Stáhnout PDF Stáhnout PDF

„Dokonalý drdol“ není nic těžkého, naučte se pracovat s ponožkou a uvidíte, že si zanedlouho dokážete vytvořit krásný, moderní, ale zároveň klasický drdol.

Postup

 1. 1
  Vyberte si ponožku. Nejlepší je použít starou ponožku, kterou už nepotřebujete. Nepoužívejte ponožky, které ještě chcete používat. Ponožka by měla být normálně dlouhá – krátké ponožky nebudou držet a příliš dlouhé budou pod drdolem vidět.
  • Vezměte si ponožku, která se nepáře ani z ní nepadají žádné žmolky. Budete ji muset odstřihnout, takže pokud se ponožka páře, raději si vyberte jinou.
  • Nejlepší je vzít si ponožku v podobné barvě, jako je barva vašich vlasů.
 2. 2
  Odstřihněte konec. Odstřihněte špičku ponožky ostrými nůžkami. Vaším cílem je udělat z ponožky „koblihu“, takže odstřihněte jen tolik, kolik je potřeba. Snažte se udělat rovný řez. [1]
 3. 3
  Udělejte si z vlasů culík. Srolujte ponožku do tvaru kroužku nebo koblihy a protáhněte skrz ni culík. Posuňte ponožku až k hlavě.
 4. 4
  Stáhněte ponožku ke koncům Až budete mít všechny vlasy v ponožce, stáhněte ji co nejdál ke koncům a zastrčte vlasy do středu.
 5. 5
  Srolujte ponožku dolů. Podržte si vlasy u středu ponožky a rolujte ji až dolů. Vlasy se budou okolo ponožky omotávat do tvaru koblihy. Pokračujte až úplně k hlavě a otáčejte ponožkou.
 6. 6
  Dokončete drdol. Až posunete ponožku až dolů, zastrčte kraje a upravte je tak, aby ponožka nebyla přes vlasy vidět. Upevněte drdol pinetkami a přestříkejte ho trochou laku na vlasy. [2]
 7. 7
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete uhlazenější a menší drdol, pracujte s mokrými vlasy. Pokud vám stačí rozpustilý a volnější drdol, nejlepší je mít vlasy suché.
 • Pokud chcete hladší, konzervativnější drdol, dejte si do vlasů před zamotáváním pěnové tužidlo.
 • Pokud chcete „nepořádný“ rozpustilý drdol, udělejte si ho ráno z nečesaných vlasů.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 48 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 173 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 5 173 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama