Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přiblížit ostrý předmět ke svým genitáliím může být pro mnoho mužů děsivá představa - ale se správnou přípravou, dostatkem času a tréninkem pro vás bude holení brzy hračka. Možná si napoprvé v koupelně budete chtít oholit chlupy jen ze šourku, nebo se zbavit chlupů, které jsou příliš dlouhé. Vše je popsáno níže v návodu. Později, až se začnete holit pravidelně je to nejjednodušší, když ležíte v posteli na zádech. Strojek s dvojitým ostřím vám poslouží nejlépe. Porost byste pak měl udržovat každých několik dní. A nebudete potřebovat ani pěnu na holení.

Postup

 1. 1
  Zkraťte ochlupení. Pořiďte si strojek nebo trimovač na stříhání chlupů a vlasů a celou oblast pubického ochlupení zkraťte na necelých 1/2 cm. Později se vám tak chlupy budou holit snadněji. Delší chlupy mají tendenci ucpávat a tupit žiletku. Strojkem to jde zkracování rozhodně lépe, než nůžkami. Snažte se, aby byly chlupy velmi krátké, jen o trochu delší, než žiletka.
  • V oblasti šourku nepoužívejte elektrický holicí strojek. Kůže šourku je velmi tenká a volná, a žiletky elektrického strojku ji mohou snadno zachytit, což je velmi bolestivé. Zkrácení chlupů je v této oblasti lepší malými nůžkami.
  • Pokud se rozhodnete použít elektrický holicí strojek, vyhněte se oblasti spodní strany penisu a středu šourku, případné pořezání je zde také extrémně bolestivé.
  • Až poprvé v koupelně zkrátíte dlouhé chlupy na šourku, bude se vám to příště dělat lépe vleže na zádech v posteli. To samé platí pro holení.
 2. 2
  Nepoužívejte chemické depilační prostředky. Tyto výrobky fungují tak, že chlup "rozpustí". Většina mužů nemůže používat přípravky jako Veet a jiné pro úpravu oblasti bikin, protože kůže šourku je velmi citlivá na podráždění. Pokud to přece jen chcete vyzkoušet, naneste nejdříve trošičku krému do vnitřního ohybu lokte, než se pustíte do intimních partií. Pokud neproběhne agresivní reakce, vyzkoušejte trošku v oblasti genitálií, než je potřete celé. Při aplikaci se snažte, aby krém nepřišel do kontaktu s kůží žaludu (pokud jste neobřezaný, raději celý žalud překryjte předkožkou).
 3. 3
  Zaujměte správnou polohu. Ujistěte se, že v místnosti, kterou jste si vybrali, budete mít alespoň hodinu naprosté soukromí (nebo tak dlouho, jak si myslíte, že vám holení potrvá). Není dobré tuto proceduru uspěchat! Dobrý nápad je oholit se pozdě večer.
  • Zkuste se ohlit vsedě ve vaně s trochou teplé vody. Teplá voda je pro holení skvělá, a sezení v ní připraví pubickou oblast lépe, než sprcha. Budete mít také dostatek vody na oplachování žiletky. Pokud vanu nemáte, je dobré oholit se vsedě, ideálně na podlaze, kde budete mít stabilitu a ke všemu dobrý přístup.
  • Pokud se rozhodnete sedět na okraji toalety, dejte si pod sebe malý odpadkový koš - bude se vám pak snadněji uklízet.
  • Pokud dáváte přednost holení ve stoje, zvolte jako místo sprchový kout. Nestůjte přímo pod proudem tekoucí vody, který příliš vysušuje pokožku a nezapomínejte pravidelně oplachovat žiletku. Když se budete holit před samotným osprchováním, všechny případné ranky se stihnou uzavřít a vy si krví nepotřísníte oblečení.
 4. 4
  Zvlhčete oblast, kterou budete holit. Místa, která chcete oholit natřete pěnou na holení pro citlivou pokožku. Vyhněte se pěnám a gelům se silnou vůní, s příměsí mentolu a podobně, které mohou citlivou oblast genitálií podráždit. Použitím antibakteriálního gelu na holení minimalizujete podráždění, které mohou způsobit bakterie, které proniknou do pórů a vlasových folikulů. Tento typ gelu bývá navíc většinou průhledný, takže lépe uvidíte, co vlastně holíte.
 5. 5
  Začněte s holením. Použijte novou žiletku se 3 nebo 4 břity a každou oblast oholte krátkými, velmi lehkými tahy. Klíč k dobrému oholení pubické oblasti je v tom, že každá oblast, kterou právě holíte, musí být napnutá. Když budete holit volnou kůži, zvyšujete riziko, že se pořežete - protože pokožka se bude pohybovat spolu se žiletkou a bude vytvářet nerovný povrch. Po každém tahu žiletku lehce opláchněte vodou. Budete se také nejspíš chtít zbavit delších chlupů, které jste náhodou vynechali při zastřihování.
  • Snažte se na pokožku netlačit. Když budete po kůži jen lehce přejíždět, nepořežete se.
  • Následující tipy jsou pro holení proti směru růstu chlupů ("proti srsti" - holení tak bude hladší) ale pamatujte, že když chlupy oholíte nejprve po směru růstu, zkrátíte většinu jejich délky. Holení proti směru růstu chlupů pak bude jednodušší, ale některým mužům stačí holit se pouze po směru. Hlavním důvodem je to, že holení proti směru způsobuje častěji podráždění a zarostlé chloupky.
 6. 6
  Oholte oblast nad penisem. Ohněte penis dolů a oholte oblast směrem od kořene penisu k pupíku.
 7. 7
  Oholte strany. Podržte penis směrem ke straně a oholte vše směrem k tříslům a po stranách šourku.
 8. 8
  Oholte místo mezi kořenem penisu a šourkem. Držte penis směrem nahoru a holte dolů až ke spodní části šourku. Může to být jednodušší, když je penis ztopořený, protože kůže bude napjatější a s penisem se vám bude lépe manipulovat.
 9. 9
  Natahujte kůži. Oholit šourek vám půjde mnohem lépe, když bude kůže na něm napjatá. Šourek byste měli holit od středu ke stranám. Buďte velmi opatrní! Nejlépe vám to půjde, když bude šourek viset dolů - těsně u těla. Část mezi tělem penisu a šourkem bývá na oholení velmi náročná.
  • Můžete si pomoci tím, že vezmete kostku ledu a ve sprše si s ní šourek potřete - kůže se tím zpevní. Volná kůže mezi šourkem a tělem penisu tak zmizí.
 10. 10
  Umyjte se. Opláchněte celou oblast vodou a omyjte jemným mýdlem. Také ukliďte místo, kde jste se holili - když vaše návštěva najde pubické ochlupení, bude to trapné pro vás i pro ni.
 11. 11
  Osušte se. Buďte opatrní. Když budete ručníkem příliš třít, můžete si podráždit pokožku.
 12. 12
  Minimalizujte podráždění kůže. Pokud se holíte poprvé či podruhé, je pravděpodobné, že si bude vaše kůže zarudlá, až začnou chlupy zase dorůstat. Pokožka může být nějakou dobu zarudlá a může vás svědit. Do jednoho týdne tyto potíže zpravidla odezní a až se začnete holit pravidelně, úplně odezní.
  • Na místa, kde se tvoří kožní záhyby, jako například třísla, můžete také nanést dětský pudr, který snižuje tření.
  • Můžete také použít antiseptický krém.
 13. 13
  Minimalizujte nepohodlí. Vezměte si pár tipů od žen a po dobu jednoho nebo dvou dnů si pravidelně kůži ošetřujte peelingem. Zabráníte tak zarůstání chloupků a znížíte svědění, až chloupky začnou znova růst. Také byste měli oblast udržovat dobře hydratovanou s pomocí neparfémovaným tělovým mlékem nebo mastí. Vyberte si takový přípravek, který je bez vůně a snese jej i citlivá pokožka.
  • Další možností je dětský olejíček. Někteří lidé tvrdí, že aplikace dětského olejíčku ihned po holení velmi pomáhá proti svědění a zarudnutí.
  • Můžete také zkusit klasický kamenec, kterým přetřete oholenou oblast. Ten zjemní ostré hroty oholených chlupů. Zabráníte tak svědění.

Tipy

 • Pokud chcete žiletku použít opakovaně, po oholení ji důkladně osušte. Pokud necháte na žiletce vodu, podpoříte tím vznik koroze a růst bakterií. Osušení udrží žiletku ostrou a čistou po dlouhou dobu. Až se budete chtít znovu oholit, zvažte vysterilizování žiletky trochou alkoholu a opláchnutí vodou, než začnete.
 • Prvních několik holení se vám to může zdát obtížné a můžete se dokonce i pořezat. Nebojte se: dobře vše očistěte a kůže si časem zvykne a bude odolnější (a vy získáte víc zkušeností, aby se vám nehody nestávaly).
 • Někteří muži si neholí všechny chlupy. Oholte si tělo penisu a šourek, zastřihněte okolní chlupy až k pupíku a na stranách. Můžete také nechat trochu chlupů jen těsně nad penisem, podobně jako ženy nechávají "proužek".

Varování

 • Neholte se těsně před cvičením. nejen že se podrážděná pokožka navíc ještě zapotí, ale bude podrážděna třením při běhání nebo jiných sportovních aktivitách.
 • Sůl do otevřených ran bolí, a sůl v sobě obsahuje i pot, který bude stékat na čerstvě oholený šourek. Není to velká bolest, ale buďte na to připravený.
 • Pokud se říznete, vyhněte se VŠEM sexuálním aktivitám, do kterých se zapojí vaše genitálie, dokud se všechny ranky nezhojí. Pokud by vaše partnerka či partner trpěli sexuálně přenosným onemocněním nebo infekcí, můžete se nakazit. Navíc kterákoliv bakterie nebo virus (nejen sexuálně přenosných chorob) může ranky infikovat. I když použijete kondom, ranky se mohou zanítit a z toho vzniknout jizvičky.
 • Svědění, ach to svědění! Až začnou chloupky znovu růst, svědí to k zbláznění. Budete se muset buď znovu oholit, nebo nanést nějakou utišující mast jako Kortison. Malé množství roztírejte na svědící místa podle potřeby. Až se oholíte poněkolikáté, pokožka si na to zvykne a svědění samo odezní.
 • Můžete také použít neparfémovaný krém proti svědění, který koupíte v lékárně.
 • Nikdy se neholte pod vlivem alkoholu, protože ráno budete litovat každého říznutí víc, než ranní kocoviny.
 • Sledujte všechny bolestivé vřídky, které se na kůži po holení mohou objevit. Jsou to pravděpodobně zarůstající chloupky. Nemusíte se ničeho obávat, ale pokud přetrvávají, nechejte si je raději zkontrolovat lékařem, protože se může jednat o příznaky pohlavní nemoci.
 • Buďte extrémně opatrní!
 • Nepředpokládejte, že oholené genitálie budou pro partnerku/partnera automaticky přitažlivé. Někteří lidé dávají přednost neoholenému pohlaví, oholené je může dokonce odpuzovat.
 • Těsně po oholení se vyhněte sexu.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 104 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 78 358 krát
Stránka byla zobrazena 78 358 krát.

Pomohl vám tento článek?