Jak si ostříhat ofinu

V tomto článku:Jak ostříhat ofinu do strany.Jak ostříhat rovnou ofinuReference

Už se vám nechce chodit každý měsíc ke kadeřnici a platit jí za to, že vám ostříhá ofinu? Ušetřete čas i peníze a ostříhejte se sami! V tomto článku najdete návod na ostříhání rovné ofiny i ofiny do strany. Nemějte strach, není to nic těžkého.

1
Jak ostříhat ofinu do strany.

 1. 1
  Rozdělte si vlasy. Vezměte si hustý hřeben a učešte si vlasy, aby byly hladké. Pokud chcete ofinu do strany, musíte si udělat patku. Načešte si tedy vlasy na tu stranu, na kterou rostou přirozeně.
  • Potom vezměte prst druhé ruky a dejte si ho pod čelo, abyste měli druhý kloub u linie vlasů. Špičku hřebenu si dejte k prstu. Od tohoto místa budete začínat.
  • Najděte si oblouk obočí na druhé straně od hřebenu. Srovnejte si prst s tímto bodem a vytvořte mezi nimi jemnou linii.
  • Sepněte si všechny vlasy, které nepatří do ofiny. Volná vám zůstane jen část, kterou budete stříhat.
 2. 2
  Navlhčete si vlasy. Pomocí rozprašovače si lehce navlhčete vlasy a pročešte je. Nikdy si nestříhejte ofinu s mokrými vlasy, protože mokré vlasy jsou delší než suché a mohli byste si tak omylem ustřihnout více, než jste chtěli.
 3. 3
  Ostříhejte se. Vezměte si nůžky a stříhejte ve stejném úhlu, v jakém máte upravenou ofinu (od špičky prstu k obočí). Potom dejte nůžky ke špičce nosu a ustřihněte vlasy ve stejném úhlu.
  • Ostříhejte si vlasy tak, abyste nemuseli stříhat víckrát a dejte pozor na zatoulané vlasy.
  • Když budete stříhat u špičky nosu, budete mít dlouhou ofinu, ze které si později budete moci udělat kratší ofinu.
  • Pokud chcete stříhat více vlasů, dělejte to po 0.5cm, abyste si omylem neustřihli více, než jste chtěli.
 4. 4
  Upravte si ofinu. Vezměte si kulatý kartáč a vyfénujte si ofinu tak, aby se zakulatila. Nespěchejte a počkejte, až budou vlasy úplně suché. Potom si ofinu načešte do strany. [1]

2
Jak ostříhat rovnou ofinu

 1. 1
  Rozdělejte si vlasy. Dejte si prst na čelo tak, abyste měli druhý kloub u linie vlasů. Potom si ke špičce prstu přiložte hřeben. Učešte si vlasy dolů a srovnejte si je s obočím. Zbytek vlasů si sepněte dozadu.
 2. 2
  Nachystejte si vlasy. Chytněte si pramen vlasů od obličeje a učešte ho tak, aby vám zůstal v rukou jemný pramen bez uzlů. Tím zajistíte, že budete mít krásně rovnou ofinu.
 3. 3
  Navlhčete si vlasy. Pomocí rozprašovače si trochu navlhčete vlasy. Neměly by ale být moc mokré, jinak si ustřihnete více, než byste chtěli. Měli byste vlasy navlhčit jen tak, aby držely hezky u sebe.
 4. 4
  Ostříhejte se. Začněte uprostřed nosu a stříhejte po co nejmenších kouscích. Zkracujte ofinu tak, že budete vlasy stříhat směrem nahoru. Když budete stříhat vertikálně, budete mít ofinu rovnější. Nestříhejte najednou více než 0.5cm.
 5. 5
  Upravte si vlasy. Namočte si vlasy a vymyjte ostříhané kousky a potom si ofinu vyfoukejte přes kulatý kartáč. [2]

Tipy

 • Požádejte kamarádku, aby vám pomohla.
 • Pokud máte kudrnaté vlasy, stříhejte je po loknách zvlášť a držte nůžky v úhlu 45 stupňů. Díky tomu budete mít vlasy hezky rovné a kudrliny budou lépe držet.
 • Pokud máte přirozeně vlnité vlasy, stříhejte je jen trošku. Například pokud máte kudrlinky, ustřihněte si jen polovinu délky, kterou chcete zkrátit. Po každém zástřihu nechejte vlasy volně spustit, aby se kudrliny znovu zamotaly.
 • Pokud jste dítě, požádejte o pomoc rodiče.

Varování

 • Nestříhejte si ofinu tak, že si ji zarovnáte horizontálně u čela. Vlasy vám sice dorostou, ale ne dost rychle.
 • Nestříhejte si ofinu o více než 1cm.
 • Pozor s nůžkami okolo očí a úst.

Věci, které budete potřebovat

 • Ostré nůžky
 • Hustý hřeben
 • Sponky
 • Zrcadlo, které si nemusíte držet
Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 52 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Nehty a vlasy

V jiných jazycích:

English: Cut Your Own Bangs, Français: couper une frange soi‐même, Italiano: Creare la propria Frangetta, Español: cortarse el flequillo, Deutsch: Den eigenen Pony schneiden, Português: Cortar a Sua Própria Franja, Nederlands: Je eigen pony knippen, 中文: 自己剪刘海, Русский: подстричь свою челку, Bahasa Indonesia: Memotong Poni Sendiri, 日本語: 自分で前髪を切る, 한국어: 집에서 앞머리 자르는 법, العربية: قص غرتك بنفسك, Tiếng Việt: Tự cắt tóc mái

Stránka byla zobrazena 2 899 krát.
Byl tento článek přesný?