Stáhnout PDF Stáhnout PDF

iTunes je skvělý program pro organizaci, ukládání a stahování hudby. Ještě lepší ale je, když to vše můžete dělat zdarma. Existuje několik možností, které můžete využít přímo v iTunes obchodě a když zabrousíte i trochu dál, najdete spoustu různých písní ke stažení, za které nemusíte platit. Naučte se je importovat do iTunes, ať už jste je zakoupili v iTunes obchodě, nebo jste si je stáhli z internetu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Stahování hudby zdarma z iTunes

 1. 1
  Založte si účet na iTunes. Pokud chcete nahrávat a stahovat obsah, budete muset mít účet na iTunes, abyste si mohli prohlížet obchod a vybírat si hudbu ke stažení. Uveďte své platební údaje a další důležité informace.
  • Pořiďte si nejnovější verzi iTunes. Nejlepší je vždy používat tu nejnovější verzi, zejména pokud chcete pomocí iTunes stahovat písně zdarma. V menu iTunes klikněte na Check for Updates a v případě potřeby si stáhněte nejnovější verzi.
 2. 2
  Najděte si Free Song of the Day. Po otevření iTunes si najděte iTunes obchod v pravém horním rohu. Na pravé straně hlavní stránky iTunes byste měli najít Rychlé odkazy, ve kterých budete moci najít Free on iTunes. Vyberte si tuto možnost a projděte si písně, které si můžete stáhnout zdarma.
  • Každý den zde najdete nové písně, což se vám bude hodit, pokud si chcete do své knihovny stahovat stále nové písničky. Na této stránce najdete nové hudební singly, podcasty a někdy i alba. [1]
 3. 3
  Vyhledejte si nabídky iTunes. Na iTunes najdete hudbu zdarma i na jiných místech. Například album kapely U2 Songs of Innocence bylo zveřejněno zdarma exkluzivně pouze na iTunes. Najdete zde rádia, která jsou zdarma a také spoustu dalšího obsahu, za který nebudete muset platit.
  • Ujistěte se, že jste se přihlásili k odebrání novinek iTunes, abyste měli stále přístup k novým zveřejněným písním a albům.
 4. 4
  Nahrajte si do iTunes obchodu dárkovou kartu. Není to sice úplně zdarma, ale pokud dostanete jako dárek dárkovou kartu, můžete ji použít tímto způsobem. Na pravé straně hlavní stránky klikněte na Redeem Gift Card a zadejte do okna údaje ze své karty. Potom si jen kontrolujte, kolik peněz vám na kartě zbývá a vybírejte si hudbu, kterou si chcete stáhnout. Platit za ni budete svojí dárkovou kartou.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Najděte si hudbu ke stažení zdarma

 1. 1
  Najděte si stránky, které nabízejí MP3 ke stažení zdarma. Mnoho hudebních blogů nabízí ke stažení písně, podcasty, singly nebo EP nahrávky různých kapel a interpretů. Když si tyto stránky najdete, budete mít přístup ke spoustě MP3, které si budete moci stáhnout zdarma.
  • Pitchfork, Aquarium Drunkard, nebo Kollection jsou stránky, na kterých se dozvíte vše o nové hudbě a stáhnete si MP3 zdarma. Tyto stránky nabízejí hudbu ve formě MP3, které si můžete stáhnout přímo do své iTunes knihovny.
  • Kvalita těchto písní není vždy skvělá, ale jsou můžete si je rychle a zdarma stáhnout do své iTunes knihovny. Tyto písně jsou ve formátu MP3, takže je v iTunes můžete i přehrávat.[2]
  • Otevřete si iTunes, najděte si svoji knihovnu a přetáhněte si písně do okna, nebo na ně klikněte pravým tlačítkem a otevřete je v iTunes. Písně se importují a budete je moci poslouchat.
 2. 2
  Stáhněte si mixtapy, které jsou zdarma. Hiphopoví umělci používají tento nový způsob networkingu, který spočívá v nahrávání mixů, které jsou tak dlouhé, jako běžné album. Staré analogové mixtapy se dříve předávaly nahrávacím společnostem, ale nové mixtapy jsou volně ke stažení na internetu a slouží jako reklama pro jejich interprety.
  • Někteří umělci zveřejňují své mixtapy přímo na svých webových stránkách, ale existují také stránky jako DatPiff, na kterých jich najdete velkou spoustu. V záložce Featured Mix-Tapes najdete všechny mixy, které si můžete zdarma stáhnout.
  • Tato stránka podporuje i undergroundové umělce a interprety, kteří nemají smlouvu s žádnou nahrávací společností, najdete zde i mixy známých hudebníků, například Lil Wayna, T.I. nebo Raekwona.
  • Stáhnout si smíte pouze omezený počet mixů, ale když si zaplatíte členství, budete moci stahovat tolik mixů, kolik budete chtít. Pokud vás tedy baví hiphop, DatPiff je pro vás nutností.
 3. 3
  Najděte si aktuálně slavné umělce. Radiohead změnili fungování celé hudební scény, když zveřejnili svoji nahrávku In Rainbows s tím, že za ni lidé mohli zaplatit tolik, kolik sami chtěli. Myšlenka, že mnoho posluchačů je ochotno poslouchat cokoli, pokud je to zdarma, přivedla umělce k tomu, že se snaží posluchačům svoji hudbu zpřístupnit zdarma nebo za malé poplatky a nezáleží jim na výnosech. Díky tomu se přihlašují na webové stránky, jako je SoundCloud nebo Bandcamp. Projděte si tyto stránky a najděte si hudbu, která se vám bude líbit. Najděte toho spoustu i ke stažení zdarma.
  • Způsob „zaplať kolik chceš“ často vypadá, jako že musíte něco zaplatit, ale ve skutečnosti můžete do okna pro platbu zadat nulu. Potom nebudete muset platit nic.
 4. 4
  Přihlaste se k odběru hudebních podcastů. Mnoho internetových rádií pouští hudbu, kterou můžete poslouchat zdarma. Nebudete si sice moci stáhnout každou písničku zvlášť, ale můžete odebírat daný podcast a poslouchat zdarma rádia, která vás zajímají. Podcasty zdarma najdete na těchto stránkách:
  • Country Classics. Stránka Joe Bussarda, což je muž, který vlastní nejvíce nahrávek na světě. Najdete zde předválečné country, blues a americkou folkovou hudbu. Jde o skvělou kolekci staré hudby, kterou uvádí úžasně divný člověk. A je to zdarma![3]
  • NPR's Tiny Desk Concerts. Krátké koncerty ve studiu NPR, které si můžete zdarma stáhnout. Jde o skvělý způsob, jak si poslechnout live nahrávky svých oblíbených umělců zdarma.
 5. 5
  Stahujte si audio stopy z YouTube videí. Na YouTube najdete všechny písně, které vás zajímají. Spousta webových služeb nabízí jejich stažení ve formátu MP3. Stačí jen vložit do okna URL adresu daného videa a počkat, až se vám hudba stáhne.
  • Listen to YouTube, Tube To MP3 a YouTube to MP3 jsou programy zdarma, které vám z videí stáhnou MP3 stopy. Stáhněte si software, nainstalujte ho a zkopírujte si do okna odkaz na video. Stáhne se vám MP3 písnička, kterou si budete moci nahrát do iTunes.
  • Nejlepší je najít si na YouTube nejdříve umělce a procházet si jejich profily na ostatních stránkách, abyste našli jejich diskografii a věděli, jaké písničky si budete chtít stáhnout.
 6. 6
  Půjčte si hudbu od přátel. Zeptejte se přátel, zda vám mohou půjčit hudbu, kterou si budete moci přidat do své iTunes knihovny. Využijte služby jako je Dropbox, na kterých můžete ukládat soubory, dokumenty a složky a sdílet je s ostatními. Udělejte si vlastní účet a požádejte přátele, aby s vámi sdíleli hudbu, kterou mají v počítači. Budete si ji moci stáhnout do iTunes.
 7. 7
  Stahujte si torrenty pomocí klienta. Torrenty jsou velké zašifrované soubory, které si stahujete po částech pomocí klientského programu, jako je například uTorrent. Použijte online vyhledávače, jako například Pirate Bay a najděte si soubory, které si chcete stáhnout. Otevřete si je v torrentovém klientu a počkejte, až se stáhnou. Po stažení je přetáhněte do iTunes a můžete je začít poslouchat.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Přesouvání hudby do iTunes

 1. 1
  Přetáhněte do iTunes knihovny soubory, které chcete otevřít. Po stažení hudby ji musíte nahrát do iTunes, abyste ji mohli poslouchat. iTunes je snadno ovladatelný program a většina lidí nemá problém se v něm orientovat. Pokud jste si stáhli pouze jednu nebo dvě písničky, otevřete si nejprve iTunes a přetáhněte je přímo do knihovny. Během několika vteřin by se písničky měly začít přehrávat.
 2. 2
  Pokud se soubor neotevře, klikněte na něho pravým tlačítkem a vyberte Get Info. Podívejte se, jaký typ souboru to je. Pokud nejde o MP3, budete muset změnit koncovku souboru.
 3. 3
  Klikněte pravým tlačítkem a vyberte iTunes jako výchozí program. Pokud se vám všechny písně stáhly do složky Stahování, můžete je otevřít pomocí kliknutí pravým tlačítkem. Vyberte iTunes jako výchozí program pro otevírání těchto souborů. Ve většině počítačů by ovšem iTunes mělo být nastaveno jako výchozí program automaticky.
  • V případě potřeby otevřete zazipované soubory. Větší soubory a mixtapy se často stahují ve formě archivů, které musíte otevřít. Mnoho novějších systémů tyto archivy otvírá automaticky, ale u starších operačních systémů budete muset použít program pro jejich otevření, například WinZip.
 4. 4
  Soubory s jinými koncovkami přepište na MP3. Někdy se vám stane, že stáhnete soubor s koncovkou MP4 nebo AAC atd. Tyto soubory se v iTunes neotevřou, takže je budete muset přeformátovat na MP3.
  Reklama

Tipy

 • Pokud vám nejde přetahovat soubory do iTunes, klikněte na ně pravým tlačítkem a vyberte Otevřít v – iTunes. Díky tomu se píseň začne přehrávat v iTunes a uloží se do iTunes knihovny.

Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 401 krát
Kategorie: Hudba
Stránka byla zobrazena 5 401 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama