Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když jste si naposledy měli povídat s dívkou, blábolili jste o úkolech do matematiky nebo o své návštěvě zubaře, nebo jste se jen nervózně dívali do země? Nemusíte mít strach – s tímto problémem se potýká většina mužů. Pokud se váš poslední rozhovor moc nevydařil, nic si z toho nedělejte. Na ten příští se dobře připravte a uvidíte, že na dívku uděláte dojem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Vykročte správnou nohou

 1. 1
  Vyberte si vhodné téma. Při prvním rozhovoru s dívkou byste si měli vybrat téma, které bude příjemné pro vás oba. Nevyprávějte jí o vyrážce, která se vám udělala na zádech, ani se jí neptejte na nejtrapnější chvíle jejího života. Tato témata si můžete nechat na dobu, kdy se již budete lépe znát. Držte se uvolněných témat, která většině lidí nevadí. Uvědomte si, že dívka chce, abyste se k ní chovali jako k dámě. Zde je několik bezpečných témat, která můžete zkusit:
  • Oblíbené kapely
  • Filmy, které jste nedávno viděli
  • Domácí zvířata
  • Sourozenci
  • Plány na víkend
  • Plány na prázdniny/dovolenou
 2. 2
  Vyhněte se osobním tématům. Tento krok je také velmi důležitý. Až budete dívku lépe znát, budete si moci povídat i o osobnějších věcech, ale prozatím se vyhněte tématům, jako je smrt v rodině, první lásky, nemoci, nebo strach ze smrti. Pokud máte pocit, že jste s dívkou propojení, můžete se snažit zkrátit nezávazná témata na minimum, ale v žádném případě byste neměli začít mluvit hned o vysoce osobních věcech.
  • Pokud dívka začne sama mluvit o něčem osobním, můžete se zapojit, ale i v tomto případě si dávejte pozor.
  • Všímejte si výrazu a řeči těla dívky. Pokud se dívka naštve kvůli něčemu, co jste řekli, pravděpodobně jste se dotkli nějakého citlivého tématu.
 3. 3
  Usmívejte se. Když se budete stále usmívat a budete se chovat pozitivně, dívka se s vámi bude cítit dobře a bude si s vámi chtít povídat dál. Nemusíte se smát od ucha k uchu, ale měli byste se co nejčastěji usmívat. Dáte tím dívce najevo, že se s ní dobře bavíte a uděláte na ni dobrý dojem. Pokud jste tak nervózní, že byste se mohli zapomenout usmívat, připomínejte si to!
  • Úsměv je důležitý zejména na začátku rozhovoru a na konci rozhovoru. Vždy je dobré rozhovor začít i skončit příjemně.
 4. 4
  Dívejte se dívce do očí. Očním kontaktem dáte dívce najevo, že vám záleží na tom, co vám říká. Pokud se stydíte a díváte se do země jen proto, že se bojíte se dívce podívat do očí, musíte na tom zapracovat. Není nutné na dívku intenzivně zírat, ale měli byste se snažit se na ni dívat, když mluví, aby měla pocit, že jí věnujete pozornost.
 5. 5
  Pokládejte jí otázky. Pokud chcete, aby se s vámi dívka cítila dobře, budete se jí muset ptát na různé věci. Dáte jí tím najevo, že vám na ní záleží. Ptejte se jí třeba na to, jak se má, nebo co v poslední době dělá. Nemusí jít o žádné osobní otázky, ale měli byste dát najevo, že ji skutečně chcete poznat. Pokud se vás dívka nebude na nic ptát, můžete s otázkami chvíli přestat, aby neměla pocit, že ji vyslýcháte. Zde je několik věcí, na které se dívky můžete ptát:
  • Koníčky a zájmy
  • Oblíbené kapely, seriály a knihy
  • Oblíbené předměty ve škole
  • Vysněná práce
  • Kamarádky
  • Plány a cíle
 6. 6
  Zalichoťte jí. Po chvíli můžete dívce trochu zalichotit, aby se s vámi cítila ještě lépe. Nemusíte to přehánět a vymýšlet propracované komplimenty – stačí jí říct, že má hezký účes, že se vám líbí její šperky atd. Vyhněte se lichotkám se sexuálním podtextem („Máš krásné nohy“), jinak se dívka nebude cítit dobře. Vyberte si něco bezpečného a naznačte dívce, že vám na ní záleží, aniž byste ji urazili.
  • Stačí dívce zalichotit jen jednou během celého rozhovoru. Neměli byste ji zahrnovat lichotkami, jinak by si mohla myslet, že to nemyslíte upřímně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Udržte si její zájem

 1. 1
  Najděte si něco, co máte společného. Po nějaké době rozhovoru byste měli začít hledat věci, které máte společné, abyste si měli o čem povídat dál. Není nutné mít spoustu společných věcí, abyste si mohli dobře popovídat, ale když něco takového najdete, budete to mít jednodušší. Při rozhovoru s dívkou se snažte zjistit, zda máte něco společného, ať už jde o oblíbené kapely, sportovní týmy, město, odkud pocházíte, nebo třeba jen nějaký společný kamarád.
  • Když spolu budete mluvit o věcech, které máte společné, dívka vám bude více důvěřovat a bude se s vámi cítit dobře. Můžete začít mluvit o tom, že oba máte rádi baseball – s trochou štěstí se brzy dostanete k zábavným historkám ze zápasů atd.
  • Měli byste rozhovor nechat plynout přirozeně a nevyptávat se dívky neustále na to, co máte společného. Dejte si pozor, aby rozhovor neskončil proto, že se dívce nebudou líbit stejné věci jako vám. Neptejte se jí tedy například na konkrétní film, který máte rádi, ale zeptejte se jí, zda v poslední době viděla nějaký zajímavý film.
 2. 2
  Zeptejte se jí na její názor. Tento krok vám pomůže dát dívce najevo, že si s ní rádi povídáte a že vám na ní záleží. Když se jí zeptáte na její názor (například na politiku, na vaše nové boty atd.), uvidí, že ji vnímáte jako lidskou bytost a ceníte si jejích myšlenek. Díky tomu bude vědět, že vám na ní záleží a že ji respektujete.
  • Neptejte se jí na otázky, na které lze odpovědět jedním slovem. Vymýšlejte otázky, na které se může rozpovídat a říct vám více než jen „ano“ nebo „ne.“
 3. 3
  Využijte prostředí, ve kterém se nacházíte. Pokud jste nervózní a máte pocit, že rozhovor trochu pokulhává, rozhlédněte se kolem sebe a zkuste využít místo, na kterém se nacházíte. Všimněte si například plakátu k nějakému koncertu a zeptejte se dívky, jestli tuto kapelu poslouchá. Pokud jste například u kavárny, můžete se dívky zeptat, zda si chodí ráda číst do kavárny. Pokud má dívka na sobě mikinu nějaké střední školy, zeptejte se jí, zda do této školy chodí. Neměli byste se sice nervózně rozhlížet kolem sebe, ale pokud vám dojdou témata k hovoru, zkuste využít toho, co se děje kolem vás.
  • Když to uděláte dobře, ohromíte dívku tím, jak všímaví a kreativní umíte být.
 4. 4
  Rozesmějte ji. Pokud si chcete udržet zájem dívky, zkuste trochu vtipkovat. Když dívku rozesmějete, bude si s vámi chtít povídat dál, takže se snažte hledat způsoby, jak do rozhovoru zapojit trochu humoru. Můžete si udělat legraci sami ze sebe, udělat si legraci z někoho, koho oba znáte, nebo dívce jen povyprávět nějaký vtip. Pokud máte nějakou vtipnou historku, která by dívku jistě rozesmála, můžete ji povyprávět, ale neměla by být příliš dlouhá a komplikovaná. Jednoduše se snažte být vtipní, ale nepřehánějte to.
  • Pokud nejste přirozeně vtipní, nemusíte se o to pokoušet. Dívka by poznala, že se příliš snažíte na ni udělat dojem. Raději buďte sami sebou. Pokud se vám náhodou podaří dívku rozesmát, bude to skvělé, ale nemusíte se o to snažit.
  • Pokud dívku moc dobře neznáte, neměli byste ji škádlit. Mohla by si to vzít osobně a urazit se.
 5. 5
  Nechejte ji mluvit. Možná jste nervózní z toho, že dívku budete nudit a tak mluvíte tak moc, že dívka nemá šanci vám cokoli říct. Když budete mluvit stále jen vy, neuděláte na dívku dobrý dojem. Měli byste se snažit ji nechat také mluvit, jistě vám také řekne spoustu zajímavých věcí. Netlačte na sebe ani na ni a snažte se mluvit přirozeně.
  • Když budete celou dobu mluvit jen o sobě, dívku to bude nudit a bude si myslet, že jste egoističtí.
 6. 6
  Ptejte se jí na její zájmy. Téměř všechny dívky rády mluví o tom, co je zajímá a baví, takže byste se jí měli ptát, čím se baví, kam chodí a proč ji tyto věci zajímají. Nemusíte z ní složitě páčit informace, ale když si všimnete, že jste narazili na téma, které ji skutečně zajímá, měli byste ji nechat mluvit. Bude se cítit skvěle a uvidí, že vám na ní skutečně záleží.
  • Pokud dívka nebude o svých zájmech mluvit příliš dlouho, můžete jí povyprávět i o vašich zájmech.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zakončete rozhovor správně

 1. 1
  Ukažte dívce, co vás dělá jedinečnými. Nemusíte jí předvádět stojky nebo přemety, ale měli byste jí dát najevo, že jste rád, že vás trochu lépe poznala a ukázat jí, čím se lišíte od ostatních mužů. Ukažte jí svůj smysl pro humor, svůj šarm, nebo svoji lásku k hudbě. Až se s ní příště uvidíte, bude vědět, o čem se s vámi má bavit a bude na váš předchozí rozhovor vzpomínat pozitivně.
  • Nemusíte o sobě dívce říkat úplně všechno, ale měli byste jí sdělit alespoň několik zajímavých věcí, které si o vás zapamatuje. Když se budete celou dobu bavit jen o nezávazných tématech, nebudete mít šanci se skutečně poznat.
 2. 2
  Neměli byste se příliš snažit. Uvolněte se a buďte sami sebou. Myslete na to, že dívka je pravděpodobně stejně nervózní jako vy. Znamená to, že si nemusíte vymýšlet složité příběhy, abyste na ni udělali dojem. Neměli byste ani mluvit sprostě nebo pomlouvat ostatní lidi, abyste ji ohromili – to by se vám rozhodně nepodařilo. Prostě se zhluboka nadechněte, uvolněte se a povídejte si stejně jako například s kamarádem.
  • Když se budete příliš snažit, dívka to pozná. Vaším cílem by mělo být povídat si naprosto uvolněně a nedělat z toho žádnou vědu.
 3. 3
  Mluvte pozitivně. Ke konci rozhovoru byste měli mluvit stále pozitivně, bez ohledu na téma. Pokud jste si posledních pět minut stěžovali na své rodiče, učitele, nebo na počasí, nezanecháte v dívce dobrý dojem. Měli byste rozhovor zakončit pozitivně a dát dívce najevo, že jste se dobře bavili.
  • Je možné, že pokud oba nemáte rádi stejné věci, mohlo by vás to sblížit, ale bezpečnější je nechat si negativní myšlenky pro někoho, koho znáte trochu lépe.
 4. 4
  Chovejte se sebejistě. Je důležité v průběhu rozhovoru neztrácet sebevědomí. Dejte dívce najevo, že si stojíte za tím, co říkáte a že máte sami sebe rádi. Když to uvidí, bude vás mít také ráda, protože bude vědět, že je s vámi legrace. Když budete nervózní, budete se ponižovat, nebo řeknete, že nevíte, o čem si s ní máte povídat, nebude se s vámi cítit dobře a pravděpodobně už s vámi nebude chtít znovu mluvit.
  • Nemusíte se chovat jako ten nejzajímavější nuž na světě – buďte sami sebou a nechejte to na situaci.
  • Nevychloubejte se, dívky mají rády sebejisté muže, ale ne egoisty, kteří se stále něčím chlubí.
 5. 5
  Rozlučte se s dívkou, dokud si ještě máte co říct. Díky tomu v ní zanecháte pozitivní dojem. Pokud máte pocit, že se vám rozhovor daří a užíváte si to, řekněte dívce, že vás opravdu baví si s ní povídat, ale že už musíte jít. Zní to možná trochu divně, loučit se ve chvíli, kdy je vám spolu dobře, ale pokud chcete, aby vás dívka chtěla vidět znovu, měli byste to udělat přesně takto. Když budete čekat příliš dlouho, rozhovor postupně vyčpí a dívka bude nakonec ráda, že může odejít. Počkejte tedy, až si spolu budete příjemně povídat a potom se dívce slušně omluvte a odejděte.
  • Pokud máte odvahu a rozhovor se vám vydařil, můžete dívku rovnou zkusit pozvat na rande.
  Reklama

Související články

Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Jak se stát alfa samcemJak se stát alfa samcem
Jak udržet plynulou konverzaciJak udržet plynulou konverzaci
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak zaujmout ženuJak zaujmout ženu
Jak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojemJak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojem
Jak se stát svobodným zednářemJak se stát svobodným zednářem
Reklama

O tomto wikiHow

Joshua Pompey
Spoluautorem článku je :
Odborník na vztahy
Tento článek spoluautorem článku je Joshua Pompey. Joshua Pompey je odborníkem na vztahy a již více než 10 let pomáhá lidem orientovat se v online seznamovacím světě. Joshua provozuje od roku 2009 své podnikání v oblasti poradenských vztahů s úspěšností více než 99%. Jeho práce byla uvedena v CNBC, Good Morning America, Wired a Refinery29 a on sám je označován jako nejlepší online seznamovatel na světě. Tento článek byl zobrazen 56 683 krát
Stránka byla zobrazena 56 683 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama