Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Sestříhané vlasy zvýrazní vaše rysy a hodí se ke každému tvaru obličeje. Pokud to chcete zkusit, ale nechcete utrácet peníze za péči v drahých salonech, můžete se ostříhat i sama doma. Postupné sestříhání je jednoduché a vypadá skvěle!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Stříhaní dlouhých vlasů

 1. 1
  Připravte se na stříhání. Umyjte si vlasy a vysušte si je, protože s mokrými vlasy se hůře pracuje. Pročešte si je řídkým hřebenem, abyste rozpletla všechny zamotané vlasy a měla je krásně hladké.
 2. 2
  Všechny vlasy si sepněte na temeni hlavy. Předkloňte se, vyčešte si vlasy dopředu a rukama si je podržte na temeni hlavy. Udělejte si tam culík a potom se zvedněte. Vlasy musí být krásně rovně uhlazené podél celé hlavy, protože když nebudou hladké, sestříhání nebude pravidelné.
 3. 3
  Sjeďte s gumičkou až na konec culíku. Zastavte se několik centimetrů od konce culíku. Pokud chcete jen mírně postupně sestříhané vlasy, posuňte si gumičku co nejdál ke konci culíku. Pokud chcete dramatičtější sestřih, nechejte si gumičku asi 10 cm nad koncem culíku.
 4. 4
  Ustřihněte vyčuhující konec vlasů. Podržte si gumičku pevně rukou, aby se vám neuvolnila. Ostrými nůžkami si ustřihněte všechny vlasy vyčuhující z gumičky a potom gumičku sundejte a protřepejte si vlasy.
  • Pokud máte husté vlasy, možná nebude možné je ustřihnout najednou, takže budete muset postupovat po pramíncích. Vždy se ujistěte, že stříháte vlasy ve stejné délce, hned nad gumičkou.
  • Neměli byste stříhat nakloněně a dát si pozor, aby vám neujely nůžky. Stříhejte vždy rovně, abyste dosáhla rovných vrstev.
 5. 5
  Zkontrolujte si svůj střih. Tato metoda vám dodá střih, který hezky orámuje obličej a vzadu nechá dlouhé prameny. Pokud chcete délku pramenů upravit, opatrně si dostříhejte každý pramen zvlášť.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Postupné sestříhání krátkých vlasů

 1. 1
  Připravte si vlasy na sestřih. Krátké vlasy se nejlépe stříhají za mokra, abyste dosáhla preciznějšího střihu. Umyjte si vlasy a použijte kondicionér. Potom si je vysušte ručníkem.
  • Krátké vlasy se stříhají hůře než dlouhé vlasy, protože je potřeba každou vrstvu ostříhat zvlášť. Prohlédněte si své vlasy a rozhodněte se, kde přesně chcete postupně sestříhávat a jak krátké vlasy nakonec chcete mít.
  • Stříhejte si vlasy v dobře osvětlené koupelně s alespoň dvěma zrcadly, abyste mohla stále kontrolovat, jak to vypadá.
 2. 2
  Rozdělte si vlasy na dvě části. Krátké vlasy si musíte nejprve oddělit. Rozdělte si je hřebenem následovně:
  • Udělejte si horní sekci a vytvořte si pěšinku na obou stranách hlavy. Tím se vám udělá horní část vlasů, která bude mezi těmito dvěma pěšinkami.
  • Vyčešte si tuto část dopředu a obě boční části dolů, abyste měla vlasy dobře oddělené.
  • Horní část si rozdělte na dva prameny – první bude od temene hlavy k čelu, druhý od temene hlavy až k týlu.
 3. 3
  Hřebenem si zvedněte přední stranu horní části vlasů. Zvedněte si ji do pravého úhlu k hlavě a podržte si ji pevně mezi prsty. Prsty byste měla mít kolmo k hlavě.
 4. 4
  Zastřihněte si tuto část vlasů. Ostrými nůžkami si zastřihněte konečky vlasů, které vám trčí z prstů. Pusťte vlasy, vezměte si mezi prsty další pramen na jiném místě, znovu si ho zvedněte do pravého úhlu a zastřihněte ho ve stejné délce, jako první pramen vlasů.
  • Tímto způsobem postupujte dál, dokud nebudete mít celou horní stranu vlasů ostříhanou.
  • Rozprašovačem si v průběhu stříhání stříkejte vlasy tak, aby byly stále vlhké.
  • Všímejte si, které vlasy už máte ostříhané a které ne. Při práci s krátkými vlasy by byl problém, kdybyste si jeden pramen ustřihla dvakrát.
  • Všechny vlasy by měly být zastřiženy na stejnou délku. Až budete hotova, vytvoří vám na hlavě postupný sestřih.
 5. 5
  Rozdělte si vlasy uprostřed. Až budete mít horní stranu vlasů ostříhanou, udělejte si pěšinku přímo uprostřed hlavy.
 6. 6
  Zastřihněte si boční strany. Postupujte zepředu dozadu ke krku a po jednom prameni si zastřihujte vlasy i na boku. Vždy si pramen chytněte mezi prsty a ostrými nůžkami ho ustřihněte. Potom si vezměte další pramen. Pokračujte tak dlouho, dokud se nedostanete až k zadní straně horní části vlasů a potom sestříhejte i druhou stranu.
 7. 7
  Zkontrolujte si střih. Pokud máte někde nepravidelný sestup, nebo chcete kratší vrstvy, nůžkami si opatrně vlasy po malých pramíncích spravte. Pokud si chcete ostříhat i ofinu není se čeho bát.
  Reklama

Související články

Jak odstranit akrylové nehty
Jak uplést francouzský cop
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombréJak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak si sami ostříháte ofinuJak si sami ostříháte ofinu
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořenímJak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak si odbarvit vlasy na bíloJak si odbarvit vlasy na bílo
Jak zrychlit růst nehtůJak zrychlit růst nehtů
Jak si udělat melír doma
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Jak si učesat nedbalý drdolJak si učesat nedbalý drdol
Jak používat natáčky
Jak si odlakovat nehty bez použití odlakovače
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 81 958 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 81 958 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama