Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete si nechat propíchnout uši, ale bojíte se? Může se to zdát děsivé, ale ve skutečnosti je to naprosto bezpečné a bezbolestné. Když budete vědět, co očekávat, vše si dobře zjistíte, propíchnutí piercingu si naplánujete a přijdete na způsob, jak se během propichování uvolnit, tak na to budete moci jít v klidu a rozumně. Uvidíte, že to bude bezpečné a v pohodě a nebudete vědět, proč jste se předtím tak báli!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Vězte, co máte očekávat

 1. 1
  Myslete na to, proč si chcete nechat uši propíchnout. Děláte to, abyste ve škole zapadli? Chcete nosit ty krásné náušnice, které jste dostali k narozeninám? Prostě se vám hrozně líbí, jak propíchnuté uši vypadají? Když budete přemýšlet o svých důvodech k propíchnutí uší, uvidíte celou proceduru z nové perspektivy, a připomene vám to, že výhody propíchnutých uší předčí bolest propichování.
 2. 2
  Zvažte alternativy propíchnutí uší. Pokud chcete nosit náušnice bez propíchnutých uší, můžete nosit klipsny nebo použít anglický šroubek na klasické náušnice.
  • Pokud se propíchnutí uší bojíte, tak tyto možnosti vážně zvažte. Zkuste pár dní nosit klipsny, abyste viděli, jestli vám vyhovují. Můžete se rozhodnout, že si uši nenecháte propíchnout vůbec, což vám ušetří nervy a bolest.
 3. 3
  Vyhledejte si informace. Prozkoumejte zdravotní a bezpečnostní rizika propichování uší. Zvažte všechny alergie na kovy, které byste mohli mít, protože to ovlivňuje, jaké náušnice můžete bezpečně nosit. Zjistěte, jak o uši po propíchnutí pečovat, včetně toho, jak dlouho byste měli nechat náušnice nandané a jak byste si uši měli čistit. Ujistěte se, zda akceptujete rizika propíchnutí uší a že se o ně po propíchnutí zvládnete dobře postarat.
  • Prvním krokem jak se vyhnout možným komplikacím je vědět o nich. Přemýšlejte o způsobech, jak zmírnit jakékoliv komplikace, o kterých se dočtete a naplánujte si, jak udržíte své uši čisté a v bezpečí.
 4. 4
  Pro propíchnutí uší si vyberte bezpečné místo s dobrou reputací. Objednejte se do oficiálně schváleného studia. Pročtěte si recenze a hodnocení, před objednáním si zjistěte ceny a otevírací dobu.
  • Pokud se bojíte o bezpečnost, nechoďte do obchodů jako Claire’s, kde používají nastřelovací pistoli. Jediným způsobem, jak sterilizovat nástroje na propichování je použití horkovzdušného sterilizátoru autokláv, který by plastovou pistoli zničil. Jděte do salonu, kde pořádně čistí své nástroje a používejte jen šperky vysoké kvality.
  RADA ODBORNÍKA
  Sasha Blue

  Sasha Blue

  Profesionální Body Piercer
  Sasha Blue je profesionální body piercer, která je licencována v San Francisco v Kalifornii. Sasha má více než 20 let zkušeností s profesionálním piercingem, počínaje jejím školením v roce 1997. Od té doby zdobí klienty šperky a v současné době pracuje jako piercer v Mission Ink Tattoo & Piercing.
  Sasha Blue
  Sasha Blue
  Profesionální Body Piercer

  Vyhledejte profesionálního piercera, abyste se vyhnuli kontaminaci a infekci. Pokud si necháte dělat piercing v nesterilním prostředí, mohou být instrumenty kontaminovány od jiné osoby. Profesionální piercer bude mít čisté, bezpečné pracovní místo se sterilními jednorázovými jehlami.

 5. 5
  Buďte si vědomi právních aspektů propichování. Budete muset podepsat listinu o zřeknutí se práva. Pokud se toho bojíte a chcete vědět, jaká máte práva, pokazí-li se něco, pořádně si tuto listinu pročtěte. Budete-li mít otázky, nebo bude-li něco matoucí, zeptejte se. Před tím, než ji podepíšete, měli byste všemu rozumět a se vším souhlasit.
 6. 6
  Rozhodněte se, zda propíchnutí chcete. Před propíchnutím piercer vyznačí na každém uchu tečku. Musíte si být naprosto jistí, že je na správném místě. Pořádně si uši prohlídněte v zrcadle. Zvažte všechny úhly a nechte si poradit od kamaráda a piercera. Zvažte, jak budou vypadat s nasazenými náušnicemi a buďte si místem vpichu před propíchnutím naprosto jistí.
 7. 7
  Vězte, jak bude propichování probíhat. Vezmou vás do kabinky, posadí do židle a připraví si pomůcky. Pokud jakákoliv z pomůcek vypadá strašidelně nebo děsivě, tak se na ní piercera zeptejte. Chtějte vědět, na co která pomůcka je a jak funguje. Můžete se také zeptat na to, jak se pomůcky čistí a sterilizují. Před propíchnutím vám musí používané pomůcky vyhovovat.
 8. 8
  Připravte se na život po propíchnutí. Měli byste vědět, že uši nějakou dobu po propíchnutí mohou bolet, ale to brzy přejde. Poproste piercera o písemné informace k péči o uši. Ujistěte se, že propíchnuté uši přijmete a budete vědět, jak se o ně starat.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Strategie proti vyšilování

 1. 1
  Mluvte s piercerem. Když přijdete do studia, řekněte jim, že se trochu bojíte. Nechte si vysvětlit postup, co a proč dělají a nechte si odpovědět na všechny otázky, které máte. Možná vám nabídnou pohodlnou židli a sklenici vody. Pravděpodobně jsou trochu nervózní všichni lidé, kteří si nechají propíchnout uši, takže budou přesně vědět, jak vás uklidnit.
 2. 2
  Připravte se na propíchnutí. Počítejte s tím, že to nejspíš bude trochu bolet a buďte připraveni se s tím vyrovnat. Přiveďte si s sebou kamaráda, aby vás podpořil a prášky na bolest, myslíte-li si, že je budete potřebovat. Vymyslete nejlepší způsob, jak se vyrovnat s nervozitou a bolestí. Mačkáte rádi anti-stresový míček? Pomáhá vám povídaní si s kamarádem nebo hraní Angry Birds zapomenout na bolest? Plánujte předem a přineste si vše, co by vám mohlo pomoci uvolnit se v možné stresové situaci.
 3. 3
  Držte kamarádovu ruku. Mít s sebou kamaráda na uklidnění, když jste nervózní, je k nezaplacení. Zmáčkněte kamarádovu ruku když potřebujete a mluvte s ním, abyste přišli na jiné myšlenky.
 4. 4
  Zaměřte se na něco jiného abyste nemysleli na propichování. Čtěte knížku nebo časopis. Bavte se s kamarádem, nebo se trochu seznamte s piercerem. Bavte se o plánech na víkend, o tom, co se děje ve škole, o tom skvělém filmu, který jste nedávno viděli – mluvte o čemkoliv kromě propichování. Myšlení na jiné věci vás uklidní natolik, abyste propíchnutí mohli zvládnout.
 5. 5
  Zhluboka dýchejte. Soustřeďte se na své dýchání, abyste se fyzicky uklidnili a snažte se uvolnit. Hluboké dýchání vám zpomalí tep a sníží krevní tlak, takže se vaše tělo bude chovat tak, jako by bylo v klidu.[1] Dechová cvičení, nebo jednoduše koncentrace na dýchání vám pomůže uklidnit si tělo, takže nebude tak těžké ovládnout strach z propichování.
 6. 6
  Zůstaňte dobře naladění. Myslete na to nejlepší po propíchnutí uší – na to, jak budete vypadat s novými náušnicemi! Co se týče samotného propichování, nemyslete na bolest a stres. Místo toho si řekněte, že to zvládnete. Pokud si to budete říkat dostatečně dlouho, uvidíte, že se to stane skutečností.
  • Přátelé jsou na tohle skvělí. Požádejte kamaráda, aby vám pomohl udržet si dobrou náladu a připomínat vám, jak bude skvělé mít propíchnuté uši.
 7. 7
  Vtipkujte o propichování. Kamarád vám může pomoci přistupovat k propichování zvesela. Smích je na snížení stresu a uklidnění nejlepší, takže vám pomůže, ať už se smějete samotnému propichování nebo něčemu jinému, co vám kamarád vypráví. Vtipkování o propichování zajistí, že se to nebude zdát tak znepokojující, takže na to půjdete s klidem a snadno.
 8. 8
  Nechte si uši propíchnout rychle. Poproste piercera, jestli by šlo propíchnout obě uši naráz, abyste to za sebou měli rychleji. Vězte, že brzo bude hotovo a po bolesti.
 9. 9
  Oslavte své nově propíchnuté uši. Poděkujte piercerovi a plácněte si s kamarádem. Zaplaťte, nezapomeňte na dýško, znovu poděkujte a jděte. Gratulace, zvládli jste to! Užívejte si své čerstvě propíchnuté uši.
  Reklama

Tipy

 • Vězte, že budete v pořádku. Možná to bude bolet, ale ne moc a ne moc dlouho. A bude to stát za to.
 • Vezměte si s sebou podporujícího kamaráda, nejlépe takového, který má s propichováním vlastní zkušenost.
 • Vše si před propichováním zjistěte.
 • Pokud se nakonec rozhodnete, že si uši nechcete nechat propíchnout, nic se neděje.
 • Nechte si náušnice nastřelit pistolí. Je to rychlejší. Měli byste si s sebou vzít plyšáka. Vyberte si náušnice, které vám budou slušet, než si je budete moct vyměnit.
 • Zavřete oči nebo se nedívejte, jak vám uši propichují. Piercer také může počítat do tří až pěti, abyste věděli, kdy budou uši propichovány.
 • Pokud se bojíte a chováte se dětinsky (jako já), tak si s sebou na uklidnění vezměte plyšáka!
 • Vezměte s sebou kamaráda. Když s sebou máte podporujícího kamaráda, tak je to míň stresující. Navíc je trapné vyšilovat před kamarády, takže to pravděpodobně dělat nebudete.
 • Pokud jste dítě, jděte s rodiči. Můžete je poprosit, aby pro vás vzali plyšáka, kterého budete moct držet, ale bojíte-li se příliš a nechcete-li, tak si nechat uši propíchnout nemusíte.
 • Pokud je to možné, tak jděte s někým, komu už tento piercer uši propíchl, abyste věděli, že mu můžete věřit.
Reklama

Varování

 • Vždy existuje nebezpečí, že dostanete infekci, takže si o tom něco přečtěte a udělejte veškerou prevenci, abyste zůstali v bezpečí.
 • Pokud dostáváte infekce často, nebo už jste infekci měli, tak se předem zeptejte lékaře, jestli propíchnutím uší riskujete.
Reklama

O tomto wikiHow

Sasha Blue
Spoluautorem článku je :
Profesionální Body Piercer
Tento článek spoluautorem článku je Sasha Blue. Sasha Blue je profesionální body piercer, která je licencována v San Francisco v Kalifornii. Sasha má více než 20 let zkušeností s profesionálním piercingem, počínaje jejím školením v roce 1997. Od té doby zdobí klienty šperky a v současné době pracuje jako piercer v Mission Ink Tattoo & Piercing. Tento článek byl zobrazen 5 180 krát
Stránka byla zobrazena 5 180 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama