Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už jste z Irska nebo ne, určitě máte rádi svátek Svatého Patrika, ke kterému neodmyslitelně patří půllitr vychlazeného, zeleného piva. Kombinace brčálově zelené barvy a hezky pěnivého moku není úplně snadné dosáhnout. Jakmile se ale naučíte pár triků, budete si moct přiťuknout dřív, než řeknete „na zdraví“!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Potravinářské barvivo

 1. 1
  Vyberte si velmi světlé pivo. Pivo plzeňského typu nebo světlé pivo typu ale jsou nejlepší volba. I tmavší pivo můžete obarvit na zeleno, ale budete muset použít tolik barviva, že vám zezelenají i zuby, což určitě nechcete.
 2. 2
  Kápněte na dno půllitru 4 – 6 kapek tekutého potravinářského barviva. Pokud chcete tmavší odstín zelené, ještě pár kapek přidejte.
  • Použijte vždy tekuté potravinářské barvivo, nikoliv gelové nebo práškové – s pivem se promíchá mnohem lépe.
  • Nepoužívejte modré barvivo. Možná si myslíte, že smícháním se žlutým pivem vznikne zelená, ale protože potravinářské barvivo není čistý pigment, při nejlepším bude výsledek tyrkysový.
 3. 3
  Naplňte půllitr pivem. Až ho budete točit nebo nalévat, barvivo se s ním smíchá a pivo bude jasně zářivě zelené. Nemíchejte obsah sklenice, jinak spadne pěna a pivo zvětrá.
 4. 4
  Na zdraví!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Beerzicle

 1. 1
  Kupte si pivo, které je v čirých lahvích.
 2. 2
  Pořiďte si speciální pomůcku jménem beerzicle. Seženete ji na internetu nebo ve specializovaných prodejnách s alkoholickými nápoji.
 3. 3
  Chcete-li, dejte beerzicle zmrazit. I vaše pivo se tak bude chladit.
 4. 4
  Vsuňte beerzicle do lahve. Pivo teď bude vypadat zelené. A můžete oslavovat den Svatého Patrika!
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete zelené pivo rovnou ze sudu, budete si muset koupit injektor s barvivem. Někdy můžete požádat majitele obchodu, aby vám obsah soudku obarvil.
 • V anglicky mluvících zemích se mimo jiné slaví také Den zeleného piva![1]
Reklama

Varování

 • Pijte s rozumem a nikdy opilí nesedejte za volant. Pokud byste se pro takovou hloupost rozhodli, ohrozíte život svůj i lidí okolo vás.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pivo
 • Potravinářské barvivo

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 37 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 472 krát
Stránka byla zobrazena 3 472 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama