Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Masírováním obličeje rozproudíte oběh krve v obličejové tkáni, což vaši pleť rozjasní a omladí. Masáž obličeje navíc dokáže pozdvihnout a zpevnit kůži a vyhladit opuchnutí a vrásky. A jako bonus dobrá masáž obličeje navíc sníží stres, uvolní vás a dodá vám pocit klidu. Dopřejte si masáž jednou denně, buď ráno nebo večer před spaním.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Masáž pro rozjasnění obličeje

 1. 1
  Začněte s vyčištěným obličejem. Před samotnou masáží si vyčistěte pleť jako obvykle. Na čištění obličeje použijte jemný čisticí olej, opláchněte ho vlažnou vodou a jemně osušte ručníkem.
 2. 2
  Naneste na obličej tenkou vrstvu oleje. Použití oleje usnadní hladký pohyb prstů po obličeji a zabrání tření. Navíc po skončení masáže zanechá váš obličej jasný. Můžete použít směs olejů určenou přímo na obličej, nebo vybrat jeden olej, který se hodí k vašemu typu pleti. Na masáž obličeje se skvěle hodí mandlový, arganový nebo jojobový olej, protože nezanáší póry.
  • Pro velmi suchou pleť použijte arganový nebo jojobový olej.
  • Pro smíšenou nebo mastnou pleť volte jojobový olej nebo směs jojobového a ricinového oleje.
  • Pokud máte obavy z použití oleje, sáhněte po svém oblíbeném hydratačním krému.
 3. 3
  Masáž začněte v oblasti uzlin. Říká se, že toxiny z obličeje odtékají do lymfatických uzlin, které se nacházejí pod ušima a ze strany krku. Masáží této oblasti toxiny rozpustíte a zamezíte jejich hromadění v obličeji. Špičkami prstů masírujte oblast uzlin krouživými pohyby jednu minutu.
  • Masáž provádějte širokými kruhy zpod uší, po krku dolů a znovu nahoru podél brady.
  • Použijte pevný dotek, ale příliš netlačte. Masáž obličeje se liší od hloubkové masáže, protože pleť na obličeji je daleko citlivější.
 4. 4
  Namasírujte si tváře. Stejnými kruhovými pohyby masírujte po čelisti, vzhůru kolem ústních koutků až k nosním dírkám a poté napříč přes lícní kosti. Kůži vytlačujte vzhůru, nikdy ji nestahujte, aby nebyla povislá. Tyto pohyby opakujte minutu.
 5. 5
  Masírujte čelo. Širokými krouživými pohyby masírujte naráz obě strany čela. Začněte od spánků a pomalu se propracovávejte směrem ke středu čela, a pak zpět. Pokračujte jednu minutu.
 6. 6
  Namasírujte oblast očí. Prsty položte na nadočnicový oblouk. Veďte je okolo vnějších koutků, jemným pohybem pokračujte pod očima až po vnitřní koutky, a nakonec podél nosu až k obočí. I tento pohyb opakujte jednu minutu. [1]
  • Masáž očí zamezuje opuchlým očím, pleť vyjasní a dodá vám svěží vzhled.
  • Pokud je třeba, použijte více oleje, ať zabráníte tažení citlivé pleti okolo očí.
 7. 7
  Nakonec ještě jednou projděte všechny oblasti, které jste masírovali. Postupně na závěr ještě jednou promasírujte všechny části obličeje. Vaše pleť by měla po ukončení masáže vypadat rozjasněná, svěží a omlazená.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Liftingová a zpevňující masáž

 1. 1
  Naneste na obličej tenkou vrstvu oleje. Olej na obličej vám usnadní hebké pohyby po obličeji a zamezí tření a vytahání kůže. Navíc pleť ošetří a sníží viditelnost vrásek. Použijte jeden z následujících olejů:[2]
  • Na suchou pleť: kokosový či arganový olej.
  • Na smíšenou pleť: mandlový nebo jojobový olej.
  • Na mastnou pleť: jojobový olej nebo váš oblíbený hydratační krém.
 2. 2
  Masírujte okolí ústních koutků. Zpevňující a liftingová masáž se soustředí především na oblasti, kde se kůže začíná svěšovat. Špičkami prstů krouživými pohyby masírujte vrásky na obou stranách úst. Pleť nestahujte dolů, ale vyvíjejte tlak směrem vzhůru, ať jí pomáháte se zdvihnout. Pokračujte jednu minutu. [3]
 3. 3
  Masírujte oblast tváří. Pro zpevnění a vypnutí vrcholků tváří přes ně tvořte krouživé spirálovité pohyby. Mírně zvyšte tlak směrem vzhůru přes vnitřní oblouk lícních kostí, ke kraji tváře a okruhem zpět. Pokračujte jednu minutu.
 4. 4
  Masírujte oblast očí. Začněte nadočnicovým obloukem, podél vnějšího koutku očí. Pokračujte velmi zjemna pod očima a znovu vzhůru kolem vnitřních koutků. Zakončete pohybem vzhůru podél nosu a podél obočí. Opakujte jednu minutu.
  • Masáž v okolí očí zabrání povislé pleti i tvorbě vrásek.
  • V případě potřeby použijte na citlivou oblasti v okolí očí více oleje.
 5. 5
  Masírujte čelo. Pokud chcete vyhladit vrásky, které se vám tvoří na čele, musíte masírovat ne po směru, ale proti nim. Položte ruce vedle sebe tak, aby se špičkami prstů dotýkaly čela. Klikatými pohyby jednou rukou vzhůru a druhou dolů jemně napínejte kůže nahoru a dolů. Tímto způsobem pokračujte po celém čele jednu minutu. [4]
 6. 6
  Masírujte kořen nosu. Svislé linky u kořene nosu můžete uhladit masáží vodorovnými pohyby. Položte prsty vodorovně na linky nad nosem. Jemně masírujte a pohyby sem a tam vypněte kůži z její obvyklé polohy.
 7. 7
  Masáž zakončete zopakováním všech pohybů ještě jednou. Nakonec znovu jemně promasírujte všechny části obličeje. Kůže by měla být na konci masáže vypjatá a omlazená. Pro dosažení nejlepších výsledků tuto masáž provádějte každý den.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Masáž pro odstranění stresu

 1. 1
  Naneste na obličej tenkou vrstvu oleje. Použití oleje usnadní hladký pohyb prstů po obličeji a zabrání tření a vytahání kůže. Vonné oleje vám navíc zdvihnou náladu a pomohou odstranit stres. Namažte obličej tenkou vrstvou oleje podle následujících tipů:
  • Na suchou pleť použijte kokosový nebo arganový olej. Můžete přidat 2-3 kapky levandulového oleje.
  • Na smíšenou pleť použijte mandlový nebo jojobový olej. Můžete přidat 2-3 kapky levandulového oleje.
  • Na mastnou pleť použijte jojobový olej nebo svůj oblíbený hydratační krém. Můžete přidat 2-3 kapky levandulového oleje.
 2. 2
  Masírujte pod ušima a podél brady. V oblasti čelisti a krku se často hromadí napětí, takže masáž těchto míst pomůže uvolnit vaše svaly. Špičkami prstů masírujte tuto oblast krouživými pohyby jednu minutu.
  • Širokými kruhy veďte pohyb zpod uší, dolů po krku a zpět podél brady.
  • V oblastech, kde cítíte stažené svaly, přitlačte.
 3. 3
  Masírujte strany obličeje. Stejnými krouživými pohyby masírujte tvář podél čelisti, okolo ústních koutků, kolem nosních dírek a přes lícní kosti. Zavřete oči a soustřeďte se na uvolňující pohyb rukou po obličeji.
 4. 4
  Masírujte spánky a čelo. Napětí v této oblasti může vést k bolestem hlavy; věnujte se proto tomuto místu obzvlášť pečlivě. Spirálovitými pohyby masírujte oba spánky najednou. Postupně se propracujte přes celé čelo až k jeho středu, a pak vraťte zpět ke spánkům. Pokračujte jednu minutu. [5]
 5. 5
  Masírujte oblast očí. Položte prsty na nadočnicový oblouk. Veďte je podél vnějších očních koutků, pod očima až k vnitřním koutkům. Pokračujte vzhůru podél nosu a přes obočí. Opakujte tyto pohyby jednu minutu.
  • Masírování této oblasti vám uleví po celodenním namáhání očí.
  • V případě potřeby použijte na citlivou oblasti v okolí očí více oleje.
 6. 6
  Masírujte nos. Pokud cítíte tlak v nosních dutinách, masáž nosu vám ho pomůže uvolnit. Zlehka štípněte kůži u kořene nosu. Prsty sjeďte dolů až k nosním dírkám. Tento pohyb opakujte jednu minutu.
 7. 7
  Masáž zakončete zopakováním všech pohybů ještě jednou. Nakonec znovu jemně promasírujte všechny části obličeje. Po skončení byste se měli cítit klidně a uvolněně.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete dále pokračovat, můžete si na 15 minut lehnout a oči si přikrýt plátky okurky nebo studenými sáčky čaje. Tanín, který je v něm obsažený, ošetří oblast očí a dodá jim svěží vzhled.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 142 krát
Stránka byla zobrazena 4 142 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama