Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Na světě není mnoho příjemnějších věcí, než stanovit si nějaký cíl a dosáhnout ho. Stejně jako sportovci, kteří po závodě prožívají „běžeckou extázi,“ se po dosažení jakéhokoli cíle dostaví pocit povznesenosti a pýchy. V tomto článku najdete mnoho způsobů, jak si stanovit cíle a dosáhnout jich. Vaše cíle se bohužel nesplní samy od sebe. Budete na nich muset systematicky pracovat. Začněte hned teď, nevzdávejte to a dosáhněte svých cílů.

Část 1
Část 1 ze 3:

Formulujte své cíle

  1. 1
    Zjistěte, čeho chcete dosáhnout. Nezabývejte se tím, co pro vás chtějí ostatní a stanovte si své cíle sami. [1] Studie prokázaly, že když si stanovíte cíle, které pro vás mají smysl, budete mít větší šanci jich dosáhnout. [2]
    • Tato část stanovování cílů a jejich dosahování je často nejobtížnější. Co vlastně chcete? Odpověď je často směs vnější a vnitřní motivace. Motivační fráze typu „buď vždy sám sebou“ narážejí na pracovní a rodinné povinnosti. Najděte si cíle, které vám pomohou dosáhnout rovnováhy v životě – cíle, které vás udělají šťastnými a budou prospěšné i pro vaše milované a další lidi, kteří na vás závisí.
    • Odpovězte si na otázky, jako je: „Co chci nabídnout své rodině/komunitě/světu?“ nebo „Jakým způsobem se chci zlepšovat?“ Tyto otázky vám pomohou určit směr, kterým byste se měli vydat. [3]
    • Ze začátku můžete mít cíle velmi obecné. Později si je zúžíte.
  2. 2
    Stanovujte si priority. Až budete vědět, čeho chcete dosáhnout, budete si muset určit priority. Když se budete snažit zlepšit všechny oblasti svého života, budete zahlcení a nepodaří se vám dosáhnout žádného z vašich cílů. [4]
    • Rozdělte si své cíle do třech priorit: nejvyšší priorita, druhá priorita a třetí priorita. Cíle s nejvyšší prioritou pro vás budou nejdůležitější a pravděpodobně pro vás bude i snazší jich dosáhnout. Cíle z dalších dvou oblastí nejsou tak důležité, nebo jsou omezenější a konkrétnější.
    • Cílem s nejvyšší prioritou by mohlo být například „zlepšit své zdraví,“ nebo „trávit více času s rodinou.“ Mezi méně podstatné cíle může patřit „udržovat si v pokoji pořádek,“ „naučit se surfovat“ a cíle s nejnižší prioritou mohou být například „naučit se plést,“ nebo „častěji prát.“
  3. 3
    Stanovujte si konkrétní cíle. Buďte konkrétní a realističtí ohledně toho, čeho chcete dosáhnout. Výzkumy prokázaly, že když si stanovíte konkrétní cíl, budete mít větší šanci, že ho dosáhnete a z jeho dosažení budete mít lepší pocit. Buďte co nejkonkrétnější a detailní a pamatujte si, že pravděpodobně bude nutné rozdělit si velké cíle na menší kroky. [5]
    • Odpovězte si na následující otázky ohledně vašich cílů. Co musíte udělat, abyste jich dosáhli? Kdo vám bude pomáhat? Kdy dosáhnete každé z fází svého cíle?
    • Například „být zdravější“ je příliš vágní tvrzení na to, aby se stalo cílem. „Jíst zdravěji a více cvičit“ je lepší, ale stále to není dostatečně konkrétní a detailní.
    • „Sníst každý den tři porce ovoce a zeleniny a třikrát týdně cvičit“ je mnohem konkrétnější cíl, kterého snadno dosáhnete.
    • Musíte si vymyslet také to, jak přesně svých cílů dosáhnete. Pokud například chcete jíst více ovoce a zeleniny, budete si s sebou nosit do práce zdravé svačiny? Místo hranolek si v restauraci dejte pečenou zeleninu. Co se týče cvičení, budete chodit do posilovny, nebo na procházky po okolí? Zamyslete se nad konkrétními věcmi, které musíte udělat pro dosažení svého cíle.
    • Pokud máte cíl rozdělený na několik fází, čeho musíte v každé fázi dosáhnout? Pokud například trénujete na maraton, měli byste mít představu o tom, jak dlouho vám potrvá každá fáze tréninku.
  4. 4
    Buďte realisté. Stanovujte si konkrétní cíle. Když si řeknete: „Chci si koupit třípokojový byt na Starém Městě,“ nepomůže vám to, pokud máte rozpočet spíše na „garsonku na Černém Mostě.“ Stanovujte si realistické cíle. Je v pořádku mít vysoké a ambiciózní cíle, ale musíte mít jasno v tom, co musíte udělat pro to, abyste jich dosáhli.
    • Vaším největším cílem může být například koupit si velký dům na venkově, ale abyste toho dosáhli, budete muset nejprve dosáhnout mnoha jiných cílů. Budete muset ušetřit peníze, získat hypotéku, nebo zajistit, abyste měli vyšší příjem. Rozepište si všechny tyto cíle a kroky, které vám pomohou jich dosáhnout.
  5. 5
    Rozepište si své cíle. Pište detailně a jasně a uveďte si také termíny, kdy jich dosáhnete. Když si své cíle napíšete, stanou se pro vás skutečnějšími. Seznam cílů si nechejte na nějakém dobře viditelném místě, abyste neztráceli motivaci.[6]
    • Napište si své cíle pozitivně. Když budete psát pozitivním jazykem, budete mít větší šanci, že jich dosáhnete. Místo „nejíst nezdravé jídlo“ si tedy napište raději „jíst více ovoce a zeleniny.“[7]
  6. 6
    Ujistěte se, že jsou vaše cíle měřitelné. Jak poznáte, že jste nějakého cíle dosáhli? Pokud je vaším cílem přestěhovat se do nového domu, dosáhnete ho ve chvíli, kdy podepíšete smlouvu při nákupu domu. Některé cíle ovšem nejsou měřitelné na první pohled. Pokud je vaším cílem stát se lepším zpěvákem, jak poznáte, že jste toho dosáhli? Snažte se stanovovat si pouze měřitelné cíle. [8]
    • Můžete si například zapamatovat a naučit se jednu písničku. Naučte se hrát při zpěvu na hudební nástroj. Měřitelné cíle vám poskytnou jasný pocit dosažení, když na nich budete pracovat, abyste dosáhli svého největšího cíle. [9]
    • Vymýšlejte způsoby, jak dosáhnout svých cílů. Existuje více různých způsobů, jak vašeho cíle dosáhnout? Napište si vše, co vás napadne během tří minut, bez ohledu na to, jak hloupě nebo nemožně to bude vypadat. Pokud je vaším cílem dostat se do formy, můžete zkusit chodit do posilovny, jíst zdravěji, upravit si svůj denní režim, abyste více chodili, jezdit do práce a z práce na kole, vařit si vlastní jídla a nejíst fast food, nebo třeba chodit po schodech místo jezdění výtahem. Často existuje více způsobů, jak dosáhnout svého cíle. Berte svůj cíl jako konečnou destinaci. Jakou cestu si zvolíte?
  7. 7
    Při stanovování cílů se zaměřte na to, čeho jste schopní dosáhnout. Uvědomte si, že můžete ovládat pouze své vlastní činy, ne činy někoho jiného. „Stát se rockovou hvězdou“ není moc realistický cíl, protože vyžaduje činy a reakce ostatních lidí, které nemůžete ovládat. „Založit kapelu a cvičit, dokud z nás nebudou skvělí hudebníci“ je ovšem cíl, kterého můžete dosáhnout vlastní prací. [10]
    • Když se zaměříte na své vlastní činy, budete schopni čelit překážkám, protože si uvědomíte, že nemůžete ovlivnit těžkosti, se kterými se na cestě za svým cílem potkáte.
    • Uvědomte si, že i práce na cílech je proces. Například „stát se senátorem“ je cíl, který je závislý na činech ostatních lidí, na které nemáte vliv. Pokud se nestanete senátorem, budete to vnímat jako svůj neúspěch, i když jste se snažili ze všech sil. „Kandidovat na veřejnou funkci“ je cíl, kterého jste dosáhli, i když jste volby nevyhráli, protože jste si prošli celým tímto procesem a snažili jste se ze všech sil.
  8. 8
    Vytvořte si realistický režim. Nemusíte mít přesný termín, ale měli byste být schopni odhadnout, kdy svého cíle dosáhnete. Termíny si musíte stanovovat realisticky podle svých cílů. Pokud pracujete na částečný úvazek za minimální mzdu, vaším cílem by nemělo být vydělat do konce roku milion. Dopřejte si dostatek času na to, abyste dosáhli toho, co jste si stanovili.[11]
    • Určete si termín. Lidé jsou leniví a odkládají úkoly na později. Zdá se, že je to přirozená lidská vlastnost – když se blíží termín, pracujete tvrději a usilovněji, abyste dosáhli svého cíle. Berte to jako studium ve škole. Před písemkou jste věděli, že se musíte učit a udělali jste to. Stejným způsobem byste si měli stanovovat cíle. [12]
    • Nezapomínejte na to, že některé cíle vám budou trvat delší dobu. „Jíst více ovoce a zeleniny“ je snadné a dosáhnete toho velmi rychle. „Dostat se do lepší kondice“ vám ovšem zabere mnohem více času a úsilí. Termíny pro dosažení svých cílů si tedy stanovujte rozumně. [13]
    • Berte v úvahu také vnější termíny a časové plány. Pokud je vaším cílem například „najít si novou práci,“ nezapomeňte brát v potaz také termíny svého potenciálního zaměstnavatele.
    • Vytvořte si systém odměn. Lidé na odměny reagují dobře. Když dosáhnete části svého cíle a budete dělat pokroky, něčím se za to odměňte. Pokud je vaším cílem například častěji trénovat hru na hudební nástroj, za každé cvičení si dopřejte svůj oblíbený TV seriál, nebo půl hodinku četby komiksů.
    • Netrestejte se za to, když svých cílů nedosáhnete. Když se budete trestat, nebo ponižovat za to, že se vám nepodaří dosáhnout vašich cílů, mohlo by to mít nepříznivý vliv na vaši produktivitu.
  9. 9
    Naučte se poznávat potenciální překážky. Nikdo nechce při plánování úspěchu myslet na to, co všechno by se mohlo pokazit. Když se ale zamyslíte nad potenciálními překážkami a nad tím, jak se s nimi vypořádáte, budete mít větší šanci, že svých cílů dosáhnete. Když to neuděláte, nebudete mít plán pro nevyhnutelné nepříjemné situace. [14]
    • Překážky mohou být externí. Pokud je vaším cílem například otevřít si vlastní obchod s auty, možná vám ze začátku budou chybět peníze. Pokud je vaším cílem otevřít si pekárnu, pravděpodobně nebudete mít ze začátku čas na svoji rodinu.
    • Stanovte si způsoby, jak tyto potenciální překážky překonat. Můžete si například zažádat o půjčku pro podnikatele, vytvořit si obchodní plán, abyste přitáhli investory, nebo si najít partnera, který do podnikání půjde s vámi.
    • Překážky mohou být také vnitřní, například nedostatek informací, zejména u složitějších cílů. Emoce, jako je strach a nejistota mohou také být vnitřními překážkami.
    • Pokud chcete získat více informací, můžete začít číst, najít si mentora, který vám poradí, trénovat, nebo se zapsat do nějakého kurzu.
    • Uvědomujte si svá omezení. Pokud je překážkou například to, že nemáte dost času na to, abyste se mohli věnovat založení vlastní společnosti a trávit čas s rodinou, pravděpodobně nenajdete způsob, jak tento problém vyřešit. Můžete si ale promluvit s rodinou a dát jim najevo, že jde pouze o dočasnou situaci.
  10. 10
    Řekněte lidem o svých cílech. Někteří lidé se stydí ostatním vyprávět o svých životních cílech. Bojí se, že když neuspějí, znemožní se před ostatními. Neberte to takto, ale berte to spíše jako možnost projevit svoji zranitelnost. Bez toho se s lidmi nikdy nepropojíte na osobní úrovni. [15] Ostatní lidé vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů, nabídnout vám pomoc, nebo důležitou morální podporu.
    • Je možné, že na vaše cíle ostatní lidé nebudou reagovat tak, jak byste doufali. To, co je důležité pro vás, nemusí být důležité pro ostatní. Uvědomte si, že existuje rozdíl mezi konstruktivní zpětnou vazbou a zle míněnou kritikou. Poslechněte si to, co vám lidé chtějí říct, ale jen vy sami si můžete rozhodnout, jak důležitý pro vás váš cíl je. [16]
    • Možná se setkáte i s lidmi, kteří váš cíl nebudou podporovat. Uvědomte si, že pracujete na svých vlastních cílech, ne na cílech ostatních lidí. Když se budete neustále potýkat s negativitou ostatních lidí, dejte jim najevo, že se necítíte dobře, když vás odsuzují a nepodporují vás. Požádejte tyto lidi, aby to přestali dělat.
  11. 11
    Najděte si komunitu stejně smýšlejících lidí. Je pravděpodobné, že nejste jediní, kdo se snaží pracovat na stejném cíli. Najděte si lidi, kteří mají stejné ambice. Můžete začít pracovat spolu a vyměňovat si zkušenosti a znalosti. Až svého cíle dosáhnete, budete mít někoho, s kým to budete moci oslavit!
    • Najděte si někoho na internetu na sociálních sítích, nebo navštěvujte místní akce. V digitálním věku existuje spousta způsobů, jak se s lidmi spojit a vytvořit si komunitu.
    Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Začínáme

  1. 1
    Začněte na svých cílech pracovat ještě dnes. Jedním z nejtěžších kroků k dosažení cíle je ten první krok. Začněte ihned. I v případě, že nevíte, co přesně byste měli udělat, se do toho pusťte a řiďte se svými instinktem. Udělejte něco, co vás přiblíží vašemu cíli. Když tento krok splníte, budete vědět, že jste se vydali na cestu. [17] Když budete mít pocit, že jste ihned udělali nějaký pokrok, budete mít větší šanci, že u práce na svém cíli vydržíte.[18]
    • Pokud je vaším cílem například „jíst zdravěji,“ jděte do obchodu a nakupte si čerstvé ovoce a zeleninu. Zbavte se všeho nezdravého jídla, které máte doma. Najděte si na internetu zdravé recepty. Těchto malých cílů dosáhnete snadno, ale budou se rychle sčítat.
    • Pokud se chcete naučit něco nového, budete muset začít trénovat. Pokud se chcete stát skvělým hudebníkem, vezměte si kytaru a učte se základní akordy. Začněte číst knihy, které vám pomohou naučit se nové dovednosti. Bez ohledu na váš cíl můžete vždy udělat něco pro to, abyste začali ihned.
  2. 2
    Držte se svého plánu. Pokud jste postupovali podle kroků v předchozí sekci článku, měli byste mít přehled o tom, jaké kroky musíte učinit, abyste dosáhli svého cíle. Nyní je na čase se do toho pustit. [19]
    • Pokud je vaším cílem například koupit si dům se třemi pokoji, jděte na webové stránky realitních kanceláří a zkuste s najít domy, které splňují vaše kritéria. Určete si rozpočet a zjistěte, kolik peněz budete moci zaplatit hotově. Založte si spořící účet a začněte šetřit. Splácejte všechny své účty spořádaně, abyste splnili podmínky pro získání hypotéky.
  3. 3
    Představujte si, jak dosahujete svého cíle. Výzkumy prokázaly, že vizualizace může pomoci zlepšit vaši výkonnost. [20] Existují dva typy vizualizace: vizualizace zaměřená na výsledek a vizualizace zaměřená na proces. Pokud chcete dosáhnout svých cílů, měli byste tyto dva typy vizualizace zkombinovat. [21]
    • U vizualizace zaměřené na výsledek si představujte, jak dosahujete svého cíle. Představujte si to co nejkonkrétněji a v detailech. Jaký máte pocit? Kdo vám přišel pogratulovat? Jste a sebe pyšní? Jste šťastní?
    • U vizualizace zaměřené na proces si představujte kroky, které musíte učinit, abyste svého cíle dosáhli. Pokud je vaší cílem například vlastnit malou společnost, představujte si vše, co musíte udělat pro to, abyste tohoto cíle dosáhli. Představujte si, jak si vytváříte obchodní plán, žádáte o půjčku pro podnikatele, sháníte investory atd.
    • Vizualizace zaměřená na proces pomůže vašemu mozku „zakódovat pozitivní vzpomínky.“ Psychologové tvrdí, že vám tento proces může pomoci věřit tomu, že svých cílů dosáhnete, protože váš mozek již cítí pocity spojené s úspěchem.[22]
  4. 4
    Veďte si seznam. Každý den své cíle upravujte a alespoň jednou si je čtěte. Můžete si je přečíst ráno po probuzení a večer před spaním. Každý den se zamyslete nad tím, co jste udělali pro to, abyste svých cílů dosáhli.
    • Až splníte některý z cílů na svém seznamu, nemusíte si ho hned celý odškrtávat. Přesuňte ho na seznam „dosažených cílů.“ Někdy se lidé soustředí jen na to, čeho nedosáhli a zapomínají na cíle, které se jim podařilo splnit. Mějte u sebe také seznam dosažených cílů – bude pro vás skvělým zdrojem motivace.
  5. 5
    Požádejte o pomoc. Najděte si mentora, nebo někoho, kdo dosáhl stejných cílů, na kterých pracujete. Tito lidé vám mohou pomohou dosáhnout vašich cílů a varovat vás před věcmi, kterým byste se měli vyhýbat. Pozorně jim naslouchejte a pravidelně s nimi konzultujte své strategie.
    • Stejně jako ve škole byste se sami pravděpodobně nechtěli učit pokročilou matematiku. Je mnohem jednodušší mít učitele, který zná „vzorce“ pro úspěch. Mentor vám může pomáhat na vaší cestě, vysvětlovat vám, jak správně překonávat překážky a slavit s vámi vaše úspěchy. Dobrý mentor na vás za dosažení cíle bude tak pyšný, jako vy sami.
    Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak zvládnout svoji cestu

  1. 1
    Všímejte si „syndromu falešné naděje.“ Syndrom falešné naděje pravděpodobně již znáte, zejména pokud jste si někdy stanovili novoroční předsevzetí. Psychologové tento syndrom popisují ve třech částech, které tvoří cyklus: 1) stanovení cíle, 2) překvapení nad obtížností cíle, 3) vzdání se cíle.[23]
    • Syndrom falešné naděje se často objevuje, když očekáváte okamžité výsledky svých činů. Pokud si například stanovíte, že chcete být v lepší fyzické kondici a potom svůj cíl vzdáte, když po dvou týdnech cvičení nedosáhnete žádných změn, jde o falešnou naději. Když si stanovíte jednotlivé fáze cíle a termíny, zbavíte se nerealistických očekávání.
    • Tento syndrom se může objevovat také v případě, že pomine počáteční nadšení z cíle. Pokud máte například za cíl „naučit se hrát na kytaru“ a chvíli jste z toho nadšení, koupíte si nový nástroj, učíte se akordy atd., ale po nějaké době vás přestane bavit každý den cvičit a začne to být obtížnější, může se stát, že ztratíte to, co vás žene dopředu. Stanovujte si malé cíle a oslavujte každý malý úspěch a budete mít jistotu, že se vám podaří udržet si správný směr.
  2. 2
    Výzvy berte jako příležitosti k učení. Několik studií potvrdilo, že lidé, kteří berou překážky jako příležitosti něco se naučit, mají ze svých cílů pozitivnější pocit. [24] Když budete výzvy a překážky brát jako své vlastní chyby a neúspěchy a budete si to vyčítat, budete se soustředit pouze na minulost a nebudete schopni pracovat na svých cílech.[Image:Set Goals and Achieve Them Step 13.jpg|center]]
    • Výzkumy prokázaly, že lidé, kteří dosahují svých cílů, nemají méně překážek, než lidé, kteří své cíle vzdávají. Rozdílem je jen to, jak dané překážky vnímáte. Dokážete se poučit z toho, co se vám nepovedlo a udělat to příště jinak a lépe?[25]
    • Touha po dokonalosti vám může také zabránit v tom, abyste své chyby brali jako příležitosti k růstu. Když se budete snažit splnit nemožné standardy, budete mít pocit, že svých cílů nikdy nedosáhnete. [26] [27]
    • Mějte sami se sebou soucit.[28] Připomínejte si, že jste jen člověk a že všichni lidé dělají chyby. [29]
    • Studie prokázaly, že pozitivní myšlení vám může účinně pomoci učit se a přizpůsobovat se změnám. Když se budete soustředit jen na své chyby, ničeho nedosáhnete. Až si budete příště něco vyčítat, připomeňte si, že se z toho můžete poučit, bez ohledu na to, jak nepříjemné to je.[30]
  3. 3
    Oslavte každé vítězství. Dosahování cílů závisí z velké části na tom, jak to vnímáte. Oslavujte všechny malé úspěchy. Pokud je vaším cílem mít samé jedničky, oslavte každou úspěšnou písemku. Pokud je vaším cílem stát se právníkem, oslavte každý dílčí úspěch, jako je dostat se na práva, splnit všechny kurzy, získat diplom a najít si práci v oboru.[31]
    • Oslavujte také milníky. Na některých cílech budete muset pracovat dlouhá léta. Uvědomujte si, kolik času a úsilí těmto cílům věnujete. Trénink vyžaduje čas a úsilí. Buďte pyšní na to, kolik času jste věnovali práci na svých snech.[32]
    • Oslavujte i ty nejmenší úspěchy. Pokud je vaším cílem „jíst zdravěji“ a dokážete odmítnout lahodný kus pizzy, poplácejte se po zádech za svoji pevnou vůli.
  4. 4
    Udržujte si vášeň. Ať už je váš cíl jakýkoli, máte ho z nějakého důvodu. Je to něco, co byste si v budoucnu přáli mít. Nechejte se hnát dopředu touto vášní. Připomínejte si, na čem pracujete a uvidíte, že díky tomu snadno překonáte menší překážky a nepříjemnosti. [33] Někdy je nutné se ke svému cíli dostat tou nejtěžší cestou.
  5. 5
    V případě potřeby své cíle upravujte. Život je plný citronů, ze kterých neuděláte dobrou limonádu. Někdy vám vaše plány zhatí něco neočekávaného. Nebojte se upravit si své cíle, připravit si nové plány, stanovit nové cíle, nebo odmítnout staré cíle, které už vás nijak nenaplňují.
    • Překážky jsou naprosto přirozené. Neměly by vás automaticky odradit od vašich cílů. Uvědomte si, proč stojíte před překážkou. Jde o něco, na co máte vliv? Postupujte podle svého nejlepšího uvážení.[34]
    • Zkoušejte nové příležitosti. Některé z těch nejlepších věcí v životě nejsou plánované. Přijímejte příležitosti, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů, nebo vám poskytnou nové, lepší cíle
  6. 6
    Vytrvejte. Monitorujte všechny své menší úspěchy. Když dosáhnete těchto malých úspěchů, budete mít vyšší sebevědomí, protože budete vědět, že jste schopní. Když budete mít problémy, připomínejte si cíle, kterých jste již dosáhli. [35]
    • Pamatujte si, že překážky neznamenají neúspěch. Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová byla odmítnutá dvanáctkrát za sebou, než se jeden z vydavatelů rozhodl to s ní zkusit. [36] Učitel vynálezce Thomase Edisona o něm řekl, že byl „příliš hloupý na to, aby se něco naučil.“[37] Moderátorku Oprah Winfrey vyhodili z televize za to, že „se pro natáčení nehodí.”[38]
    • Někdy vás negativní zpětná vazba od ostatních lidí může posunout dál a ukázat vám, že má smysl pokračovat v tom, co děláte.
    Reklama
  1. http://www.mindtools.com/page6.html
  2. http://www.forbes.com/sites/glassheel/2013/03/14/6-ways-to-achieve-any-goal/
  3. http://www.forbes.com/sites/glassheel/2013/03/14/6-ways-to-achieve-any-goal/
  4. https://www.psychologytoday.com/blog/notes-self/201308/how-set-goals
  5. http://www.selfgrowth.com/articles/the-9-obstacles-that-keep-you-from-achieving-your-goals
  6. https://www.ted.com/talks/brene_brown_on_vulnerability/transcript?language=en
  7. http://www.forbes.com/sites/glassheel/2013/03/14/6-ways-to-achieve-any-goal/
  8. http://www.entrepreneur.com/article/228279
  9. https://www.psychologytoday.com/blog/notes-self/201308/how-set-goals
  10. http://leavingworkbehind.com/how-to-set-goals/
  11. http://www.psychologytoday.com/blog/flourish/200912/seeing-is-believing-the-power-visualization
  12. http://www.ijiet.org/papers/389-N10002.pdf
  13. http://news.stanford.edu/news/2015/january/resolutions-succeed-mcgonigal-010615.html
  14. http://news.stanford.edu/news/2015/january/resolutions-succeed-mcgonigal-010615.html
  15. http://greatergood.berkeley.edu/article/item/how_to_help_students_develop_hope
  16. http://news.stanford.edu/news/2015/january/resolutions-succeed-mcgonigal-010615.html
  17. https://www.psychologytoday.com/blog/communication-success/201407/the-problem-perfectionism-how-truly-succeed
  18. http://www.yorku.ca/khoffman/Psyc3010/Flett'92_PerfProcr.pdf
  19. http://nymag.com/scienceofus/2014/09/alarming-new-research-on-perfectionism.html
  20. http://psychcentral.com/blog/archives/2012/06/27/5-strategies-for-self-compassion/
  21. http://greatergood.berkeley.edu/article/item/the_neuroscience_of_good_coaching
  22. http://leavingworkbehind.com/how-to-set-goals/
  23. http://www.success.com/article/1-on-1-how-to-set-a-goal-and-achieve-it
  24. http://news.stanford.edu/news/2015/january/resolutions-succeed-mcgonigal-010615.html
  25. http://www.sparkpeople.com/resource/motivation_articles.asp?id=113
  26. http://www.actionforhappiness.org/take-action/set-your-goals-and-make-them-happen
  27. http://www.literaryrejections.com/best-sellers-initially-rejected/
  28. http://www.businessinsider.com/successful-people-who-failed-at-first-2014-3
  29. http://www.businessinsider.com/15-people-who-failed-before-becoming-famous-2012-10

O tomto wikiHow

Sydney Axelrod
Spoluautorem článku je :
Certifikovaný životní kouč
Tento článek spoluautorem článku je Sydney Axelrod. Sydney Axelrod je certifikovaný životní kouč a majitel společnosti Sydney Axelrod LLC, která se zaměřuje na profesní a osobní rozvoj. Prostřednictvím individuálního koučování, digitálních kurzů a skupinových workshopů Sydney spolupracuje s klienty na objevování jejich účelu, navigaci v životních přechodech a stanovení a dosažení cílů. Sydney má více než 1 000 hodin příslušných koučovacích certifikací a je držitelem titulu BBA v oboru marketingu a financí na Emory University. Tento článek byl zobrazen 5 804 krát
Stránka byla zobrazena 5 804 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama