Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud potřebujete elegantní účes, vyzkoušejte klasický francouzský drdol. Je to úžasný účes, se kterým se nejspíš setkáte hlavně na plese nebo na svatbě, ale jeho volnější, neformálnější variantu můžete nosit každý den. Čtěte dál a dozvíte se, jak si učesat jednoduchý, klasický nebo natupírovaný francouzský drdol.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jednoduchý francouzský drdol

 1. 1
  Sčešte všechny vlasy na jednu stranu. Pokud chcete drdol stočený zleva doprava, sčesejte vlasy doleva; pokud naopak chcete, aby se točil zprava doleva, vyčesejte je na pravou stranu. Sčesané vlasy přidržte rukou.
 2. 2
  Pomocí sponek nebo vlásenek upevněte zezadu vlasy na místo. Díky tomu zůstanou sčesané na stranu. Pokud máte dlouhé, husté a těžké vlasy, vlásenky je celý den udrží na místě. Jinak se může stát, že se vám během dne začnou uvolňovat jednotlivé pramínky.
  • Pokud chcete, aby sponky držely obzvlášť dobře, můžete je při umístění do vlasů překřížit.
 3. 3
  Nalakujte. Zlehka přelakujte celou hlavu pro upevnění všech vlásků, které rády poletují. Možná díky tomu bude váš účes vypadat trošku upjatě, každopádně ale vydrží celý den.
 4. 4
  Vložte ruku pod vlasy a jemně je rozčesejte. Nezapomeňte vlasy česat směrem na stranu, aby zůstaly pěkně na místě a neuvolnily sponky.
 5. 5
  Stočte vlasy směrem vzhůru. Zlehka uchopte vlasy a začněte je točit opačným směrem, než jakým jste je česali. [1] Pokud jste je tedy česali zleva doprava, točte je na druhou stranu. Konečky zasuňte do tunýlku, který se stočením vytvoří, nebo je nechte volné, pokud chcete neformálnější výsledek.
  • Stočené vlasy by měly připomínat kornout se špičkou směřující dolů; zbylé vlasy zatím budou viset ke straně.
 6. 6
  Vlásenkami upevněte vlasy na místo. Uchopte vlásenkou stočené vlasy uprostřed kornoutu a připevněte ji do vlasů u hlavy. Nezapomeňte vlásenky umístit tak, aby zůstaly schované pod drdolem.
 7. 7
  Uhlaďte vlasy. Kartáčem se štětinami nebo hřebenem s jemnými zuby vlasy uhlaďte a potom je přelakujte, ať drdol dobře drží.
 8. 8
  Volné konečky vlasů zastrčte do drdolu. Pomocí vlásenek je upevněte na místo, mimo dohled.
 9. 9
  Hotovo!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

KIasický francouzský drdol

 1. 1
  Sčešte vlasy dozadu. Začněte s vlasy sčesanými směrem dozadu, bez pěšinky.
 2. 2
  Oddělte zhruba 8centimetrovou část na vrcholku hlavy. Hřebenem s jemnými zuby oddělte 8centimetrový pruh vlasů od čela po temeno, podobně jako číro. Pro snadnější oddělení nadzdvihněte vlasy nad hlavu.
 3. 3
  Oddělenou část dále rozdělte na 3 části. První díl budou tvořit vlasy vepředu, druhý uprostřed a třetí vlasy na temeni hlavy.
 4. 4
  Vlasy ve všech třech sekcích natupírujte. Vezměte postupně vlasy ze všech 3 sekcí a hřebenem s jemnými zuby je natupírujte od konečků až ke kořínkům. Jemně je natupírujte, a pak je nechte volně spadnout směrem k čelu, aby zatím nepřekážely při česání.
 5. 5
  Sčešte vlasy vzadu a stočte je. Uchopte je jako při tvoření culíků, a pak je stočte do 3/4 ke kořínkům.[1]
 6. 6
  Vytočte vlasy směrem vzhůru k hlavě. Teď už to začíná vypadat jako francouzský drdol! Stáčejte vlasy směrem k hlavě a vlásenkami drdol přichytněte na místo.
 7. 7
  Konečky vlasů upevněte do uzlíků. Udělejte z nich maličký drdůlek a připevněte ho těsně pod nejbližší část natupírovaných vlasů.
 8. 8
  Včleňte natupírované vlasy do drdolu. Přední část vlasů, kterou jste před chvílí natupírovali, stáhněte dozadu a konečky obtočte kolem drdolu. Zastrčte je dovnitř v místě, kde drdol přiléhá k hlavě a vlásenkami je upevněte na místo.
 9. 9
  Jakékoliv volně vlající konečky připevněte vlásenkami k hlavě. Váš účes by měl připomínat klasický francouzský drdol s mírně nadzdvihnutou částí nad čelem, kde jste vlasy natupírovali.
 10. 10
  Uhlaďte vlasy a upravte je. Pomocí hřebenu zlehka uhlaďte vlasy na vrcholku hlavy a po stranách. Aby lépe držely, přelakujte je lakem s vysokou fixací.
 11. 11
  Hotovo!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Francouzský drdol přichycený hřebenem

 1. 1
  Všechny vlasy stáhněte do nízkého culíku. Stáhněte je gumičkou zhruba 2,5cm nad krkem.
 2. 2
  Stočte culík směrem vzhůru. Přiložte ho k hlavě. Pokud je třeba, můžete stočené dlouhé vlasy přiložené k hlavě otočit nahoru a dolů tolikrát, kolik je třeba, dokud nebudou všechny vlasy stočeny u hlavy. Rukou je přidržte na místě.
 3. 3
  Hřebenem sčesejte vlasy dozadu - začněte po straně a sčesávejte vlasy směrem dozadu. Během sčesávání postupně naberte hřebenem větší objem vlasů.
 4. 4
  Ve chvíli, kdy se dostanete k drdolu, hřeben lehce nadzdvihněte a vlasy ze strany přetáhněte přes stočené vlasy. Jemně, ale zároveň napevno zasuňte hřeben do stočených vlasů.
  • Pokud máte hodně dlouhé nebo husté vlasy, možná budete potřebovat dva hřebeny: jeden nahoře a druhý dole.
 5. 5
  Hotovo! Vlasy teď zůstanou spořádaně na místě.
  Reklama

Tipy

 • Pro pevné přichycení budete potřebovat velké množství vlásenek.
 • Tento účes se hodí nejlépe pro delší vlasy.
 • Pokud chcete volnější drdol, nemusíte vlasy příliš úhledně sčesávat, nebo je spořádaně zastrkávat do drdolu. Můžete dokonce drdol k hlavě připevnit jednou velkou sponou.
 • Pro volnější, jemnější vzhled můžete uvolnit pár pramínků okolo uší. Pokud chcete neupravený vzhled, uvolněte víc celý drdol.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 864 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 4 864 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama