Stáhnout PDF Stáhnout PDF

První polibek je vzrušující, ale může být také děsivý, pokud na něho nejste připraveni. Každý má jiný styl líbání, tak jako má každý jiný styl mluvy. Někteří lidé se líbají pomalu a vychutnávají si každou vteřinu, jiní se zase raději líbají tvrději a intenzivněji. Až získáte zkušenosti, zjistíte, co vyhovuje právě vám. Poučení je, že si sice můžete natrénovat líbání na něčem neživém, ale bohužel neexistuje nic, co by nahradilo líbání s jiným člověkem (což je navíc mnohem příjemnější). Zde je několik základních technik, které vám pomohou si natrénovat líbání.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Ruční technika

 1. 1
  Ohněte prsty levé ruky volně tak, aby se vám vytvořil kulatý otvor. Palec byste měli mít opřený o nehty ostatních prstů.
 2. 2
  Do otvoru zezadu vsuňte palec druhé ruky. Když budou oba palce ohnuté, budou dohromady tvořit jakousi náhražku lidských rtů.
 3. 3
  Jemně přiložte ústa na palce. Trénujte si jemné líbání těchto „prstových rtů“.
 4. 4
  Experimentujte s jazykem. Zkuste jemně přejíždět jazykem po palcích a po jejich vnitřních stranách a velmi jemně na ně tlačte.
 5. 5
  Trénujte si jemné a pomalé líbání, ale i intenzivní silnější líbání. Snažte se najít si styl, který vám bude vyhovovat.

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Trénink s ovocem

 1. 1
  Najděte si měkké ovoce, například švestku, meruňku nebo mango. Tyto druhy ovoce jsou jemné a měkké a chutnají skvěle.
 2. 2
  Vykousněte do ovoce malou díru velikosti úst.
 3. 3
  Tento otvor používejte jako umělé rty pro trénink líbání.
 4. 4
  Jemně líbejte své ovocné rty a snažte se najít si rytmus. Můžete líbat nejprve horní „ret“ ovoce a potom ten spodní. Hlavně si dejte pozor, abyste svého „partnera“ nesnědli!
 5. 5
  Jemně jazykem zatlačte do dužiny ovoce. Neměli byste to s jazykem moc přehánět, nikdy není dobré strkat ho partnerovi hluboko do krku.

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Trénujte s partnerem

 1. 1
  Najděte si někoho, koho byste chtěli líbat. Pokud chcete, aby váš první polibek byl jedinečný a nezapomenutelný, vyberte si někoho, kdo je pro vás důležitý a speciální. Pokud máte strach, že vám to ještě tak nejde, vyberte si někoho, před kým se nestydíte (a nemějte strach, líbání je jednoduché a příjemné!).
  • Není nic lepšího, než líbat se se skutečnou lidskou bytostí. Člověk na vaše rty bude reagovat úplně jinak, než kousek ovoce.
  • Líbání je pro lidi naprosto přirozené, proto to děláme! Trénovat si líbání bez líbání je jako kdybyste chtěli trénovat jízdu na kole na houpačce! Nikdy vás to nemůže připravit na skutečný polibek. Jistě jste se naučili jezdit na kole, tak se nebojte, že byste se nenaučili líbat.
 2. 2
  Můžete někoho jen tak požádat, nebo ho zkusit svést. Pokud jste dívka, klidně můžete přijít ke klukovi a zeptat se ho, jestli se s vámi chce líbat (je možné, že váš vztah později přeroste v něco vážnějšího). Pokud jste kluk, budete to mít trochu těžší. Najděte si dobrou příležitost k polibku:
  • Líbejte se s někým, komu se líbíte. Někdy je těžké to zjistit, ale jistě znáte někoho, o kom víte, že se mu líbíte.
  • Dopracujte se k polibku. Nejprve s dívkou začněte flirtovat. Jemně se jí při rozhovoru dotýkejte, lichoťte jí a dlouze se jí dívejte do očí.
  • Buďte si s partnerem fyzicky blízcí. Bylo by divné, kdybyste jen tak přišli zdálky a pokusili se ho políbit. Můžete ho obejmout nebo mu dát jinak najevo, že se chcete líbat.
 3. 3
  Měli byste mít jemné a suché rty. Před polibkem se ujistěte, že máte jemné, měkké a suché rty. Pravidelně používejte balzám na rty, abyste je neměli šupinaté a suché. Před líbáním byste neměli:
  • Používat lesk na rty. Lesk na rty lepí, je lesklý a většinou nechutná moc příjemně. Jistě nechcete, aby partnerovi vadila jeho příchuť nebo lepivost. Vaše rty musí stačit!
  • Používat rtěnku. Rtěnka sice může vypadat skvěle, ale hodí se hlavně pro starší ženy. Při líbání se snadno rozmaže a zanechá na partnerovi otisk.
 4. 4
  Dejte pozor, aby vám nezapáchalo z úst. Pokud máte možnost si před líbáním vyčistit zuby, využijte toho. Pokud nemůžete, vezměte si alespoň mentolový bonbon. Vyhýbejte se před líbáním česneku, cibuli a dalším aromatickým jídlům.
 5. 5
  Přistupte k partnerovi blíž. Dejte partnerovi svoji touhu najevo tím, že se k němu přiblížíte velmi blízko. Pokud partner odejde dál, není ještě připraven na polibek. Pokud zůstane, nebo se k vám nakloní ještě blíž, budete mít jistotu, že na to jdete správně.
 6. 6
  Udržujte s partnerem oční kontakt, dokud se nezačnete líbat. To je velmi důležité. Měli byste se partnerovi stále dívat do očí. Oči jsou silnými zbraněmi a dokážou toho ostatním říct mnohem více, než slova.
  • Až se budete naklánět k partnerovi pro polibek, zadívejte se na jeho rty. Vaše ústa by měla skončit na jeho ústech, takže se budete muset přesvědčit, že míříte správně.
  • Až se začnete líbat, zavřete oči. Nevíme proč, ale není příjemné líbat se s někým, kdo u toho na vás zírá. Nejlepší je jednoduše zavřít oči a užívat si to.
 7. 7
  Líbejte se trochu natočení do strany. Když budete chtít partnera líbat rovně čelem, srazíte se nosy a nebudete schopni se dotknout ústy. Raději tedy nakloňte hlavu trochu do strany, abyste se vyhnuli srážce nosů.
  • Pokud sedíte vedle partnera, nakloňte se podle toho, na které straně sedíte:
   • Pokud sedíte nalevo od partnera, nejlepší bude naklonit se trochu doleva.
   • Pokud sedíte napravo od partnera, nejlepší bude naklonit se trochu doprava.
 8. 8
  Snažte se první polibek trochu prodloužit. Při svém prvním líbání se nejprve na několik vteřin s partnerem spojte rty, dokud své rty neotevře a nezačne vás líbat rychleji. Když si první polibek vychutnáte, bude se vám mnohem více líbit a také si připravíte půdu pro další polibky.
 9. 9
  Začněte partnera líbat na rty. Nelíbejte ho zároveň na horním i dolním rtu, začněte pomalu a několikrát ho jemně polibte na spodním rtu. Potom mu zase chvíli líbejte horní ret.
  • Buďte jemní. Partner to jistě ocení, i když vám bude bušit srdce jako o závod. Navíc si díky tomu oba první polibek dostatečně vychutnáte.
  • Reagujte. Měli byste reagovat na to, co dělá váš partner. Líbání je jako tanec – musíte své pohyby přizpůsobit partnerovým pohybům.
  • Nejprve se líbejte pomalu. Největší chybou při líbání je spěch a snaha líbat se co nejrychleji. Zpomalte, vychutnávejte si každou vteřinu a nezapomínejte mít zavřené oči.
 10. 10
  Francouzské polibky si nechejte až na později. Pokud nejste dívka a nechcete se líbat s jazykem, ještě s tím nějakou dobu počkejte. V této situaci je to vše jen na dívkách. Pokud jste kluk a chcete si zkusit francouzský polibek, riskujete, že tím vše zkazíte.

Tipy

 • Pokud si zkoušíte líbání s rukou, přičichněte si k ní. Pokud vám nevoní, budete si muset dávat pozor na svůj dech. Čistěte si zuby častěji, používejte zubní nit a ústní vodu a zkuste více pít. Také mějte vždy po ruce mentolky.
 • Skutečný polibek je něco úplně jiného, ale základní pohyby zůstávají stejné.
 • Klíčem je začít pomalu a jemně a postupně přidávat na síle a rychlosti.
 • Líbání si trénujte někde, kde na to budete mít soukromí.
 • Ovoce si nemůže stěžovat na to, že vám zapáchá z úst, takže si na to musíte dávat pozor.
 • Při líbání kopírujte partnerovy pohyby. Když vás to bude nudit, zkuste něco jiného.

O tomto wikiHow

Imad Jbara
Spoluautorem článku je :
Kouč v oblasti seznamování
Spoluautorem tohoto článku je Imad Jbara, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 50 204 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 50 204 krát.

Pomohl vám tento článek?