Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dobře fungující kadeřnictví může být výnosným podnikem bez ohledu na stav státní ekonomiky. Lidé jsou vždy ochotni zaplatit za služby, které si nemohou udělat sami doma a kvalitní kadeřnické služby mezi ně rozhodně patří. Vést kadeřnický salon je úplně něco jiného, než mít například kosmetický salon. Budete muset založit firmu, najmout si zaměstnance, přilákat zákazníky a zajistit, aby se k vám lidé rádi vraceli. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Založení společnosti

Stáhnout PDF
 1. 1
  Rozhodněte se, zda chcete založit nový salon, nebo koupit nějaký stávající. Otevření nového kadeřnictví je skvělou příležitostí, pokud na to máte odvahu, ale je možné si i koupit nějaký zavedený salon. Zde uvádíme přehled možností:
  • Založte novou společnost: Budete si muset najít vhodné místo, vymyslet název, přilákat zákazníky a začít kadeřnictví provozovat bez databáze klientů a bez zavedené značky.
  • Otevřete si franšízové kadeřnictví: Vyberte si řetězec kadeřnictví, který má úspěch a otevřete nový salon. Budete se muset držet pravidel společnosti, takže nebudete mít úplnou svobodu, ale výhodou je to, že budete mít kadeřnictví pod názvem značky, který lidé již dobře znají.
  • Kupte si již zavedený salon: Pokud víte o nějakém kadeřnictví, které se jeho majitel snaží prodat, můžete si ho koupit. Nebudete si muset hledat místo, ani kupovat vybavení. V každém případě si musíte zjistit důvody prodeje, abyste se nenechali napálit.
  • Otevřete si kadeřnictví, ve kterém budete pronajímat křesla ostatním kadeřníkům, kteří si budou muset přinést vlastní vybavení a přivést klienty. [1]
 2. 2
  Zjistěte si, jakou máte konkurenci. Vyberte si několik již úspěšných kadeřnictví, která mají stejnou cílovou skupinu zákazníků a zjistěte, díky čemu mají úspěch a co jim naopak chybí. Zajděte si do nich jako zákazník a všímejte si, co zákazníci očekávají a jaké služby byste jim měli nabídnout, abyste tyto poznatky mohli využít při otvíraní vlastního kadeřnictví. To, co se vám líbit nebude, ve svém kadeřnictví nedělejte a to, co se vám u ostatních zalíbí, si přizpůsobte a zaveďte to také.
 3. 3
  Postarejte se o formality. Založení společnosti se liší podle toho, v jaké zemi se nacházíte. Budete si muset zajít na živnostenský úřad a pořídit si živnostenský list, abyste měli oprávnění podnikat.
  • K živnostenskému listu dostanete i daňové identifikační číslo, které bude sloužit k placení daní.
 4. 4
  Připravte si obchodní plán, který bude zahrnovat všechny detaily provozování vašeho kadeřnictví, náklady a údaje o konkurenci.
  • Najděte si způsob, jak budete své kadeřnictví financovat. Můžete si vzít půjčku, nebo si můžete vše zaplatit ze svých peněz. Zjistěte si, kolik peněz budete potřebovat do začátku a kolik peněz budete potřebovat na běžné výdaje spojené s provozem. Nezapomeňte na nájem, platy zaměstnanců, náklady na vybavení a náklady na produkty.
 5. 5
  Pronajměte si prostory. Kadeřnictví byste měli mít na dobře dostupném místě, ideálně v centru města. V okolí by měly být obchody a provozovny, které přitáhnou klienty (dražší restaurace, módní butiky atd.). Najděte si místo, u kterého budou lidé moci snadno zaparkovat.[2]
  • V případě potřeby proveďte renovace a zajistěte, abyste měli dostatek zásuvek a vodovodů.
  • Než si pronajmete nějaký prostor, promluvte si s majiteli ostatních provozoven v okolí a zjistěte, zda dané místo nemá nějaké nevýhody.
 6. 6
  Nakupte si vybavení. Můžete si nakoupit vše nové, nebo si zkusit najít nějaký salon, který se zavírá a odkoupit vybavení od jeho majitelů. [3] Všechno vybavení musí být v dobrém stavu. Napište si seznam všeho, co budete potřebovat a připravte si rozpočet.
  • Zamyslete se nad tím, kolik křesel chcete v kadeřnictví mít, kolik umyvadel budete potřebovat a co všechno dalšího budete potřebovat.
  • Rozhodněte se, jaké produkty budete používat. Když budete používat produkty nějaké zavedené značky, může to přilákat klienty, ale nezapomínejte na to, že kvalitní značky jsou velmi drahé.
  • Měli byste používat jen ty nejkvalitnější nástroje. Pokud si budete chtít koupit použité nůžky, strojky a další nástroje, vyberte si dobře, abyste byli schopni vytvářet i ty nejmodernější účesy.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Design interiéru a zaměstnanci

Stáhnout PDF
 1. 1
  Snažte se vytvořit příjemný prostor. Pro zákazníky je velmi důležité, jak kadeřnictví vypadá a jak se v něm cítí. Lidé se na návštěvu kadeřnictví většinou těší a je to pro ně relaxační činnost. Když bude vaše kadeřnictví vypadat neútulně a neuklizeně, zákazníci půjdou raději jinak.[4]
  • Vyberte si barevné schéma a dekorace. Stěny vymalujte nějakými zářivými barvami a nakupte si vkusné obrazy nebo jiné dekorace.
  • Investujte do kvalitních zrcadel a dobrého osvětlení.
 2. 2
  Najděte si zkušené kadeřníky. Rozhodněte se, kolik kadeřníků budete potřebovat a podejde si inzerát, nebo se zeptejte v ostatních kadeřnictvích. Všichni vaši zaměstnanci musejí mít vystudovanou kadeřnickou školu a několik let zkušeností. Zaměřte se na jejich reference a než je zaměstnáte, požádejte je, aby u vás několik dní pracovali na zkoušku.
  • Pokud chcete, aby si vaši kadeřníci přivedli své vlastní klienty, zeptejte se jich na ně.
  • Najměte si lidi, kteří umějí speciální nebo složité věci, například melírování nebo vytváření zajímavých střihů.
 3. 3
  Napište si seznam služeb, které budete nabízet. Každé kadeřnictví nabízí trochu jiné služby. Měli byste se zaměřit na aktuální trendy a brát v úvahu schopnosti vašich kadeřníků. Kromě základních střihů pro ženy, muže a děti, byste měli nabízet i následující služby:
  • Barvení
  • Trvalou a chemické narovnávání vlasů
  • Speciální služby (účesy na svatby, plesy atd.)
  • Pokud máte v kadeřnictví dost místa, můžete nabízet i vizážistické služby, nebo úpravu nehtů či kosmetické služby
 4. 4
  Zamyslete se nad cenami. Rozhodněte se, kolik peněz budou vaše služby stát. Můžete se o tom poradit i se svými kadeřníky. Zkušený kadeřník, který umí více věcí, bude například stát více peněz, než nezkušený mladý kadeřník. Při stanovování cen myslete na následující věci:
  • Cena práce a vybavení. Pokud nabízíte kvalitní služby a drahé produkty, budete tomu muset přizpůsobit i ceny.
  • Ceny konkurence. Zjistěte si, kolik stojí stejné služby u konkurenčních kadeřníků a snažte se vymyslet ceny, které budou pro lidi dostupné a zároveň vám umožní vydělat.
 5. 5
  Ujasněte si, jak budete řešit objednávky. Můžete využít různé softwary, které vám umožní mít přehled o celé správě kadeřnictví, například Neohair.com, Shortcuts, Rosy, Envision nebo Hair Max. Většina z nich má stejné funkce: správu objednávek, zaměstnanců, financí, inventáře a zakázek. Několik z nich vám nabídne i možnost připomínat zákazníkům jejich objednávky pomocí SMS a ukládat si fotografie jejich účesů.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Provozování kadeřnictví

Stáhnout PDF
 1. 1
  Určete si otvírací hodiny a politiku zákaznického servisu. Kadeřnické odvětví se v poslední době neřídí klasickou otvírací dobou a jsou čím dál flexibilnější. Některé mají otevřeno večer, některé mají dokonce otevřeno i přes víkend. Musíte si uvědomit, že vaši klienti pracují a často nejsou schopni chodit ke kadeřníkovi během dne.
  • Mnoho lidí vyžaduje, aby bylo kadeřnictví otevřeno do večera, aby mohli využít jeho služeb před nějakou důležitou událostí. Tyto služby můžete nabízet pouze na objednávku a za příplatek, nebo můžete najmout více kadeřníků, aby se mohli střídat a aby nemuseli být všichni v práci do večera.
  • Nejdůležitější součástí každé společnosti jsou lidé. Mnoho kadeřníků nabízí podobné produkty a služby, al ty nejlepší salony vynikají tím, že požadavky klientů nejen plní, ale překonávají. Když naučíte své zaměstnance pracovat lépe, než konkurence, zákazníci se k vám budou velmi rádi vracet. V mnoha případech k úspěšnému podnikání stačí najmout zkušeného manažera, který dokáže vyškolit zaměstnance a vést salon.
 2. 2
  Dělejte svém salonu reklamu. Až budete mít kadeřnictví připraveno, budete si muset sehnat klienty. Řekněte o svém podniku všem svým známým a kamarádům, rozneste letáky a podejte si inzeráty do časopisů, do novin a na blogy. Můžete zkusit i následující strategie:
  • Udělejte si stránku na Facebooku a Twitteru. Uveďte všechny informace o svém kadeřnictví a pravidelně inzerujte výhodné nabídky.
  • Nabídněte své služby zdarma nějaké místní celebritě a požádejte ji, aby vám udělala reklamu.
  • Požádejte zákazníky, aby vám psali recenze na internetových serverech – mnoho lidí si tyto recenze čte.
 3. 3
  Mějte moderní webové stránky. Když budete mít hezké a moderní webové stránky, získáte si důvěru zákazníků. Najměte si zkušeného webového designéra a vytvořte stránky, které budou jednoduché a funkční. Přidejte na ně odkaz na reklamy a na stránku na Facebooku.
  • Uveďte také popis služeb a ceník.
  • Na stránky si dejte kvalitní fotografie svých prací.
 4. 4
  Pravidelně měňte vybavení a udržujte vše v čistotě. Dávejte si pozor na to, abyste dodržovali hygienická opatření. [5] Kromě desinfikování vybavení také pravidelně vytírejte podlahu a myjte umyvadla. Čas od času vymalujte a pořiďte nové dekorace, aby vaše kadeřnictví vypadalo stále moderně.
 5. 5
  Zajistěte, aby se k vám klienti vraceli. Můžete klientům nabízet nejnovější produkty a skvělé služby, ale pokud chcete, aby se vraceli, musíte zajistit, aby byli vždy spokojení. Vaše služby musí být špičkové, jinak se klienti nebudou vracet a budou vám psát špatné recenze.
  • Když se vyskytne nějaká stížnost, co nejrychleji ji vyřešte. Někteří klienti spokojení nebudou – je lepší jim nabídnout vrácení peněz nebo služby zdarma, než o ně přijít.
  • Upravujte obchodní plán, abyste stále vydělávali. Až budete mít více klientů a budete poskytovat lepší služby, přizpůsobte tomu i ceny.
  Reklama


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 16 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 16 236 krát
Kategorie: Finance a Obchod
Stránka byla zobrazena 16 236 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama