Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Všimli jste si, že poslední dobou ostatní postávají raději dál od vás? Divně se na vás koukají? Říkají "Proboha, ty snad pojídáš odpadky"? Pokud máte špatný dech, svět se k vám otočí zády. Dokonce i nejbližší přátelé se vám začnou vyhýbat. Ale nezoufejte, je tu řešení! Jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit špatného dechu, je prosté čištění jazyka. V tomto článku si ukážeme několik způsobů, jak na to.

Část 2
Část 2 ze 3:

Výběr čisticího nástroje

 1. 1
  Pořiďte si škrabku na čištění jazyka. Škrabku na jazyk můžete zakoupit v lékárně nebo si ji jednoduše objednat na internetu. Zahnuté měděné škrabky jsou jednoduché, vysoce efektivní a vydrží věčnost. Může to být ta nejlepší věc, kterou kdy budete vlastnit. Nebo o vhodnou pomůcku pro čištění jazyka požádejte svého zubního lékaře nebo ortodontistu. Škrabka funguje tak, že jemnými a zároveň pevnými tahy po povrchu jazyka odstraňuje bakterie a zápach.
 2. 2
  Vždy si vybírejte pouze kovovou škrabku na jazyk. Tím se vyhnete vyvolání dávicího efektu. Nejčastější zádrhel při čištění jazyka je strach z dávicího efektu. Ten se dostavuje ve chvíli, kdy automatický reflex jazyka "zatáhne" nástroj zpět do pusy (takzvaný dávicí efekt). Lehké plastové škrabky nedokáží tuto sílu překonat.
  • Velké množství zbytků jídla a bakterií se nachází na zadní části jazyka. Pokud se bojíte zajet škrabkou s jednou rukojetí (nebo kartáčkem) až do těchto míst, připravíte se o ten nejzásadnější efekt celé procedury.
  • Kovová škrabka na jazyk se dvěma rukojeťmi umožňuje pevnější uchycení. Miliony Indiánů používaly podobný nástroj po staletí. Například škrabku na jazyk Amano.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Čištění jazyka

 1. 1
  Setřete povrch svého jazyka. Pomocí škrabky setřete několikrát za sebou povrch jazyka od kořene směrem ke špičce. Říká se, že by to měla být první věc, kterou ráno uděláte, ještě dříve než se napijete nebo najíte. Postup stačí zopakovat jednou denně.
 2. 2
  Vypláchněte si ústa. Použijte kvalitní silnou ústní vodu a důkladně si vypláchněte ústa, abyste odstranili všechny zbývající uvolněné nečistoty a získali svěží dech.
 3. 3
  Pozdravte své přátele. Takto si nejlépe ověříte účinnost čištění. Samozřejmě si můžete zkusit dýchnout do dlaně a přičichnout si k vašemu dechu, ale skutečnou zkouškou je to, co vnímají ostatní.
 4. 4
  Pokračujte. Nyní, když máte svou škrabku a naučili jste se ji používat, věnujte svému jazyku každodenní péči. Váš dech — a vaši přátelé — vám za to budou vděčni.
  Reklama

Tipy

 • Čajová lžička může posloužit jako výtečná a snadno dostupná škrabka na jazyk.
 • Můžete také použít zubní kartáček. Ale dávejte pozor na to, abyste povlak seškrabovali z jazyka pryč. Nechcete si nečistoty kartáčkem vtírat zpět do povrchu jazyka. Jednoduše dodržujte stejné instrukce. Používejte měkký kartáček, abyste si jazyk neporanili. Nicméně kartáčky nejsou pro čištění jazyka nejvhodnější, protože jejich štětiny jsou určené pro čištění tvrdé skloviny vašich zubů, nikoliv měkkých tkání jazyka.
 • Sežeňte si kartáček, který má na zadní straně stěrku na jazyk.
 • Ústní vodu vybírejte pečlivě. Ačkoliv většina splňuje svůj účel dobře, některé ústní vody mohou napáchat víc škody než užitku, protože mohou spálit nebo podráždit váš jazyk / chuťové pohárky a způsobit zánět. Kupte si ústní vodu, která je šetrná!
 • Čistěte si jazyk dvakrát denně.
Reklama

Varování

 • Neškrábejte příliš silně, abyste si jazyk neporanili. Poranění jazyka se obvykle léčí až několik dní.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 29 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 405 krát
Kategorie: Zuby a Ústa
Stránka byla zobrazena 13 405 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama