Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ne každý si umí olíznout loket. Máte-li štěstí a narodili jste se s krátkou nadloketní částí paže a dlouhým jazykem, předvedeme vám techniku, se kterou si budete moci olíznout vlastní loketní jamku a dokonce i loket. Můžete hned začít bodem 1!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Ohnutí lokte

 1. 1
  Nejprve se opatrně rozcvičte. Uvolněte krk jemnými cviky a rozcvičte si ramena krouživými pohyby.
  • Jednoduše uvolněte krk otáčením hlavy pětkrát ve směru hodinových ručiček a pětkrát proti směru hodinových ručiček.
  • Překřižte paže na hrudníku a sevřete svůj trup rukama, jako byste sami sebe chtěli obejmout. Počítejte do patnácti, vyměňte ruce a opakujte.
 2. 2
  Natáhněte pravou paži, s dlaní v prodloužení paže. Uvolněte ramena a dlaň, nezatínejte dlaň v pěst.
 3. 3
  Ramena zatáhněte vzad, aby vám vystouply lopatky. Tahem pokračujte paží vzad, jakoby vám někdo tahal ruku kolem ramene za záda za vršky prstů. Uvolněte tak svaly ramena.
 4. 4
  Paži natáhněte jak daleko jen můžete pod bradou směrem k druhému rameni. Loketní jamku přibližte co nejvíce ústům.
 5. 5
  Jednou rukou tlačte druhou paži zahnutou kolem krku za loket nazad. V této fázi již můžete cítit zkrácené svaly. Pravou rukou tlačte na levý loket a poté naopak, ramena vždy držte dole.
 6. 6
  Vysuňte bradu směrem do loketní jamky. Jakobyste tam chtěli strčit svou bradu. Takto se nejlépe protáhnete.
 7. 7
  Vyplázněte jazyk, jak jen můžete. Máte-li k tomu správné dispozice, měli byste v této chvíli být schopni olíznout si loketní jamku.
  • Jestli váš jazyk v tuto chvíli nedosáhne do loketní jamky, přestaňte se snažit. V tomto bodě jste dosáhli svého maxima. Pravděpodobně máte příliš dlouhou nadloketní část paže a nepomůže vám žádná rozcvička. Přehnanou snahou riskujete natažení svalu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Poloha vleže

 1. 1
  Lehněte si na břicho, s dlaněmi před obličejem. Zdvihněte trup a napřáhněte paže, až budete vypadat jako letící superman.
  • Takto si protáhněte paže, bez zatížení ramen.
 2. 2
  Pravou nebo levou paži ohněte v rameni a předloktím zatlačte na biceps téže paže. Předstírejte, že v ruce držíte límec kabátu, jako ve starém filmu a skrýváte se před objektivy foroaparátů. Pokuste se za zády dlaní dotknout protilehlé lopatky.
 3. 3
  Natáhněte paži před obličej, s bradou položenou na předloktí. Postupujte opatrně, abyste si nenatáhli svaly ramena. Vytáhněte paži z ramene do dálky, jak jen můžete.
 4. 4
  Vyplázněte jazyk, jak jen můžete. Opět, nepřežeňte to. Máte-li k tomu dispozice co se týká délky paže a jazyka, měli byste v tuto chvíli být schopni dotknout se jazykem alespoň loketní jamky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Protažení a další triky

 1. 1
  Protáhněte si jazyk. Pokuste se o jeho prodloužení. Neexistuje záruka prodloužení jazyka protažením, existují však osvědčené techniky posílení svalů jazyka. Cviky můžete jazyk posílit a zvětšit jeho objem.
  • Přitiskněte špičku jazyka za spodní zuby a snažte se střed a zadní část jazyka vyplazit ve tvaru vlny ven. Usmějte se a roztáhněte tak povrch jazyka. Snažte se v zadní části úst udělat co nejvíce prostoru tak, aby jazyk měl místo k pohybu vlnou ven a zpět.[1]
 2. 2
  Protáhněte si ramena. Sami si vytvořte sestavu k protažení ramen a posílení lopatek. Máte-li tuhé svaly, tento cvik se vám nepodaří, i kdybyste měli dlouhé paže a jazyk jako Gene Simmons.
  • Natáhněte ruku vzhůru, položte si předloktí na vrch hlavy. Druhou rukou zatlačte jemně loket za hlavou směrem dolů a protáhněte si rameno. Počítejte do patnácti a udělejte to samé s druhou paží.[2]
  • Za zády sepněte ruce. Několikrát paže natáhněte a opět pokrčte a pokuste se chytit za zády. Buďte jemní a opatrní. Zkuste 20 takových cviků.
 3. 3
  Zhluboka dýchejte. Dech z plných plic zdvihá vaši bránici a uvolňuje svaly krku. Umožňuje tak snadnější protažení svalů a cílené olíznutí loketní jamky a dokonce i lokte.
  Reklama

Varování

 • Netlačte na loket velkou silou. Cítíte-li jakoukoliv bolest, raději přestaňte. Riskujete vykloubení ramene. Stejně jako jiné svaly, i jakzyk může bolet natažením. Stejně jako u jiných svalů, tento tlak časem ustoupí.
 • Ničím nezatěžujte loket.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 75 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 006 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 7 006 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama