Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Připraveni na nový look? Nemusíte hned utíkat do salonu pokaždé, když chcete nový sestřih. Ostříhat si ofinu doma je snazší, než si myslíte! Přečtěte si náš článek a naučte se, jak vytvořit trendy patku, rovnou ofinu a jak přerostlou ofinu zastřihnout.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Stříháme patku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vlasy si umyjte a vysušte. Učešte a upravte je tak, jak je běžně nosíte, včetně použití žehličky, fénu a podobně. Vlasy musí být suché a běžný účes se doporučuje proto, abyste nebyli nepříjemně překvapení, až se po ostříhání učešete.
 2. 2
  Rozmyslete si, kde bude ofina začínat. Podívejte se do zrcadla a natočte hlavu trochu na stranu. Hřeben si položte na vrcholek hlavy na místo, kde se začíná svažovat k čelu. To je přirozený začátek ofiny.
 3. 3
  Udělejte si z vlasů vpředu "véčko". Hřebenem začněte vlasy vytahovat přes čelo od místa, kde jste v předchozím kroku začali. "Nožky" písmene V budou sahat ke spánkům, špička bude přímo nad čelem. Vlasy, mezi tímto tvarem budou spadat do čela, budou tvořit ofinu.[1]
  • Pozor, abyste vlasů nevytáhli příliš. Když si ostříháte i vlasy nad spánky, budete vypadat staromódně.
  • Příliš málo vytažených vlasů je rovněž chyba. Ofina by měla být plná a hustá, ne řídká.
 4. 4
  Zbytek vlasů si stáhněte dozadu a svažte do culíku nebo copu. Až budete mít vytaženou ofinu, zbytek vlasů sčešte na zátylek, aby vám nepřekážel. Nebude tak hrozit, že si nechtěně ustřihnete i jiný pramen.
 5. 5
  Rozhodněte se, jak chcete, aby byla ofina dlouhá. Ofina "na patku" bývá obvykle delší, než u jiných stylů, protože ji shrnete na levou nebo pravou stranu. Nesmí být příliš krátká, jinak by přes čelo ladně nesplývala. Když ji učešete rovně, měla by sahat doprostřed délky nosu. Vždycky ji samozřejmě můžete zkrátit, toto je jen dobrá výchozí délka.
 6. 6
  Narovnejte si vlasy prsty. Prostředníkem a ukazovákem vlasy vytáhněte a narovnejte. Část, kterou budete stříhat, by vám měla volně, rovnoměrně viset mezi prsty. Upravte si ji tak, abyste na ni dobře viděli.
 7. 7
  Vlasy teď šikmo ustřihněte. Vezměte si nejlépe kadeřnické nůžky a vlasy sestřihněte našikmo. Budou tak vypadat přirozeněji, než kdybyste je ustřihli rovně. Pokračujte a dál vlasy, které držíte mezi prsty, našikmo stříhejte, dokud všechny nespotřebujete.
  • Nikdy si vlasy nestříhejte nůžtičkami na nehty nebo na papír. Je velmi důležité použít kadeřnické nůžky, které mají lepší ostří. Účes s nimi bude upravenější - jiné nůžky na něm mohou udělat zuby.
 8. 8
  Patku si prohlédněte. Upravte ji na tu stranu, na které se vám víc líbí a soustřeďte se hlavně na její délku. Pokud byste chtěli patku trochu kratší, zopakujte předchozí krok a vlasy zkraťte o dalších 0,6 - 1,3 cm. Nikdy nestříhejte víc než tolik najednou, jinak hrozí, že bude ofina příliš krátká!
 9. 9
  Štětcem na make up nebo pudr si omeťte kousky vlasů z tváře a krku. Tak co, jak se vám nový look líbí?
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Stříháme rovnou ofinu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vlasy si umyjte a usušte. Upravte si je tak, jako normálně, včetně použití například žehličky nebo kulmy. Tak se ujistíte, že se ofina bude k účesu hodit.
  • Rovná ofina se nejlépe hodí k jemným, rovným vlasům. Máte-li od přírody vlnité nebo dokonce kudrnaté vlasy, budete muset ofinu pravidelně žehlit. Používejte sérum pro rovné vlasy, aby ofina vypadala bezchybně.
 2. 2
  Kartáčem si vlasy vyčešte dopředu. Rovná ofina by měla začínat asi 5-7 cm nad čelem a měla by sahat přes celou šířku čela.
 3. 3
  Zbytek vlasů si vzadu svažte do culíku nebo copu. Tak zabráníte tomu, abyste vlasů ostříhali příliš mnoho.
 4. 4
  Rozmyslete se, jak krátkou ofinu chcete. Rovná ofina může sahat kamkoliv mezi obočí a řasy na horním víčku. Zprvu nestříhejte víc - zkrátit můžete ofinu vždycky.
  • Nejprve si vlasy v ruce ohněte do různých délek, ať vidíte, která vám bude slušet, než se pustíte do samotného stříhání.
 5. 5
  Vlasy si přidržte v nedominantní ruce. Prsty vlasy přidržte těsně nad linií, kde je chcete ustřihnout.
 6. 6
  Druhou rukou vlasy ostříhejte. Střihněte horizontálně a nechte vlasy asi o centimetr delší, než jak by měla být výsledná ofina. Je lepší nechat vlasy napřed delší, zkrátit je můžete kdykoliv.
  • Při stříhání rovné ofiny je velmi důležité použít kvalitní kadeřnické nůžky. Když použijete jiné nůžky, budete s neuměle ostříhanou ofinou vypadat jako předškolák.
 7. 7
  Zastřihněte vlasy ještě o kousek víc. Hřebenem nebo kartáčem vlasy pročísněte, aby ofina ležela naplocho přes čelo. Držte nůžky vertikálně a ofinu zastřihněte na požadovanou délku - postupujte od středu k okrajům.
  • Rovná ofina by měla být nepatrně kratší uprostřed a delší na okrajích.[2] Pak bude po čele splývat přirozeněji.
  • Než si více zastřihnete ofinu, možná budete chtít použít žehličku nebo kulmu, aby se konce mírně zvlnily. To vám umožní pohodlně nosit ofinu v aktuální délce, čímž se sníží pravděpodobnost, že ji omylem ustřihnete moc krátkou.
 8. 8
  Lehce si ofinu prohrábněte prsty. Zkontrolujte, zda jsou vlasy stejně dlouhé a odstřihněte všechny, které přečuhují.
 9. 9
  Štětcem na make up oprašte vlasy, které vám ulpěly na tváři nebo krku. Prohlédněte si v zrcadle své nové já!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak ofinu zastřihnout

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sepněte si vlasy gumičkou. Ofinu nechte volně splývat do čela. Tak se zbytek vlasů nepřiplete mezi ofinu a vy neustřihnete víc, než chcete.
 2. 2
  Učešte si vlasy tak, aby ležely rovně přes čelo. Učešte ofinu rovně dolů, i když ji běžně nosíte třeba na patku.
 3. 3
  Rozhodněte se jak krátkou ofinu chcete. Přidržte si hřeben těsně nad místem, kde chcete, aby ofina končila. I když si chcete ofinu jen zastřihnout, raději ji nechte zprvu delší, zkrátit ji můžete vždycky.
  • Při úpravě pravděpodobně ustřihnete ne více než 1,3 cm ofiny.
  • Dlouhá ofina se bude stříhat trochu jinak.
 4. 4
  Pevně vlasy chyťte. Vezměte vlasy mezi prsty a přidržte je těsně nad místem, kde je chcete ostříhat.
 5. 5
  Začněte stříhat uprostřed ofiny, lehce pod úhlem, a postupujte směrem doprava. Pak stříhejte od středu doleva. Chcete-li ofinu ještě kratší, opět stříhejte doprava a tak postupujte dál, dokud nebudou mít vlasy žádanou délku.
  • Ofina by měla být o trochu kratší uprostřed a delší na stranách.
 6. 6
  Jemně ofinu prohrábněte prsty. Prohlédněte si, zda jsou vlasy všude stejně dlouhé a pak zastřihněte všechny, které přečnívají.
 7. 7
  Štětcem na make-up omeťte vlasy, zachycené na tváři a krku. Jak se vám váš nový vzhled líbí?
  Reklama

Tipy

 • Ofinu si vždycky stříhejte, až budou úplně suché.
 • Péče o rovnou ofinu může být náročná. Nejlépe se hodí k jemným, přirozeně rovným vlasům.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hřeben
 • Kadeřnické nůžky

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 49 303 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 49 303 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama