Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Se rtěnkou budou vaše rty vypadat větší, plnější a sexy. Máte raději ohnivě červenou, temnou fialovou, nebo jemnou růžovou? Ať už je vaše oblíbená barva jakákoli, nanést rtěnku je velmi jednoduché. Čtěte dál a naučte se, jak během několika minut získat nádherné, plné rty.

Metoda 1 ze 3:
Připravte si rty

 1. 1
  Zamyslete se nad svým barevným typem. Ušetříte si spoustu zklamání, pokud budete znát svůj odstín pleti a barvy, které mu budou slušet. Při výběru rtěnky proto myslete na několik následujících věcí:
  • Váš barevný typ. Máte-li snědou pleť, nemusíte se bát výrazných barev, které budou tvořit pěkný kontrast. Světlé pleti budou lépe slušet tlumené a jemné barvy. Plať středního odstínu podtrhne vínová, skořicová, nebo fialová.
  • Prohlédněte si vaši pokožku. Je-li spíše suchá, nevybírejte si matnou rtěnku – vaše rty ještě více vysuší. Hledejte takovou, která obsahuje zvláčňující přísady.[1]
  • Jací jste, a na jakou příležitost se líčíte? Nosit rtěnku je zábava pro odvážné. Pokud se cítíte na ostře rudé rty, do toho. Správně nanesená rtěnka dělá divy.
 2. 2
  Použijte na rty peeling. Pokud rtěnku nanesete rovnou na rty, které jsou suché a šupinkaté, bude vypadat nerovnoměrně. Jemně si rty vyhlaďte například zubním kartáčkem, nebo si připravte pastu z cukru a vody. Použijte ji jako peeling a třete si s ní rty asi 20 vteřin.
 3. 3
  Naneste konturovací tužku. Obkružte rty tužkou. Kreslete linku od koutků úst směrem k jejich středu. Opatrně kopírujte jejich tvar a dodejte jim tak obrys.
  • Vyberte si konturku v neutrální barvě. Měla by mít podobný odstín, jako má přirozená barva vašich rtů.
  • Konturovací tužku můžete také použít jako podklad. Vyplňte rty konturovací tužkou předtím, než na ně aplikujete rtěnku. Barva pak vydrží déle.
 4. 4
  Naneste na rty balzám. Tento poslední krok pomůže, aby byly vaše rty vláčné a pod rtěnkou neosychaly. Nejlepší je čirý balzám nebo vazelína.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Nanášení rtěnky

 1. 1
  Naneste rtěnku. Opatrně rtěnkou vyplňte prostor mezi linkami, které jste nakreslili tužkou. Začněte ve středu rtů a táhněte k vnějším koutkům.
  • Pro preciznější aplikaci použijte štěteček.[2]
  • Pokud náhodou konturku přetáhnete, rychle přebytečnou rtěnku otřete papírovým ubrouskem.
  • Dívejte se do zrcadla, abyste nikde linku nepřetáhli a vyplnili opravdu všechny mezery. Nanášet rtěnku bez zrcadla může mít směšné následky.
 2. 2
  Dosáhněte požadovaného odstínu. Až nanesete první vrstvu rtěnky, přidejte ještě trochu, pokud si přejete. Pozor ale, méně bývá u rtěnky více, navíc rty s tlustou vrstvou vypadají mastně, což není příliš atraktivní. Navíc se rtěnka snadněji otírá – o všechno.
 3. 3
  Poklepejte rtěnku papírovým ubrouskem. Lehce pootevřete rty a sevřete je s kapesníčkem nebo ubrouskem mezi nimi. Odstraníte tak přebytečnou rtěnku a zafixujete tu, která na rtech zůstane.
 4. 4
  Hotovo.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Vyzkoušejte klasické variace

 1. 1
  Vytvořte si rty ve tvaru růžového poupátka. Tento šik, ženský look byl populární ve 30. Letech. Hodí se proto na tematickou party nebo na večery, kdy zkrátka chcete vyzkoušet něco nového. Zvýrazněte střed rtů, ale dokončete nános ještě před koutky. Vyplňte jasně červenou rtěnkou. Vlasy si vytočte do mačkané vlny.
 2. 2
  Pořiďte si extra plné rty. Tento look je skvělý na večer - na denní nošení je příliš výrazný. Konturu naneste asi 1-2 milimetry okolo vašich skutečných rtů. Vyplňte rtěnkou podle vašeho výběru. Navrch pak naneste vrstvu lesku na rty, díky kterému budou vaše rty ještě plnější.
 3. 3
  Zkuste gothic styl. Tento styl byl populární v 90. letech a teď se opět vrací do módy. Vyberte si tmavou rtěnku, například bordó, nebo temně rudou. Sežeňte si tužku, která bude o několik odstínů tmavší, než rtěnka. S tužkou při konturování nešetřete. Obtáhněte rty a pak je vyplňte rtěnkou. Oblečte se v gothic stylu a účes tomu také přizpůsobte.
  Reklama

Tipy

 • Noste svou rtěnku, konturovací tužku a lesk s sebou, pro případ, že se budete potřebovat přelíčit.
 • Bílou tužkou zvýrazněte oblouček horního rtu. Rty tak budou vypadat plnější.
 • Po nanesení rtěnky ji lehce poklepejte papírovým ubrouskem a přepudrujte. Naneste další vrstvu. Rtěnka tak na rtech vydrží déle.
 • Nemusíte nosit barevné rtěnky. I “nahé” líčení může vypadat velmi pěkně, obzvlášť do školy nebo do práce.
 • Máte-li opravdu velmi suché rty, raději nejdříve noste tónovaný balzám na rty, který je zvláční a dodá jim přece jen trochu barvy.
Reklama

Varování

 • Pokud se chystáte líbat, dávejte pozor, ať rtěnkou neušpiníte svého partnera.
 • Nezkoušejte jasné a výrazné barvy jako je oranžová nebo magenta nebo barvy zvýrazňovacích fixů. Není mnoho lidí, kterým sluší a kteří je dokážou vynést. Pokud si nejste jistí, že jste jedním z nich, nepokoušejte se o to.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Rtěnka
 • Zrcadlo
 • Tužka na rty
 • Balzám na rty
O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 35 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 831 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 2 831 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama