Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bohužel vědci tvrdí, že neexistuje způsob, jak urychlit růst nehtů – nehty rostou v průměru rychlostí 1 mm za měsíc. [1] Není sice možné nechat si nehty narůst během pěti dnů, ale můžete je zesílit, takže se vám budou méně třepit a lámat, takže si je nebudete muset stále stříhat a budete moci počkat, až vám dorostou do požadované délky. Pokud potřebujete mít dlouhé nehty již za pět dnů, bude lepší nalepit si umělé nehty, které mohou vypadat naprosto přirozeně. V tomto článku se dozvíte, jak posílit nehty a podpořit jejich růst, ale také jak aplikovat umělé nehty, které můžete mít tak dlouhé, jak budete chtít.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak posílit nehty

 1. 1
  Berte biotin. Tento doplněk stravy sice nezajistí, že vám nehty porostou rychleji, ale pokud je máte křehké a lámavé, dokáže jim dodat sílu a pevnost. Silné nehty se méně lámou, takže budete mít šanci nechat si je narůst do požadované délky. Musíte ovšem brát biotin pravidelně a dlouhodobě. [2]
  • Biotinové tablety často obsahují také vápník a křemík, což jsou minerály, které vám také pomohou posílit nehty.
 2. 2
  Použijte zpevňovač nehtů. Zpevňovače nehtů byste měli používat pouze v případě, že máte své přírodní nehty slabé, nebo lámavé. [3] Jak napovídá jejich název, tyto produkty fungují jako laky na nehty, které zpevní povrch nehtů a pomohou předejít jejich lámání, které by vás přinutilo si nehty zkrátit a zpomalilo by jejich růst. Existuje spousta značek, které nabízejí zpevňovače nehtů, ale mezi nejoblíbenější a nejúčinnější patří zpevňovač Hard as Nails od značky Sally Hansen.
  • Uvědomte si, že vaše nehty budou silnější pouze v době, kdy na nich budete mít zpevňovač. Až se zpevňovač z nehtů uvolní, nebo odroste, budete mít opět křehké a slabé nehty.
  • Zpevňovače byste měli používat pouze dočasně jako doplněk dlouhodobějších řešení v podobě změny životního stylu, které vám umožní zlepšit stav vašich nehtů.
 3. 3
  Zvlhčujte si ruce a nehty. Zamyslete se nad tím, jak suché a svědivé ruce máte v zimě, když nepoužíváte krémy na ruce. Je to proto, že nedostatek vlhkosti ve vzduchu kůži a nehty vysušuje a oslabuje, takže jsou náchylné k lámání, podráždění a svědění. [4] Stejně jako pleť i nehty musejí být hydratované, jinak nemohou být dostatečně silné na to, aby se nelámaly (což platí zejména v zimě). [5]
  • Používejte hutný krém na ruce a přes den ho opakovaně nanášejte vždy, když budete mít pocit, že máte ruce vysušené.
  • Důkladně krém vetřete nejen do rukou, ale zejména do nehtů a do nehtové kůžičky.
  • Po každém mytí rukou použijte krém na ruce. Voda a mýdlo z rukou odstraňují přirozenou mastnotu, která chrání pleť a nehty, takže jsou ruce po mytí velmi náchylné k poškození.
 4. 4
  V zimě a při práci s chemikáliemi noste rukavice. Kromě pravidelného používání krému na ruce byste měli také nosit rukavice vždy, když je venku zima. Pokud pracujete s nějakými chemikáliemi – od domácích čistících prostředků až po umělecké potřeby – chraňte své ruce gumovými rukavicemi, nebo silnými pracovními rukavicemi (podle toho, s jakými látkami manipulujete).
 5. 5
  Chraňte své ruce před vysušením vodou. [6] Když budete nehty dlouho namáčet do vody, ať už půjde o mytí nádobí, nebo koupání v bazénu, mohli byste si je oslabit. Pokud jsou nehty relativně delší, mají tendenci se ve vodě třepit, takže je budete muset častěji stříhat. Pokud máte delší nehty, chraňte si je tím, že je nebudete vystavovat příliš dlouhému namáčení – například na mytí nádobí si berte gumové rukavice.
 6. 6
  Pečujte o nehtové kůžičky. Nehtová kůžička je nejdůležitější částí nehtů, protože je chrání před infekcemi. Poškození kůžiček (například jejich stříhání, nebo zatlačování bez předchozího zjemnění) může nehty poškodit a způsobit, že porostou mnohem pomaleji. [7]
  • Místo stříhání kůžiček si je zjemňujte a před zatlačováním si je nejprve namočte a počkejte, až budou měkčí.
  • Když budete kůžičky zjemňovat, budou se vám zatlačovat snáze a nepoškodíte si je.
  • Masírujte si kůžičky, abyste podpořili krevní oběh. Nehty vám díky tomu sice neporostou rychleji, ale budete je mít silnější, zdravější a pevnější a vydrží vám pevné delší dobu.
 7. 7
  Naučte se správně si pilovat nehty. Nepilujte si nehty do čtverce, ale raději je mějte zakulacené, nebo mírně špičaté. „Hranaté“ nehty se zatrhávají za oblečení a další věci, takže se lámou a třepí a mohou se snáze poškodit.[8]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Aplikace umělých nehtů

 1. 1
  Akceptujte rizika umělých nehtů. [9] Obecně sice umělé nehty nepředstavují žádní zdravotní riziko pro vaše přírodní nehty, ale přesto nejsou úplně bezpečné. [10]
  • Když se vám umělý nehet odloupne, protože se za něco zatrhne, ale zůstane víceméně na místě, riskujete bakteriální infekci v prostoru mezi umělým a přírodním nehtem.
  • Vlhkost mezi umělým a přírodním nehtem – buď kvůli tomu, že necháte umělý nehet nalepený příliš dlouho, nebo kvůli tomu, že ho nalepíte na nevyčištěný nehet. V tomto případě můžete chytit plísňovou infekci.
  • Někteří lidé trpí alergickými reakcemi na lepidlo, kterým se umělé nehty lepí na přírodní nehty. Příznaky mohou být mírné, například jen svědění a zarudnutí, ale někdy mohou být i velmi vážné, například když se přírodní nehet odlepí od bříška prstu. Umělé nehty vždy odstraňujte při prvních příznacích bolesti nebo nepohodlí.
 2. 2
  Důkladně si vyčistěte nehty. Odstraňte všechny produkty, které jste si na nehty nanesli, jako je například lak na nehty, nebo zpevňovač nehtů. Důkladně nehty a kůžičky hydratujte a počkejte, až budete mít ruce naprosto suché.
 3. 3
  Vyberte si velikost umělých nehtů podle velikosti vašich přírodních nehtů. [11] Pokud jste si koupili balíček s umělými nehty, který obsahuje různé velikosti nehtů, budete si moci vybrat takový tvar, který vám bude naprosto vyhovovat. V budoucnu si potom budete moci kupovat menší balení umělých nehtů, které obsahují pouze velikost, kterou budete potřebovat.
  • Zatím nenanášejte žádné lepidlo a přiložte si umělé nehty na své přírodní nehty.
  • Až si najdete nehet, který vám bude dokonale sedět na váš přírodní nehet, podívejte se na jeho vnitřní stranu a zapište si číslo, které je tam uvedeno.
  • V budoucnu si potom kupujte balení umělých nehtů podle velikosti, kterou potřebujete. Ušetříte díky tomu peníze, protože si nebudete muset kupovat velká balení nehtů, které nebudete používat.
 4. 4
  Naneste si na nehty lepidlo. Balení s umělými nehty většinou obsahuje i speciální lepidlo. Pokud lepidlo nemáte, můžete si ho koupit zvlášť. Seženete ho v drogerii, nebo v obchodech s výbavou pro nehtové salony.
  • Vymáčkněte si malé množství lepidla na svůj přírodní nehet a vatovou tyčinkou ho rozetřete po celém povrchu nehtu.
  • Zopakujte tento postup na vnitřní straně umělého nehtu, který si budete lepit na svůj přírodní nehet.
  • Měli byste použít dostatek lepidla na to, aby vám nehet pevně držel, ale když to s lepidlem přeženete, bude vám vytékat zpod nehtu a bude déle trvat, než nehet uschne. Někdy se kvůli tomu nehet nenalepí dostatečně pevně, protože lidé nemají trpělivost a začnou lepit následující nehet ještě dříve, než ten první uschne.
 5. 5
  Přiložte si umělý nehet na přírodní nehet a dejte si pozor, abyste jeho okraj přiložili přesně k okraji svého nehtu a aby nevznikla mezera, podle které by lidé poznali, že máte umělé nehty.
  • Přitlačte umělý nehet na svůj přírodní nehet a 10-15 vteřin ho pevně držte, aby lepidlo uschlo a nehet pevně přilnul.
  • Čistým hadříkem si otřete lepidlo, které se vám při nalepování nehtu dostalo na jeho povrch, nebo na kůži kolem nehtu.
 6. 6
  Zopakujte tento postup se všemi ostatními nehty. Nespěchejte a každý nehet důkladně přitlačte, aby lepidlo uschlo. Když budete příliš pospíchat, nehty nebudou přilepené správně a mohly by se vám během dne začít odlepovat.
 7. 7
  Ostříhejte si umělé nehty a opilujte je do požadovaného tvaru. Až budete mít všechny umělé nehty nalepené, kleštičkami je ostříhejte na požadovanou délku a kovovým pilníkem je upravte do tvaru, v jakém je chcete mít.
  • Protože jsou umělé nehty pevnější, než přírodní nehty, můžete si je zapilovat i do hranatějšího tvaru, než by snesly přírodní nehty. Nemusíte se nutně držet kulatých nebo špičatých tvarů, jak tomu je v případě přírodních nehtů.
  • Při pilování nehtů pilníkem táhněte vždy jen v jednom směru – ne ze strany na stranu. Výsledek bude hladší a rovnoměrnější.
 8. 8
  Naneste na nehty lak. Po nalepení a upravení umělých nehtů do požadované délky a tvaru můžete nanést dvě vrstvy laku na nehty. Nemusíte používat žádný speciální lak na umělé nehty – použijte stejný produkt, který používáte na své přírodní nehty.
  • Počkejte, až první vrstva laku úplně uschne a potom naneste druhou vrstvu. Dvě vrstvy laku zajistí, že se lak nebude odlupovat a vydrží vám na nehtech déle.
  • Skvrny od laku na nehty na kůži okolo nehtů odstraňte vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Běžné mýty o růstu nehtů

 1. 1
  Nepoužívejte česnek. Česnek je sice zdravý (pokud na něj nemáte alergii), ale když si jím budete potírat nehty, neporostou vám rychleji, ani nebudou silnější. Mnoho lidí tomuto mýtu věří, ale neexistují žádné důkazy, které by podporovaly tvrzení, že česnek pomáhá posilovat nehty, nebo zrychlovat jejich růst. [12]
 2. 2
  Nemusíte jíst velké množství bílkovin, aby vám nehty rostly rychleji. Pravděpodobně již nyní jíte více než dost bílkovin, takže pokud vám proteiny nechybí (což je vzhledem k běžné stravě Američanů velmi nepravděpodobné), nemusíte zvyšovat jejich konzumaci kvůli růstu nehtů. Příliš mnoho bílkovin může způsobit obezitu, poškození ledvin a dokonce i cukrovku. [13] .
 3. 3
  Nepoužívejte tyčinky na zatlačování kůžiček. [14] Když budete zatlačovat nehtové kůžičky, poškodíte si je, zvýšíte riziko infekce a budete mít nezdravé nehty. [15]
  • Pokud jste si kůžičky zatlačovali a trpíte zarudnutím, otokem, nebo podrážděním, zajděte si k lékaři, abyste se infekce zbavili.
 4. 4
  Nestříhejte si kůžičky. [16] Stříháním se kůžičky oslabují a ztrácejí svoji jemnost. Kromě toho tím také zvyšujete riziko, že se budou třepit samy od sebe a budete mít nevzhledné nehty.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 24 480 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 24 480 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama