Jak si udělat akrylové nehty

V tomto článku:Kupte si vybavení na akrylové nehtyPřipravte si nehtyNanášení akrylu na nehtyPoslední úpravy

Proč byste si měla nechávat dělat nehty v salonu, když si je můžete za zlomek ceny udělat v klidu doma? Budete k tomu potřebovat jen několik věcí z drogerie a trochu trpělivosti.

Část 1
Kupte si vybavení na akrylové nehty

 1. 1
  Kupte si balíček na akrylové nehty. Pokud si chcete nehty dělat sama poprvé, nejlepší bude koupit si balíček se vším, co budete potřebovat. Najdete v něm kromě potřebných věcí také detailní návod, který vám pomůže dosáhnout dokonalého vzhledu.
 2. 2
  Můžete si vybavení koupit i zvlášť. Pokud chcete sama rozhodovat o tom, jak budou vaše nehty vypadat, kupte si vybavení zvlášť. Budete mít také vše nachystané, až bude potřeba odrostlé nehty doplnit. V obchodě s nehtovým vybavením si kupte:

Část 2
Připravte si nehty

 1. 1
  Odlakujte si starý lak. Akryl byste měla nanášet na čisté nehty, takže se nejprve zbavte starého laku. Použijte acetonový odlakovač. Pokud máte staré akrylové nehty, namočte si je do čistého acetonu, aby se uvolnily a odstraňte si je.
 2. 2
  Ostříhejte si nehty. Pro ideální podklad pod akrylové nehty použijte nůžky a kleštičky a ostříhejte si vlastní nehty na stejnou délku. Nakonec je pilníkem zarovnejte.
 3. 3
  Opilujte si povrch nehtů. Použijte jemnou brusku na nehty a opilujte si je, abyste je měla trochu hrubší a méně lesklé. .
 4. 4
  Zatlačte si kůžičky. Akryl by se měl přichytit k nehtům, ne ke kůži. Proto si pomerančovým dřívkem zatlačte nehtové kůžičky tak, jako při běžné manikúře.
 5. 5
  Nalakujte si nehty podkladovým lakem, abyste v nich udržela vlhkost a ochránila je před vlivy akrylu. Když budete mít nehty mastné, akryl k nim nepřilne.

Část 3
Nanášení akrylu na nehty

 1. 1
  Přilepte si na nehty špičky. Najděte si správnou špičku pro každý nehet. Když vám nebude sedět, zapilujte si ji. Potřete ji troškou lepidla a přilepte si ji na svůj přírodní nehet, aby její spodní okraj končil asi v polovině vašeho nehtu.
 2. 2
  Připravte si akrylový materiál. Nalejte tekutinu do misky a do druhé misky si nasypejte trochu pudru. Akryl je silná chemikálie, která má toxické výpary, takže byste měla pracovat v dobře větrané místnosti.
 3. 3
  Naneste si akryl na štětec. Namočte si štětec do misky s tekutinou a otřete ho o okraje. Potom vlhký štětec vložte do misky s pudrem a naberte si trochu pudru na jeho konec.
 4. 4
  Naneste akrylovou směs na nehty. Začněte u měsíčku na konci akrylové špičky a rozetřete akryl přes špičku až nahoru. Snažte se ho roztírat rychle, aby byl přechod mezi nehtem a jeho špičkou jemný. Tento postup zopakujte u všech nehtů.
 5. 5
  Nechejte akryl uschnout. Mělo by to trvat asi 10 minut. Vyzkoušejte si to tak, že nehtem jemně poklepete na štětec. Když uslyšíte „suché“ klepání, nehty jsou připravené na další krok.

Část 4
Poslední úpravy

 1. 1
  Vytvarujte si špičky nehtů. Až vám akryl uschne, můžete si nehty ustřihnout kleštičkami na správnou délku. Potom si je vyhlaďte leštičkou na nehty.
 2. 2
  Nalakujte si nehty. Můžete si akrylové nehty přelakovat průhledným, nebo barevným lakem. Lak nanášejte na celý povrch nehtu, abyste dosáhla hladkého a rovnoměrného vzhledu.
 3. 3
  Udržování akrylových nehtů. Po asi dvou týdnech vám nehty odrostou. Můžete akryl doplnit, nebo ho z nehtů odstranit.

Informace o článku

Kategorie: Nehty a vlasy

V jiných jazycích:

English: Do Acrylic Nails, Español: ponerte uñas acrílicas, Português: Aplicar Unhas Postiças de Acrílico, Italiano: Eseguire la Ricostruzione delle Unghie in Acrilico, Deutsch: Acrylnägel machen, 中文: 做水晶甲, Français: faire soi‐même ses ongles acryliques, Bahasa Indonesia: Membuat Kuku Akrilik, ไทย: ทำเล็บอคริลิค, 日本語: アクリル樹脂で人工爪を作る, Nederlands: Zelf acrylnagels zetten, हिन्दी: ऐक्रेलिक नाखून (Acrylic Nails) लगायें, العربية: تركيب أظافر أكريليك

Stránka byla zobrazena 2 300 krát.
Byl tento článek přesný?