Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Objednat si ve Starbucks může být zastrašující pro každého, kdo není znalcem kávy nebo pravidelným zákazníkem. Stačí ale několik základních tipů a vaše objednávka proběhne hladce.

Část 1
Část 1 ze 2:

Vyberte si nápoj

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zamyslete se nad tím, na co máte chuť. Je důležité si vybrat něco, na co máte opravdu chuť. Objednat si ve Starbucks nemusí nutně znamenat, že budete pít kávu. Nabízejí mnoho jiných věcí, jako jsou čaje, ovocné nápoje nebo horká čokoláda. Rozhodněte se podle ročního období a svých vlastních chutí.
  • Pokud nevíte, na co máte chuť, nebojte se zeptat obsluhy. Jistě vám doporučí něco dobrého, co vám bude opravdu chutnat.
  • Také se rozhodněte, zda chcete horký, studený nebo ledový nápoj, jak ho chcete sladký a zda chcete kávu s kofeinem nebo bez kofeinu.
 2. 2
  Vyberte si velikost. Starbucks má své vlastní názvosloví pro velikosti nápojů, ale nebojte se, je to velmi jednoduché. Velký nápoj má objem 0.35 l, nápoj grande má objem 0.5 l a nápoj venti má objem 0.6 l u horkých nápojů a 0.7l u ledových nápojů. Některé kavárny Starbucks nabízejí také malý nápoj, který má objem 0.2 l a extra velký nápoj trenta, který má objem téměř 1 l.
  • Velký nápoj obsahuje většinou 1 espresso, grande obsahuje dvě espressa a venti obsahuje také dvě espressa, pokud nejde o ledový drink, který většinou obsahuje 3 espressa.
  • Pokud chcete více espressa, jednoduše si o něj řekněte. Bude vás to stát více, ale dostanete přesně tolik kávy, kolik chcete.
 3. 3
  Přidejte příchuť. Nezáleží na tom, zda pijete kávu, čaj nebo jiný nápoj – vždy si můžete přidat příchuť a nápoj si osladit. Když si necháte přidat příchuť, dají vám do kávy sladký sirup, takže buďte připraveni na extra sladký drink, za který si připlatíte. Cukr je zdarma, ale ochucené sirupy ne.
  • Pokud nevíte, jakou příchuť si máte dát, požádejte o menu, nebo se zeptejte obsluhy, jaké příchutě mají lidé nejvíce v oblibě. V nabídce jich najdete hodně, takže nemusíte mít pocit, že jste omezeni pouze na cukr.
  • Nejoblíbenější sirupy jsou vanilka, karamel a lískový ořech a všechny dostanete i ve verzi bez cukru. Pokud chcete mít trochu zdravější drink, objednejte si do kávy sirup bez cukru.
  • Zeptejte se obsluhy na speciální příchutě, protože v průběhu roku kavárna nabízí mnoho různých sirupů, které jsou dostupné pouze sezónně. Na podzim a v zimě dostanete dýňový sirup a v létě je nejoblíbenější kokosový.
 4. 4
  Vyberte si základ. Některé drinky se dělají z vody a jiné zase z mléka. Pokud preferujete jedno z toho, nezapomeňte to uvést při objednávce. U mléka máte na výběr většinou z odtučněného, 2% mléka, sójového mléka a polotučného mléka. Některé kavárny nabízejí také kokosové nebo mandlové mléko.
  • Všechny drinky můžete dostat horké nebo ledové a mnoho z nich vám také rozmixují. Pokud chcete změnit formu drinku, je dobré změnit také základ. Například šlehaná káva by se měla dělat z mléka a ne z vody, aby měla nakonec správnou konzistenci.
  • Když se mléko napaří, vytvoří se z něho hustá bílá pěna, která se drží na vašem nápoji. Pokud máte pěnu rádi, můžete si jí objednat více a pokud ji rádi nemáte, můžete si objednat jakýkoli drink bez ní.
 5. 5
  Kofein nebo bez kofeinu? Káva i zelený a černý čaj přirozeně obsahují kofein. Pokud chcete nápoj s malým množstvím kofeinu, objednejte si poloviční verzi (polovina obsahu kofeinu), nebo verzi bez kofeinu. Pokud chcete naopak více kofeinu, doobjednejte si do svého drinku další espressa. [1]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Jak si vybrat drink

Stáhnout PDF
 1. 1
  Překapávaná káva. Tento druh kávy je vlastně obyčejná překapávaná káva, kterou si můžete udělat doma, ale zde ji dostanete v mnoha různých příchutích. Většina kaváren Starbucks denně dělá mnoho různých káv, takže můžete vyzkoušet více příchutí. Překapávaná káva je nejlevnější a nejjednodušší nápoj, který si ve Starbucks můžete objednat.
 2. 2
  Latte je vlastně espresso s našlehaným mlékem. Můžete si přidat jakoukoli příchuť a nezáleží ani na typu mléka. Latte dostanete buď horké, nebo ledové.
 3. 3
  Zkuste americano. Jde o jeden z nejoblíbenějších drinků ve Starbucks, protože je velmi silný. American je vlastně espresso a voda navíc, ale obsahuje o jedno espresso více, než ostatní drinky. Můžete si přidat smetanu a cukr a také nějakou příchuť.
 4. 4
  Cappuccino. Tento nápoj je podobný latte, protože se dělá také z našlehaného mléka, ale v cappuccinu najdete vlastně téměř pouze pěnu. To znamená, že nápoj je spíše pěnový, než tekutý. Když si objednáte cappuccino, musíte specifikovat, zda chcete „mokré“ (ne moc pěny) nebo „suché“ (hodně pěny). Můžete si také přidat jakoukoli příchuť.
 5. 5
  Karamelové machhiato. Macchiato je italské slovo, které znamená „označený“. V tomto případě to znamená, že se espresso leje na drink, místo aby se vmíchalo do něho. Karamelové macchiato obsahuje vanilkový sirup, mléko a pěnu, espresso a karamelovou posypku.
 6. 6
  Mocha. Mocha je vlastně latte (mléko a espresso) s trochou čokolády. Máte na výběr ze dvou variant – mléčná čokoláda nebo bílá čokoláda. Mléčná je hustější, zatímco bílá čokoláda je velmi sladká. Mocha se většinou dělá bez pěny, takže pokud ji chcete, musíte si o ni říct.
 7. 7
  Zkuste speciální espresso. Pokud máte opravdu rádi espresso, objednejte si ho hned. Můžete si dát single nebo double espresso a potom si ho upravit podle sebe. Espresso se často servíruje s mléčnou pěnou jako macchiato nebo s trochou šlehané smetany.
 8. 8
  Dejte si čaj. Pokud nejste milovníkem kávy, objednejte si jeden z mnoha čajů, které Starbucks nabízí. Většina čajů se dělá z horké vody, ale existují i čaje latte, které se dělají z mléka. Patří mezi ně oblíbený chai tea (kořeněný skořicový čaj) a London fog (sladká vanilka s čajem earl grey). Všechny čaje si můžete objednat s mlékem nebo vodou a horké nebo ledové.
 9. 9
  Dejte si frappuccino. Frappuccino je šlehaný nápoj, který se většinou dělá z kávy. Starbucks často nabízí speciální frappuccina, takže je dobré se zeptat obsluhy na aktuální nabídku. Některá frappuccina, například jahodové, se nedělají vůbec z kávy. Většinou se na ně také dává čokoládová nebo karamelová poleva.
 10. 10
  Zkuste i jiné nápoje. Pokud nemáte zájem o kávu ani o čaj, nemusíte mít strach – ve Starbucks nabízejí i jiné nápoje. Můžete si dát horkou čokoládu nebo našlehané mléko s příchutí, nebo například jablečný cider. Najdete i limonády a ovocné nápoje.
 11. 11
  Objednejte si! Až se rozhodnete, co si chcete dát, objednejte si. Nejprve řekněte jak velký nápoj chcete, potom řekněte jeho název a nakonec všechny věci, které chcete navíc. Například: „velká chai tea latte s pěnou navíc.“ Nebojte se být konkrétní![2]
  Reklama

Tipy

 • Zkontrolujte si, zda vám dají přesně to, o co jste si řekli. Když budete baristu při práci sledovat, nebudete se muset bát, že dostanete špatný nápoj.
 • Když něčemu nebudete rozumět, nebojte se požádat o pomoc.
 • Pokud chcete něco zkusit a nejste si jistí, určitě vám dají malý vzorek na ochutnání.
 • Buďte milí a objednejte kávu i tomu, kdo stojí ve frontě za vámi!
 • Při objednávce nemluvte do telefonu, je to nezdvořilé.
 • Ve Starbucks najdete i nápoje v lahvi a různé džusy, většinou jsou v lednici u výlohy s pečivem.
 • Když budete chtít zůstat uvnitř, dostanete kávu ve skutečném hrnku místo papírového kelímku. Při objednávce stačí říct, že si to dáte zde.
 • Dávejte pozor, protože lidé většinou sáhnou po prvním nápoji, který je hotový. Mějte u sebe účtenku, kdybyste si náhodou museli objednat znovu. Je možné, že bude více lidí čekat na stejný nápoj a někdo vás předběhne.
 • Při objednávce nápoje s netučným mlékem, který obsahuje šlehačku, nezapomeňte také říct, zda šlehačku chcete nebo ne.
 • Podívejte se na nabídku sladkostí a pečiva, třeba ke kávě i něco zakousnete.
 • Dejte svému baristovi nějaké dýško!
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 49 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 35 837 krát
Kategorie: Nápoje
Stránka byla zobrazena 35 837 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama