Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Drdol je přizpůsobitelný účes, který můžete použít k úklidu domácnosti, do školy, nebo si vytvořit sofistikovaný styl, když si vyjdete ven. Naučte se několik základních stylů včetně nedbalého drdolu, drdolu pro balerínu, vysokého, zaplétaného a drdolu z ponožky a zařaďte je do svých denních účesů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 6:

Nedbalý drdol

 1. 1
  Připravte vlasy. Rozčešte je, abyste se zbavily zacuchaných pramenů a zaknocených míst. Pro vytvoření nedbalého drdolu si můžete vlasy rozdělit na dvě části, a nebo je všechny sčesat dozadu.
 2. 2
  Stáhněte vlasy dozadu. Bez toho, abyste vlasy česaly, seberte všechny vlasy do jedné ruky, začněte blízko u hlavy. Vlasy podržte v místě, kde drdol chcete mít.
  • Abyste vytvořily sofistikovaný vzhled, vlasy stáhněte vysoko na temeni hlavy. Pro profesionálnější vzhled byste vlasy měly stáhnout blíže ke středu hlavy. Pro jednoduchý, uvolněný, nedbalý drdol vlasy stáhněte vzadu u krku.
  • Pokud chcete vytvořit hravý vzhled, můžete vlasy stáhnout tak, aby byly u jedné strany.
  • Protože chcete vytvořit nedbalý vzhled, vlasy nerozčesávejte hřebenem, ani je mnohokrát neprojíždějte prsty. Jednoduše vlasy posbírejte a stáhněte, aniž by vám extra záleželo na to, že nejsou učesané.
  • Posbírejte všechny volné prameny a ujistěte se, že všechny držíte v ruce.
 3. 3
  Omotejte culík kolem dlaně. Vezměte gumičku a utáhněte ji kolem vlasů. Tři otočky by měly stačit na to, aby vaše vlasy byly pevně stažené. Při třetí otočce vlasy neprotahujte gumičkou úplně, nechte asi ½-⅓ vlasů v gumičce tak, aby se vám vytvořila smyčka na vrchní straně culíku.
 4. 4
  Vytvořte nedbalý drdol. Měly byste nyní mít smyčku na vrchní straně culíku a pramen vyčnívající na spodní straně. Uchopte tento pramen a omotejte jej kolem smyčky tak, abyste zakryly gumičku. Použijte 2-3 pinetky k zajištění drdolu na místě. Poté rozdělte smyčku uprostřed, mírně oba prameny povytáhněte a pinetkami přichyťte k hlavě.
  • Smyčku není třeba rozdělit přesně uprostřed, chcete ji jen připevnit k hlavě tak, aby nevypadala jako prstenec.
  • Můžete povytáhnout pár pramenů a nechat je buď volně, nebo je připevnit k hlavě různými směry, abyste naznačily nedbalý vzhled.
 5. 5
  Dokončete drdol. Postříkejte vlasy trochou laku, aby vám drdol déle vydržel. Můžete přidat vlasové doplňky. Roztomilá čelenka nebo ozdobný skřipec u základu drdolu jej ozvláštní.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 6:

Vysoký drdol

 1. 1
  Připravte vlasy. Použijte hřeben nebo kartáč a rozčešte všechny zacuchané vlasy. Vysoký drdol se neskládá ze dvou částí, takže vlasy můžete buď rozčesat, aby byl vzhled drdolu uhlazený, nebo je můžete jen pročesat prsty, pokud chcete nedbalejší vzhled.
 2. 2
  Vlasy vyčešte vysoko. Začněte vepředu a posbírejte všechny vlasy. Ujistěte se přitom, že nevynecháte žádný pramen a všechny vlasy máte pevně v hrsti.
 3. 3
  Zatočte vlasy. Vezměte všechny vlasy, které držíte a zatočte je stejným směrem. Poté vlasy přetočte znovu ve stejném směru přes sebe, abyste vytvořily jakousi spirálu.
 4. 4
  Přidejte culík. Omotejte vlasy kolem základny, kterou jste vytvořily a vlasy zajistěte gumičkou. Ujistěte se přitom, že gumička nezůstane někde uprostřed drdolu, ale že pevně drží všechny vlasy a sedí přitom na základně drdolu.
  • Povytáhněte několik pramínků, abyste drdolu dodaly nedbalý vzhled, nebo jej nechte tak, jak je.
  • Pokud máte velmi dlouhé vlasy, drdol vám může na temeni hlavy trčet. Můžete jej naklonit ke straně a přichytit pinetkami. Pokud vám to nevadí, nechte drdol tak, jak je.
 5. 5
  Dokončete vzhled. Protože tento drdol sedí vysoko na temeni hlavy, dole u krku můžete mít volné prameny. Přichyťte je pinetkami a celý účes přestříkejte lakem. Pokud chcete, přidejte nějaký vlasový doplněk.[1]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 6:

Uhlazený balerína drdol

 1. 1
  Připravte vlasy. Použijte hřeben nebo kartáč a důkladně rozčešte všechny zacuchané vlasy. Balerína drdol se skládá z uhlazených vlasů, takže pokud mají vaše vlasy tendenci poletovat, mírně je namočte, abyste je mohly sčesat do hladka.
 2. 2
  Učešte si vlasy do culíku. Pro dosažení hladkého účesu je třeba použít kartáč. Vyčešte si vlasy do culíku, na jakémkoliv místě. Klasický balerína drdol se nachází na temeni hlavy, ale můžete si jej vytvořit kdekoliv.
  • Vaše vlasy by měly být dokonale uhlazené předtím, než je stáhnete gumičkou. Možná vám to zabere pár minut česání, abyste se ujistily, že máte vlasy dokonale sčesané z každé části hlavy.
  • Když máte vlasy uhlazené, použijte gumičku a několikrát ji obtočte kolem culíku tak, aby vám vlasy nevyklouzávaly.
 3. 3
  Vytvořte drdol. Vlasy nezatáčejte, ale pouze je omotejte kolem gumičky. Až se dostanete ke konečkům, zasuňte je pod drdol a zajistěte pinetkami.
  • V závislosti na síle a délce vašich vlasů budete potřebovat mezi 3 a 7 pinetkami., abyste drdol udržely na místě. Nepoužívejte jich mnoho, aby nebyly vidět.
  • Pinetky zasuňte pod drdol, tak abyste viděly pouze jejich konec. Měly by vklouznout pod gumičku (ne přes nebo kolem) gumičky uprostřed drdolu.
  • Pokud máte vlasy ostříhané ve vrstvách, budete možná muset použít pinetky navíc, abyste zajistily neposedné prameny.
 4. 4
  Dokončete vzhled. Tento účes potřebuje trochu laku na vlasy, aby vám kolem obličeje nepoletovaly jednotlivé vlasy. Přestříkejte celý účes lakem a uhlaďte všechny neposedné vlasy. A máte hotovo![2]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 6:

Zaplétaný drdol

 1. 1
  Připravte vlasy. Použijte hřeben nebo kartáč a důkladně rozčešte všechny zacuchané vlasy. Drdol můžete vytvořit buď z části vlasů, nebo ze všech, podle toho je učešte. Pokud mají vaše vlasy tendenci poletovat, navlhčete je.
 2. 2
  Stáhněte vlasy. Zaplétaný drdol můžete umístit kamkoliv. Pro sofistikovaný vzhled použijte kartáč, pokud chcete mít uvolněnější vzhled, vlasy pročešte jen prsty. Vlasy stáhněte do culíku, aby vám drdol lépe držel na místě.
 3. 3
  Zapleťte culík. Začněte u gumičky, vlasy rozdělte do tří sekcí a zapleťte cop. Cop zapletete tak, že překládáte jednotlivé prameny vlasů přes sebe. Začněte vpravo, pramen přeložte do středu a přes něj položte pramen z levé strany. Pokračujte tímto způsobem až ke konečkům.
  • Až se dostanete na konec, cop podržte. Není třeba jej zajistit gumičkou, k jeho přichycení k hlavě použijete pinetky.
  • Pokud gumičku chcete použít, použijte malou průhlednou, aby nebyla tolik vidět. Pokud použijete velkou barvenou, bude v drdolu vidět.
 4. 4
  Vytvořte drdol. Začněte u základu copu, obtočte jej ve tvaru spirály. Až se dostanete na konec, zasuňte jej pod drdol. Vlasy zajistěte několika pinetkami tak, aby se vám drdol nerozpadl.
 5. 5
  Dokončete vzhled. Pokud chcete, můžete z drdolu vytáhnout několik pramínků pro uvolněnější vzhled. Vlasy přestříkejte lakem a přidejte nějaký roztomilý vlasový doplněk. Čelenka se k zaplétanému drdolu obzvláště dobře hodí, vytvoříte tak bohémský vzhled.[3]
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 6:

Drdol z ponožky

 1. 1
  Připravte vlasy. Vlasy rozčešte a vyčešte z nich všechny zaknocené prameny. Drdol z ponožky se obvykle češe ze všech vlasů, ale můžete je také rozdělit.Prep your hair.
 2. 2
  Stáhněte vlasy dozadu. Vyberte si na hlavě místo, kde chcete, aby váš drdol seděl. V dnešní době je populární mít tento drdol vysoko na temeni hlavy, podobně, jako je tomu u vysoko posazeného drdolu. Můžete ale vytvořit i klasičtější vzhled a drdol posadit blíže ke krku. Všechny vlasy stáhněte do gumičky.
 3. 3
  Připravte si ponožku. Vezměte nějakou starší, čistou ponožku a odstřihněte oblast prstů. Nejlepší je, pokud použijete ponožku v barvě podobné vašim vlasům, ale postačí jakákoliv ponožka. Z ponožky byste měly vytvořit jakousi tubu. Srolujte ponožku tak, jako když rolujete punčocháče. Výsledný tvar by neměl vypadat jako tuba, ale jako donut, neboli kobliha s otvorem uprostřed.
 4. 4
  Navlékněte ponožku na culík. Vezměte ponožku a provlékněte jí vlasy až ke gumičce. Ujistíte se tak, že všechny vlasy jsou uvnitř drdolu. Poté ponožkou sjeďte až ke konečkům vašich vlasů.
 5. 5
  Začněte rolovat drdol. Konečky vlasů omotejte kolem ponožky a vytvořte jakousi smyčku. Konečky vlasů by měly být zajištěny ve středu ponožky.
 6. 6
  Rolujte vlasy kolem ponožky ke gumičce. Jak budete postupovat, vaše vlasy se budou obtáčet kolem ponožky ve smyčkách.
  • Vlasy kolem ponožky rozhrnujte tak, aby váš drdol byl pravidelný a neměly jste na jedné straně chumáč vlasů a na druhé odhalenou ponožku.
 7. 7
  Až se dostanete ke gumičce, upravte drdol tak, abyste s ním byly spokojené. Drdol by měl sám o sobě držet jen za pomoci ponožky, ale můžete jej přichytit několika pinetkami.
 8. 8
  Dokončete vzhled. Pokud chcete, můžete z drdolu vytáhnout několik pramínků pro uvolněnější vzhled. Vlasy přestříkejte lakem a přidejte nějaký roztomilý vlasový doplněk a máte hotovo![4]
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 6:

Běžný drdol

 1. 1
  Zatočte vlasy. Pokud máte vlasů hodně, stáhněte je nejprve do culíku.
 2. 2
  Smotejte vlasy do spirály.
 3. 3
  (volitelné) Do vlasů přidejte roztomilé stuhy.
 4. 4
  Pokud chcete, můžete poletující vlasy přichytit pinetkami nebo skřipcem.
 5. 5
  Ať vám drdol dělá radost.
 6. 6
  Když drdol po několika hodinách rozpustíte, budete mít vlnité nebo kudrnaté vlasy!
  Reklama

Tipy

 • Použijte sprej na rozčesávání nebo lak na vlasy. Nakonec budete mít vlasy méně zacuchané.
 • Abyste vlasy udržely na místě, použijte gumičku.
 • Vždy používejte gumičku v barvě svých vlasů, aby v drdolu nebyla příliš nápadná.
 • Pro jakýkoliv z těchto stylů můžete mít vlasy mokré či suché, rovné či kudrnaté.
 • Vlasy, které jste z drdolu povytáhly, nebo ty, které jsou do drdolu příliš krátké, můžete kulmou navlnit. Vypadá to velmi efektně.
 • Postříkejte si vlasy vodou, když je stáčíte. Budou utaženější.
 • Někdy je lepší vlasy nakonec nestříkat lakem. Získáte přirozenější vzhled.
 • Ponožka do drdolu by měla mít podobnou barvu, jako vaše vlasy!
 • Při vytváření nedbalého drdolu si vlasy natupírujte. Drdolu tak dodáte na objemu.
 • Aby vám drdol lépe držel, při jeho zafixování pinetkami je použijte zvlněnou stranou dolů. Nebo pinetky před připevněním drdolu postříkejte lakem na vlasy.
 • Abyste drdol udržely na místě, nalakujte jej.
 • Drdol z ponožky po jeho dokončení mírně stlačte dlaní.
 • Použijte pinetky.
 • Použití plochých pinetek je efektní.
Reklama

Varování

 • Tento styl účesu (nebo jiný složitý účes) nenoste každý den, abyste se vyhnuly poničení vlasů.
 • Před použitím pinetky vždy zkontrolujte a nikdy nepoužívejte ty, které nemají na konci ochranný kryt. Poničené pinetky vám poškrábou kůži na hlavě a potrhají vlasy.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 93 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 734 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 6 734 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama