Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Postupné sestříhání může účesu dodat iluzi většího objemu. Tento vzhled se hodí ke každému typu obličeje a funguje jak s kudrnatými, tak s rovnými vlasy. Čtěte dál a naučíte se, jak se připravit na stříhání, jak správně ostříhat vlasy a jak zajistit, aby vaše vlasy vypadaly jako z kadeřnictví.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Připravte si vlasy na postupné stříhání

 1. 1
  Zkontrolujte se v zrcadle. Protože si budete vlasy stříhat doma, pořádně si je v zrcadle prohlédněte a rozhodněte se, kde chcete mít prameny kratší. Pokud chcete, můžete se vyfotit, vytisknout si obrázek a vyznačit si na něm, kde budete sestupně stříhat. Někteří lidé mají rádi dlouhé vlasy s jemným sestříháním, jiní zase raději ostré a zajímavé účesy. Zamyslete se nad těmito faktory:
  • Textura vašich vlasů. Postupné sestříhání dodá vašim vlasům objem, hlavně pokud některé z pramenů budou krátké. Pokud máte již plné nebo kudrnaté vlasy, možná bude lepší dělat prameny dlouhé a nedělat v jejich délce velké rozdíly. Pokud máte rovné vlasy, můžete si je zkrátit nejvíce kolem obličeje.
  • Tvar vaše obličeje. Zamyslete se nad tím, jaká délka vlasů nejvíce sluší vašemu obličeji. Delší prameny vypadají skvěle na dívkách s kulatými obličeji, a oválné nebo srdcové obličeje lépe vyniknou s kratšími vlasy.
  • Váš styl. Pokud se snažíte vytvořit si vzhled nějaké celebrity nebo nějaký velmi populární účes, zjistěte si, jak bude vypadat na vašich vlasech. Rozhodněte se, kde chcete stříhat, jak si budete vlasy upravovat kde chcete mít pěšinku.
 2. 2
  Investujte do kvalitních nůžek. To nejdůležitější, co budete potřebovat, aby vaše vlasy vypadaly skvěle a ne tak, jako kdyby vás vaše malá sestra ostříhala ve spánku, jsou ostré, profesionální kadeřnické nůžky. Když použijete nůžky na papír nebo kuchyňské nůžky, výsledek bude katastrofální. Vyberte si nějaké v místním obchodě s kadeřnickými potřebami.
 3. 3
  Nachystejte si doma vlastní kadeřnictví. Pracujte v dobře osvětleném prostoru s přístupem k umyvadlu a s velkým zrcadlem, nejlépe asi v koupelně. Mějte připraven ručník, který si položíte na ramena, několik sponek, nůžky a hřeben. Druhé zrcadlo na zkontrolování zadní části hlavy bude také zapotřebí.
 4. 4
  Umyjte si vlasy. Až budete připraveni, umyjte si vlasy a učešte si je řídkým hřebenem. Ručníkem si je vysušte, aby byly vlhké, ale nekapala z nich voda.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Stříhání vlasů pramen po prameni

 1. 1
  Rozdělte si vlasy na prameny. Pokud nechcete schválně asymetrický střih, dejte pozor, abyste všechny prameny měla stejně široké a dlouhé. Vlasy na temeni a vlasy u spánků by měly být stejně dlouhé. Rozdělte si je tedy na menší pramínky, které stříhejte.
  • Udělejte si hlavní sekci nahoře. Pomocí hřebenu vytvořte dvě části – pravou a levou. Horní část se nachází mezi těmito dvěma prameny.
  • Rozdělte si tento pramen na dvě části, první bude sahat od temene hlavy k čelu a druhá bude od temene hlavy ke krku. Pomocí sponek si vlasy sepněte a prameny tak oddělte.
  • Udělejte si prameny také na pravé a levé straně. První dva prameny začínají u spánků a končí u uší. Učešte si oba prameny a sepněte je sponkami.
  • Zadní prameny nechejte volné. Nejdelší části vlasů si stříhat nebudete, takže je nechejte ležet a orientujte se podle nich i u dalších pramenů.
 2. 2
  Zastřihnete horní část. Sundejte sponku z horní části hlavy. Zvedněte si vlasy nahoru a držte je mezi prsty. Stále vlasy držte mezi prsty, ale dejte si je před obličej. Posuňte prsty až do úrovně, kde chcete mít nejkratší vrstvu. Ustřihněte část vlasů, která vám kouká pod prsty.
  • Je běžné mít nejkratší pramen hned pod uchem, nebo okolo čelisti. Podívejte se na své fotky a snažte se najít nejlepší variantu.
  • Raději stříhejte méně, než více, protože vždy můžete ještě trochu ubrat. Když vám vlasy uschnou, trochu se zkrátí.
 3. 3
  Zastřihněte si pravý přední pramen. Uvolněte sponku a zvedněte si pramen prstů do pravého úhlu k hlavě. Držte pramen pevně mezi prsty. Dejte si ho před obličej a ustřihněte část, kterou máte pod prsty pomocí nůžek.
  • Nestříhejte rovně, ale raději trochu nahnutě, aby vlasy působily přirozeněji.
 4. 4
  Zastřihněte přední levý pramen. Uvolněte sponku a zvedněte si pramen prstů do pravého úhlu k hlavě. Držte pramen pevně mezi prsty. Dejte si ho před obličej a ustřihněte část, kterou máte pod prsty pomocí nůžek.
 5. 5
  Zastřihněte si zadní část vlasů. Pokud chcete, můžete postupně sestříhat i zadní stranu vlasů. Pomocí druhého zrcadla se můžete dívat, co děláte a stříhat opatrně malé pramínky. Prameny na zadní straně by měly být nejdelší, takže si je nestříhejte příliš, měly by být tak dlouhé, jako ostatní prameny, nebo ještě delší.
 6. 6
  Učešte si vlasy a prohlédněte si prameny. Po dokončení stříhání zkontrolujte, zda vše vypadá tak, jak jste to chtěli. Pokud máte některé prameny nepravidelné, opatrně je zastřihněte tak, aby byly pravidelné.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jde to i snadněji

 1. 1
  Udělejte si culík co nejvýš nahoře hlavy. Je jednodušší se předklonit a vlasy učesat dopředu. Gumičkou si culík upevněte.
  • Culík by měl být co nejvýše, ne na zadní straně hlavy. Tím zajistíte, že budou prameny správně sestříhané.
  • Dejte pozor, abyste měla na obou stranách vlasy hezky sčesané, jinak byste mohla mít prameny nepravidelné.
 2. 2
  Sundejte si gumičku skoro až ke konci culíku. Pokud chcete kratší vlasy, nemusíte ji posunovat tak daleko. Pokud chcete vlasy delší, zastavte ji až na konci culíku.
 3. 3
  Odstřihněte zbytek vlasů. Nůžkami ustřihněte vše, co vykukuje z culíku ven.
  • Pokud máte silné vlasy, může trvat déle, než projedete všechny prameny. Dejte pozor, abyste je všechny stříhala na stejném místě.
  • Nestříhejte nahnutě, ale rovně, jinak budou prameny nepravidelné. Dejte pozor, abyste nůžky držela horizontálně a stříhala rovně.
 4. 4
  Sundejte si gumičku a prohlédněte si vlasy. Měla byste mít přirozeně sestříhané vlasy okolo hlavy. Pokud chcete střih doladit, můžete klidně jemně zastřihnout přebytečné vlasy.
  Reklama

Tipy

 • Jak se říká „dvakrát měř, jednou řež“. Je lepší stříhat nejprve po trochách a sledovat, jak to vypadá. Vždy můžete vzít ještě trochu více.
 • Během stříhání vlasy často znovu namáčejte.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 77 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 56 402 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 56 402 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama