Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dlouhé zdravé vlasy jsou přitažlivé jak u žen, tak u mužů. Pokud si chcete nechat narůst dlouhé vlasy, ale nevíte, kde začít, v tomto článku se dozvíte vše potřebné. Najdete zde tipy na péči o vlasy a doporučené změny životního stylu, které vám pomohou zrychlit růst vlasů. Tyto informace vám pomohou i v případě, že máte krátké vlasy a chcete, aby vám vyrostly rychleji.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Jak o vlasy pečovat

 1. 1
  Vmasírujte si do vlasů horký olej. Vlasy rostou od kořínků, takže musíte dobře pečovat o pokožku hlavy. Zahřejte si trochu oleje a vmasírujte si ho do pokožky hlavy, aby vám vlasy rostly rychleji. Použijte kokosový, olivový, nebo arganový olej a jemně ho 5-10 minut vtírejte do vlasů. Potom ho nechejte působit ještě alespoň 30 minut a nakonec si vlasy umyjte teplou vodou. [1]
 2. 2
  Oplachujte si vlasy jablečným octem. Jablečný ocet je skvělý produkt – ozdravuje vlasy, pleť a má i jiné prospěšné účinky, například zrychluje růst vlasů. Smíchejte si jablečný ocet s vodou a nalejte směs do rozprašovače. Po každém mytí vlasů si na vlasy nastříkejte jablečný ocet, počkejte 1-2 minuty a potom ho opláchněte. Po několika týdnech používání by vám měly vlasy růst rychleji.
 3. 3
  Používejte hloubkové kondicionéry. Poškozené vlasy nerostou tak rychle, jako zdravé vlasy, takže když budete používat hloubkové kondicionéry, vlasy vám porostou rychleji. Vyberte si kondicionér podle typu vašich vlasů (koupíte ho v každé drogerii) a řiďte se pokyny uvedenými na obalu. Většinou se kondicionér nechává působit 20-30 minut a potom se smývá studenou vodou.
 4. 4
  Vyrobte si masku na vlasy z vaječných bílků a aloe vera. Vaječné bílky a aloe vera se do vlasových masek dávají již po staletí. Dokážou vlasy vyživit a dodat jim zdravější vzhled a kromě toho také podporují jejich růst. Smíchejte si vaječné bílky s čerstvým gelem z aloe vera a naneste směs na vlasy. Nechejte ji působit 15-20 minut a potom ji smyjte studenou vodou. Vlasy nechejte uschnout přirozeně.
 5. 5
  Oplachujte si vlasy cibulovou vodou. Nakrájejte si cibuli a dejte ji na 10-15 minut vařit do vody. Výsledný vývar nechejte vychladnout a potom si s ním opláchněte vlasy. Cibule vlasům dodá živiny, které podpoří jejich růst a lesk. Nakonec si vlasy opláchněte studenou vodou a nechejte je přirozeně uschnout. Nemusíte mít strach ze zápachu – když cibuli vymyjete, vlasy vám po ní nebudou cítit. [2]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Změny životního stylu

 1. 1
  Česejte si vlasy správným způsobem. Když si budete vlasy pravidelně česat, porostou vám rychleji, protože prokrvíte pokožku hlavy a dostanete z ní přirozené oleje do celých pramínků vlasů. Je ovšem nutné si vlasy česat správně. Měli byste to dělat jednou nebo dvakrát denně (například ráno a večer) a neměli byste to přehánět, abyste si vlasy nevytrhli. Nikdy si nečesejte mokré vlasy – jsou příliš křehké a zlomily by se.
 2. 2
  Vyhýbejte se stylingovým nástrojům využívající teplo a chemikáliím. Většinou to platí spíše pro ženy, ale měli byste se vyhýbat fénům, žehličkám a kulmám a také chemickým látkám (například v barvách na vlasy), jinak budete mít vlasy poškozené. Když budete vlasy takto zatěžovat, budete je mít vysušené a bez života a porostou vám pomalu. Kdykoli to bude možné, nechejte si vlasy uschnout přirozeně.
 3. 3
  Myjte si vlasy správným způsobem. Mastné vlasy sice nevypadají dobře, ale přirozené oleje, které se tvoří v pokožce hlavy, jsou nezbytné pro rychlý růst vlasů. Když si budete vlasy mýt každý den, zbavíte se těchto olejů a vlasy vám porostou pomaleji. Myjte si vlasy 2-3x týdně (nejlépe každé dva až tři dny).
 4. 4
  Berte potravinové doplňky pro podporu růstu vlasů. Existují vitamíny a živiny, které zrychlují růst vlasů. Když je budete brát pravidelně, vlasy vám porostou mnohem rychleji. Berte biotin a rybí olej, které posilují vlasy a nehty. Také byste měli brát všechny základní vitamíny a minerály – kupte si nějaký komplexní doplněk stravy. [3]
 5. 5
  Používejte správné šampony. Existuje mnoho různých šamponů určených pro různé typy vlasů. Vyberte si šampon bez obsahu silikonu. Přestože reklamy tvrdí, že je silikon prospěšný, ve skutečnosti vlasy pokryje vrstvou, která k nim nepropustí živiny a tím zpomaluje jejich růst. V ideálním případě byste si měli najít přírodní šampon bez silikonů.
 6. 6
  Používejte správný kondicionér. Jak jsme již uvedli, silikon k vlasům nepustí vlhkost a živiny, takže si kupte kondicionér vyrobený z přírodních látek. Další možností je používat kondicionér, který se z vlasů nemusí vymývat.
 7. 7
  Umývejte si vlasy studenou vodou. Horká sprcha je sice příjemná, ale horká voda narušuje vlasová vlákna a vysušuje je. Proto byste si měli vlasy mýt co nejstudenější vodou. Chladná voda vlasová vlákna uzavře a zabrání jejich vysychání. [4]
 8. 8
  Pečujte o své zdraví. Lidem často padají vlasy, když jsou ve stresu, necvičí a špatně se stravují. Všechny tyto věci také zpomalují růst vlasů. Začněte žít zdravě a cvičit a vyhýbejte se stresu.
 9. 9
  Dodržujte pitný režim. Voda je pro zdraví velmi důležitá, ale pro vlasy je naprosto nezbytná. Když nebudete mít dostatečně vlhkou pokožku hlavy, vlasy vám porostou pomalu. Vypijte každý den 8-10 sklenic vody, abyste nebyli dehydrovaní.
 10. 10
  Nechávejte si vlasy pravidelně stříhat. Názory na stříhání konečků se liší – někteří lidé tvrdí, že je důležité nechávat vlasy pravidelně zastřihovat, jiní zase říkají, že byste vlasy neměli stříhat vůbec. Když si necháte ostříhat konečky, zbavíte vlasy poškozených mrtvých částí, takže vám porostou rychleji. Pokud chcete, aby vám narostly dlouhé vlasy, neměli byste si je stříhat příliš často, ani příliš moc. Stříhání nezajistí, že budete mít vlasy dlouhé, ale pomůže vám je udržet zdravé. Proto byste si měli několikrát do roka nechat zastřihnout konečky.
 11. 11
  Používejte saténové ložní prádlo. Zní to možná zvláštně, ale bavlněné a froté ložní prádlo způsobuje lámání a vypadávání vlasů. Tyto hrubé látky se v noci otírají o vlasy a poškozují je, takže je dobré spát v saténovém ložním prádle, u kterého nedochází k tak silnému tření. [5]
  Reklama

Tipy

 • Uvědomte si, že vlasy rostou rychlostí zhruba 1 cm za měsíc, takže bude nějakou dobu trvat, než je budete mít tak dlouhé, jak chcete.
 • Až budete mít delší vlasy, budete si je muset různě upravovat, aby vypadaly dobře než dorostou do požadované délky.
Reklama

Varování

 • Někteří lidé říkají, že čím delší vlasy máte, tím více vám jich padá, ale není to pravda. U delších vlasů budete mít pocit, že vám jich vypadává více, protože jsou delší a snáze si jich všimnete. V průměru lidem vypadne asi 100 vlasů denně, což je velmi málo – dlouhé vlasy nemají na padání vlasů žádný vliv.
 • Pokud pracujete s potravinami, budete si muset vlasy schovávat pod čepici.
 • Někteří zaměstnavatelé berou dlouhé vlasy u mužů jako nehygienické. Pokud chcete být lékařem, pravděpodobně si vlasy budete muset později ostříhat. Některé nemocnice ovšem mužům umožňují nosit dlouhé vlasy, když je mají v culíku.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 131 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 16 828 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 16 828 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama