Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Proč byste si měla nechávat dělat nehty v salonu, když si je můžete za zlomek ceny udělat v klidu doma? Budete k tomu potřebovat jen několik věcí z drogerie a trochu trpělivosti.

Část 1
Část 1 ze 4:

Kupte si vybavení na akrylové nehty

 1. 1
  Kupte si balíček na akrylové nehty. Pokud si chcete nehty dělat sama poprvé, nejlepší bude koupit si balíček se vším, co budete potřebovat. Najdete v něm kromě potřebných věcí také detailní návod, který vám pomůže dosáhnout dokonalého vzhledu.
 2. 2
  Můžete si vybavení koupit i zvlášť. Pokud chcete sama rozhodovat o tom, jak budou vaše nehty vypadat, kupte si vybavení zvlášť. Budete mít také vše nachystané, až bude potřeba odrostlé nehty doplnit. V obchodě s nehtovým vybavením si kupte:
  • Akrylové špičky nehtů a lepidlo. Špičky jsou většinou příliš dlouhé, takže si je můžete zastřihnout a zapilovat do tvaru, jaký se vám bude líbit.
  • Kleštičky a pilníky na akrylové nehty. Obyčejné vybavení na manikúru vám u akrylových nehtů moc nepomůže.
  • Akrylovou tekutinu a pudr. Tyto látky se smíchají dohromady a vytvoří akrylové nehty.
  • Akrylovou misku a štětec. V misce si smícháte přísady a štětcem je budete nanášet na nehty.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Připravte si nehty

 1. 1
  Odlakujte si starý lak. Akryl byste měla nanášet na čisté nehty, takže se nejprve zbavte starého laku. Použijte acetonový odlakovač. Pokud máte staré akrylové nehty, namočte si je do čistého acetonu, aby se uvolnily a odstraňte si je.
 2. 2
  Ostříhejte si nehty. Pro ideální podklad pod akrylové nehty použijte nůžky a kleštičky a ostříhejte si vlastní nehty na stejnou délku. Nakonec je pilníkem zarovnejte.
 3. 3
  Opilujte si povrch nehtů. Použijte jemnou brusku na nehty a opilujte si je, abyste je měla trochu hrubší a méně lesklé. .
 4. 4
  Zatlačte si kůžičky. Akryl by se měl přichytit k nehtům, ne ke kůži. Proto si pomerančovým dřívkem zatlačte nehtové kůžičky tak, jako při běžné manikúře.
  • Použijte kovovou tyčinku nebo pomerančové dřívko. Pokud nemáte ani jedno, bude vám stačit dřívko z nanuku.
  • Nejlepší je zatlačovat kůžičky dokud jsou vlhké a jemné, takže si nejprve na několik minut namočte ruce do teplé vody.
 5. 5
  Nalakujte si nehty podkladovým lakem, abyste v nich udržela vlhkost a ochránila je před vlivy akrylu. Když budete mít nehty mastné, akryl k nim nepřilne.
  • Opatrně potřete nehty podkladovým lakem.
  • Tento lak se vyrábí z metakrylové kyseliny, která vás na kůži může štípat. Snažte se tedy udržet ho pouze na nehtech.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Nanášení akrylu na nehty

 1. 1
  Přilepte si na nehty špičky. Najděte si správnou špičku pro každý nehet. Když vám nebude sedět, zapilujte si ji. Potřete ji troškou lepidla a přilepte si ji na svůj přírodní nehet, aby její spodní okraj končil asi v polovině vašeho nehtu.
  • Pokud si omylem přilepíte špičku křivě, namočte ji na chvíli do vody a potom ji sundejte. Osušte si nehet a přilepte špičku znovu.
  • Dejte pozor, aby se vám lepidlo nedostalo na kůži.
 2. 2
  Připravte si akrylový materiál. Nalejte tekutinu do misky a do druhé misky si nasypejte trochu pudru. Akryl je silná chemikálie, která má toxické výpary, takže byste měla pracovat v dobře větrané místnosti.
 3. 3
  Naneste si akryl na štětec. Namočte si štětec do misky s tekutinou a otřete ho o okraje. Potom vlhký štětec vložte do misky s pudrem a naberte si trochu pudru na jeho konec.
  • Možná si to budete muset několikrát vyzkoušet, než se vám povede dosáhnout správného poměru tekutiny a pudru. Malé množství akrylové směsi na štětci by se mělo dát roztírat, ale nemělo by být příliš vlhké.
  • Mějte po ruce papírové ubrousky, abyste si do nich mohla štětec otřít.
 4. 4
  Naneste akrylovou směs na nehty. Začněte u měsíčku na konci akrylové špičky a rozetřete akryl přes špičku až nahoru. Snažte se ho roztírat rychle, aby byl přechod mezi nehtem a jeho špičkou jemný. Tento postup zopakujte u všech nehtů.
  • Když nanesete akryl správně, měla byste v místě, kde je špička nehtu přilepena k vašemu vlastnímu nehtu, vytvořit jemnou křivku. Možná si budete muset štětec namočit víckrát.
  • Nedávejte si žádný akryl na kůžičky. Měla byste začínat několik milimetrů nad kůžičkou, aby se akryl přilepil k nehtu a ne ke kůži.
 5. 5
  Nechejte akryl uschnout. Mělo by to trvat asi 10 minut. Vyzkoušejte si to tak, že nehtem jemně poklepete na štětec. Když uslyšíte „suché“ klepání, nehty jsou připravené na další krok.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Poslední úpravy

 1. 1
  Vytvarujte si špičky nehtů. Až vám akryl uschne, můžete si nehty ustřihnout kleštičkami na správnou délku. Potom si je vyhlaďte leštičkou na nehty.
 2. 2
  Nalakujte si nehty. Můžete si akrylové nehty přelakovat průhledným, nebo barevným lakem. Lak nanášejte na celý povrch nehtu, abyste dosáhla hladkého a rovnoměrného vzhledu.
 3. 3
  Udržování akrylových nehtů. Po asi dvou týdnech vám nehty odrostou. Můžete akryl doplnit, nebo ho z nehtů odstranit.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 25 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 348 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 8 348 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama