Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ombré je barevný efekt na vlasech, kdy konečky mají světlejší barvu než kořínky. Abyste tohoto efektu dosáhli, je třeba pomocí odbarvovače odbarvit konečky vlasů. Pokud se chcete vyhnout měděným a oranžovým odstínům, můžete si konečky po odbarvení obarvit. Tento krok není nutný, ale pomůže vyrovnat přechod mezi barvami. Čtěte dále a zjistěte, jak se ombré dělá.

Část 1
Část 1 ze 3:

Začínáme

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si barvu. Měli byste zvolit takovou, která odpovídá tónu vašich vlasů. Obvyklou volbou jsou světlejší tóny hnědé, odstíny červené/vínové nebo blond tóny.[1]
  • Existují dva typy ombré: tradiční a obrácené. Tradiční ombré má světlejší barvu na konečcích a tmavší u kořínků, zatímco obrácené ombré má tmavší konečky a světlejší kořínky.
  • Vyberte si odstín, který není více než o dva odstíny světlejší, než vaše přirozená barva vlasů.
  • Čím jemnější bude změna barvy vašich vlasů, tím spíše docílíte dojmu, že vaše vlasy jsou sluncem políbené.
  • Použijte jemnou, přírodní barvu, která vám nepoškodí vlasy.
 2. 2
  Určete, kde chcete, aby barevný přechod končil. Stejně důležité, jako při výběru barvy je určit místo, kde budou barvy splývat. Čím níže, tím přirozeněji to bude vypadat. Pokud zvolíte přechod barev příliš vysoko, riskujete tak, že vaše vlasy budou budit dojem odrostlých konečků spíše než krásného ombré.[2]
  • Obecně platí, že pokud umístíte přechod k oblasti spodní čelisti, bude to vypadat dobře.
 3. 3
  Důkladně prokartáčujte vlasy. Ujistěte se, že vlasy máte hladké, nezacuchané. Díky tomuto kroku se vám bude snadněji aplikovat odbarvovač a barva se tak lépe rozprostře.[3]
 4. 4
  Oblečte si staré triko nebo přes sebe hoďte kadeřnickou pláštěnku. Je vysoce pravděpodobné, že vám při barvení na oblečení ulpí odbarvovač. Kadeřnická pláštěnka by tomu měla zabránit. Pokud ji nemáte, oblečte si staré triko nebo si přes ramena dejte ručník.
 5. 5
  Navlékněte si rukavice. Ty jsou většinou součástí balení barvy, ale pokud ne, můžete použít běžné gumové rukavice. Pamatujte na to, že je velmi důležité si při barvení a odbarvování chránit pokožku rukou. Pokud se budete barvit bez rukavic, kůže na vašich rukou se také obarví.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Odbarvení vlasů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Namíchejte si odbarvovač. Pokud neděláte obrácené ombré, budete potřebovat odbarvovač, abyste z vlasů stáhli barvu. Můžete také použít blond barvu na vlasy, která bude k vašim konečkům šetrnější. Nedocílíte s ní však takového přechodu a barva bude jemná.
  • Nejjednodušší a nejlevnější metoda domácího odbarvování je s použitím stejné části 20% peroxidu a odbarvovače v prášku. Smíchejte asi 60 ml peroxidu a stejné množství odbarvovače. Míchejte, dokud směs nebude mít krémovou konzistenci bez hrudek.
  • Odbarvovač připravujte vždy v dobře větrané místnosti, abyste nedýchali výpady z chemikálií.
 2. 2
  Rozdělte vlasy do sekcí. Rozdělte vlasy uprostřed hlavy tak, abyste jich měli na obou stranách stejně silný pramen. Tento pramen poté rozdělte do více sekcí, podle svého přání. Měli byste mít minimálně čtyři prameny.[4]
  • Pokud máte dlouhé a/nebo husté vlasy, rozdělte je do více sekcí.
  • Každou sekci sepněte zvlášť, abyste ji oddělili od zbytku vlasů.
  • Natupírujte vlasy v oblasti, kde chcete, aby vaše ombré začínalo. Natupírováním vlasů se vyhnete ostrému přechodu mezi barvami.
 3. 3
  Vyberte si aplikátor. Pokud používáte sadu k odbarvování, v jejím obsahu pravděpodobně najdete kartáček, který vám s aplikací odbarvovače pomůže. Pokud jej v sadě nenajdete, obstarejte si podobný, malý a měkký kartáček. Pamatujte na to, že kartáček po použití vyhodíte.
 4. 4
  Začněte s odbarvováním. Aplikujte odbarvovač od konečků a propracujte se nahoru směrem k natupírovaným vlasům. Nespěchejte a ujistěte se, že máte každý pramen pokrytý odbarvovačem.
  • Odbarvovač byste měli aplikovat rovnoměrně na obou stranách. Při aplikaci se dívejte do zrcadla a porovnejte, zda jste dosáhli stejné úrovně na obou stranách.[5]
  • Pokryjte odbarvovačem všechny prameny, které chcete odbarvit. Všechny prameny si prohlédněte a ujistěte se, že jste nevynechali žádné místo.
 5. 5
  Nechte odbarvovač působit. Nechte odbarvovač na vlasech 10–45 minut v závislosti na tom, jak moc chcete vlasy zesvětlit. Pro kontrolu setřete odbarvovač z jednoho pramenu po asi 10–20 minutách. Pokud se vám odstín líbí, opláchněte odbarvovač ze všech vlasů. Pokud chcete světlejší barvu, ponechte jej na vlasech dalších 5–10 minut a poté vlasy opět zkontrolujte.
  • Pokud chcete jemný přechod, nechte odbarvovač na vlasech pouze asi 10–20 minut.
  • Pro výraznější barvu nechte odbarvovač působit mezi 40–45 minutami. Pokud jej necháte působit delší dobu, zamezíte také oranžovým a měděným tónům.[6]
 6. 6
  Vymyjte z vlasů odbarvovač. Nechte si navlečené rukavice a vypláchněte z vlasů odbarvovač teplou vodou. Poté si vlasy umyjte šamponem bez obsahu sulfátů. Vlasy vypláchněte důkladně, aby vám v nich nezůstal žádný odbarvovač, jinak se vám budou vlasy dále zesvětlovat. Pro zatím nepoužívejte kondicionér.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Barvení vlasů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Začněte se suchými vlasy. Pokud je máte mokré, vysušte vlasy ručníkem. Můžete počkat asi dvě hodiny nebo použít fén k dosušení.
 2. 2
  Vlasy opět rozdělte do sekcí. Postupujte stejně, jako když jste vlasy rozdělovali k odbarvení. Konečky svažte do gumičky nebo je sepněte skřipcem, bude se vám pracovat lépe. Vlasy rozdělte alespoň do 3 sekcí, nebo do tolika, jak je vám to pohodlné.
 3. 3
  Navlékněte si rukavice. Ty jsou většinou součástí balení barvy, ale pokud ne, můžete použít běžné gumové rukavice. Pamatujte na to, že je velmi důležité si při barvení a odbarvování chránit pokožku rukou. Pokud se budete barvit bez rukavic, kůže na vašich rukou se také obarví.
 4. 4
  Připravte si barvu. Na většině balení s barvou je uveden postup, podle kterého si namícháte barvu. Následujte tyto instrukce a připravte barvu. Barvu míchejte v dobře větrané místnosti.
 5. 5
  Aplikujte barvu. Postupujte podle návodu na obalu a důkladně barvu aplikujte.
  • Pokud si vlasy barvíte ve stylu tradičního ombré (světlejší konce), aplikujte barvu do konečků a ještě o kousek výše i na přírodní vlasy.
  • Pokud děláte obrácené ombré, aplikujte barvu k přechodové linii a druhou, silnější vrstvu barvy do konečků (jako když jste odbarvovali).
  • Obarvěte všechny vlasy tak, abyste si nenadělali skvrny. Vlasy zkontrolujte a případně naneste barvu na místa, která jste vynechali.
 6. 6
  Nechte barvu působit. Následujte pokyny uvedené na obalu barvy a zjistěte, jak dlouho musíte barvu nechat působit. Vyčkejte doporučenou dobu, aby barva měla šanci se ustálit. Protože máte vlasy odbarvené, bude pravděpodobně stačit asi 10 minut.
 7. 7
  Vypláchněte barvu z vlasů. Nechte si navlečené rukavice a barvu z vlasů vypláchněte teplou vodou. Poté je umyjte šamponem bez obsahu sulfátů. Odbarvování/ barvení vlasů může být velmi drastické, použijte proto kondicionér, abyste vlasy opět hydratovali a navrátili jim zdravý vzhled.
 8. 8
  Nechte vlasy uschnout a upravte tak, jak jste zvyklí. Protože na vaše vlasy působily chemikálie, bude lepší, když je necháte volně uschnout bez použití horkého vzduchu. Nicméně, možná neodoláte jako většina z nás a budete si vlasy chtít upravit jako obvykle. Pomůže vám to také zjistit, jestli jste dosáhli požadované barvy a efektu nebo jestli budete muset ještě něco doladit.[7]
  Reklama

Tipy

 • Až si ujasníte, jaký typ ombré chcete, vytiskněte si několik obrázků pro inspiraci. Pomohou vám určit přechod mezi barvami a jejich odstíny.
 • Nechte odbarvovač a barvu na vlasech 25-45 minut. Čím déle obojí na vlasech necháte, tím intenzivnější barvy budou.
Reklama

Varování

 • Nepoužívejte domácí bělidlo. Použijte odbarvovač určený přímo na vlasy.
 • Pokud máte vlasy poškozené, zvažte, zda je jejich obarvení dobrý nápad. Zesvětlovač či barva poškození ještě zhorší.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Gumičky do vlasů
 • Barvu na vlasy nebo sadu k zesvětlení vlasů
 • Kadeřnickou pláštěnku nebo staré triko
 • Jednorázové gumové rukavice
 • Hřeben
 • Kartáč na vlasy
 • Šampon
 • Kondicionér

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 23 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 60 688 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 60 688 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama