Chcete si zesvětlit vlasy a udělat melír "přirozenou" cestou? Chcete vypadat jako "Kaliforňanka" se sluncem políbenými loknami, které na světle září? Netrapte se - zesvětlení je snadné. Jednoduše smíchejte a zkombinujte přírodní zesvětlovače uvedené níže, abyste dosáhli vašeho ideálu - hlavy plné nádherných, světlejších vlasů!

Metoda 1 ze 2:
"Barva" z citronové šťávy a vody

 1. 1
  Zkombinujte citronovou šťávu a vodu. Smíchejte čtvrt hrnku teplé vody s hrnkem čerstvě vymačkané citronové šťávy nebo s citronovou šťávou v lahvi, potom přidejte hrnek pomerančové šťávy a naplňte směsí rozprašovač.
 2. 2
  Pokud máte suché vlasy, přidejte kondicionér. Směs citrusů a vody může vlasy více vysušit, takže přidejte čtvrt hrnku kondicionéru podle vašeho výběru, rozšlehejte v malé misce a nechte odstát.
 3. 3
  Ochraňte si pokožku vrstvou opalovacího krému. K aktivaci zesvětlujících účinků kyseliny citronové budete používat sílu slunce, takže se ujistěte, že je vaše pleť chráněná před škodlivým zářením UVA a UVB.
 4. 4
  Naneste citronový zesvětlující přípravek na své vlasy. Abyste vlasy úplně pokryli, nastříkejte směs přes celé vaše vlasy a lehce je pročešte.
  • Pokud chcete, přidejte melíry. Namočte vatový tamponek ve směsi citronové a pomerančové šťávy a přejeďte s ní pramínky, které chcete melírovat. Snažte se mít přehled o tom, které pramínky jsou zesvětlovány, protože proces chvíli trvá a bude třeba zesvětlující přípravek několikrát opakovaně nanést, aby účinkoval.
  • Pokud používáte směs citronové šťávy s kondicionérem na suché vlasy, vezměte si mašlovačku nebo podobný štětec a naneste s ním směs na vlasy, které chcete zesvětlit. Tato směs bude mazlavější než směs citronu, pomeranče a vody, takže bude těžší s ní vytvořit melíry.
 5. 5
  Najděte si pohodlné místo na slunci. Abyste viděli nějaké změny barvy, bude třeba, abyste si sedli na přímé sluneční světlo alespoň na hodinu a půl.
 6. 6
  Po 90 minutách znovu naneste citronovou šťávu. Seďte na slunci dalších 30 minut.
 7. 7
  Až budete hotovi se zesvětlováním, dopřejte vašim vlasům hloubkový kondicionér. Umyjte si vlasy a potom je hloubkově ošetřete velkým množstvím vlasového kondicionéru nebo jiné přírodní látky.
 8. 8
  Nechte procesu čas aby zafungoval. Neočekávejte, že hned uvidíte prudké změny - zesvětlování citronovou šťávou trvá dlouho! Během tří až čtyř týdnů očekávejte následující změny:
  • Tmavě hnědá na světle hnědou nebo écru
  • Světle hněda na zlatavou blond
  • Tmavě blond na světle blond
  • Tmavě zrzavá na tmavě blond
  • Světle zrzavá na světle hnědou nebo blond
  • Černá se téměř nezmění.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Přidání zesilovačů zesvětlení

 1. 1
  Zkuste přidat k výše zmíněnému roztoku citronové šťávy a vody "pomocníka" nebo "zesilovač". Jedna z těchto metod může v kombinaci přinést silnější výsledky.
  • Zkuste si zesvětlit vlasy pomocí kasie italské. Kasia je rostlina, která obsahuje slabě zlatou nebo mírně žlutou barvu. Je také známá jako "neutrální henna" a dodá vašim vlasům zlatavý tón.
  • Pokropte si vlasy pro zesvětlení heřmánkovým čajem. Heřmánkový čaj funguje nejlépe na světle hnědé nebo blonďaté vlasy. Nastříkejte ho stejným způsobem, jako byste stříkali citronovou šťávu nebo peroxid vodíku.
  • Namočte vlasy naředěným peroxidem vodíku. Nemusí to být "přirozené", ale určitě to funguje. (Zesvětlování si vlasů citronem, přestože je "přírodní", stále způsobuje vlasům poškození v podstatě stejným způsobem jako peroxid vodíku.)
  • Zkuste na zesvětlení těch kadeří trošku skořice! Skořice hezky funguje na tmavých vlasech a určitě voní lépe než peroxid vodíku. Vyzkoušejte ji!
  • Oslaďte barvu trochou medu. Med je další dobré zesvětlující činidlo. Je přírodní, nevysouší vaše vlasy jako citron nebo peroxid a funguje!
  • Pro excelentní zesvětlující kondicionér smíchejte citron s medem a skořicí. Postupujte podle výše uvedené metody s citronem a vodou, pouze do citronové vody přidejte také skořici a med.
  Reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že si hned po procesu nepůjdete zaplavat, nebo se vaše vlasy mohou zbarvit do zelena.
 • Koncentrovaná citronová šťáva, která se prodává v plastových lahvičkách ve tvaru citronu, funguje opravdu dobře. Neřeďte ji vodou ani kondicionérem. Namočte vlasy koncentrovanou šťávou z citronu, vystavte se na delší dobu venkovnímu světlu (nejlépe na jaře nebo na podzim, protože slunce není tak žhoucí a intenzivní). Když vlasy uschnou (a budou na dotek tuhé), doplňte více citronové šťávy. Pokud přirozená barva vlasů je blond, výsledky budou zaznamenatelné po jednom odpoledni na slunci. Potom si umyjte vlasy a použijte kondicionér jako obvykle. Opakování celého procesu celý měsíc není u přirozeně blond vlasů nutné.
 • Pokud nanesete šťávu pouze na přírodní melíry, získáte proužky. Pokud pořádně namočíte celou hlavu, zesvětlí se celá barva.
 • Buďte trpěliví! Bude třeba to udělat mnohokrát, abyste dosáhli většího rozdílu.
 • Pokračujte s tímto postupem několik dní, pokud na první sezení nemáte moc času.
 • Nepoužívejte citronovou šťávu v lahvi.
 • Pokud nejste přirozeně blond, může se barva změnit na naoranžovělou/mosaznou. Nemluvě o tom, jak to vysušuje vlasy a o poškození ze slunce. V podstatě vlasy smažíte. Něco takového bylo před lety na trhu a celé roky už to není dostupné. Je pro to dobrý důvod. Když přijde na vaše vlasy, vždy vyhledejte radu odborníka.
 • Děti a dospívající požádejte o pomoc dospělého nebo opatrovníka.

Reklama

Varování

 • Nedělejte to příliš často, protože slunce může časem vážně poškodit vaší pleť. Dávejte si pozor na spálení, je snazší spálení předcházet než ho ošetřovat.
 • Nepřehánějte používání; pokud použijete více než jeden citron denně, může to vašim vlasům dodat zvláštní mosazný odstín.
Reklama

Související články

Jak si sestříhat vlasy
Jak používat ricinový olej na vlasy
Jak si odbarvit vlasy na bílo
Jak si učesat nedbalý drdol
Jak zrychlit růst nehtů
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Jak zesvětlit tmavé vlasy
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak odstranit gelové nehty
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak si doma zesvětlit vlasy
Jak uplést francouzský cop
Jak mít hebké a lesklé vlasy díky octu
Reklama

Reference

 1. Videa poskytla Hailey Sani

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 15 577 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 15 577 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama