Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vlny vypadají lichotivě na všech typech, barvách a délkách vlasů, ale teplo žehličky a fenu může vlasy časem poškodit a zanechat je nevzhledné. Naštěstí existují metody, jak získat vlny bez použití drahých a škodlivých přístrojů. Naučte se, jak si vytvořit pevné vlny, vintage vlny, přirozené vlny a nadýchané vlny s použitím jednoduchých a levných metod.

Metoda 1
Metoda 1 ze 8:

Přirozené zaplétané vlny

 1. 1
  Umyjte si vlasy a ošetřete kondicionérem jako obvykle. Jemně rozčešte všechny zacuchané vlasy. Vlasy poté prosušte ručníkem.
 2. 2
  Vlhké vlasy zapleťte do dvou postranních copů. Vlasy uprostřed hlavy rozdělte a zapleťte si na každé straně hlavy cop. Na konci zajistěte gumičkou.
  • Pro přirozenější vzhled prsty povytáhněte a lehce uvolněte prameny v copu.
  • Pro uvolněnější vlny si zapleťte vzadu jeden uvolněný cop, spíše než dva menší.
  • Pro utaženější vlny vlasy rozdělte do tří až čtyř sekcí a každou z nich zapleťte.
 3. 3
  Nechte vlasy uschnout. Počkejte několik hodin, nebo si vlasy nechte zapletené přes noc.
 4. 4
  Rozpleťte vlasy. Když máte vlasy již suché, odstraňte gumičky a copy rozpleťte. Jemně prsty projeďte mezi vlasy a vytvořte uvolněné, přirozené vlny.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 8:

Vlny z natáček

 1. 1
  Sežeňte si natáčky. Můžete je koupit v drogeriích. Velké natáčky vám vytvoří velké, nadýchané vlny, malé natáčky vám vytvoří malé, krátké vlny.
 2. 2
  Po umytí a ošetření vlasů kondicionérem je vysušte ručníkem.
 3. 3
  Vlasy pečlivě rozčešte, aby vám v nich nezůstaly knoty.
 4. 4
  Oddělte malou sekci vlasů. Natočte tuto sekci na natáčku. Připněte k hlavě pinetkou nebo natáčku zajistěte podle pokynů výrobce.
 5. 5
  Oddělujte malé sekce a natáčejte vlasy na natáčky, dokud nebudete mít všechny vlasy natočené.
 6. 6
  Nechte natáčky na hlavě alespoň 3-4 hodiny.
 7. 7
  Po třech až čtyřech hodinách opatrně sejměte vlasy z natáček. Budete mít úžasné vlny, které vydrží.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 8:

Utažené vlny z trička

 1. 1
  Umyjte si vlasy a ošetřete je kondicionérem jako obvykle. Jemně rozčešte všechny zacuchané vlasy a poté je jemně vysušte měkkým ručníkem. Do vlasů neaplikujte žádné pečující sérum nebo bezoplachový kondicionér.
 2. 2
  Nastříhejte tričko na dlouhé pruhy. Začněte u krku a nůžkami odstříhávejte dlouhé pruhy směrem dolů k lemu trička. Pokračujte a nastříhejte co nejvíce dlouhých pruhů. Rukávy vyhoďte, jsou na vytvoření vln příliš krátké.
  • Pruhy látky nastříhejte tak široké, jak široké chcete mít vlny. Pro malé vlny stříhejte pruhy a šířce cca 2.5 cm, pro velké vlny pruhy o šířce 7.5 cm.
  • Pokud nemáte staré tričko, můžete použít i ponožky, kuchyňskou utěrku nebo dokonce papírové sáčky. Ujistěte se však, že tyto pruhy budou o něco delší než vaše vlasy.
 3. 3
  Zatočte vlasy. Pomocí hřebenu oddělujte malé sekce vlasů. Konec sekce vašich vlasů přiložte na ruh látky a vlasy na něj natočte. Natáčejte vlasy směrem ke kořínkům a zajistěte je uzlíkem tak, že svážete oba konce látkového pruhu, aby vám vlny držely na místě.
  • Pokud si chcete navlnit jen konce vlasů, v polovině natáčení přestaňte a svažte oba konce v místě, kde chcete, aby vaše vlny končily.
  • Vlasy rolujte spíše směrem dolů, než abyste rolovali nahoru. Docílíte tak vln, které se stáčejí od krku dolů, spíše než aby vyčnívaly.
  • Připněte vlasy k hlavě pomocí sponky nebo pírka.
 4. 4
  Nechte vlasy uschnout. Počkejte několik hodin nebo i přes noc. Až budete mít vlasy úplně suché, rozmotejte vlasy a opatrně je načechrejte buď prsty, nebo hřebenem se širokými zuby. Pokud chcete utažené vlny, vlasy rozmotávejte opatrně.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 8:

Drdol z ponožky pro nadýchané vlny

 1. 1
  Připravte si ponožku. Použijte čistou ponožku a odstřihněte z ní prstovou část, cca 4 cm. Ponožku stočte do tvaru donutu.
 2. 2
  Vlasy si stáhněte do gumičky. Pro tuto metodu byste měly mít suché vlasy. Stáhněte je na temeni do vysokého culíku a zajistěte gumičkou. Poté si vlasy jemně postříkejte vodou, abyste je navlhčily a lépe se vám vytvořily vlny.
 3. 3
  Umístěte do vlasů ponožku. Vezměte do ruky konce vlasů a protáhněte je ponožkou. Konce vlasů namotávejte rolováním na ponožku z vnějšího okraje. Postupujte s natáčením směrem k hlavě, drdol by měl sám dobře držet u hlavy.
 4. 4
  Drdol si nechte přes noc. Ponožku a gumičku odstraňte asi po 6-8 hodinách. Jemně projeďte prsty vlasy, abyste vlny uvolnily.
 5. 5
  Hotovo. Vaše vlasy by měly být zvlněné. Pokud chcete, mírně je přestříkejte lakem na vlasy.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 8:

Čelenka pro vintage vlny

 1. 1
  Umyjte si vlasy a ošetřete kondicionérem jako obvykle. Pokud jste si zrovna umyly vlasy a nechcete si je mýt znovu, jednoduše si je namočte. Jemně je vysušte ručníkem.
 2. 2
  Vlasy si rozčeště tak, aby v nich nebyly žádné uzlíky.
 3. 3
  Omotejte vlasy kolem čelenky. Zvolte měkkou elastickou čelenku. Je to taková čelenka, která se omotá kolem hlavy celá, aby udržela všechny vlasy z obličeje. Postupujte po sekcích a obtáčejte vlasy kolem čelenky. Jak postupujete, vlasy zajistěte pinetkami. Pokračujte, dokud nebudete mít všechny vlasy omotané kolem čelenky.
  • Kolem čelenky můžete také omotat jen konce pramenů.
 4. 4
  Nechte vlasy uschnout. Jděte si lehnout i s čelenkou, aby vaše vlasy přes noc stihly uschnout. Abyste proces urychlily, můžete použít fén na studené nastavení a vlasy vyfénovat.
 5. 5
  Odstraňte čelenku a zatřeste hlavou. Odstraňte z každé sekce pinetku a rozpusťte vlny. Pokračujte, dokud neuvolníte všechny vlasy. Vlny udržíte na místě, když aplikujete malé množství pěnového tužidla a nakonec vlasy přestříkáte lakem.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 8:

Jednoduché a lehké vlny

 1. 1
  Namočte si vlasy vodou. Není třeba vlasy pečlivě mýt, pokud je nemáte mastné.
 2. 2
  Vlasy pečlivě pročešte.
 3. 3
  Rozdělte vlasy do dvou sekcí. Každou sekci pevně utáhněte.
 4. 4
  Zatočte prameny do postranního drdolu.
 5. 5
  Jděte spát takto učesaná. Drdoly přes noc uschnou.
 6. 6
  Ráno drdoly rozmotejte. Budete mít lehké, přirozené vlny!
  Reklama
Metoda 7
Metoda 7 ze 8:

Zatočené vlny

 1. 1
  Poté, co si umyjete vlasy, jemně je vysušte ručníkem a nechte je téměř uschnout. Vlasy by měly být vlhké, ne mokré.
 2. 2
  Vlasy rozčešte a rozdělte. Udělejte si pěšinku uprostřed a vlasy rozdělte na dvě sekce.
 3. 3
  Polovinu vlasů zatočte a zamotejte do drdolu na jedné straně hlavy. Použijte malý skřipec nebo pinetky a vlasy přichyťte k hlavě. Pokud nemáte pinetky, postačí vám i gumička. Postup zopakujte i na druhé straně hlavy.
 4. 4
  Nechte vlasy uschnout. Bude to trvat asi 4-6 hodin nebo i přes noc.
 5. 5
  Až vám vlasy uschnou, sundejte skřipce. Užijte si nedbalé, spirálovité vlny.
  Reklama
Metoda 8
Metoda 8 ze 8:

Vlny pomocí pírek

 1. 1
  Umyjte si vlasy nebo se osprchujte. Poté si vlasy vysušte nebo je nechte volně téměř zcela uschnout. Vlasy musí být stále vlhké, aby se na nich udělaly vlny.[1]
 2. 2
  Rozčešte si vlasy. Jakmile máte vlasy téměř suché, důkladně je rozčešte. Aby byly vlny dokonale hladké, budete si muset vlasy pořádně rozčesat.
 3. 3
  Rozdělte vlasy na dvě části. Na vrcholu hlavy byste měli mít vlasů nejvíce a na spodu jen málo. Vlasy můžete rozdělit prsty nebo hřebenem.
 4. 4
  Pomocí prstů vytvořte vlny. První vlnu vytvoříte tak, že pramen vlasů omotáte kolem prstu. Poté vlnu připevněte k hlavě pomocí skřipečku nebo pírka.[2]
  • Pokračujte, dokud nebudete mít všechny vlasy stočené a připnuté k hlavě.
 5. 5
  Nechte si sponky na hlavě, dokud vám vlasy úplně neuschnou. Proces můžete urychlit tak, že si vlasy vyfoukáte fénem. Až budete mít vlasy suché, sundejte si sponky a nechte vlny rozbalit.[3]
  • Vlny můžete projet prsty, abyste je navolnili, ale nečešte je hřebenem.
  • Pokud chcete, zafixujte účes trochou laku na vlasy.
  Reklama

Tipy

 • Po vytvoření vln vlasy nerozčesávejte. Vlny by se uvolnily a vaše vlasy by byly krkaté a neupravené. Místo toho prsty jemně projeďte vlasy a vlny jemně uvolněte.
 • Lepšího výsledku dosáhnete, pokud si vlny necháte přes noc.
 • Copy si vytvořte tak volné nebo tak utažené, jak si přejete mít vlny.
 • Počkejte alespoň 6 hodin předtím, než si vlasy rozpustíte.
 • Pokud máte hodně vlasů, rozdělte je na 6 sekcí, ty poté zapleťte po 3 a do jednoho copu.
 • Místo klasického copu můžete vlasy zatočit nebo si vytvořit holandský nebo dokonce rybí cop.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pinetky
 • Hřeben se širokými zuby
 • Pěnové tužidlo, lak na vlasy a další produkty pro vlasový styling
 • Čistá ponožka
 • Nůžky

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 37 744 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 37 744 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama