Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud chcete mít světlejší pleť, můžete si ji zkusit zesvětlit pomocí přírodních látek, které nemají žádné vedlejší účinky jako produkty s obsahem chemikálií. Také byste se měli vyhýbat slunci. Neexistuje žádný kouzelný lektvar, díky kterému byste měli rázem o několik odstínů světlejší pleť, takže buďte realisté a uvědomte si, že i tmavá pleť je krásná.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Přírodní zesvětlovače

 1. 1
  Zkuste citronovou šťávu. Citronová šťáva se pro zesvětlení pleti používá již tisíce let. Obsahuje kyseliny, které zesvětlují pleť a odstraňují z ní tmavší vrstvu mrtvých kožních buněk. Protože čistý citron pleť dráždí, připravte si roztok vody a citronové šťávy, vezměte si vatový tamponek a nanášejte si tento roztok na pleť. Nechejte ho působit 15 minut a potom se umyjte teplou vodou.
  • Nepoužívejte citronovou šťávu častěji, než jednou nebo dvakrát týdně. Když to s ní budete přehánět, budete mít podrážděnou pleť. Po použití citronové šťávy se natřete hydratačním krémem, abyste neměli vysušenou pleť.
  • První výsledky byste měli zaznamenat během 3-4 týdnů používání. Citronová šťáva vám sice nezesvětlí pleť okamžitě, ale jde o nejúčinnější přírodní řešení.
  • Dávejte si pozor při nanášení citronové šťávy na obličej. Reakce mezi UV světlem a fotosyntetizujícími látkami z citrusového ovoce může způsobit fytofotodermatitidu. [1] Citronovou šťávu sice používat smíte, ale než půjdete na slunce, musíte ji důkladně umýt. [2]
 2. 2
  Zkuste koupel s citronem a mlékem. Pokud chcete zesvětlit pleť na celém obličeji, připravte si horkou koupel a nalejte do ní šálek plnotučného mléka a šťávu z jednoho citronu. Potom koupel promíchejte lehněte si do ní na 20 minut. Nakonec se opláchněte čistou vodou.
  • Mléko obsahuje enzymy, které jemně zesvětlují pleť. Kromě toho také vyživuje pokožku, takže brání tomu, aby ji citronová šťáva vysušila.
  • Tuto koupel si dávejte jednou týdně, první výsledky uvidíte asi za měsíc.
 3. 3
  Připravte si pleťovou masku z jogurtu a medu. Stejně jako mléko, i jogurt obsahuje enzymy, které zesvětlují pleť. Med má antibakteriální vlastnosti, takže tyto dvě přísady vám vytvoří skvělou pleťovou masku. Naneste si ji na pokožku, nechejte ji 15 minut působit a potom ji smyjte teplou vodou.
  • Použijte bílý neslazený jogurt – sladký jogurt by příliš lepil.
  • Místo medu můžete použít také rozmačkané avokádo.
 4. 4
  Zkuste zesvětlující pastu. Pokud chcete dosáhnout lepších výsledků, vyrobte si přírodní zesvětlující pastu. Naneste ji na čistou pleť, nechejte ji působit 15 minut a potom ji smyjte teplou vodou. Zde jsou dva recepty na přírodní zesvětlující pastu:
  • Pasta z cizrnové mouky. Nasypejte si do misky čtvrt šálku cizrnové mouky a přidejte trochu citronové šťávy a mléka.
  • Kurkumová pasta. Nasypejte si do misky lžíci kurkumy a přidejte citronovou šťávu a mléko.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Čemu se vyhýbat

 1. 1
  Nepoužívejte žádné agresivní chemikálie. Existuje několik mýtů o bělidle, amoniaku a dalších produktech, které údajně zesvětlují kůži. Tyto látky jsou velmi škodlivé a mohou způsobit trvalé poškození pleti. Poškozená pleť je tmavší, takže by se vám ani nepodařilo ji zesvětlit.
 2. 2
  Nenechávejte se ovlivnit standardy krásy. Bez ohledu na barvu vaší pleti jste krásní přesně takoví, jací jste. Je v pořádku zkoušet pleť zesvětlit citronovou šťávou, ale nesnažte se změnit barvu své pleti. Přijměte se takov9, jací jste. Pokud jste se narodili s tmavší pletí, akceptujte to a nesnažte se to změnit.
  • Mnoho žen po celém světě se řídí standardy krásy, které udávají, že je světlá pleť lepší, než tmavá pleť. Je ale i spousta žen, které se snaží získat tmavou opálenou pleť i za cenu škodlivých solárií.
  • Co se týče pleti, nejlepší je mít ji zdravou. Jde o největší orgán vašeho těla, takže byste o ni měli pečovat. Jezte zdravě, dodržujte pitný režim a používejte peelingy a hydratační krémy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Změny životního stylu

 1. 1
  Používejte peeling. Hromadění mrtvých kožních buněk na povrchu pleti může způsobit tmavnutí pleti. Pokud chcete mít zářivější pleť, používejte pravidelně peeling. Můžete si ho připravit sami z cukru nebo soli. Ve sprše si cukrem důkladně vydrhněte pokožku a zbavte se mrtvých kožních buněk.
  • Na obličej používejte jemnější peeling. Můžete použít nadrcené ovesné vločky nebo mandle.
  • Místo peelingu můžete použít také lufu nebo suchý kartáč. Kupte si kartáč z přírodních vláken a používejte ho před sprchováním nebo koupáním.
 2. 2
  Používejte hydratační krémy. Když se budete každý den natírat hydratačním krémem, budete mít jemnější pokožku. Krém používejte po sprchování nebo po koupeli a vyberte si nějaký bez obsahu alkoholu (alkohol pleť vysušuje).
  • Místo tělových mlék můžete použít kokosový olej. Natřete si ho na paže a nohy po sprchování a počkejte, než se do pokožky vsákne.
  • Také jojobový olej je na pleť skvělý. Pokud nemáte ani jeden z nich, použijte klidně olivový olej.
 3. 3
  Vyhýbejte se slunci. Je těžké vyhýbat se slunci neustále, ale když budete chodit na slunce, pokožka vám ztmavne. Nemusíte trávit celé léto uvnitř – stačí, když budete používat opalovací krémy a budete nosit delší oblečení.
  • Používejte opalovací krémy s faktorem 30 a více. Nižší ochranný faktor k pleti stále propustí určité množství UV záření. V průběhu dne krém opakovaně nanášejte.
  • Noste klobouk s krempou, aby se vám slunce nedostalo do obličeje a na ramena.
  • Noste oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi a v létě noste chladivé přírodní látky, aby vám nebylo horko.
  • Nevyhýbejte se slunci úplně. Vaše tělo potřebuje vitamín D, který získává ze slunečního světla.
  Reklama

Tipy

 • Můžete si na pleť dávat také rajský protlak.
 • Nevyhýbejte se slunci úplně. UV záření je sice škodlivé, ale vaše tělo potřebuje vitamín D.
 • Pijte hodně vody a používejte opalovací krémy.
 • Dvakrát týdně si na pleť naneste pastu z octa a bílé mouky.
 • Když budete tuto směs nanášet na pleť každý druhý den, brzy budete mít světlejší pokožku. Nezapomeňte používat také opalovací krémy.
Reklama

Varování

 • Pokud máte citlivou pleť, neměli byste to s citronovou šťávou přehánět, jinak budete mít podrážděnou pleť.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 021 krát
Stránka byla zobrazena 3 021 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama