Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dlouhé vlasy jsou archetypální symbol krásy, který nikdy nevyjde z módy. Bohužel ale, nechat si narůst dlouhé vlasy není vždycky jednoduché. Ať už máte vlasy krátké nebo delší, nic vám nebrání vyzkoušet následující tipy a nechat si narůst super dlouhou hřívu! Nejen, že budou vaše vlasy delší, budou také zároveň zdravější.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Změňte svůj životní styl

 1. 1
  Pravidelně vlasy zastřihujte. Počkat, snažím se nechat si narůst dlouhé vlasy, a mám je stříhat? Ano, přesně tak. I když to zní kontraproduktivně, Zastřihování konečků každé přibližně 3 měsíce podporuje růst vlasů. Vlas roste od kořínku a nejvíc je poškozený u konečku. Zabraňte, aby se poškození šířilo dále po vlasu směrem nahoru a konečky pravidelně stříhejte. Postačí 1 – 1,5 cm. [1]
 2. 2
  Přizpůsobte četnost mytí. Jistě, čisté, umyté vlasy jsou žádoucí, ale příliš časté mytí vlasům odebírá přirozenou mastnou vrstvu, která je udržuje zdravé. Vlasy jsou pak náchylnější k třepení a lámání. Abyste tomu zabránili, zkuste si mýt vlasy jen 2x, nanejvýš 3x týdně. Pokud to zvládnete pouze jednou, tím lépe.
 3. 3
  Držte se dál od tepla. Vysoké teploty, se kterými pracují fény, kulmy a žehličky vám sice vytvoří perfektní účes, ale jinak? Mohou vlasy vážně poškodit a způsobují jejich lámání. Pokud můžete, vyhýbejte se jejich používání. Není-li to možné, vždy je nastavte na nejnižší možnou teplotu.
 4. 4
  Vyhýbejte se silným chemikáliím. Stejně jako časté mytí a pomůcky, pracující s teplem, i další chemikálie mohou vlasům ubližovat. Trvalá, barvy, různá séra pro vlnění nebo naopak narovnání vlasů, to vše vede k vyšší lámavosti. Silné chemikálie jsou pravděpodobně největším nepřítelem zdravých, dlouhých vlasů. Nikdy nepoužívejte permanentní barvu nebo trvalou – a pokud už musíte, vyzkoušejte přírodní výrobky, jako třeba hennu.[2]
 5. 5
  Chraňte své vlasy před sluncem. Vystavování UVA a UVB záření, přítomným ve slunečních paprscích vede k oslabování vlasů a časem je může silně poškodit. Snažte se minimalizovat čas, který strávíte opalováním, na maximálně pár hodin denně. Nebo vlasy schovejte pod klobouk či šátek.
 6. 6
  Koupejte se v čisté, sladké vodě. Léto přímo vybízí k výletům k moři, nebo k povalování u bazénu, ale jak sůl, tak chlor mohou vlasům ublížit. Tyto látky vlasy vysušují a ty jsou pak (můžete hádat) náchylnější k lámání. Vyhýbejte se těmto vodním plochám, případně ihned po koupání vlasy umyjte ve sladké vodě a použijte kondicionér.
 7. 7
  Jezte zdravě. Přínosy zdravého stravování jsou nekonečné a jedním z nich jsou i zdravé vlasy. Minimalizujte množství zkonzumovaných živočišných tuků, cukru a soli a naopak zvyšte podíl ovoce a zeleniny. Podporujete tak růst vlasů zevnitř a ty budou tak časem mnohem silnější.
 8. 8
  Dbejte na dostatečnou hydrataci. Pití dostatečného množství vody z těla odplavuje toxiny a pomáhá udržovat správnou rovnováhu. Abyste podpořili zdravý růst vlasů, nepodceňujte pitný režim. Vypijte alespoň 8 sklenic denně – nejlépe neperlivé vody, případně zeleného čaje nebo ředěného přírodního ovocného džusu. Za několik týdnů až měsíců si všimnete rozdílu v kvalitě vlasů (a také nehtů, pokožky a v neposlední řadě duševní pohody…).
 9. 9
  Odbourejte ze svého života stres. Vysoké hladiny stresu mají negativní dopad na celkové zdraví a to se odrazí i na kvalitě vlasů. Řešení? Vypořádejte se se stresem! Vyhraďte si čas na odpočinek, který vám pomůže se vyrovnat s úzkostí a každodenními problémy a brzy budete mít krásnou, lesklou hřívu.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Okamžité změny

 1. 1
  Nechte si rozpuštěné vlasy. Neustálé používání gumiček, pinetek, sponek a skřipců vlasy poškozuje a ty jsou pak náchylné k lámání. Byť je pochopitelně snazší (obzvlášť, pokud snížíte četnost mytí), vlasy jednoduše sáhnout do culíku, nedělejte to, jen si je tak ještě více poškozujete. Kdykoli můžete, nechte je proto volně rozpuštěné.
 2. 2
  Češte se. Hlavní důvod, proč si lidé často myjí vlasy, je hromadění přirozeného mazu u vlasových kořínků. Maz má za úkol vlas chránit, aby mohl růst do délky. Problém? Maz zůstává jen u kořínků a nesjíždí po celé délce vlasu, obzvlášť jsou-li vlasy už tak dlouhé. Abyste jej vetřeli rovnoměrně do vlasů, pořiďte si kartáč s přírodními štětinami a vlasy 2x denně kartáčujte. Nikdy je nečešte, když jsou mokré – opět to přispívá k jejich lámání.
 3. 3
  Pořiďte si nový šampon. Je hezké šetřit peníze, ale pokud si kupujete levný šampon plný silikonu, zabraňujete vlasům v růstu. Silikon v šamponu vlasy pokryje tenkou vrstvičkou, která brání v přístupu živinám, takže vlas nemůže absorbovat důležité látky. Dejte pár desítek korun navíc a kupte si šampon bez obsahu silikonu. Vaše vlasy se vám za to odvděčí.
 4. 4
  Užívejte biotin. Biotin je potravinový doplněk, který podporuje tvorbu proteinů ve vlasech a nehtech. Seženete jej v každé lékárně nebo obchodě se zdravou výživou. Budete-li jej užívat denně podle instrukcí na obalu, vlasy porostou rychleji a budou silnější.
 5. 5
  Nešiďte tělo o vitamíny. Většina vitamínů, důležitých pro zdravý růst vlasů, se nachází v zelenině a ovoci. Měli byste je ideálně jíst každý den. Chcete-li tělu dodat vitamíny navíc, vyzkoušejte potravinové doplňky s obsahem vitamínů A, B2 a E. Ty všechny hrají důležitou roli v růstu vlasů.[3]
 6. 6
  Zajděte si na masáž horkým olejem. Špatně prokrvená pokožka hlavy, nebo taková, která produkuje nedostatek mazu (velmi suché vlasy) zpomaluje růst vlasů. Dopřejte si masáž v profesionálním salonu, nebo sami doma. Rozehřejte jojobový, kokosový nebo olivový olej v dostatečném množství, které postačí na vaše vlasy. Až bude na dotek teplý (ne vařící), vmasírujte jej do pokožky hlavy. Teplo a tlak při masáži podpoří vlasové cibulky. Nechte olej alespoň 15 minut působit a pak opláchněte.
 7. 7
  Vyrobte si masku z vaječných bílků. Po několika letech studií se zdá, že vaječné bílky zvyšují rychlost růstu vlasů. Prošlehejte několik bílků a naneste směs do vlasů, hlavně ke konečkům. Nechte masku 15 – 20 minut působit a pak opláchněte. Bílky stimulují růst a zároveň dodávají lesk vlasům slabým a poškozeným.
 8. 8
  Objednejte se na hloubkovou proceduru, která obnoví poškozené vlasy. Nabízejí ji některá vlasová studia. Spočívá v rychlém doplnění důležitých látek do vlasu už během jediného sezení. Dopřejte si ji jedenkrát měsíčně a brzy uvidíte rozdíl.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Použití domácích prostředků

 1. 1
  Myjte si hlavu cibulovou vodou. Získejte super lesklé a hebké vlasy s pomocí výživných látek, obsažených v cibulové vodě. Pokrájejte cibuli a uvařte ji v několika šálcích vody. Nechte vychladnout, pak přeceďte a pomalu vmasírujte do pokožky hlavy a vlasů, než opláchnete čistou vodou.
 2. 2
  Umyjte vlasy jablečným octem. Jablečný ocet má všestranné využití a časté mytí vlasů s jeho pomocí podporuje jejich růst. Až dokončíte mytí šamponem, opláchněte vlasy jablečným octem. Pak ošetřete běžným kondicionérem a opláchněte teplou vodou.
 3. 3
  Vyzkoušejte masáž olejem ze semínek hroznového vína. Tento užitečný olej bývá často složkou přípravků pro vlasovou péči a může se použít i ve své čisté podobě, protože stimuluje růst. Naneste olej o pokojové teplotě, nebo i teplejší na pokožku hlavy a prsty vmasírujte. Pro nejlepší výsledky opakujte 2 – 3x týdně.
 4. 4
  Ošetřujte vlasy palmovým olejem. Místo masáže pokožky hlavy tentokrát vetřete palmový olej do celé délky vlasů. Podpoří to jejich vitalitu a zabrání lámání. Důkladně olej natřete od konečků ke střední části vlasů a nechte 10 minut působit. Pak vlasy obvyklým způsobem umyjte. Opakujte 2x týdně po dobu několika měsíců a vlasy viditelně zesílí.
 5. 5
  Začněte spát na saténovém polštáři. Povlaky z bavlny nebo lnu jsou sice měkké na omak, ale jemné vlasy se na nich zachytávají a zbytečně se lámou. Jednoduše je vyměňte za hladké saténové. Saténové povlečení je na dotek velmi hebké, a zdravější vlasy budou jen příjemný bonus.[4]
  Reklama

Tipy

 • Abyste vlasy udrželi ve formě mezi jednotlivými stříháními, odstraňujte průběžně roztřepené konečky. Vezměte pramen vlasů, stočte jej a zastřihněte všechny vlasy, které z něj trčí ven.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 185 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 7 185 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama