„Dokonalý drdol“ není nic těžkého, naučte se pracovat s ponožkou a uvidíte, že si zanedlouho dokážete vytvořit krásný, moderní, ale zároveň klasický drdol.

Postup

 1. 1
  Vyberte si ponožku. Nejlepší je použít starou ponožku, kterou už nepotřebujete. Nepoužívejte ponožky, které ještě chcete používat. Ponožka by měla být normálně dlouhá – krátké ponožky nebudou držet a příliš dlouhé budou pod drdolem vidět.
  • Vezměte si ponožku, která se nepáře ani z ní nepadají žádné žmolky. Budete ji muset odstřihnout, takže pokud se ponožka páře, raději si vyberte jinou.
  • Nejlepší je vzít si ponožku v podobné barvě, jako je barva vašich vlasů.
 2. 2
  Odstřihněte konec. Odstřihněte špičku ponožky ostrými nůžkami. Vaším cílem je udělat z ponožky „koblihu“, takže odstřihněte jen tolik, kolik je potřeba. Snažte se udělat rovný řez. [1]
 3. 3
  Udělejte si z vlasů culík. Srolujte ponožku do tvaru kroužku nebo koblihy a protáhněte skrz ni culík. Posuňte ponožku až k hlavě.
 4. 4
  Stáhněte ponožku ke koncům Až budete mít všechny vlasy v ponožce, stáhněte ji co nejdál ke koncům a zastrčte vlasy do středu.
 5. 5
  Srolujte ponožku dolů. Podržte si vlasy u středu ponožky a rolujte ji až dolů. Vlasy se budou okolo ponožky omotávat do tvaru koblihy. Pokračujte až úplně k hlavě a otáčejte ponožkou.
 6. 6
  Dokončete drdol. Až posunete ponožku až dolů, zastrčte kraje a upravte je tak, aby ponožka nebyla přes vlasy vidět. Upevněte drdol pinetkami a přestříkejte ho trochou laku na vlasy. [2]
 7. 7
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete uhlazenější a menší drdol, pracujte s mokrými vlasy. Pokud vám stačí rozpustilý a volnější drdol, nejlepší je mít vlasy suché.
 • Pokud chcete hladší, konzervativnější drdol, dejte si do vlasů před zamotáváním pěnové tužidlo.
 • Pokud chcete „nepořádný“ rozpustilý drdol, udělejte si ho ráno z nečesaných vlasů.Reklama

Související články

Jak si sestříhat vlasy
Jak používat ricinový olej na vlasy
Jak si odbarvit vlasy na bílo
Jak si učesat nedbalý drdol
Jak zrychlit růst nehtů
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Jak zesvětlit tmavé vlasy
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak odstranit gelové nehty
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak si doma zesvětlit vlasy
Jak uplést francouzský cop
Jak mít hebké a lesklé vlasy díky octu
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 48 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 563 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 3 563 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama