Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nedbalý drdol je účes, který se hodí na spoustu příležitostí a je tak jednoduchý, že si jej můžete učesat sami doma. Ať už je to elegantní verze na svatbu nebo jen rychle zamotaný drdol, když běžíte na nákup, nedbalý drdol se hodí téměř pro všechny délky vlasů, je rychlý a jednoduchý. Možná budete chtít vyzkoušet několik způsobů, jak jej vytvořit, ale pamatujte, je to „nedbalý drdol“! Uvolněte se a užijte si svůj nový styl. Nezáleží na tom, jak si jej učešete, měla byste se v tomto drdolu cítit pohodlně a oslnivě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Příprava nedbalého drdolu

 1. 1
  Vyberte si vhodné stylingové přípravky. Následující seznam produktů již možná máte doma. A pokud je nemáte, nelámejte si hlavu. Nedbalý drdol můžete učesat i prsty a sepnout gumičkou. Tyto produkty naleznete také v nejbližší drogerii, a pokud se chystáte na nějakou slavnostní příležitost, jako je svatba či maturitní ples, plánujte dopředu a tyto věci si obstarejte ve specializovaném obchodě s vlasovými doplňky.
  • Pro rychlý a jednoduchý nedbalý drdol budete potřebovat asi 5 minut času, prsty a gumičku.
  • Pokud máte více času, použijte měkký kartáč, hřeben se širokými zuby a elastickou gumičku. Použijte gumičku bez kovové spony, aby se vám neničily vlasy.
  • Nejlépe se pracuje s vlasy, který byly umyté před dvěma dny.
 2. 2
  Vytvořte sofistikovaný vzhled. Zvolte lehkou pěnu, díky které se vám s valsy bude dobře pracovat a vlasy budou vypadat měkce a přirozeně. Pro nejlepší výsledek si vyberte pěnu, která dodá vlasům na objemu. Toto označení najdete na lahvičce s výrobkem. Pokud máte velmi jemné vlasy, nebo chcete, aby vám drdol dlouho vydržel, sáhněte i po laku na vlasy, který vám účes zafixuje na dlouhé hodiny.
  • Pro nejpřirozenější vzhled si vyberte lak s velmi jemným rozprašováním, aby se vám na vlasech nehromadil a mohli jste jej tak použít opakovaně.
  • Pro výrazný efekt si vyberte tužidlo, která vám přidá super objem, bez toho aby vlasy ztvrdly.
  • Pokud máte velmi jemné nebo čerstvě umyté vlasy, můžete vyzkoušet suchý šampon nebo slaný sprej na vlasy, který vašim vlasům dodá objem. (volitelné)
 3. 3
  Buďte originální a dodejte svému drdolu kus své osobnosti. Kupte si obyčejná pírka, ozdobné kytičky, sponky s kamínky, skřipečky a podobné vlasové doplňky. Vybírejte jemné a klasické doplňky. (volitelné)
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Jednoduchý nedbalý drdol

 1. 1
  Vytvořte rychlý, jednoduchý, elegantní vzhled. S pomocí prstů pročešte vlasy a shrňte je dozadu do týlu nebo ke straně hlavy. Na ruce mějte navlečenou gumičku. Až seberete všechny vlasy, stáhněte je gumičkou a ujistěte se, že dobře drží, ale příliš je neutahujte.
 2. 2
  Vyčešte drdol vzhůru. Můžete všechny vlasy stočit v rámci jednoho pramene a omotat je kolem gumičky a zastrčit je pod ni. Další možností je neprotáhnout vlasy při posledním obtočení gumičkou a vznikne vám tak jedna velká smyčka.
  • Protáhněte vlasy gumičkou dále, abyste drdolu dodali na objemu anebo nechte několik pramínků vypadnout z drdolu pro uvolněný vzhled.
  • Uchopte okraje drdolu a uvolněte je po obvodu do stran. Náhodně některé prameny zastrčte do gumičky tak, abyste drdolu dodali tvar písmene U.
  • Pramínky, které z drdolu trčí, zastrkejte po obvodu tak, aby vám někde neodstávaly. Pokud máte dlouhé vlasy, omotejte několik pramenů zvenčí kolem drdolu a připevněte pírkem.
 3. 3
  Umístěte drdol různě vysoko. Pro vysoký drdol se předkloňte a vlasy hoďte dopředu. Získáte tak více objemu a zbavíte se zacuchanců. Pro nízký drdol začněte v týle nebo kousek nad oblastí krku. Culík může být tak nízko nebo vysoko, jak jen chcete. Čím výše culík bude, tím výše bude drdol.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Alternativní nedbalý drdol

 1. 1
  Posuňte svůj nedbalý drdol na vyšší úroveň. Učešte vlasy hřebenem se širokými zuby a uhlaďte kartáčem. Zamaskujte také všechny sponky a pírka, která drdol drží na místě.
  • Aplikujte do vlasů malé množství pěnového tužidla. Začněte u kořínků a postupujte ke konečkům.
  • Natupírujte vlasy a dodejte jim tak více objemu. Nadzdvihněte vlasy a češte je směrem k hlavě proti směru jejich růstu. Poté je položte zpět a jejich povrch uhlaďte měkkým kartáčem, aby vám nikde netrčely jednotlivé vlasy. Postupujte, dokud nedosáhnete požadovaného objemu.
  • Takto natupírujte i vlasy po stranách hlavy.
 2. 2
  Zbavte se boulí. Seberte vlasy do uhlazeného culíku a vyhlaďte i boule, které se vám ve vlasech nadělaly. Pokud to nejde prsty, použijte hřeben nebo kartáč. Jednou rukou držte vlasy v hrsti a druhou rukou s hřebenem češte vlasy, dokud nejsou hladké. Poté je sepněte do gumičky.
 3. 3
  Balerína drdol. Jednou nebo dvakrát omotejte culík gumičkou. Omotejte vlasy kolem základny culíku. Zploštěte drdol a připevněte jej stejnou nebo novou gumičkou k hlavě. Pro zajištění drdolu můžete také použít pírka nebo malé skřipce.
 4. 4
  Natupírujte vlasy v drdolu. Vlasy sepněte gumičkou a poté culík natupírujte dolů směrem ke gumičce. Postříkejte je lakem na vlasy a poté je provlečte druhou gumičkou tak, aby vám vznikla smyčka. Zastrkejte vyčnívající vlasy do gumičky tak, aby konečky koukaly ze smyčky ven.
 5. 5
  Pracujte s delšími vlasy. Vlasy, které vám spadají na ramena, omotejte kolem gumičky jednou. Zbytek vlasů protáhněte gumičkou a vytvořte smyčku. Konce vlasů držte, aby vám nesklouzly. Můžete si všimnout, že vlasy budete mít v gumičce více utažené, jak je budete provlékat podruhé. Zbývající vlasy také omotejte gumičkou a zajistěte, aby se vám drdol nerozpadl.
  • Pokud máte hodně dlouhé vlasy, omotejte je kolem základny culíku a poté je volně připevněte druhou gumičkou. Vytvořte smyčku a provlékněte ji gumičkou.
 6. 6
  Dokončete vzhled. Až budete hotovi, vlasy na temeni hlavy uhlaďte kartáčem tak, aby nevypadaly neupravené. Pokud chcete, aby vám drdol vydržel několik hodin, přestříkejte jej lakem na vlasy.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Doplnění hotového drdolu (Volitelné)

 1. 1
  Dodejte více objemu. Prsty uvolněte na temeni několik pramenů tak, že je lehce povytáhnete směrem k čelu. Dodáte drdolu více objemu a uvolněnější vzhled.
 2. 2
  Přidejte čelenku (nebo dvě). Asi 5 cm od linie vlasů nad čelem umístěte svou oblíbenou čelenku. Pokud máte blond vlasy, přidejte do účesu dvě černé nebo tmavé čelenky. Pokud máte hnědé nebo černé vlasy, použijte bílé nebo světlé čelenky.[1]
 3. 3
  Přidejte nějaké vlasové doplňky. Přidáním několika drobných vlasových doplňků skutečně pozvednete vzhled svého drdolu. Je důležité to s doplňky nepřehnat. Nedbalý drdol je sám o sobě elegantní. Pokud byste přidali mnoho doplňků, bude drdol vypadat nepřirozeně a kýčovitě.
 4. 4
  Zjistěte, co vám nejvíce vyhovuje. Hrajte si s vlasy, dokud nevytvoříte vzhled, který se vám bude líbit. Než vlasy svážete do culíku, vytáhněte z něj několik pramínků. Jakmile vytvoříte drdol, stočte volné prameny a omotejte je kolem drdolu. Poté je připevněte pírky. Na temeni opět povytáhněte několik pramenů a dodejte svému drdolu uvolněný vzhled. Některé malé pramínky můžete také nechat splývat kolem obličeje.[2]
 5. 5
  Přestříkejte vlasy lakem. Sprejujte vlasy ze vzdálenosti asi 15 cm. Pokud chcete účes ozvláštnit, kupte si lak se třpytkami. Váš účes bude zářit!
 6. 6
  Dokončete nedbalý drdol. Existuje několik způsobů, jak nedbalý drdol vytvořit. Čím více si se svým stylem pohrajete, tím více stylů, které se vám líbí, objevíte. Jediným důležitým pravidlem pro vytvoření nedbalého drdolu je to, aby nevypadal příliš utaženě. Čím více budete trénovat, tím dříve si osvojíte umění učesat si nedbalý drdol!
  Reklama

Tipy

 • Zapleťte si vlasy přes noc do copu, aby byly ráno vlnité a poté je jen sepněte do nedbalého drdolu. Několik pramínků můžete povytáhnout a účes doplnit čelenkou nebo jej nechat tak, jak je.
 • Pamatujte na to, že nedbalý drdol nemá být perfektní. Má vypadat uvolněně a ležérně.
 • Pokud vám vlasy poletují, trochu je namočte.
 • Pro měkce splývající vlny si vlasy učešte do drdolu před spaním po sprše.
 • Pro romantický vzhled si vlasy můžete také navlnit kulmou.
 • Vlasy příliš nerozčesávejte, mohly by se vám lámat a třepit konečky.
Reklama

Varování

 • Gumičku příliš neutahujte, abyste si vlasy neponičili.
 • Při tupírování buďte trpěliví. Pro nejlepší výsledek použijte speciální malý kartáček s hustými štětinami.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Gumičky
 • Hřeben se širokými zuby
 • Měkký kartáč
 • Volitelné:
  • Pěnové tužidlo
  • Lak na vlasy
  • Kartáč na tupírování
  • Pírka
  • Barevné čelenky

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 179 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 54 648 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 54 648 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama