Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Spěcháte do školy nebo do práce a nemáte čas si upravit vlasy? Odpovědí je snadný a rychlý drdol! Je to účes, který skvěle vypadá a zároveň je tak jednoduchý že ani nepotřebujete kartáč nebo hřeben. Stihnete si ho učesat i cestou.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Česání jednoduchého drdolu

 1. 1
  Naberte si vlasy do culíku. Hoďte hlavou tak, aby vlasy přelétly dozadu a pak ještě jednou rychle zpátky dopředu. Tím vytvoříte větší objem a drdol bude volnější a ležérnější. Pak vlasy chytněte rukama a podržte je, jako kdybyste si chtěli učesat culík.
  • Před tímto krokem si můžete vlasy pročesat kartáčem, ale protože vlasy dáváte nahoru do drdolu, není to nezbytné.
  • Drdol si můžete učesat na jakékoliv části hlavy. Pokud chcete vysoký, ležérní drdol, shrábněte si vlasy do culíku na temeni hlavy. Pro nízký drdol vlasy naberte na zátylku.
  • Pokud potřebujete vlasům dodat trochu textury, ošetřete je suchým šamponem nebo sprejem s obsahem soli.
 2. 2
  Zatočte si vlasy. Až si vlasy stáhnete do culíku, zatočte je po směru hodinových ručiček. Při zatáčení se budou vlasy omotávat samy okolo sebe, až vznikne jeden dlouhý, pevný pramen.
  • Můžete vlasy zatočit samozřejmě i proti směru hodinových ručiček. Směr nebude mít na vzhled drdolu žádný vliv, je to jen otázka vaší preference.
  • Pokud máte nezkrotné nebo velmi husté vlasy, raději si je před česáním drdolu stáhněte do gumičky, aby držely pevně na místě.
  • Pro extra porci stylu nechte jeden silný pramen volně viset. Až zajistíte vlasy do drdolu, obtočíte tento volný pramen okolo jeho základny, aby vypadal sofistikovaněji a upraveněji. Zajistěte konec pramínku pinetkou, aby držel na místě.
 3. 3
  Zamotejte vlasy do drdolu. Jakmile budete mít pramen vlasů celý zatočený, přitáhněte si ho k hlavě. Pokračujte a dál pramen stáčejte stejným směrem jako na začátku. Vlasy se začnou rolovat do drdolu.[1]
  • Další možností je zatočit vlasy pouze do poloviny, pak je srolovat do drdolu a na konci nechat pár pramínků volných. Volné pramínky pak vezměte a rozprostřete je po drdolu. Přidržte na místě dlaní.[2]
 4. 4
  Zajistěte drdol. Jednou rukou drdol přidržte a druhou rukou na něj natáhněte gumičku, kterou jste si předtím dali na zápěstí. Obtočte ji okolo drdolu, dokud nebude pevně držet.
  • Nedělejte si starosti s tím, abyste vlasy zajistili dokonale. U rychlého, ležérního drdolu mohou konečky vlasů trčet ven. Pokud chcete uhlazenější verzi, zastrčte volné konečky pod drdol.
  • Další možností je použít pinetky a sponky místo gumičky. Budete potřebovat okolo 4 – 8 sponek.
  • Drdol můžete ozdobit také stužkami, sponkami nebo skřipci. Pro rozevlátý, bohémský vzhled vytáhněte z drdolu několik pramínků.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Rychlý zapletený drdol

 1. 1
  Stáhněte si vlasy do culíku. Vykartáčujte si vlasy, abyste se zbavili zacuchaných míst. Pak je naberte do volného culíku na místě, kde chcete mít drdol. Zajistěte gumičkou.
 2. 2
  Zapleťte si vlasy. Culík zapleťte až do konce jako cop. Zajstěte další gumičkou. Nejlepší je klasický jednoduchý copánek, ale můžete klidně zkusit zaplést i rybí cop.[3]
  • Začněte tak, že vlasy rozdělíte na tři části. Pravý pramen pak přehoďte přes prostřední. Ten odtáhněte na pravou stranu, aby se z něj stal pravý pramen. Teď přehoďte levý pramen přes prostřední a prostřední potáhněte směrem vlevo. Pokračujte a celý postup opakujte, dokud copánek nezaplete do konce.
  • Další možnost je sepnout si vlasy na zátylku a uplést z nich velmi volný cop bez gumičky na začátku. Až se dostanete na konec, zajistěte jen dva ze tří pramenů a jeden nechte volný.
 3. 3
  Zatočte vlasy do drdolu. Vezměte cop a obtočte ho okolo gumičky, aby vznikl drdol. Volné konce vlasů a gumičku zasuňte po něj.[4]
  • Pokud chcete vyzkoušet něco jiného, chytněte nezavázaný pramen a zbytek copu posuňte nahoru, aby vznikl ležérní, rozcuchaný drdol.[5]
 4. 4
  Zajistěte drdol. Použijte 4-8 pinetek nebo vlásenek a drdol zpevněte. Můžete místo toho samozřejmě použít i gumičku. Omotejte gumičku okolo drdolu, dokud nebude pevně držet.
  • Pro volný zapletený drdol zasuňte uvolněné pramínky pod drdol a vše zajistěte několika sponkami nebo vlásenkami.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jednoduchý stočený drdol ze tří pramenů

 1. 1
  Rozdělte vlasy na tři části. Na zátylku si rozdělte vlasy na tři stejné části. Pokud si chcete předtím vlasy pročesat kartáčem, můžete. Nebo je jen lehce prohrábněte prsty pro ležérnější vzhled.
  • Tento účes se nejlépe daří s vlasy, které nejsou čerstvě umyté. Pokud potřebujete vlasům dodat texturu, zkuste trochu slané vody nebo suchý šampon.
 2. 2
  Část vlasů na pravé straně zatočte až ke konečku po směru hodinových ručiček. Pak ho zamotejte těsně u hlavy, aby vznikl malý drdůlek. Zajistěte několika vlásenkami.
  • Pro ležérní, rozevlátý vzhled vytáhněte z drdůlku několik pramenů, aby nebyl pevný a tolik vážný.
 3. 3
  Zamotejte zbývající dvě části vlasů. Vezměte prostřední pramen a zatočte ho proti směru hodinových ručiček až ke konci. Smotejte ho blízko u hlavy, aby vznikl další miniaturní drdol. Zopakujte totéž na levé straně, opět pramen zamotejte proti směru hodinových ručiček.[6] Zajistěte vlásenkami nebo sponkami.
  • Vytáhněte pár pramínků ze stran, aby vznikl ležérní, neupravený vzhled, jako kdybyste právě vstali z postele.
 4. 4
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete, aby drdol pevně držel, použijte trochu laku na vlasy.
 • Používejte pouze opletené gumičky, holé vlasy zbytečně cuchají a vytrhávají.
 • Drdol si můžete učesat na jakémkoliv místě na hlavě. Střídejte to – občas si ho učešte na temeni, občas na zátylku.
 • Doplňte drdol ozdobou, pokud chcete něco extra. Zavažte okolo něj šátek nebo si vezměte čelenku či mašli.
 • Rychlý drdol můžete učesat jako ležérní a rozčepýřený, nebo jako hladký a elegantnější.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Gumičky do vlasů
 • Kartáč (nepovinné)
 • Sponky, pinetky (nepovinné)

O tomto wikiHow

Christine George
Spoluautorem článku je :
Hlavní stylistka pro vlasy a barvení
Tento článek spoluautorem článku je Christine George. Christine George je hlavní vlasová stylistka, odbornice na barvení a majitelka Luxe Parlour, předního butikového salonu se sídlem v Los Angeles v Kalifornii. Christine má více než 23 let zkušeností se stylingem a barvením vlasů. Specializuje se na střihy podle typu, prémiové služby v barvení vlasů, má odborné znalosti v oblasti balayage a melírování, klasickém zvýraznění a korekci barev. Magisterský titul v oboru kosmetologie získala na Newberry Shchool of Beauty. Tento článek byl zobrazen 4 557 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 4 557 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama