Chcete-li, aby vaše tvář vypadala štíhlejší, musíte věnovat pozornost tomu, co nosíte a jaký máte sestřih vlasů a účes. Pokud chcete opravdu štíhlejší tvář, budete muset zhubnout a to se neobejde bez cvičení. Ať už je váš cíl jakýkoliv, když se budete řídit tímto návodem, vaše tvář bude vypadat štíhleji téměř okamžitě.

Metoda 1 ze 3:
Pomoc pro ženy

 1. 1
  Pořiďte si zeštíhlující sestřih vlasů. Pokud chcete, aby vaše tvář vypadala štíhlejší, pak potřebujete, aby vypadala méně kulatá a spíše oválnější. Dokonalý sestřih, který padne všem sice neexistuje, ale je tady pár triků, které vám pomohou vyvážit proporce a opticky vám uberou na objemu. Tady je několik tipů: [1]
 2. 2
  Vlasy si správně upravujte. Správný sestřih vám může prokázat neocenitelnou službu, ale pokud chcete, aby vaše tvář vypadala stále štíhlá, budete se muset naučit vlasy upravovat. Používání správných stylingových přípravků a tvarování účesu do požadované podoby v8m ubere hned několik kilo. Jděte na to takhle:
 3. 3
  Noste správně nanesenou tvářenku. Když si pohrajete s tmavšími a světlejšími tóny, kontrast mezi nimi pomůže, aby vaše rysy byly ostřejší.Abyste mohli tuhle metodu použít, budete potřebovat kvalitní podkladový make-up, pudr, tmavou a světlou tvářenku a štětec na její nanášení. Jak na to:
 4. 4
  Zvýrazněte své oči a rty. Když přitáhnete pozornost ke rtům a očím, okamžitě bude vaše tvář štíhlejší. Oční stíny a výrazná rtěnka mohou s vaším obličejem dokázat divy, pokud se je naučíte správně používat.[2]
 5. 5
  Noste ty správné doplňky. Vhodné doplňky vám rovněž pomohou, aby vaše tvář působila oválnějším a štíhlejším dojmem. Můžete zkusit například následující:
 6. 6
  Noste správné oblečení. Dobře vybrané oblečení vám pomůže celkově vypadat štíhleji, což se odrazí i na vaší tváři. Oblečení navíc dokáže odpoutat pozornost od obličeje, takže lidé budou méně zkoumat jeho proporce.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Pomoc pro muže

 1. 1
  Pořiďte si ten správný sestřih. Jste-li muž a chcete, aby vaše tvář působila štíhleji, existuje několik sestřihů, které můžete vyzkoušet a najít ten pravý, který vám bude sedět. Vyzkoušejte následující:
 2. 2
  Noste vhodné oblečení a doplňky. I správný výběr oblečení vám pomůže tvář opticky zeštíhlit. Pokud se vám podaří docílit opticky štíhlejší postavy, efekt se přenese i na váš obličej.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Cvičení pro štíhlejší obličej

 1. 1
  Zeštíhlete vaše tváře. Našpulte pusu a vtáhněte tváře dovnitř, jako když předvádíte rybí tlamičku. V této pozici se pokuste usmát. Vydržte 10 vteřin.[3]
  • Opakujte 10x.
  • Zeštíhlením tváří bude vypadat hubenější celý obličej.
 2. 2
  Zhubněte tukové polštářky okolo očí. Ve startovací pozici se dívejte před sebe. Pak uhněte očima na pravou stranu co nejdál to půjde. Vydržte, než napočítáte do deseti a pak opakujte na levé straně.
  • Pokud zhubnete oblast okolo očí, celá tvář bude působit štíhleji.
 3. 3
  Zhubněte silnou bradu. Zvedání je skvělý cvik na to, jak se zbavit dvojité brady. Zakloňte hlavu tak, až vaše čelisti budou mířit ke stropu. Pak otevřete ústa a nechte dolní čelist poklesnout. Napočítejte do dvou a opět ústa zavřete.
  • Každý den opakujte alespoň 10x.
 4. 4
  Zpevněte celý obličej. Zavřete oči a svarštěte tvář, jako kdybyste ji chtěli srolovat doprostřed okolo nosu. Vydržte než napočítáte do deseti.
  • Opakujte 5x denně.
 5. 5
  Nezapomínejte se usmívat! Úsměv je to nejlepší cvičení a navíc dodává všem pozitivní energii.
 6. 6
  Zhubněte celé tělo. I když vám cviky na obličej mohou pomoci, aby vypadal štíhlejší, nejjednodušší je zkrátka celkově zhubnout. Není snadné zhubnout jen jednu část svého těla, takže pracujte na všech a vaše tvář bude samovolně následovat.
  • Vybudujte si zdravé návyky na cvičení. I když budete cvičit jen 30 minut denně, na vaši kondici a postavu to může mít dramatický dopad.
  • Dbejte o svůj jídelníček. Tři zdravá jídla denně vám pomohou zhubnout. Jídlo jako je zelenina a ovoce vám navíc pokožku zdravě rozzáří.
  • Nepijte příliš mnoho alkoholu. Alkohol zadržuje v těle vodu a vaše tvář tak bude druhý den vypadat oteklá.
  Reklama

Tipy

 • Až budete zkoušet nový make-up nebo účes, vyfoťte se, ať můžete posoudit, co to s vaší tváří dělá.
 • Pokud jste žena, můžete vyzkoušet vytrhat si obočí do vyššího oblouku, který opět dokáže prodloužit tvář.

Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 055 krát
Stránka byla zobrazena 3 055 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama