Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete-li skrze smělé, netradiční a přitom krásné gesto vyjádřit svůj určitý postoj, nabarvěte si vlasy na bílo. Násilné barvení může vlasy vysoušet, ale pokud se budete držet správného postupu, můžete poškození vlasů dlouhodobě zabránit. Naučte se používat správné přípravky a získejte oslnivé, sněhově bílé vlasy.

Část 1
Část 1 ze 7:

Zdravé vlasy

Stáhnout PDF
 1. 1
  Před započetím bělení zhodnoťte kvalitu svých vlasů. Pro proces bělení musíte mít vlasy v co nejlepší kondici je to možné. Několik týdnů před barvením se proto vyhněte čemukoli, co by vaše vlasy mohlo poškodit — obzvláště horku a chemikáliím.
  • Máte-li pocit, že jsou vaše vlasy suché a poškozené, dejte si tu práci a před bělením je dostaňte do lepšího stavu. Toho docílíte zejména použitím silného kondicionéru a přirozeného vysoušení vlasů, bez použití vysoušečů a bez aplikace stylingových produktů.
 2. 2
  Nepoužívejte na vlasy žádné chemikálie. Bělení nejlépe probíhá na zdravých vlasech, které nebyly barvené, ondulované, rovnané a chemicky ošetřované. [1]
  • Profesionálové obecně doporučují mezi jednotlivými aplikacemi chemických přípravků dodržovat pauzy cca 2 týdny dlouhé, v závislosti na vizuálním stavu vašich vlasů, podle kterého můžete tento časový rámec zkrátit nebo naopak prodloužit.[2]
  • Pokud máte vlasy barvené a vypadají zdravě, vyčkejte před započetím bělení dva týdny a všechno by mělo proběhnout bez komplikací.
 3. 3
  Alespoň tři hodiny před bělením naneste na vlasy kokosový olej. Trochu kokosového oleje rozetřete v dlaních, zahřejte ho tak a následně ho vmasírujte do vlasů a pokožky. Před bělením nemusíte olej oplachovat.
  • Je-li to možné, nechte olej ve vlasech celou noc před bělením.
  • Někteří lidé dokonce tvrdí, že olej může procesu bělení pomoct, ačkoli pro to nemáme žádný vědecky podložený důkaz.
  • Kokosový olej je složený z molekul, které jsou dostatečně malé, aby pronikly přímo do vlasů a velmi efektivně je tak hydratovaly.[3]
 4. 4
  Používejte šetrné hydratační šampony a kondicionéry. Vybírejte takové, které vaše vlasy vyživí, aniž by na nich vytvářely nánosy nebo z nich vytahovaly přirozené oleje a vysoušely je tak. Ve velkých obchodních domech často najdete outlet oddělení, ve kterém seženete velmi kvalitní výrobky profesionálních značek za velmi příznivé ceny.
  • Co hledat: nízké pH, olej (arganový, avokádový, olivový), glycerín, glyceryl stearát, propylenglykol, laktát sodný, PCA sodný (sodná sůl kyseliny uhličité pyrrolinodové) a alkohol začínající písmeny “c” nebo “s.”[4]
  • Čemu se vyhnout: silně aromatizovaným produktům, alkoholům jejichž názvy obsahují “prop”, sulfátům a jakýmkoli dalším produktům, které tvrdí, že vašim vlasům dodají na objemu.[5] [6]
 5. 5
  Stylingové přípravky vybírejte s velkou opatrností. Dávejte dobrý pozor, jaké produkty ke stylizaci vlasů používáte. Například cokoli, co má vaše vlasy pozvednout a dodat jim na objemu, bude zároveň vlasy silně vysoušet.[7]
  • Stejně jako u šamponů a kondicionérů používejte jen ty přípravky, které vaše vlasy vyživují a hydratují.
 6. 6
  Neaplikujte na vlasy teplo. Nepoužívejte vysoušeče vlasů, žehličky ani kulmy. Horko ničí a oslabuje vlasové folikuly. Po umytí vlasy nedrhněte — použijte ručník a jemně s ním z vlasů vymačkejte vodu.
  • Pokud nedáte jinak a musíte skutečně vlasy nějak tvarovat, zvažte některé alternativy narovnávání nebo naopak kadeření, ke kterým není potřeba teplo. Využijte internetu a najděte si metody, které vám budou nejvíce vyhovovat.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 7:

Příprava materiálu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Navštivte specializovaný obchod s vlasovými a kadeřnickými produkty. Drogistické značky vlasových barev mají obvykle horší kvalitu než ty, které používají v kadeřnických salónech. Specializované obchody vám umožní zakoupit profesionální produkty a nástroje.
  • Dnes je již velmi rozšířená síť poboček různých nadnárodních společností, které se na prodej profesionálního kadeřnického vybavení specializují. Vyhledejte na internetu některou z poboček ve vašem okolí.
 2. 2
  Kupte bělící prášek. Bělící prášek se prodává v sáčcích nebo tubách. Plánujete-li své vlasy bělit více než jednou, tuba vám většinou vydrží déle a je levnější.
 3. 3
  Pořiďte krémový zesvětlovač. Krémové zesvětlovače reagují s práškem, který vaše vlasy vybělí. Prodává se v několika koncentracích od 10% do 40%. Čím vyšší procento, tím rychlejší odbarvení, ale zároveň také větší poškození vlasů.
  • Většina stylistů doporučuje používat 10%-20% přípravek. Bělení sice potrvá delší dobu, ale nebude tak škodlivé, jako při použití silnějších produktů.
  • Pokud máte jemné a křehké vlasy, použijte zesvětlovač s koncentrací 10%. Pro silné a tmavé vlasy bude nejspíš potřeba použít 30%-40% zesvětlovač.[8]
  • Nejbezpečnější volbou z hlediska efektivity a šetrnosti je 20% krém, takže pokud jste na pochybách, použijte tento![9]
 4. 4
  Kupte toner. Toner je přípravek, díky kterému nově nabytá blond barva skutečně zbělá. Tonery se prodávají v různých odstínech, včetně modré, stříbrné a fialové.
  • Při vybírání toneru vezměte v potaz svou barvu kůže a vlasů. Pokud jsou vaše vlasy zlatavé, budete potřebovat toner v barvě, která se nachází na barevném kruhu naproti zlaté barvě, což je modrá nebo fialová.[10]
  • Některé tonery je potřeba před aplikací na vlasy promíchat se zesvětlovačem, zatímco jiné jsou určené pro přímou aplikaci. Oba typy mohou být srovnatelně účinné.
 5. 5
  Kupte červeno-zlatý korektor (volitelně). Tyto korektory se často prodávají v malých balíčcích, ze kterých je můžete přidat rovnou do bělící směsi. Jejich úkolem je redukovat mosazné a zrzavé podtóny. Ačkoli nejsou pro bělení vlasů nezbytné, spousta lidí na ně nedá dopustit.
  • Potřeba korektoru tak skutečně závisí pouze na vašich vlasech. Pomoci v zesvětlování může zejména lidem s tmavšími vlasy nebo vlasy, které obsahují červené, oranžové nebo narůžovělé tóny.
  • Pokud už nemáte velmi světlé vlasy před bělením, bude lepší jít na jistotu a korektor raději pořídit. Korektory jsou velmi levné, takže je určitě stojí za to zkusit.
 6. 6
  Ujistěte se, že pro své vlasy máte dostatek bělidla. Pokud máte dlouhé vlasy, budete potřebovat alespoň dvě balení bělidla, zesvětlovače i toneru.
  • Nevíte-li si rady s potřebným množstvím, je vždy lepší koupit více než málo. Všechny nepoužité přípravky můžete uskladnit a použít při dalším bělení.
 7. 7
  Kupte šampon pro barvené vlasy a kondicionér. Hledejte produkty, které jsou speciálně určené pro bělené vlasy. Tyto šampony a kondicionéry budou mít fialovou nebo fialovo-modrou barvu.
  • Máte-li hluboko do kapsy, kupte alespoň šampon, který bude účinnější než kondicionér a udrží vaše vlasy od rezavých podtónů.
 8. 8
  Pořiďte si vhodné pomůcky. Kromě všech výše uvedených přísad budete potřebovat štětec na barvení vlasů, plastovou misku na míchání bělidla, plastovou lžíci, rukavice, spony na vlasy, ručníky a plastikovou fólii nebo průsvitnou koupací čepici.
  • Nepoužívejte nic kovového. Takové nástroje by mohly s bělidlem reagovat negativně.
  • Co se týká ručníků, můžete použít klidně už nějaké použité, ale nesmí vám vadit, že je pravděpodobně zničíte.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 7:

Bělení vlasů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Udělejte prvotní test. Před samotným bělením vlasů musíte provést testování. Prvním testem zjistíte, zda nejste na bělidlo alergičtí a druhý test určí, jak dlouho musíte nechat směs aplikovanou na vlasech.
  • Pro test na alergii připravte malé množství směsi, kterou budete používat a trochu ji naneste na kůži za ucho. Nechte ji asi třicet minut působit a potom ji setřete. V následujících 48 hodinách se snažte místa nedotýkat a nenamáčejte ho. Pokud je po uplynutí dvou dnů kůže v pořádku, můžete směs bez obav použít pro odbarvení svých vlasů.
  • Pro druhý test připravte znovu malé množství bělicí směsi a aplikujte ho na jeden pramen vlasů. Kontrolujte ho každých 5-10 minut, dokud nedosáhne kýžené barvy. Celkový čas si zapište, vytvoříte si tak představu, jak dlouho nechat bělidlo na vlasech.
  • Další věcí, které byste se při tomto testu měli věnovat, je zhodnocení poškození pramene vlasů po opláchnutí od bělidla. Zaznamenejte si také své pocity, které z vlasů po provedeném testu máte. Připadají-li vám vlasy velmi poškozené, zkuste zesvětlovač s nižší koncentrací nebo celý proces bělení zpomalte (tzn. bělení vlasů v průběhu několika týdnů namísto jedné aplikace).[11]
  • I když se vám s testováním nechce patlat, test na alergii nikdy nevynechávejte. Vážná alergická reakce by mohla být smrtelná.
 2. 2
  Připravte se. Oblečte si nějaké staré oblečení, u kterého vám nebude vadit silné zašpinění. Kolem ramen si přehoďte ručník a další ručníky si připravte na nějaké místo v dosahu pro případ, že se bělidlo dostane na místa, kde nemá co dělat. Navlékněte si rukavice a chraňte si tak ruce.
 3. 3
  Bělící prášek přendejte do plastové misky. Použijte plastovou lžíci a naplňte s ní misku potřebným množstvím bělícího prášku. Na obalu bělícího prášku by měly být uvedeny informace - těch se po celou dobu držte.
  • Pokud žádné informace od výrobce nenajdete, měli byste použít cca jeden díl prášku na jeden díl zesvětlovače. Bude proto lepší, když vždy po přidání jedné lžíce prášku přidáte jednu lžíci zesvětlovače atd.
 4. 4
  Přidejte do prášku krémový zesvětlovač. Přidejte správné množství zesvětlovače a promíchejte ho plastovou lžící. Cílem je hustá, krémovitá konzistence.
  • Pokud není na obale uvedeno jinak, měli byste použít poměr zhruba 1:1 - jedna lžíce prášku na jednu lžíci zesvětlovače.[12]
 5. 5
  Přidejte do směsi korektor. Jakmile máte bělící prášek se zesvětlovačem dobře promísené, přidejte do směsi korektor červených tónů podle instrukcí uvedených na obale.
 6. 6
  Směs aplikujte na suché, neumyté vlasy. Použijte štětec a naneste jím na vlasy bělící směs. Postupujte od konečků směrem nahoru až do místa cca 2.5 cm od pokožky. Vlasy budou v blízkosti pokožky světlat rychleji než zbylé části, kvůli teplu, které hlava vydává. Z toho důvodu si nechte část vlasů v blízkosti hlavy až úplně na konec, po nanesení směsi na zbylé části vlasů.
  • Pokud nemáte vlasy vyloženě krátké, oceníte pomoc sponek nebo klipsů, kterými si vlasy rozdělíte do sekcí.
  • Postupujte od zadní části hlavy dopředu.
  • Před opláchnutím bělidla počkejte alespoň 24 hodin. Čím mastnější vlasy máte, tím lépe. Přirozené oleje totiž pomáhají redukovat poškození, které bělidlo způsobuje vašim vlasům a pokožce.[13]
 7. 7
  Zkontrolujte, zda je směs rovnoměrně nanesená po celých vlasech. Jakmile aplikujete bělící směs na celé vlasy, včetně míst v blízkosti hlavy, ujistěte se, že dosáhla skutečně všude a nevynechali jste žádné místo.
  • To můžete udělat tak, že si rukou promasírujete vlasy a zaznamenáte všechna místa, která se vám budou zdát sušší než ostatní. Jakmile na takové místo narazíte, naneste na něj trochu bělidla a vmasírujte ho do vlasů.
  • Pro kontrolu týla a dalších zadních partií hlavy použijte zrcadlo.
 8. 8
  Zabalte hlavu do plastové folie nebo použijte průsvitnou koupací čepici.
  • Během působení bělidla vám může začít hlava svědit a můžete pociťovat mírně bodavou bolest. To je naprosto normální.
  • Pokud se tyto projevy stanou nesnesitelnými nebo příliš bolestivými, sundejte zábal a smyjte bělidlo z vlasů. Jestliže vaše vlasy nezískaly požadovaný odstín, můžete počkat dva týdny a bělení poté opakovat s použitím méně koncentrovaného zesvětlovače.
  • V tuto chvíli se snažte odolat pokušení aplikovat na vlasy jakékoli teplo. Horko by mohlo vlasy totiž poškodit a způsobit jejich vypadání.
 9. 9
  Vlasy pravidelně kontrolujte. Po patnácti minutách zkontrolujte jeden pramen vlasů a zhodnoťte, jak moc bělící proces pokročil. Použijte ručník a trochu vlasů od bělidla očistěte - nová barva vlasů pak bude více zřetelná.
  • Jestliže jsou vaše vlasy stále ještě příliš tmavé, aplikujte na celý pramen znovu bělidlo, navlékněte si koupací čepici a nechte směs působit dalších deset minut.
  • Pokračujte v pravidelných kontrolách každých deset minut, dokud vlasy kompletně nezežloutnou.
 10. 10
  Nenechávejte na vlasech bělidlo déle než 50 minut. Pokud byste to udělali, mohli byste způsobit poškození vlasů a jejich kompletní vypadání. Bělidlo je schopné rozložit vlasy, takže musíte postupovat skutečně s maximální opatrností.
 11. 11
  Smyjte bělící směs. Sundejte koupací čepici nebo plastikový zábal a omývejte vlasy chladnou vodou, dokud z nich nedostanete veškeré bělidlo. Potom vlasy umyjte šamponem i kondicionérem a omyjte je tak, jak jste normálně zvyklí. Následně z vlasů vymačkejte veškerou vodu čistým ručníkem.
  • Vlasy by nyní měly mít nažloutlou blond barvu. Pokud jsou příliš jasně žluté, pokračujte podle instrukcí k tónování.
  • Jsou-li vaše vlasy oranžové nebo stále ještě tmavé, bude potřeba před tónováním opětovně nanést bělidlo. Zdravé vlasy si udržíte, pokud před další aplikací bělidla počkáte alespoň dva týdny.[14] Zkontrolujte vlasy a v případě, že jsou kořínky a části vlasů v blízkosti hlavy bělejší než jejich zbytek, nemusíte na tato místa bělidlo znovu nanášet. Naneste ho jen na ty části vlasů, které si přejete dále zesvětlovat.
  • Někdy je vhodné bělící proces rozložit do několika týdnů. Pokud jsou vaše vlasy silné a tmavé, aplikaci bělidla budete možná muset opakovat i pětkrát.[15]
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 7:

Tónování vlasů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Připravte vlasy na tónování. Jakmile jste vlasy vybělili, jste připraveni na jejich tónování. Stejně jako při přípravě na bělení byste si měli obléct starší oblečení a použít ochranné rukavice. V dosahu mějte připravené ručníky a ujistěte se, že před tím, než začnete, máte vlasy kompletně vysušené.
  • S tónováním můžete začít ihned po dokončení bělení (nejdříve se ovšem přesvědčte, že je veškeré bělidlo důkladně smyté!). V následujících týdnech pravděpodobně budete muset tónování několikrát opakovat, abyste bělostný vzhled vlasů udrželi dlouhou dobu.
 2. 2
  Namíchejte toner. Tento krok samozřejmě přeskočte, pokud jste koupili již připravený toner. V čisté plastikové misce smíchejte toner se zesvětlovačem podle instrukcí uvedených na obale.
  • Poměr je obvykle jedna část toneru na dvě části zesvětlovače.
 3. 3
  Toner aplikujte na mokré vlasy. Pro aplikaci toneru použijte štětec a nanášejte ho stejným způsobem jako bělidlo (od konečků ke kořínkům, odzadu dopředu)
 4. 4
  Ujistěte se, že je toner rovnoměrně nanesený. Promasírujte si vlasy rukou a hledejte sušší místa, která nejsou tonerem dostatečně nasáklá.
  • Týl a zadní partie hlavy zkontrolujte zrcadlem a ujistěte se, že toner pokrývá skutečně celé vlasy.
 5. 5
  Vlasy zabalte do připravené fólie nebo průsvitné koupací čepice. Toner nechte působit po dobu, blíže specifikovanou na obalu v instrukcích od výrobce. V závislosti na síle toneru a barvě vašich vlasů může celý proces tónování trvat třeba jen pouhých deset minut.
 6. 6
  Kontrolujte vlasy každých deset minut. V závislosti na typu toneru a na tom, jak světlé vlasy již máte, může tónování proběhnout skutečně rychle, ale také se může protáhnout více, než jste očekávali.
  • Pravidelně vlasy kontrolujte a ujišťujte se, že nechytají modrou barvu: použijte ručník a setřete z tenkého pramenu vlasů toner. Potom zkontrolujte jakým směrem se barva ubírá. Pokud vlasy ještě nemají zamýšlenou barvu, aplikujte na kontrolní pramen znovu toner a zabalte vlasy zpět do zábalu či koupací čepice.
 7. 7
  Smyjte toner. Omývejte vlasy studenou vodou, dokud z nich nezmizí poslední stopy po toneru. Potom vlasy umyjte šamponem a kondicionérem tak, jak jste zvyklí a jemně z nich čistým ručníkem vymačkejte vodu.
 8. 8
  Prozkoumejte vlasy. Nechte vlasy přirozeně vyschnout. Jestliže jste netrpěliví, použijte fén na nejchladnější stupeň. Nyní jste dokončili proces bělení i tónování a vlasy by měly mít jasnou, jiskřivě bílou barvu.
  • Jestliže objevíte nějaké místo, které správně nezbělelo, počkejte několik dní a potom na něm proces zesvětlování proveďte znovu.
  Reklama
Část 5
Část 5 ze 7:

Péče o vybělené vlasy

Stáhnout PDF
 1. 1
  Buďte na své vlasy velmi opatrní. Bělené vlasy jsou křehké a poškozené, a to i když jsou v nejlepším možném stavu. Buďte tedy velmi opatrní a pokud jsou suché, nepoužívejte šampon a nepřehánějte to s kartáčováním, narovnáváním a kadeřením.
  • Po umytí nechávejte vlasy přirozeně schnout na vzduchu. Pokud musíte použít vysoušeč, nastavte ho na nejchladnější stupeň.[16]
  • Vyhýbejte se teplu a další manipulaci s přirozenou texturou vašich vlasů jak jen je to možné. Takové jednání by totiž mohlo způsobit úplné poškození vlasů, následné vypadávání a ve výsledku byste skončili s několika trsy velmi krátkých vlasů.[17]
  • Jestliže si přese všechna bezpečnostní doporučení chcete narovnat vlasy, můžete toho docílit pomocí fénu a kulatého kartáče — je to zdravější varianta než žehlička.[18]
  • Vlasy češte hřebenem se širokými zuby.[19]
 2. 2
  Mezi jednotlivým mytím vlasů dodržujte dostatečné pauzy. Většina odborníků doporučuje mýt vybělené vlasy pouze jednou týdně.[20] Šampon z vašich vlasů vytahuje přirozené oleje a obzvlášť bělené vlasy si žádnou takovou další ztrátu těchto olejů nemohou dovolit.
  • Pokud pravidelně cvičíte nebo se potíte či používáte příliš vlasových přípravků, budete muset frekvenci mytí vlasů zvýšit na dvakrát týdně. Jako alternativu můžete použít suchý šampon.
  • Při osoušení vlasů jemně vodu vymačkejte čistým ručníkem - nesnažte se vlasy drhnout, mohli byste je tím ještě více poškodit.[21]
 3. 3
  Zjistěte, které přípravky jsou pro vaše vlasy vhodné. Používejte produkty, které jsou pro bělené a poškozené vlasy přímo určené: jako minimum poslouží fialové šampony a hloubkové kondicionéry. Vyhýbejte se produktům, které mají vlasům dodat na objemu - kromě zvýšení objemu totiž vlasy také vysouší.
  • Dobrý vlasový olej zachová vašim vlasům měkký a méně kudrnatý vzhled.[22] Někteří lidé tvrdí, že proti kadeření s úspěchem používají extra panenský kokosový olej.
 4. 4
  Hloubkový kondicionér používejte alespoň jednou týdně.[23] Investujte do kvalitního kondicionéru, nejlépe nějaké profesionální značky. Takový kondicionér seženete ve specializovaných prodejnách. Vyhýbejte se značkám běžně prodávaným v drogeriích, které by mohly vaše vlasy pouze pokrýt a zanechat je voskovité a ztěžklé.
 5. 5
  Pravidelně opakujte aplikaci toneru. Vlasy udržíte bílé, pokud budete toner nanášet pravidelně, v některých případech i jednou nebo dvakrát týdně. Používáním tónovacích šamponů ale můžete frekvenci aplikací toneru zredukovat.
  Reklama
Část 6
Část 6 ze 7:

Bělení kořínků

Stáhnout PDF
 1. 1
  Snažte se, aby vám vlasy příliš neodrostly. Aplikaci bělidla opakujte co nejdříve, nejlépe při maximálním odrostu 2,5 centimetru. Barva vašich vlasů tak bude vypadat rovnoměrněji.
  • Necháte-li vlasy odrůst příliš, může je být obtížné obarvit tak, aby to nebylo oproti zbytku vlasů poznat.
 2. 2
  Namíchejte bělící směs. Proces bělení bude úplně stejný, jako když jste směs aplikovali prve. Smíchejte bělící prášek se zesvětlovačem v poměru 1:1 a potom přidejte korektor červených podtónů podle instrukcí uvedených na obale.
 3. 3
  Směs aplikujte na suché, neumyté kořínky. Použijte štětec a bělící směsí pokryjte skutečně jen odrostlé kořínky. Trochu bělidla může sklouznout i na již bělené vlasy, ale snažte se, aby ho nebylo příliš.
  • Pokud jsou vaše vlasy silné a dlouhé, budete je pravděpodobně muset rozdělit do sekcí pomocí spon nebo klipsů. Pro krátké vlasy to platí také, jestliže si chcete být jistí, že jste bělidlo aplikovali skutečně na všechny vlasy.
  • Využijte špičatého konce štětce na barvení vlasů a oddělte s ním jednotlivé sekce. Naneste na každou sekci bělidlo, přehoďte vlasy pomocí špičatého konce štětce a naneste bělidlo i na druhou stranu pramene. Takto postupujte se všemi připravenými sekcemi.
 4. 4
  Pravidelně své vlasy kontrolujte. Asi po patnácti minutách zkontrolujte, zda nejsou vlasy příliš světlé. V kontrolách potom pokračujte každých deset minut, dokud nezjistíte, že vlasy získaly požadovaný odstín.
 5. 5
  Smyjte bělidlo z vlasů. Kompletně smyjte všechnu bělící směs chladnou vodou a potom hlavu umyjte šamponem a kondicionérem tak, jak jste zvyklí. Následně z vlasů jemně vymačkejte vodu čistým ručníkem.
 6. 6
  Aplikujte na vlasy toner. Tak jako při prvotním procesu tónování připravte toner a naneste ho štětcem na kořínky vlasů.
  • Pokud je potřeba trochu dobarvit i jiná místa, naneste toner nejprve na kořínky a potom ho nechte sklouznout dolů na zbylou část vlasů.
  • Pamatujte, že musíte vlasy kontrolovat každých deset minut pro případ, že by začaly chytat modrý, stříbrný nebo fialový odstín.
 7. 7
  Smyjte z vlasů toner. Omyjte své vlasy chladnou vodou a potom je umyjte šamponem a kondicionérem. Následně z nich ručníkem vymačkejte vodu a nechte je oschnout (nejlépe přirozeně na vzduchu).
  Reklama
Část 7
Část 7 ze 7:

Řešení chyb

Stáhnout PDF
 1. 1
  Pokud vám dojde bělidlo, aniž byste pokryli celé vlasy, nepanikařte! Jestliže v průběhu nanášení bělící směsi zjistíte, že ji nemáte dostatek pro pokrytí všech vlasů, nevadí - svět se nezboří.
  • Jestliže vám dochází směs, ale máte všechny potřebné ingredience v zásobě, rychle namíchejte další várku a pokračujte v aplikaci. Příprava směsi by neměla zabrat více než několik málo minut.
  • Musíte-li ovšem dojít pro některou ingredienci do obchodu, nejdříve dokončete bělení dosud pokryté části vlasů (směs nechte působit, dokud nezbělají nebo dokud neuplyne 50 minut). Potom můžete dojít pro všechny potřeby a nanést bělidlo na zbytek vlasů.
 2. 2
  Odstraňte skvrny od bělidla ze svého oblečení. Ideálně byste při bělení měli mít oblečené starší kousky svého šatníku a měli byste si zakrýt ramena ručníkem. Jestliže se ale z nějakého důvodu dostane bělidlo na oblečení, na kterém vám záleží, můžete ho zkusit odstranit jedním z následujících způsobů:
  • Naneste na vatový tampon nějaký čirý alkoholický nápoj, jako je například gin nebo vodka.
  • Potřete jím okolí skvrny. To by mělo přenést část originální barvy na odbarvené místo.
  • Pokračujte v drhnutí, dokud nebude poškozená oblast plně překrytá barvou.
  • Oblečení dobře opláchněte v chladné vodě.
  • Pokud tato metoda nezabere, můžete zkusit vybělit celý kus oblečení a následně ho nabarvit speciální barvou podle svého výběru.
 3. 3
  Buďte trpěliví. Nanesete-li na vlasy bělidlo a po padesáti minutách se nebude barva ani zdaleka blížit vašemu cílovému odstínu, nepanikařte. Jedná se o běžný problém, zvláště u lidí s tmavšími vlasy nebo s vlasy, které jsou vůči barvení a bělení více odolné. Pro dosažení kýžené barvy budete možná muset podstoupit několik pokusů.
  • Jestliže budete aplikaci bělidla opakovat, dávejte si mezi jednotlivými pokusy alespoň dva týdny pauzu.
  • Po každém bělení důkladně kontrolujte kvalitu vlasů. Pokud začnete pociťovat jejich silné poškození, musíte s dalším bělením počkat déle než dva týdny. Před opětovnou aplikací bělící směsi by vaše vlasy měly vypadat zdravě, jinak riskujete jejich kompletní zničení a vypadání.
 4. 4
  Sjednoťte barevnost všech vlasů. Po několika pokusech o dobělení kořínků můžete na vlasech začít pozorovat, že se v určitých místech vytvořily skvrny nebo pásy odlišného odstínu žluté (bílé).
  • Tyto nesrovnalosti můžete napravit aplikací malého množství bělidla. Nechte ho působit několik minut, dokud místo nezíská barvu bližší celkovému odstínu vlasů.
  • Jakmile dokončíte tónování vlasů, tyto skvrny nebo pásy budou mnohem méně viditelné.
  Reklama

Tipy

 • Bílé vlasy nejsou nic pro toho, kdo jim není ochotný věnovat potřebný čas. Jedná se o velmi náročnou úpravu vlasů, která vyžaduje patřičnou péči a dohled. Důkladně proto předem zvažte, zda jste skutečně připraveni investovat tolik času a úsilí do svých vlasů.
 • Pokud nejste připraveni obětovat údržbě svých platinových vlasů dostatek času nebo se obáváte o jejich kvalitu, zvažte raději návštěvu profesionálního kadeřnického salónu, kde vám bělení provedou odborníci.
 • Vhodné je své první bělení vlasů absolvovat právě u profesionálního kadeřníka, prostě jen proto, abyste viděli, co všechno to obnáší. Stylista vám předá důležité rady a tipy, jak se o vlasy starat a vy si tak budete doma pouze udržovat správnou barvu kořínků.
 • Pokud se vám výsledek nebude líbit, počkejte s přebarvením vlasů permanentní barvou alespoň dva týdny.
 • Pokud se po vybělení vlasů rozhodnete pro jejich přebarvení jinou barvou, možná budete nejdřív muset použít filler, který vašim bílým vlasům dodá na pigmentu.
 • Jestliže si nejste jistí, který odstín platinové vám nejlépe půjde k barvě kůže, zajděte si do obchodu s parukami a několik si jich vyzkoušejte. Některé obchody za tuto službu budou požadovat poplatek a ve většině budou trvat na tom, že vám se zkoušením pomůže prodavač. Zavolejte do nejbližšího obchodu s parukami a poptejte se, jestli by vám s vaším problémem pomohli.
 • Trváte-li na používání stylingových nástrojů, které využívají teplo, nezapomeňte na vlasy nejprve nanést přípravek pro ochranu před horkem. Takové přípravky se prodávají ve sprejích, krémech a pěnách a seženete je v kadeřnických salónech nebo ve specializovaných obchodech a drogeriích.
Reklama

Varování

 • Pokud nepoužijete ochranné rukavice, bělidlo se vám dostane na kůži a všechna zasažená místa nehezky zbělají, extrémně se vysuší a začnou svědět.
 • Plavání v chlorované vodě může zapříčinit, že se barva vašich vlasů změní na nazelenalou. Pokud se tedy chystáte plavat v bazénu s chlorovanou vodou, ošetřete vlasy kondicionérem a chraňte je plaveckou čepicí.
 • Chystáte-li se bělit vlasy, které jsou již slabé a poškozené, riskujete ještě větší poškození. Neupravujte vlasy žádnými přístroji, které ke své funkci používají teplo a nevysušujte je zbytečně častým šamponováním.
 • Bělidlo neaplikujte okamžitě po umytí vlasů. Mytím jste z nich totiž odstranili přirozené oleje, které chrání vaši pokožku a bělidlo by ji tak mohlo vážně poškodit. Před aplikací bělidla si vlasy nemyjte alespoň 24 hodin.
 • Buďte trpěliví. Pokud se budete pokoušet o přílišné vybělení ve velmi krátké době, můžete si způsobit vážné poškození vlasů, jejich ztrátu nebo chemické popáleniny.[24]
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bělící prášek
 • Zesvětlovač
 • Korektor červených podtónů
 • Vlasový toner
 • Tónovací šampon
 • Štětec pro barvení vlasů
 • Misku na míchání směsi
 • Rukavice
 • Ručníky
 • Plastikovou fólii nebo koupací čepici


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 77 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 75 840 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 75 840 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama