Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vlasy ostříhané do ztracena jsou oblíbené a sluší mnoha lidem. Tento střih zahrnuje všechny střihy, kdy jsou vlasy na krku krátké a postupně se směrem k temeni hlavy prodlužují. Najděte si na internetu obrázky a zjistěte, jak přesně si chcete vlasy ostříhat. Potom už stačí nachystat si strojek a kadeřnické nůžky. V tomto článku se dozvíte, jak si vlasy ostříhat do ztracena v pohodlí domova.

Část 1
Část 1 ze 3:

Naplánujte si stříhání

Stáhnout PDF
 1. 1
  Určete si, jak krátké vlasy budete chtít. Tyto střihy jsou většinou u krku velmi krátké. Vlasy se postupně prodlužují po stranách a vzadu směrem k temeni hlavy a nejdelší jsou nahoře. Každý střih tohoto typu je střih do ztracena, takže ještě než se do toho pustíte, se musíte rozhodnout, jak krátké vlasy chcete u krku a jak dlouhé by měly být u temene hlavy. Existuje několik základních stylů:
  • Caesarovský sestřih: Tento sestřih je vzadu a po stranách hlavy velmi krátký a na temeni hlavy jsou vlasy pouze o něco delší. Vlasy na temeni se češou dopředu, pěšinka se nedělá a většinou se krátká patka češe jedním směrem na stranu.
  • Vysoký sestřih: Tento sestřih sestává z oholených vlasů vzadu a po stranách hlavy a z krátké „čepičky“ z vlasů na temeni. Jde o sestřih oblíbený mezi vojáky.
  • Princeton: Tento sestřih má vlasy nahoře dlouhé asi 5 cm a postupně se zkracuje do ztracena po stranách a vzadu.
  • Fauxhawk: Tento účes se podobá Princetonu, ale přechod od krátkých vlasů k dlouhým je ostřejší. Nahoře jsou vlasy vcelku dlouhé a po stranách a vzadu jsou oholené na krátko.
 2. 2
  Rozhodněte se, odkud chcete vlasy zkracovat. Každému se líbí něco jiného. Většinou se vlasy začínají zkracovat nad ušima a směrem ke krku se vyholují do ztracena. Tento střih sluší většině lidem, ale můžete se rozhodnout i podle jiných faktorů:
  • Pokud máte vlasy na některých místech jemnější a řidší, než na zbytku hlavy, měli byste začínat zkracovat v místě, kde se textura vlasů mění (pokud je to blízko uší). Bude potom jednodušší vytvořit rovnoměrný přechod.
  • Pokud máte vlka na takovém místě, že by bylo těžké od tohoto místa vlasy zkracovat, můžete je začít zkracovat až pod ním nebo nad ním.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Krátký střih do ztracena

Stáhnout PDF
 1. 1
  Použijte strojek. Strojkem vytvoříte přesný a rovnoměrný střih, kterého byste s nůžkami nedosáhli. Pro každou délku si vezměte jiný nástavec – 3 mm pro horní část vlasů, 2 mm pro strany a 1 mm pro krk – tímto nastavením docílíte nejlepšího střihu. Tomuto stylu stříhání se často říká 1-2-3.
 2. 2
  Začněte s nástavcem na 3 mm. Připojte si nástavec k hlavě strojku a oholte s ním celou hlavu včetně stran a krku, abyste měli všechny vlasy stejně dlouhé. Holte vždy proti směru vlasů, aby vám nikde netrčely delší vlasy.
 3. 3
  Vyměňte si nástavec za dvoumilimetrový. Začněte vzadu a vertikálními tahy vyholte hlavu od krku až k temeni a zastavte se kousek pod horní částí, aby vlasy nahoře zůstaly delší.
  • Až se budete blížit k temeni hlavy, jemně strojek odtáhněte, aby se vám na hlavě nevytvořil zub a přechod byl jemný. To samé udělejte také po stranách hlavy a snažte se skončit vždy ve stejné výšce.
  • Nerovnosti vyholte opatrně znovu s dvoumilimetrovým nástavcem.
 4. 4
  Zakončete holení nástavcem na 1 mm. Začněte u krku a postupujte opatrně pomalými tahy směrem ke středu hlavy. Na konci tahu vždy strojek jemně odtáhněte, aby se vám nevytvořily zuby. Pokračujte okolo hlavy a vždy zakončete ve stejné výšce.
 5. 5
  Prohlédněte si výsledek. Pokud najdete nerovná místa, příliš krátké nebo dlouhé vlasy, přejeďte je znovu strojkem se správným nástavcem. Oholte si vlasy z krku bez nástavce a zarovnejte si je.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Dlouhý sestřih do ztracena

Stáhnout PDF
 1. 1
  Použijte kombinaci nůžek a strojku. Složitější střihy, jako například Caesar nebo Princeton vyžadují použití nůžek i strojku. Koncept je stále stejný – nahoře jsou vlasy dlouhé, po stranách a vzadu jsou kratší. Metoda se ale u delších vlasů naprosto liší.
  • Když si delší vlasy namočíte, bude se vám s nimi lépe pracovat. Požádejte tedy stříhaného člověka, aby si vlasy umyl a osušil si je pouze ručníkem.
 2. 2
  Zastřihněte si spodní stranu hlavy. Tentokrát začněte stříhat nůžkami vlasy od krku a postupujte směrem nahoru. Hřebenem si nadzvedávejte prameny a vždy si je chytněte mezi ukazováčkem a prostředníčkem. Nůžkami potom ostříhejte vlasy, které vám trčí mezi prsty. Pokračujte takto se stříháním malých pramenů vlasů a zastřihujte je vždy na stejnou délku, doku se nedostanete až k uším.
  • Pokud chcete mít vlasy směrem ke konci delší části trochu kratší, použijte strojek s nástavcem na 3 mm a zastřihněte si je od krku až po uši a srovnejte s ním linii ohraničující horní delší část vlasů. Holte směrem nahoru a jemně na konci tahů odtahujte strojek od hlavy, aby se vám neudělaly zuby.
 3. 3
  Přejděte ke stranám a k zadní straně hlavy. Stejnou metodou zkraťte vlasy – chytněte si je mezi prsty a ostříhejte ty, které budou trčet mezi nimi. Ostříkejte takto obě strany hlavy a oblast nad ušima. Tentokrát si vlasy chytněte tak, abyste je nechali trochu delší.
  • Nakloňte nůžky tak, abyste vlasy stříhali v přirozeném sklonu hlavy. Namiřte nůžky směrem k hlavě, abyste dosáhli přesných přechodů v délce.
  • Až budete hotovi s druhou fází stříhání, prohlédněte si výsledek. Vlasy by měly být kratší od krku až po uši a trochu delší nad ušima a pod temenem hlavy. Opravte všechny zuby a opatrně je zastřihněte nůžkami. Vždy nůžky nakloňte tak, aby kopírovaly přirozený sklon hlavy.
 4. 4
  Zastřihněte si horní část vlasů. Zvedněte si pramínek vlasů na temeni, aby vám mezi prsty kousek trčel. Zastřihněte tyto vlasy nůžkami. Pokračujte takto po celém temeni hlavy, dokud nebudete mít všechny vlasy stejně dlouhé.
  • Prohlédněte si vlasy od temene až ke krku. Dosáhli jste rovnoměrného a jemného přechodu? Pokud ne, upravte chyby nůžkami. Stále musíte držet prsty vertikálně, aby se vám nevytvořily schody.
  • Zkontrolujte si přední část hlavy. Máte patku zastřihnutou na správnou délku? Opatrně si zastřihněte patku a kotlety.
 5. 5
  Prohlédněte si výsledný účes. Učešte si vlasy a zkontrolujte si zadní stranu hlavy a boky, abyste se ujistili, že je střih rovnoměrný a přechody hladké. Když to bude nutné, znovu vlasy namočte a zarovnejte místa, která nejsou hladce zastřižená.
  Reklama

Tipy

 • Na každého člověka se nebude hodit úplně stejná technika stříhání. Když začnete stříhat lidi častěji, zjistíte, že každý má jinou hustotu a texturu vlasů a budete tomu muset přizpůsobit techniku stříhání. Než se to naučíte, bude to chvíli trvat. Když ale budete trénovat, velmi brzy budete umět ostříhat každého a naučíte se pracovat s různými typy vlasů.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Holící strojek se třemi nástavci
 • Nůžky
 • Hřeben
 • Zrcadlo

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 193 479 krát
Stránka byla zobrazena 193 479 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama