Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Snapchat, jedna z nejpopulárnějších sociálních aplikací, je zábavná hlavně v případě, když na ní máte přidané přátele. Přidávání přátel do kontaktů na Snapchat je jednoduché. Pokud znáte jeho nebo její uživatelské jméno, tak by to mělo být otázkou několika vteřin. Je také možné, že se vám přidají přátelé na Snapchat automaticky, synchronizací vašeho seznamu kontaktů na telefonu.

Postup

Než začnete

 1. 1
  Přidejte si kamaráda na seznam kontaktů v telefonu. Na Snapchat si můžete přidat kamarády dvěma způsoby. Můžete si je přidat přímo z vašich kontaktů na telefonu nebo vyhledáváním jejich uživatelského jména. Chcete-li si je přidat první metodou, tak si je budete muset nejprve přidat do kontaktů na telefonu.
  • Přátelé, které si chcete přidat, budou muset mít nainstalovaný Snapchat a mít na něm účet. Nemůžete si přidat někoho, kdo nepoužívá Snapchat.
 2. 2
  V jiném případě se zeptejte svého kamaráda na jeho uživatelské jméno. Pokud vaši kamarádi, které si chcete přidat, nejsou ve vašich kontaktech, tak stále je můžete najít na Snapchat, pokud znáte jejich uživatelské jména. Zeptejte se svého kamaráda na jeho uživatelské jméno, takže budete přesně vědět, jak se na Snapchat jmenuje a budete si jej moct přidat.
 3. 3
  Nainstalujte si Snapchat a vytvořte si na něm účet. Je to sice jasné, ale předtím, než začnete, se ujistěte, že na svém telefonu máte Snapchat a funkční účet – jen tak si budete moct přidávat ostatní do přátel (či ostatní vás).
  • Nemáte-li ještě Snapchat, tak si jej stáhněte z App Store nebo z Google Play Store.
  • Po stáhnutí si vytvořte účet na Snapchat.
  Reklama
Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Přidávání přátel z kontaktů na telefonu

 1. 1
  Běžte do nabídky "Find Friends" (Najít přátele). Po otevření Snapchat se vám na obrazovce otevře kamera. Přetáhněte prstem obrazovku nadvakrát doprava. Dostanete se na obrazovku "My Friends" (Mí přátelé).
  • Dá se tam také dostat klepnutím na tlačítko vypadající jako postavička, které je hned vedle tlačítka "+" v pravém horním rohu obrazovky "My Friends".[1]
 2. 2
  Klepněte na tlačítko vypadající jako notes napravo nahoře. Blízko horní části obrazovky uvidíte dvě ikonky: jednu, která vypadá jako silueta s "+" a druhou, která vypadá jako notes. Klepněte na notes.
 3. 3
  Klikněte na "Continue" (Pokračovat) po načtení. Snapchat vám neumožní okamžitě si přidat přátele ze seznamu vašich kontaktů, nejprve si budete muset přečíst upozornění. Poté klepněte na "Continue", které se po chvilce objeví na spodní části obrazovky.
  • Snapchat vám umožnuje si přečíst jejich zásady ochrany osobních údajů předtím, než jim umožníte přístup k vašim kontaktům.[2] Můžete si to přečíst i na internetu: zde.
 4. 4
  Klikněte na "Okay" a pokračujte.
 5. 5
  Klikněte na "+", které je vedle každého kontaktu, který si chcete přidat. Snapchat by měl zobrazit seznam uživatelů, kteří jej již používají. Klikněte na šedou ikonku "+" vedle kontaktu, který si chcete přidat.
  • Fialová značka znamená, že jste si již daného uživatele přidali.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Přidávání přátel pomocí uživatelského jména

 1. 1
  Běžte na obrazovku "Find Friends" (Najít přátele). Jedná se o tu samou obrazovku, kterou jsme již použili výše. Abyste se na ni dostali, tak nadvakrát přetáhněte obrazovku dopravu (jste-li na kameře).
 2. 2
  Klepněte na ikonku s lupou. Otevře se vám textové pole. Napište do něj uživatelské jméno vašeho kamaráda (snažte se jej napsat správně) a pak klepněte na "OK" nebo na lupu (to se může u každého telefonu lišit) a začněte hledat daný kontakt.
  • Pro ujasnění: musíte znát uživatelské jméno vašeho kamaráda, jinak jej nenajdete. Nepomůže vám, že znáte jejich reálné jméno nebo telefonní číslo. Případně se zeptejte svého kamaráda, zda by vám upřesnili svou přezdívku na Snapchat.
 3. 3
  Klikněte na "+", abyste si mohli přidat kamaráda. Jakmile Snapchat najde vašeho kamaráda, tak se jeho nebo její jméno zobrazí ve vyhledávání. Klepněte na "+", které je hned vedle jeho/jejího jména a přidejte si jej do kontaktů na Snapchat.
  • Nezapomeňte, že si musíte někoho přidat do přátel předtím, než budete moct přijímat jeho fotky či videa. Jakmile to uděláte, tak všechny nově přijaté „snapy“, budou zobrazeny pod jejich jménem jako "pending snaps", nebo-li neotevřené „snapy“.
 4. 4
  Můžete si přidat kohokoliv, kdo si již přidal vás. Běžte na obrazovku "Find Friends". Nedáte-li vyhledat žádné jméno, tak se vám tam zobrazí seznam lidí, kteří si vás přidali do přátel. Kdokoliv, kdo si vás již přidal (a koho vy ne), bude mít vedle svého jména ikonku "+". Klepněte na tuto ikonku a přidejte si kohokoliv chcete.
  • Upozornění: Na Snapchat se také vyskytují "boty" a uživatelé, kteří jsou řízeni počítači a budou se vám pokoušet posílat reklamu. Chcete-li se tomu vyhnout, tak si nepřidávejte lidi, které neznáte.
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, že uživatelé Snapchat si vás musí přidat mezi přátele předtím, než si budou moct zobrazit vaše snapy.
 • Z hlavní obrazovky (kamery) se můžete také dostat do Support (Podpora) přes nabídku Settings (Nastavení) – jednou přetáhněte obrazovku doleva a klepněte na ikonku se šrouby napravo nahoře.
 • Máte problém se Snapchat? Zkuste si projít stránku Snapchat s podporou, která taky zahrnuje informace o problémech s přidáváním přátel (ale i o jiných problémech).[3]
Reklama

Varování

 • Pokud z nějaké důvodu již nechcete být něčí přítel na Snapchat, tak si jednoduše najděte jeho jméno a klepněte na fialovou značku vedle jejich jména – následně už od něj nebudete dostávat žádné snapy. Až do té doby, než se rozhodnete si jej znovu přidat do přátel.
Reklama

O tomto wikiHow

Kyle Hall
Spoluautorem článku je :
BA v politologii, Eckerd College
Spoluatorem tohoto článku je autor wikiHow, Kyle Hall. Kyle Hall pracuje v týmu pro obsah na wikiHow. Pomáhá spravovat náš tým editorů a vytváří obsah pro různé projekty wikiHow. Kyle neustále hledá nové způsoby, jak vylepšit obsah na wikiHow a učinit jej pro čtenáře užitečnějším a zábavnějším. V roce 2015 absolvoval Eckerd College, obor politologie. Tento článek byl zobrazen 8 258 krát
Stránka byla zobrazena 8 258 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama