Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už vás nebaví každý den používat žehličku na vlasy? Zdá se, že máte vlasy již poškozené? Chtěli byste mít krásně rovné vlas, aniž byste si je museli každý den upravovat? V tomto článku najdete tři metody narovnávání vlasů – od domácího narovnávání až po chemické narovnávání u kadeřníka.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Narovnávání vlasů doma

 1. 1
  Vyberte si produkt pro narovnání vlasů. V každém obchodě s kadeřnickými potřebami najdete různé produkty pro chemické narovnávání vlasů. Můžete se také zeptat své kadeřnice, zda vám tyto produkty nemůže prodat. Co se týče volby produktu, jde zejména o to, zda si vyberete produkt s louhem, nebo bez louhu.
  • Produkty s louhem se často používají při domácím narovnávání. Jejich nevýhodou je to, že po nich budete mít vlasy poškozené a bez života (stejně jako při každodenním žehlení).
  • Ujasněte si, do čeho jdete! Až si vlasy chemicky narovnáte, nebudete si je moci nikdy natočit. Pokud někdy v budoucnu budete chtít mít vlnité vlasy, neměli byste si je chemicky narovnávat!
 2. 2
  Vezměte si ochranné pomůcky. Musíte si chránit kůži, oblečení a ruce. Vezměte si na sebe nějaké staré tričko, gumové rukavice (které pravděpodobně najdete v balíčku s produktem na narovnání vlasů) a na ramena si dejte starý ručník.
 3. 3
  Namíchejte si produkt. Tyto produkty se většinou prodávají v balíčcích, které obsahují několik krémů nebo past. Řiďte se pokyny uvedenými na obalu a použijte k míchání dřevěnou špachtli.
  • Nechejte produkt několik minut stát, aby se všechny ingredience dobře promísily.
 4. 4
  Natřete si krk, čelo a uši vazelínou. Musíte si ochránit pleť před chemikáliemi, které produkty na narovnání vlasů obsahují. Bude vám stačit jen tenká vrstva vazelíny.
  • Je důležité zajistit, aby se vám produkt nedostal jinam, než na vlasy. Mohl by vám podráždit pleť a v žádném případě se vám nesmí dostat do očí nebo do úst.
 5. 5
  Proveďte si test na jednom pramínku. Neměli byste si chemikáliemi potřít celou hlavu, aniž byste nejprve provedli test. Co kdybyste měli alergickou reakci? Vezměte si jeden pramen vlasů a naneste si produkt pouze na něj. Vyberte si pramen ze zadní strany hlavy u krku.
  • Naneste si produkt na jednu část vlasů (kromě vlasů, na kterých jste prováděli test). Nechejte ho působit požadovanou dobu, nebo dokud neuvidíte výsledky. Potom si vlasy umyjte a vysušte. Podívejte se, zda je máte poškozené. Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat. Pokud se vám vlasy zničily, nepokračujte!
 6. 6
  Nastavte si budík. Je velmi důležité nechat produkt na vlasech působit jen tak dlouho, jak je uvedeno na obalu. Nepřekračujte maximální dobu působení, jinak byste si vážně poškodili vlasy.
 7. 7
  Naneste si produkt na vlasy po 0.6 cm silných pramíncích. Po otestování produktu si ho můžete začít nanášet na celou hlavu. Postupujte po malých pramíncích od kořínků směrem ke konečkům a snažte se ho na vlasy nanést rovnoměrně. Dejte si pozor, aby se vám produkt nedostal na pokožku hlavy.
  • Narovnávejte pouze vlasy, které nebyly dříve upraveny. Pokud si chcete jen spravit kořínky, naneste produkt pouze na kořínky.
 8. 8
  Až budete hotovi, pročešte vlasy hřebenem. Pokud máte řídký plastový hřeben, pročešte si s ním vlasy, aby se produkt dostal ke všem vlasům a všechny pramínky se důkladně pokryly. Neustále sledujte, jak dlouho máte produkt na vlasech!
 9. 9
  Vymyjte produkt z vlasů, umyjte si vlasy šamponem a znovu je opláchněte vodou. Až uplyne požadovaná doba, důkladně si vlasy vypláchněte, abyste z nich produkt dostali pryč. Některé produkty jsou barevné, takže snadno poznáte, zda jste se jich zbavili. Potom si vlasy umyjte speciálním šamponem a také ho vymyjte.
  • Nakonec si vlasy dobře prohlédněte a zjistěte, zda se vám produkt dostal skutečně na každý pramínek. Také se přesvědčte, že jste si ho důkladně vymyli – kdyby vám ve vlasech zůstal, mohl by vám je vážně poškodit.
 10. 10
  Použijte kondicionér. Mnoho produktů pro narovnání obsahuje i kondicionér, který se nevymývá a dodá vašim vlasům lesk a zabrání poškození. Naneste si ho na celé vlasy a vysušte je ručníkem.
 11. 11
  Upravte si vlasy jako obvykle. Nyní budete mít stále rovné vlasy – stačí si jen najít různé účesy, které z nich budete vytvářet.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Brazilské narovnávání vlasů

 1. 1
  Najděte si salon, který nabízí brazilské narovnání vlasů. Této proceduře se někdy říká také brazilský keratin. L’Oreal nabízí také novou proceduru, která se jmenuje X-Tenso a která slibuje narovnání vlasů až na 6 měsíců. Většinu ovšem brazilský keratin vydrží zhruba dva až čtyři měsíce. [1]
  • S touto metodou se vazby ve vlasech nenaruší úplně a přirozená textura vlasů se postupně vrátí. Jinými slovy je to pro vaše vlasy mnohem zdravější, ale nedosáhnete tak dobrých výsledků. Budete si vlasy moci stále upravovat a natáčet, na rozdíl od chemického narovnávání vlasů pomocí agresivních látek.
 2. 2
  Zjistěte, zda váš typ vlasů umožňuje tento styl narovnávání. Velmi jemné nebo velmi poškozené vlasy pravděpodobně testem neprojdou. Měli byste se kadeřníka zeptat, zda si můžete vlasy narovnat brazilským keratinem. Doufejte, že k vám kadeřník bude upřímný.
  • Některé kadeřníky nezajímá nic jiného, než peníze. Snažte se najít si kadeřníka, kterému můžete důvěřovat a který má s těmito procedurami bohaté zkušenosti.
 3. 3
  Rozhodněte se, jak výrazné narovnání požadujete. Můžete chtít mít vlasy rovné jako hřebíky, nebo je přirozeně rovné. Vyberte si úroveň narovnání a řekněte to svému kadeřníkovi. Možná vám poradí něco, co vás ještě nenapadlo.
  • Uvědomte si, že někdy se k brazilskému keratinu používá formaldehyd. Nejde o toxické množství, ale přesto tam je. [1] Pokud máte obavy, zmiňte se o tom svému kadeřníkovi.
 4. 4
  Nechejte si vlasy narovnat. Kadeřník vám na vlasy nanese keratin, vyfouká vám je a vyžehlí (na delší dobu naposledy!). Potom stačí, když si vlasy nebudete tři nebo čtyři dny mýt. Celý proces v salonu vám zabere zhruba dvě hodiny.
  • Brazilský keratin může být relativně drahý. Za tuto proceduru ve většině salonů zaplatíte několik tisíc korun.
 5. 5
  Užívejte si své čerstvě narovnané vlasy! Po této proceduře si budete muset vlasy stále fénovat a upravovat, ale zabere vám to mnohem méně času než dříve.
  • Po nějaké době se vaše vlasy pomalu vrátí do normálu. Postupně se vám vrátí jejich přirozená struktura.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Termální narovnávání vlasů

 1. 1
  Zjistěte si všechny informace. Termální narovnávání vlasů (neboli japonské narovnávání vlasů) je proces, který narušuje chemické vazby ve vlasech. Po této proceduře vám zůstanou rovné vlasy, které nebude možné natočit. Nejlépe tato metoda funguje u vlnitých vlasů, na kudrnaté vlasy příliš dobře neúčinkuje.
  • Máte stále zájem? Uvědomte si, že vás tento proces bude stát zhruba 10.000-20-000Kč. [1]
 2. 2
  Najděte si zkušeného profesionála. Termální narovnávání vlasů není snadná procedura. Nikdy byste se neměli objednávat ke kadeřníkovi, který s ní nemá dostatek zkušeností. Najděte si někoho, kdo tuto proceduru dokáže provést i ve spánku!
  • Kdyby se kadeřníkovi něco nepovedlo, měli byste silně poškozené vlasy. [2] Nesnažte se na tom ušetřit – vaše vlasy si to nemohou dovolit.
 3. 3
  Připravte se na to, že v salonu strávíte celý den. Je dost možné, že si tam posedíte celou pracovní dobu (8 h) – záleží na tom, jaký typ vlasů máte a kolik jich máte. Až se budete vracet na upravení kořínků, strávíte v salonu 3 nebo 4 hodiny. Kadeřník vám na vlasy nanese chemický roztok, opláchne vám je, umyje, vysuší a vyžehlí žehličkou.
  • Vezměte si s sebou nějakou dobrou knížku, nebo kamarádku!
 4. 4
  Nemyjte si vlasy a nedělejte si culík alespoň tři dny. Musíte nechat své vlasy tak, jak jsou. Když si vlasy stáhnete něčím, co by je mohlo zmáčknout a otlačit se do nich, chemikálie nebudou správně působit. Bude to těžké, ale musíte to zvládnout.
 5. 5
  Nyní budete moci chodit jako bohyně s rovnými vlasy. Nemusíte se pokoušet si vlasy natočit kulmou nebo natáčkami – nebude to fungovat. Budete mít vlasy dokonale rovné v jakémkoli počasí. Můžete vylézt z postele, dát si sprchu a budete připraveni. Všichni vám budou vaše krásné vlasy závidět!
  Reklama

Tipy

 • Vlasy si nechejte narovnat pouze v případě, že je máte zdravé. Chemické narovnání vám vlasy značně poškodí, takže pokud je máte již nyní zničené, doslova si je spálíte. Pokud máte poškozené vlasy, nechejte si je nejraději odrůst tak, aby byly dvakrát tak dlouhé, než je máte teď. Mezitím s nimi nic nedělejte (nežehlete je, nebarvěte atd.). Až vlasy odrostou, odstříhejte si poškozené části a potom si je nechejte narovnat.
 • Budete muset počkat alespoň dva týdny, než si narovnané vlasy budete moci nabarvit.
 • Od kořínků vám vlasy porostou normálně – své geny nezměníte.
 • Vlasy po narovnání ztratí lesk a zdraví. Používejte masky na poškozené vlasy a nepoužívejte příliš často žehličku. Kdykoli to bude možné, používejte vyhlazující sérum, gel, nebo jiný produkt.
 • Existují i jiné možnosti, než chemické narovnávání vlasů. Než uděláte tento drastický krok, měli byste se raději naučit zacházet s přirozeně vlnitými vlasy.
 • Zkuste si nechat vlasy ostříhat tak, aby vám to slušelo. Jednou z mnoha výhod rovných vlasů je to, že jim sluší stovky střihů a účesů.


Reklama

Varování

 • Tyto procesy vám vlasy poškodí a mohou vám spálit pokožku hlavy, takže je nutné, aby je prováděl zkušený profesionál.
 • Brazilský keratin účinkuje na každý typ vlasů jinak. Je možné, že nebudete mít tak rovné vlasy, jak byste chtěli mít. Pokud se procedura nepovede, řekněte to svému kadeřníkovi.
 • Chemicky narovnané vlasy vyžadují více péče, protože jsou křehké a vysušené. Nezapomeňte je pravidelně vyživovat a vymývat z nich stylingové přípravky.
 • Pokud máte chemicky upravené vlasy, chemické narovnání vám je poškodí ještě více. Může to způsobit výrazné poškození až spálení vlasů, ze kterého se vlasy budou velmi dlouho vzpamatovávat. [3]
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 305 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 3 305 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama