Chcete mít dlouhé, rovné a lesklé vlasy? Můžete si je různě upravit, ale když budete používat žehličky a fény příliš často, mohla byste si vlasy vážně poškodit. V tomto článku se dozvíte, jak si narovnat vlasy bez použití tepla a drahých přístrojů.

Metoda 1 ze 4:
Fénování studeným vzduchem

 1. 1
  Vysušte si vlasy ručníkem. Velmi jemně si vlasy vysušte ručníkem, aby z nich nekapala voda. Nikdy si je ovšem nedřete.
 2. 2
  Vyfoukejte si vlasy studeným vzduchem. Nastavte si fén na co nejchladnější vzduch a začněte si po pramíncích vysoušet vlasy. Použijte rovný plochý kartáč a při fénování si vlasy držte rovně. Pokračujte tímto způsobem, dokud nebudete mít vlasy úplně suché.
  • Protože nepoužíváte horký vzduch, fénování vám zabere více času. Mějte trpělivost a počítejte s tím, že si vlasy budete fénovat asi hodinu.
  • Můžete si vlasy foukat také u větráku. Sedněte si k větráku a plochým kartáčem si vždy narovnejte pramínek vlasů a češte ho tak dlouho, dokud nebude úplně suchý a rovný.
 3. 3
  Upravte si vlasy. Naneste si na vlasy ještě trochu séra pro narovnávání. Pokud si chcete vlasy dát z obličeje pryč, nechejte si je ve volném culíku. Když si je zapletete, nebo si uděláte drdol, budete je mít zase vlnité.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Aplikace masky pro narovnání vlasů

 1. 1
  Kupte si masku pro narovnání vlasů. Tato metoda by měla fungovat i na velmi kudrnaté vlasy, ale budete muset masku aplikovat 1 – 2krát týdně, aby byl výsledek viditelný. Narovnávací maska může vlasy účinně narovnat a je to jeden z nedoporučovanějších produktů v boji s kudrnatými vlasy.[1] I když maska není vyloženě vyráběna pro narovnání vlasů, slibuje, že vlasy hydratuje a nebudou tak krepaté a tím se vlasy mírně narovnají.[2]
 2. 2
  Vyrobte si masku pro narovnání vlasů. Existuje tolik osvěžujících směsí, které si můžete doma vyrobit, jako například maska z mléka a medu.[3] Maska z citronové šťávy a kokosového mléka je také dobrou maskou pro narovnání vlasů.[4]
  • Existuje nepřeberné množství receptů na masky na vlasy, experimentujte a vyzkoušejte jich několik, dokud nenajdete tu, která vám nejvíce vyhovuje.
  • Nechte masku na vlasech působit hodinu.
  • Vlasy si poté umyjte.
 3. 3
  Masku používejte jednou až dvakrát týdně. Pokud si vyberete koupenou nebo domácí masku, používejte ji alespoň dvakrát týdně po dobu několika měsíců, abyste viděli výsledky. Můžete ji používat i častěji, ale riskujete tím vymývání esenciálních olejů z vlasů. Jednou týdně stačí.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Použití produktů pro narovnání

 1. 1
  Použijte šampon a kondicionér na narovnání vlasů. To pomůže vlasům, které jsou vlnité nebo kudrnaté narovnat se. Boj proti lehce zvlněným vlasům pomocí šamponu a kondicionéru je skvělý způsob, jak získat rovné vlasy bez použití tepla. Narovnávací šampony a kondicionéry obsahují více polymerů a silikonů, které pomáhají v boji s krkatými a kudrnatými vlasy.[5]
  • Na trhu v dnešní době existuje spousta šamponů, které pomáhají snižovat krepatění a zacuchání vlasů a také narovnávají vlny.[6]
  • Vlasy si tímto šamponem a kondicionérem myjte každé 2 – 3 dny.
  • Možná, že první šampon, který vyzkoušíte, nebude na vlasy fungovat, vyzkoušejte proto jinou značku a najděte si vhodný produkt, který vám vyhovuje nejvíce.
 2. 2
  Použijte sérum pro narovnání vlasů. Sérum pomůže narovnat mírně vlnité a krepaté vlasy, nefunguje však na velmi kudrnaté vlasy. Abyste viděli výsledky, používejte sérum každý týden. Tato séra obsahují silikonové složky, které uvnitř vlasů uzamknou vlhkost, bojují s krepatými vlasy a vyhlazují je. Kupte si vyhlazující sérum pro narovnání vlasů a aplikujte jej do vlhkých vlasů po osprchování. Po každém sprchování produkt do vlasů několik minut vmasírujte.
  • Rovnoměrně sérum vetřete do všech vlasů.
  • Dbejte na to, abyste neměli na částech vlasů séra mnoho a na některých nic.
  • Použijte množství séra o velikosti pětikoruny, pokud máte husté vlasy, použijte produktu trochu více.
 3. 3
  Rozčešte si vlasy hřebenem nebo kartáčem se širokými zuby.[7] Pokud máte kudrnaté vlasy, použití hřebenu se širokými zuby je dobrá volba, protože vám pomůže vlasy rozčesat a nebudou tak krepaté.[8] Češte se takto denně a vždy po umytí do vlasů aplikujte sérum pro narovnání vlasů. Některé hřebeny jsou dokonce napuštěny esenciálními oleji, aby dodaly vlasům lesk.
  • Doporučuje se vlasy pročesávat, dokud zcela neuschnou.
  • Češte si celou hlavu každých pět minut.
  • Může trvat až 90 minut, než vám vlasy zcela uschnou, buďte trpěliví.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Natáčky

 1. 1
  Umyjte si vlasy a použijte kondicionér. Použijte jemný šampon a kondicionér pro narovnání vlasů a nepoužívejte žádné produkty, které vlasy zvlní. Produkty pro mastné vlasy obsahují přísady, které zvýrazňují vlny, takže se jim také vyhněte. Jemně si vytřete vlasy ručníkem tak, aby z nich nekapala voda.
 2. 2
  Natočte si vlasy do natáček. Magnetické natáčky jsou nejlepší. Čím větší natáčky seženete, tím lépe. Pracujte postupně a omotávejte si okolo natáček malé pramínky, aby se vlasy točily směrem dolů. Pokračujte tak dlouho, dokud nebudete mít všechny vlasy v natáčkách.
  • Natáčejte si vlasy všechny stejným směrem, abyste je po sundání natáček měla hezky rovné.
  • Vlasy by měly zůstat stále mokré. Když vám začnou schnout, postříkejte si je vodou z rozprašovače.
 3. 3
  Použijte sérum nebo balzám pro narovnání vlasů. Toto sérum vám udrží vlasy rovné. Neobsahuje žádné oleje, které by vám vlasy zatěžovaly. Po zamotání vlasů do natáček si je postříkejte tímto sérem.
 4. 4
  Nechejte si vlasy uschnout. Nechejte si vlasy uschnout přirozeně, nebo si je v natáčkách vyfénujte studeným vzduchem. Nechejte si natáčky na hlavě tak dlouho, dokud vlasy nebudou úplně suché. Může to trvat i několik hodin.
 5. 5
  Sundejte si natáčky. Opatrně si sundejte natáčky a učešte si vlasy. Měly by být rovné, ale zároveň objemné. Upravte si je tak, jak jste zvyklá, ale nedělejte si drdoly ani copy, jinak budou zase vlnité.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Šampon
 • Kondicionér
 • Sérum pro narovnání vlasů
 • Řídký hřeben
 • Kartáč
 • Gumičky a sponky


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 39 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 339 krát
Stránka byla zobrazena 8 339 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama