Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Drdol, nebo také výčes, zažívá velkolepý módní comeback. Uvidíte ho na hlavách celebrit a setkáte se s ním dokonce i na červeném koberci. Pokud chcete s těmito dámami udržet krok, zkuste následující tři jednoduché drdolové účesy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Klasický drdol

 1. 1
  Pročešte si vlasy kartáčem, ať je máte co nejméně zacuchané. Drdoly se tvoří daleko snadněji z hladkých, nezašmodrchaných vlasů. Stáhněte vlasy do pevného, nízkého culíku. Dbejte na to, aby byl uprostřed hlavy. Upevněte ho gumičkou.
 2. 2
  Rozdělte vlasy na dvě poloviny tak, aby tvořili dva stejně silné culíky. Každý z nich uchopte do jedné ruky. [1]
 3. 3
  Svažte oba culíky dohromady. Umotejte z nich volný uzel. Uhlaďte všechny vlasy, které se vám během motání pocuchaly.
 4. 4
  Zajistěte konečky uzle. Vezměte konec jednoho z pramenů a obtočte ho doprava okolo právě vytvořeného uzle. Zastrčte je pod nebo podél něj (uzel teď už vypadá spíše jako drdol) a uchyťte vlásenkou. Totéž udělejte i s konečky druhého pramene, které tentokrát ale budete okolo drdolu stáčet doleva.
  • Pokud máte obzvlášť dlouhé vlasy, snažte se konečky uchytit pod uzlem.
 5. 5
  Pro upevnění drdolu na místě použijte lak na vlasy. Měl by vám stačit lak pro střední zpevnění, pokud ale máte hodně dlouhé nebo husté vlasy, raději použijte lak pro extra silné zpevnění.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Rozdělený drdol

 1. 1
  Kartáčem sčesejte vlasy dozadu. U tohoto účesu je důležité, aby vlasy nebyly vůbec zacuchané, protože je budete rozdělovat, což vypadá nejlépe s úplně hladkými vlasy.
 2. 2
  Svažte vlasy gumičkou do culíku. Vytvořte nízký culík na zátylku a upevněte ho gumičkou. Rozdělte ho na dva menší culíky, které uchopíte každý do jedné ruky.
 3. 3
  Zatočte je a pravý culík podvlékněte pod levým a pak ho obtočte přes původní velký culík. Zajistěte ho vlásenkou (pokud máte obzvlášť husté vlasy, použijte jich víc).
 4. 4
  Vezměte levý culík. obtočte ho přes pravý, čímž vytvoříte smyčku. Zajistěte jí vlásenkou, nebo celý drdol upevněte na místě další gumičkou.
 5. 5
  Pro upevnění drdolu na místě použijte lak na vlasy. Můžete také použít pomádu nebo uhlazovací sérum.
  • Případné rozcuchané vlasy můžete uhladit hřebínkem nebo kartáčkem na zuby.
 6. 6
  Hotovo!
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Postranní drdol

 1. 1
  Stáhněte vlasy ke straně, na které chcete drdol učesat. Která strana to bude, je zcela na vás. [2]
 2. 2
  Stočte culík. Zamotejte ho do pevné smyčky a snažte se, aby vám při tom vyklouzlo co nejméně vlasů. Obtočte zamotané vlasy okolo základny culíku. Zastrčte volné konečky. [3]
 3. 3
  Zastrčte zkraje drdolu vlásenku. Je jedno, na které straně začnete--vlásenky zastrčíte postupně shora, zprava, zleva a zespoda drdolu. Zasuňte ji, jako byste se snažili konce zapíchnout do pokožky na hlavě, a dejte pozor, aby vlásenka uchytila vlasy na okraji drdolu. Těsně před tím, než se konce vlásenky dotknou kůže, ale vlásenku stočte tak, aby směřovala doprostřed drdolu, a celou ji zastrčte. Tímto drdol upevníte, protože vlásenka postupně zachytí vlasy v drdolu, vlasy u hlavy a pak opět v drdolu.
  • Pro tento účes volte raději vlásenky, než sponky. Vlásenky jsou silnější a udrží drdol na místě, i kdybyste se vydali na taneční párty. Koupíte je v obchodech s kadeřnickými nebo tanečními potřebami (rády je používají baletky, které rozhodně potřebují pevný účes).
 4. 4
  Zasuňte do vlasů čtyři vlásenky. Jak už bylo zmíněno, zasunete je na čtyřech místech: shora, nahoře vlevo, nahoře vpravo, dole vlevo a dole vpravo. Tímto docílíte toho, že vlasy zůstanou pevně na místě.
 5. 5
  Pro upevnění drdolu na místě použijte lak na vlasy. I když použijete pevné vlásenky, drdoly mají tendenci se po pár hodinách trošku uvolnit. Pokud drdol zalakujete, vydrží vám účes déle. Aby držel co nejlépe, použijte lak pro silné zpevnění.
 6. 6
  Hotovo!
  Reklama

Tipy

 • Pořádně se vyřáděte s doplňky. Vyzkoušejte šperky do vlasů, květiny, stužky nebo i šály.
 • Pokud máte silné vlasy, obtočte kolem gumičky více než jednu část vlasů a pevně ji upevněte vlásenkami.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Potažená gumička (obetkaná gumička do vlasů)
 • Lak na vlasy
 • Dlouhé vlásenky nebo sponky v barvě vašich vlasů
 • Kartáč na vlasy
 • Tupírovací hřeben (ideálně kovový, ale stačí i plastový)

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 144 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 3 144 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama