Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nechali jste se ostříhat, ale přejete si, aby vám vlasy zase rychle narostly? Bohužel neexistuje žádný zázračný šampon, který by růst vlasů zrychlil, ale můžete se pokusit zajistit alespoň to, aby dorůstání vlasů nebylo tak nepříjemné.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Udržujte vlasy v dobrém stavu

 1. 1
  Rozhodněte se, jaký účes chcete. Při dorůstání vlasů je dobré mít představu o tom, jak by měly vypadat. [1] Díky tomu je budete moci udržovat tak, aby vám rostly správným způsobem.
  • Pokud chcete mít dlouhé sestříhané vlasy, můžete začít dříve a nechávat si některé části vlasů stříhat více na krátko.
  • Vezměte si ke kadeřnici fotku někoho, kdo má takový účes, jakého chcete dosáhnout. Díky tomu si budete jistí, že kadeřnice porozumí tomu, co chcete.
 2. 2
  Nechávejte si vlasy pravidelně zastřihávat, dokud jsou ještě krátké. Pokud máte vlasy kratší než po ramena, je dobré si je nechávat každý měsíc nebo dva zastřihávat, aby vypadaly stále dobře. Krátké účesy vyžadují složitější údržbu.
  • Informujte kadeřnici o tom, že si necháváte vlasy narůst. Když jí to neřeknete, mohla by vám ustřihnout zbytečně příliš velký kus.
  • Až vám vlasy dorostou po ramena, přestaňte si je pravidelně stříhat. V tuto chvíli by vám už vlasy měly vlastní vahou ležet na ramenou, aniž byste si je museli upravovat. Zastřihávejte je pouze každé 3-4 měsíce, abyste měli zdravé konečky.
 3. 3
  Snažte se ze svého aktuálního účesu vytěžit maximum. Ať už máte krátké mikádo, nebo vám chybí jen několik centimetrů do požadované délky, snažte se ze svého účesu vytěžit maximum. Noste hezké vlasové doplňky a češte se tak, jak se vám to bude líbit.
  • Hrajte si s vlasy. Pokud se vám váš účes nelíbí, zkuste předstírat, že máte takové vlasy, jaké jste chtěli. Fénujte si je do rovna, natáčejte si je, nebo je noste přirozeně – nestyďte se za to, co máte na hlavě. Když budete sebejistí, lidé si budou myslet, že máte svůj účes schválně.
  • Experimentujte se sponkami, čelenkami a dalšími doplňky, které vašemu účesu dodají trochu šťávy. [2]
  • Noste klobouk. Ve dny, kdy se vám vaše vlasy nebudou vůbec líbit, můžete nosit klobouk nebo čepici. Noste sezónní čepice – v létě slamáky, v zimě vlněné klobouky.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Zrychlete růst vlasů

 1. 1
  Začněte si vlasy mýt jinak. Pokud si myjete vlasy každý den, budete je mít vysušené, protože horká voda jim bere přirozené oleje, které potřebují k tomu, aby byly zdravé. Myjte si je jen když to bude potřeba a nechávejte si pravidelně zastřihávat konečky.
  • Myjte si vlasy třikrát nebo čtyřikrát týdně. Ze začátku možná budete mít pocit, že je máte mastné, ale po nějaké době se to spraví.
  • Myjte si vlasy co nejstudenější vodou. Když budete vlasy mýt horkou vodou, budou vysušené a lámavé. Studená voda zajistí, že budete mít hladké a zdravé vlasy.
 2. 2
  Vysoušejte si vlasy opatrně. To, jak si sušíte vlasy, má velký vliv na to, jak rychle vám porostou. Pokud si je hrubě dřete ručníkem a češete si je hřebenem za mokra, budou se vám lámat. Měli byste také přestat používat fény. Když si necháváte vlasy narůst, dodržujte následující pravidla:
  • Když vylezete ze sprchy, jemně si z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu a osušte si je čistým ručníkem. Nikdy ručníkem vlasy nedřete – pouze je jemně vysušte.
  • Používejte řídké hřebeny, které nejsou tak agresivní, jako kartáče. Zacuchané vlasy rozčesávejte velmi opatrně, abyste si je nepolámali.
  • Nechávejte si vlasy uschnout přirozeně bez fénu.
 3. 3
  Upravujte si vlasy jemně. Někdy není možné nechat si vlasy uschnout přirozeně, hlavně pokud se chystáte na nějakou důležitou událost a potřebujete být upravení. Pokud chcete mít vlasy upravené, zkuste tyto alternativy:
  • Fénujte si vlasy studeným vzduchem. Není to pro ně taková zátěž a přesto dosáhnete hladkých a rovných vlasů.
  • Natáčejte si vlasy bez použití tepla. Zkuste si je zabalit do trička, nebo si udělat drdol z vlhkých vlasů a počkat, až vám uschnou.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Změny životního stylu

 1. 1
  Nedávejte si na vlasy žádné chemikálie. Je dobré podívat se, co obsahují produkty, které si dáváte na vlasy. Komerční šampony, kondicionéry a stylingové přípravky obsahují spoustu chemikálií, se kterými vlasy vypadají chvíli dobře, ale vlivem dlouhodobého používání se poškozují. Vyberte si zdravější produkty, které vašim vlasům dodají život a posílí jejich růst.
  • Nepoužívejte šampony se sulfáty. Tyto průmyslové chemikálie vlasy vysušují. Kupte si raději šampon bez obsahu sulfátů, nebo si vyrobte vlastní.
  • Nepoužívejte stylingové přípravky a kondicionéry se silikonem. Silikon se ve vlasech hromadí a sice zajišťuje lesk, ale zároveň je oslabuje. Silikony z vlasů dostanete pouze šamponem s obsahem sulfátů, takže byste se jim měli vyhýbat.
  • Nedávejte si na vlasy brazilský keratin ani jiné chemické látky.
  • Nebarvěte si vlasy a nezesvětlujte si je.
 2. 2
  Jezte zdravě a pijte dostatek vody. Když budete zdravě jíst a budete dodržovat pitný režim, budete mít rychleji husté a lesklé vlasy.
  • Každý den vypijte alespoň 8 sklenic vody a vyhýbejte se nápojům, které dehydrují tělo.
  • Jezte dostatek vitamínu B. Najdete ho v ovoci, zelenině a ořechách a budete díky němu mít husté a pevné vlasy.
  • Jezte hodně bílkovin. Bílkoviny jsou stavebními kameny vlasů, takže jich budete potřebovat hodně. Jezte maso, ryby, luštěniny a listovou zeleninu.
  • Nezapomínejte na omega-3 mastné kyseliny. Tyto prospěšné tuky vašim vlasům dodají lesk. Najdete je v lososovi, olivovém oleji, ořechách a v avokádu.
  Reklama

Tipy

 • Jednou za čas si na vlasy dejte horký olejový zábal, který je vyživí.
 • Nepoužívejte fény, kulmy a žehličky na vlasy.
 • Kupte si přírodní kokosový olej, který vám vyživí pokožku hlavy. Rozpusťte si tři lžíce oleje a naneste si ho na vlasy a nechejte ho působit přes noc. Potom ho jednoduše vymyjte. Budete mít krásně hladké vlasy.
 • Vlasy rostou dlouhou dobu, musíte mít trpělivost.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Shun Pittman
Spoluautor od:
Hlavní kosmetička, pedagožka a autorka
Tento článek spoluautor od Shun Pittman. Shun Pittman je hlavní kosmetička, autorka, majitelka a zakladatelka Corps d’Elite Salon a Corps d’Elite Beauty. S více než 25 lety mezinárodních zkušeností se věnuje a specializuje na poskytování luxusních salonních služeb všem typům a texturám vlasů a každému tónu a odstínu pleti. Mezi její služby patří úpravy vlasů, stříhání, barvení, styling, prodlužování a aplikace make -upu. Shun má zkušenosti s prací, koučováním, školením a mentorováním kosmetických profesionálů z několika společností, včetně L'Oréal, Wella, Matrix, Paul Mitchell, Redken, Big Sexy Hair a Toni & Guy. Je také hostitelkou národních a místních médií a její práce byla uvedena v segmentech The Washingtonian, The Cheddar Network a WJLA Good Morning Washington's Beauty and Fashion Police. Shun je autorem knihy „50 Things Your Hairdresser Wants YOU to Know“. Tento článek byl zobrazen 4 055 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 4 055 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama