 3
  Buďte i vy tím nejlepším člověkem, jakým můžete být. Ukažte mu, že si vedete dobře, i když u toho není. Ukažte mu, že z vás dělá lepšího člověka. Stejně jako vy chcete vidět, že z něho děláte lepšího člověka, to samé si přeje i on. Věnujte se společně věcem, které milujete a zajistěte, aby se cítil součástí vašeho života. Požádejte ho o radu, kdykoli nevíte, kudy kam.
 4. 4
  Dejte mu najevo svoji nezávislost. Ukažte mu, že jste fyzicky i duševně nezávislá. Nemusíte s ním dělat úplně vše (i když by měl mít pocit, že to chce) a měla byste mít vlastní hlavu. Bude vás potom vnímat jako zajímavého člověka, který má vysoké standardy. Jistě chce skutečnou přítelkyni a ne jen nějakou nafukovací pannu.
  • Nikdy se nebojte být k němu upřímná ohledně toho, co máte ráda a co ne. Řekněte mu, co si myslíte o všem, co vás napadne a nezapomeňte, že s ním nemusíte vždy ve všem souhlasit.
 5. 5
  Podporujte jeho nezávislost. Neměl by mít pocit, že s vámi musí trávit veškerý čas. Snažte se, aby nemusel všechny večery trávit jen s vámi. Podporujte ho v tom, co má rád a nechejte ho trávit čas také s přáteli. Vy byste naopak neměla zanedbávat své přátele.
  • Jedním z důvodů, proč se mnoho mužů vyhýbá vztahům je fakt, že se cítí jako v pasti a vadí jim, že si nemohou užívat věci, které je baví. Ukažte mu, že i když s vámi bude chodit, nemusí se těchto věcí bát.
 6. 6
  Buďte sama sebou. Pokud nejste, jak jinak budete vědět, že vás má skutečně rád takovou, jaká jste? Když budete předstírat, že jste někdo jiný, budete se cítit špatně kdykoli s ním budete a to byste rozhodně nechtěla, že ne? Pokud se s ním necítíte dobře, bude pro vás problém s ním mluvit a když spolu nebudete moci mluvit, jak chcete pěstovat společný vztah?
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Jděte do akce

 1. 1
  Nebojte se udělat první krok. Když najdete muže, se kterým toho máte hodně společného, nebojte se pozvat ho někam ven. Pokud se bojíte, protože si myslíte, že se mu nelíbíte, stejně to zkuste. Je to děsivé, ale neublíží vám to a můžete tím pouze získat!
  • Je možné, že je nesmělý, takže vám odvážný přístup zajistí úspěch. Možná si myslí, že jste na něho příliš dobrá, nebo se jednoduše bojí, že ho odmítnete.
 2. 2
  Flirtujte s ním. Flirtujte s ním, aby měl jistotu, že o něho skutečně máte zájem. Při rozhovoru se k němu naklánějte, jemně se ho dotýkejte a lichoťte mu (vždy ale upřímně, lidé poznají falešné lichotky).
 3. 3
  Pozvěte ho na rande. Když vše ostatní selže a on vás stále ještě nikam nepozval, udělejte první krok vy. Jistě nechcete, aby vám utekl! Vymyslete zábavné rande, které by ho bavilo a jděte do toho. Snažte se být sebejistá, pro většinu lidí je to přitažlivé.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Jak si v budoucnu snadno najít přítele

 1. 1
  Buďte dobrou partnerkou. Staňte se někým, s kým by lidé rádi chodili. Když se o vás bude vědět, že jste ve vztahu skvělá, snadněji si v budoucnu najdete přítele. Buďte zábavná, aktivní a podporujte svého přítele. Buďte jednoduše někým, s kým by každý chtěl trávit čas.
 2. 2
  Nebuďte kritická, líná ani majetnická. Měla byste se snažit nepůsobit na lidi jako líný nebo manipulativní člověk. Tyto vlastnosti způsobí, že s vámi ostatní lidé nebudou chtít nic mít. Dopřejte svému příteli nějaký prostor, dovolte mu být sám sebou a pracujte na tom, abyste i vy byla hodným a dobrým člověkem.
 3. 3
  Nepodvádějte svého přátele. Nejlepším způsobem, jak zaručit, že s vámi nikdo nebude chtít nic mít, je neustále podvádět svého přítele, nebo budit dojem, že ho podvádíte. Buďte věrná a věnujte svoji pozornost jemu. Pokud chcete flirtovat s někým jiným, nejprve se rozejděte se současným partnerem. Není to fér k nikomu z vás.
  Reklama

Tipy

 • Nenechejte se tlačit do vztahu. Pokud máte pocit, že vás někdo tlačí do něčeho, co nechcete, ukončete vztah. Nikdo nemá právo vás do ničeho nutit.
 • Nezapomeňte, že každý muž je jiný, takže si vyberte takového, který se vám líbí a který vás dokáže udělat šťastnou. Většinou jsou to hodní, milí a tiší muži. Protože neměli v životě moc štěstí se ženami, umějí ocenit kvalitní vztah a milující přítelkyni.
 • Pozvěte ho sama na rande, nikdy nežádejte kamarádky, aby ho zvaly za vás. Pokud nemáte na to, abyste ho pozvala sama, všechno ostatní ve vašem vztahu by bylo stejně divné. Navíc muži nemají rádi dívky, které nemají žádné sebevědomí a mluví jen prostřednictvím svých kamarádek. Budou si myslet, že se bojíte a budou z toho mít divný pocit. To rozhodně není pro vztah dobré.
 • Když vám muž řekne, že se mu líbíte, zajistěte, aby věděl, že se i on líbí vám. Měla byste vlastně udělat první krok.
 • Pokud máte pocit, že se vám líbí, ale necítíte se s ním dobře, pravděpodobně se k sobě nehodíte.
 • Nepomlouvejte ostatní dívky, muži to nesnášejí. Znudíte ho a budete mu připadat otravná.
 • Když mu budete říkat, že se vám líbí, buďte pozitivní. Možná se mu líbíte, možná ne. Zjistíte to jen tak, že si počkáte na odpověď. Pokud se dlouho snažil dostat k vám blíž, pravděpodobně se mu líbíte. Pokud vás ignoruje, nevolá vám, když to slíbí nebo vám neprojevuje náklonnost, pravděpodobně o vás nemá zájem, i když může být jinak moc milý a hodný. Je běžné, že se vám někdo líbí, ale nechcete s ním být.
 • Romantické vztahy jsou naplňující pouze pokud se v nich dívky chovají upřímně a uvážlivě. Měla byste důvěřovat a také být schopná poskytnout důvěru svému partnerovi.
 • Snažte se potkat ho o přestávkách ve škole. Bude rád, že na něho myslíte.
 • Mluvte spolu a brzy se stanete dobrými přáteli. Poznáte ho tak nejlépe, jak to vůbec jde.
 • Pokud stále chodíte do školy a máte společné předměty, požádejte ho, aby s vámi spolupracoval na nějakém projektu nebo domácím úkolu. Čím více času spolu strávíte o samotě, tím lépe.
Reklama

Varování

 • Snažte se nepůsobit zoufale, pouze byste ho tím odradila.
 • Když budete „stíhačka“ a budete na svém příteli viset, brzy ho tím odradíte. Nakonec se s vámi rozejde. Dejte pozor na to, abyste měla stále spoustu přátel a nebyla příliš závislá na svém partnerovi.
 • Pokud si uvědomíte, že se díky vám snaží pouze naštvat jinou dívku, ukončete to – je to jen velká ztráta času.
 • Nechoďte s nikým na základě sázky – když se pravda provalí, vašemu partnerovi tím velmi ublížíte.
 • Nedělejte nic, čeho byste později mohla litovat.
 • Nikdy netravte čas s ostatními muži, kteří by mohli vašemu partnerovi říct něco, co byste nechtěla.
 • Nedovolte mu, aby vás zklamal. Pokud se vás snaží změnit, rozejděte se s ním. Je to jasná známka toho, že vás nemá rád takovou, jaká jste.
 • Nepište mu neustále zprávy na Facebooku nebo na telefon. Klíčem ke každému vztahu je přímá komunikace, bez ní jste ztraceni. Muži mají rádi, když dívky řeší věci z očí do očí.
 • Nemusíte být smutná, když vám vztah nevyjde. Je ještě mnoho skvělých mužů, kteří by se k vám hodili.
 • Nechovejte se jako snob, jinak se mu nebudete líbit. Ostatní dívky to možná dělají, ale kvůli tomu se mužům nelíbí. Jde o tělo, nebo něco podobného. Pokud takového muže máte, je to špatný člověk. Ukončete vztah a jděte dál.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kamarádi, kteří budou podporovat váš nový vztah
 • Muž

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 437 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 17 667 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 17 667 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama