Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Foukaná může znamenat dvě věci: metodu, kterou ženy používají k úpravě vlasů, nebo pánský účes, který proslavil Pauly-D z reality show Jersey Shore. V tomto článku se dozvíte, jak na foukanou.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Foukaná pro ženy

 1. 1
  Umyjte si vlasy a použijte kondicionér. Dokonalá foukaná vyžaduje čisté vlasy, takže si vlasy nejprve umyjte šamponem.
  • Pokud máte jemné vlasy bez objemu, použijte šampon pro zvětšení objemu. Pokud máte suché vlasy, použijte hydratační šampon.
  • Vypláchněte si z vlasů šampon a na konečky a délky naneste kondicionér. Nedávejte si kondicionér až ke kořínkům, jinak budete mít vlasy zatížené.
  • Kondicionér vymyjte studenou vodou, aby se vám vlasy leskly.
 2. 2
  Jemně si vlasy osušte ručníkem. Není dobré foukat úplně mokré vlasy – trvalo by to dlouho a zbytečně byste si je poškodili.
  • Až vylezete ze sprchy, jemně si vlasy osušte čistým ručníkem.
  • Nedřete vlasy ručníkem, jinak si je poškodíte a zlámete.
 3. 3
  Naneste na vlasy stylingový produkt. Pokud chcete dosáhnout hladké foukané, budete muset použít nějaký stylingový přípravek. Naneste ho na ještě vlhké vlasy.
  • Pokud máte například rovné vlasy bez objemu, použijte sérum pro objem. Pokud máte suché krepaté vlasy, použijte vyhlazovací sérum, díky kterému budete mít vlasy krásně hladké. Séra nikdy nedávejte ke kořínkům, pouze na délky a konečky.
  • Použijte přípravek, který vaše vlasy ochrání před teplem, abyste si je při foukání zbytečně nepoškodili.
 4. 4
  Začněte si vysoušet vlasy. Zapněte si fén na střední výkon (nejteplejší a nejrychlejší nastavení se většinou hodí pouze pro extrémně husté vlasy) a začněte si vlasy sušit. Pročesávejte je prsty, abyste si je nepoškodili kartáčem.
  • Při vysoušení miřte fénem vždy směrem k zemi, abyste vlasy vyhladili a zajistili, že budou lesklé. [1]
  • Zaměřte se na vysoušení kořínků, protože až budete pracovat s kartáčem, nedostanete se k nim.
  • Přestaňte vlasy fénovat, až budou ze 75% suché.
 5. 5
  Pročešte si vlasy a rozdělte si je na prameny. Až budete mít vlasy suché, pročešte si je od konečků směrem ke kořínkům, abyste si je nepoškodili.
  • Až budete mít vlasy rozčesané, rozdělte si je na prameny. Počet pramenů bude záviset na tom, jak husté vlasy máte.
  • Některým lidem stačí dva větší prameny, jiní jich budou potřebovat i osm.
 6. 6
  Začněte si vlasy po pramenech sušit pomocí kulatého kartáče. Rozdělte si každý pramen vlasů na 5 cm pramínky a začněte si je vysoušet přes kulatý kartáč (který je narovná a vyhladí).
  • Protahujte prameny vlasů kartáčem a miřte na ně shora fénem. Fén musí vždy mířit k zemi. Klíčem k dokonalé foukané je co nejvíce prameny vlasů napínat. [2]
  • Až se dostanete ke konečkům, můžete kartáč stočit směrem ven, nebo směrem dovnitř. Pokud chcete mít vlasy na konci rovné, nestáčejte kartáč a držte ho rovně. Každý pramen vyfoukejte přes kartáč třikrát.
  • Přejděte k dalšímu pramenu. Až budete mít hotový jeden pramen vlasů, přejděte k dalšímu. Postupujte zepředu dozadu a odshora dolů. [3]
 7. 7
  Až budete mít pramen vlasů vyfoukaný, můžete ho nechat volně viset, nebo ho opatrně srolovat a připnout ho k hlavě sponkou.
  • Pokud chcete vlasům dodat více objemu, obtočte každý hotový pramen kolem velké natáčky. Díky tomu budou vlasy po vychladnutí objemnější.
  • Použijte finální stylingový produkt. Až budete mít všechny prameny vlasů suché a vyfoukané, vytáhněte natáčky nebo sponky, protřepejte si vlasy a naposledy je profoukněte studeným vzduchem. [4]
 8. 8
  Pokud zjistíte, že některé vlasy nejsou dobře vyfoukané a kroutí se, můžete je v rychlosti protáhnout žehličkou. Neměli byste ovšem žehličku používat na celou hlavu, jinak vlasy ztratí objem.
  • Nakonec na vlasy naneste trochu vyhlazovacího séra. Je lepší si sérum dát nejprve do ruky a opatrně ho vetřít do vlasů.
 9. 9
  Jak udržovat foukanou. Když se naučíte foukanou udržovat, vydrží vám i několik dní.
  • Když se vám vlasy u kořínků začnou mastit, použijte suchý šampon.
  • Do sprchy si berte silnou koupací čepici, aby vám vlasy nezvlhly.
  • Večer si vlasy jemně zatočte a připněte si je k hlavě. Potom si na hlavu dejte hedvábný šátek, aby se vám vlasy v noci nezamotaly. Můžete také spát v saténovém povlečení.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Foukaná pro muže

 1. 1
  Tento účes se stal populárním v 90. letech, ale v poslední době ho proslavil zejména Paul-D z reality show Jersey Shore. Tento účes zahrnuje krátké kotlety, delší vlasy po stranách a velké množství vlasů na temeni, které si muži většinou upravují gelem směrem nahoru. [5]
 2. 2
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Budete potřebovat strojek na vlasy s alespoň pěti nástavci, nůžky na vlasy, hřeben a vlasový gel.
 3. 3
  Vytvořte si první linii. Vzadu na krku si vytvořte pomocnou linii a označte si začátek kotlet. Délka vlasů se odvíjí podle osobních preferencí, ale většinou je dobré použít nástavec 0 nebo 1.
 4. 4
  Vytvořte si druhou linii. Vezměte si strojek s větším nástavcem a udělejte si druhou linii asi 7 cm nad tou první. Díky tomu uvidíte, kolik máte místa.
 5. 5
  Srovnejte vlasy tak, aby do sebe tyto dvě linie plynule přecházely. Vezměte si prostřední nástavec a spojte spolu tyto dvě linie. [6]
 6. 6
  Zjemněte celý účes. Pokud nechcete, aby účes vypadal jako kus hřibu, vezměte si strojek a s hřebenem přechody zjemněte.
 7. 7
  Až budete mít krk a zadní stranu hlavy s kotletami hotové, vezměte si nůžky a ostříhejte vlasy na temeni hlavy a nad ušima do požadované délky.
 8. 8
  Nakonec použijte stylingový produkt. Až budete mít vlasy ostříhané, vezměte si trochu gelu a upravte část vlasů na temeni.
  Reklama

Varování

 • Používejte stylingové přípravky, které vám vlasy ochrání před teplem.
 • Pokud trpíte na lupy, kupte si šampon proti lupům.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 332 krát
Stránka byla zobrazena 5 332 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama