Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Holení pubického ochlupení je sexy trend, kterým se řídí mnoho žen a mužů. Není ovšem snadné to udělat správně. Ať už jste muž, nebo žena, postup je v podstatě stejný – jde o to zbavit se chloupků a vyhnout se podráždění pokožky. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Část 1 ze 3:
Připravte se na holení

 1. 1
  Zkraťte si chloupky nůžkami. Žiletky jsou určeny pro holení relativně krátkých chloupků a když s nimi budete holit dlouhé chloupky, brzy se vám ztupí. Jemně si chloupky napněte a ostříhejte si je ostrými nůžkami nakrátko. Můžete také použít elektrický strojek bez rotačních hlav. Nejlepší bude zkrátit si chloupky na méně než 0.5 cm.
  • Pokud se holíte poprvé, můžete si chloupky nechat několik dní kratší, abyste si zvykli na to, že je mezi nohama nemáte.
  • Pokud jste nemotorní, měli byste si dávat s nůžkami velký pozor. Budete si muset stříhat chloupky opravdu co nejblíž u kůže, takže si raději vezměte elektrický strojek. S ním se nebudete muset bát pořezání.
 2. 2
  Dejte si horkou sprchu nebo koupel, abyste zjemnili chloupky. Budou se vám potom snáze holit. Možná vám to připadá zbytečně zdlouhavé, ale rozhodně se vyplatí to udělat.
  • Pokud na to nemáte čas, přiložte si na chloupky teplou mokrou žínku asi na pět minut. Tím chloupky také trochu zjemníte. [1]
  • Znalci holení pubického ochlupení vám potvrdí, že je nutné použít peeling jak před holením, tak po holení, ale někteří lidé říkají, že stačí udělat to po holení. Když použijete peeling před holením, budete mít kůži okolo chloupků jemnější a zbavíte se mrtvých kožních buněk, takže se vyhnete zbytečnému pořezání. Pokud na to tedy máte čas, použijte peeling před holením i po holení.
 3. 3
  Použijte pěnu na holení. Kupte si pěnu na holení bez parfému pro citlivou pokožku. Nejlepší je sehnat si přímo holící pěnu nebo gel pro pubické ochlupení. Nikdy si neholte chloupky v rozkroku nasucho!
  • Každou holící pěnu si nejprve vyzkoušejte na jiné části těla, abyste měli jistotu, že nejste alergičtí na žádnou látku, kterou obsahuje.
  • To, že je nějaká pěna určena pro ženy neznamená, že ji mohou používat pouze ženy. Tyto produkty jsou většinou jemnější, než pěny pro muže. Kromě toho pěny pro muže jsou většinou s parfémem, což může vaši pokožku podráždit. [2] Pokud jste tedy muž, zajděte si koupit pěnu na holení pro ženy, nebo si půjčte pěnu od své přítelkyně nebo sestry. Ani si toho nevšimne!

Část 2 ze 3:
Jak se co nejlépe oholit

 1. 1
  Vezměte si žiletku. Měli byste si nachystat co nejnovější žiletku s co nejvíce břity a s gelovým páskem nad břity. Nemusíte se zabývat tím, jakou barvu má. Bohatě stačí, když bude ostrá a bude mít tři nebo více břitů.
  • Nechcete si stále dokola kupovat nové žiletky? Můžete používat jednu i víckrát, ale musíte o ni dobře pečovat. Mějte jednu žiletku pouze pro holení pubického ochlupení a po každém použití ji důkladně umyjte. Potom ji vysušte – když ji necháte mokrou, brzy vám zrezaví a ztupí se.
 2. 2
  Napněte si kůži. Když budete mít kůži volnou, pořezáte se. Žiletky fungují nejlépe na rovném povrchu. Volnou rukou si tedy napněte kůži a pevně si ji držte.
  • Začněte pod pupíkem a natahujte si kůži směrem nahoru. Potom můžete postupovat jak chcete. Můžete si vyholit klidně i nějaký zajímavý tvar, fantazii se meze nekladou.
 3. 3
  Holte se pomalu a jemně. Měli byste se holit ve směru růstu chloupků, abyste neměli podrážděnou kůži, ale když se budete holit v protisměru růstu chloupků, dosáhnete mnohem hladšího oholení. [3] Tyto dvě věci mějte stále na paměti. Pokud máte velmi citlivou pleť, měli byste se holit pouze ve směru růstu chloupků, i když vám to bude trvat mnohem déle.
  • Můžete se zkusit holit také šikmo ke směru růstu chloupků. Pokud vám chloupky rostou směrem dolů, holte se doleva nebo doprava. Zvykněte si vnímat pocit růstu chloupků, místo abyste se museli dívat. Když se nebudete muset spoléhat na oči, budete se schopni oholit mnohem rychleji.
  • Neholte se až příliš. Oholte si pouze ty oblasti, které se oholit chcete. Neměli byste žiletkou přejíždět po kůži víckrát, jinak byste si ji mohli podráždit.
  • Ze začátku se vám po holení budou dělat červené pupínky a pokožka vás bude svědit. Zkuste se holit jen jednou za několik dní, aby si vaše pleť na holení zvykla.
 4. 4
  Nezapomeňte také na oblast konečníku. Pokud jste někdy byli na brazilském vosku, jistě znáte ten pocit, když vám kosmetička naleje horký vosk do rozkroku a požádá vás, abyste se otočili na břicho, aby vám mohla udělat ještě něco nepříjemnějšího. Měli byste si tedy holit i chloupky okolo konečníku, pokud to tedy zvládnete.
  • Zkontrolujte si oholení rukou. Jistě máte před sebou zrcadlo, ale pokud chcete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli, budete si to muset zkontrolovat. Přejeďte si rukou po kůži, abyste se ujistili, že jste na žádné chloupky nezapomněli.
   • Uvědomte si, že oholení zvyšuje riziko přenosu některých pohlavních chorob (hlavně viru HPV a genitálních bradavic). [4]
 5. 5
  Ukliďte si po sobě. Když ucpete výlevku v koupelně svými chloupky, své spolubydlící tím nepotěšíte. Vyhněte se znemožnění a ukliďte si po sobě!
  • Je snadnější si chloupky zastřihnout nad toaletou a oholit se ve sprše. Až budete hotovi, dobře si prohlédněte vanu, sprchu, podlahu, ručníky i žiletku. Neměli byste po sobě zanechat žádné stopy.

Část 3 ze 3:
Vyhněte se podráždění a štípání

 1. 1
  Použijte peeling. Odstraníte tím mrtvé kožní buňky, které se vám při holení uvolnily a předejdete zarůstání chloupků. Po peelingu si jemně umyjte celou oblast rozkroku. Odstraníte vše, co by vám mohlo ucpat póry a vést k zarůstání chloupků. Holení by vám bylo k ničemu, kdybyste místo chloupků měli pokožku plnou nevzhledných červených pupínků.
  • Zde je tip od profesionálů: místo kupovaného peelingu používejte domácí cukrový peeling. Pokud ho nemáte po ruce, udělejte si pastu z jedlé sody. I ta vám pomůže vyhladit pokožku a zbavit se mrtvých kožních buněk.
  • Pokud jste žena, dejte si pozor, aby se vám mýdlo nedostalo za stydké pysky. Vaše vagína má přirozeně regulované pH a není nutné ji mýt mýdlem. Mýdlo pH většinou naruší, což způsobuje náchylnost k infekcím. [5]
 2. 2
  Opláchněte se, jemně se osušte a použijte hydratační krém. Aloe vera, dětský olej, nebo krémy určené pro citlivou pokožku jsou nejlepší. Nepoužívejte žádné krémy s parfémem ani s barvivy.
  • Natřete si pokožku krémem bez vůně a bez dráždivých látek. V žádném případě nepoužívejte pánskou vodu po holení – jen si vzpomeňte na film Sám doma![2]
  • Dětský olej poškozuje latexové kondomy. Pokud plánujete mít sex, použijte raději něco jiného. [2]
 3. 3
  Pokud používáte pudr, dávejte si pozor. Pudr absorbuje pot a maz z pokožky a může tedy pomoci proti podráždění. Musíte si ovšem dávat pozor na to, aby se vám pudr nedostal na citlivá místa na vagíně nebo na penisu. Neměli byste si ho dávat na pokožku příliš mnoho, abyste si neucpali póry.
  • Ženy by pudr neměly používat vůbec, protože je spojen se zvýšeným rizikem rakoviny vaječníků. [6] Pudr se nepoužívá už ani pro vysoušení lékařských gumových rukavic, protože se zjistilo, že je toxický při kontaktu se sliznicemi. [7]
 4. 4
  Zkontrolujte si oholení s pinzetou. I ta nejlepší žiletka někdy vynechá jeden či dva chloupky. Vytrhejte si všechny zbylé chloupky pinzetou. Několik vteřin bolesti jistě vydržíte.

Tipy

 • Pokud se vám začnou dělat červené pupínky, natřete si je mastí nebo krémem. * * * Nikdy si je neškrábejte, celé byste to jen zhoršili.
 • Určete si jednu žiletku pouze pro oblast genitálií a nepoužívejte ji na jiných částech těla.
 • Uvědomte si, že kůže okolo genitálií je velmi citlivá a bude chvíli trvat, než si zvykne na pravidelné holení. Po několika oholeních by se to mělo spravit. Dokud se nenaučíte holit správně, pravděpodobně nedosáhnete hladké kůže.
 • Neměli byste se holit hned po probuzení. Během spánku se vám pod kůží hromadí tekutiny, takže budete brzy po ránu trochu oteklí.
 • Používejte co nejkvalitnější žiletky. Můžete si koupit takové, u kterých se vyměňují břity.
 • Kupte si dětský krém nebo olej.
 • Pokud si nechcete holit všechny chloupky, upravte si je do tvaru V. Bude to vypadat nejlépe.


Věci, které budete potřebovat

 • Nůžky/holící strojek
 • Ostrá žiletka
 • Pěna nebo gel na holení
 • Peeling
 • Aloe Vera, dětský olej nebo jemný krém
 • Pinzeta
 • Ručník


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 62 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 22 134 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 22 134 krát.

Pomohl vám tento článek?