Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Čerstvá a krásně udělaná manikúra pomáhá vypadat upraveně. Ale profesionální manikúra může být drahá a časově náročná. Proč chodit do salónu, když si můžete udělat perfektní manikúru doma? Čtěte dál a naučte se to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Připravte své nehty

Stáhnout PDF
 1. 1
  Připravte si své pomůcky. Abyste si mohli udělat senzační manikúru, musíte mít všechny správné pomůcky. Možná do nich budete muset něco investovat, ale příště až si budete chtít nalakovat nehty, budete už zásobeni. Pořiďte si následující věci:
  • Odlakovač na nehty
  • Vatové kuličky nebo vatové tamponky.
  • Nůžtičky na kůžičku
  • Leštičku na nehty
  • Nůžtičky na nehty
  • Pilník na nehty
  • Krém na kůžičku nebo na ruce
  • Lak na nehty
  • Podkladový lak
  • Krycí lak
 2. 2
  Připravte si pracovní prostor. Lak na nehty a odlakovač mohou poškodit některé povrchy jako je látka, dřevo a plast. Oblečte si postradatelné tričko a málo cenné doplňky, sedněte si ke stolu a chraňte ho starým papírem (ne novinami, které se rozmazávají). Ujistěte se, že stůl a cokoliv v jeho blízkosti není obzvlášť cenné nebo není důležité, aby zůstal v perfektním stavu, protože se může pocákat nebo polít. Například není dobré pracovat poblíž počítače.
 3. 3
  Odstraňte z nehtů starý lak. Použijte odlakovač a vatové kuličky nebo tamponky. Některé druhy odlakovačů mohou vysušit vaše nehty a jejich okolí. Nejspíš budete chtít najít nějaký, který to nedělá, ale pokud nebudete mít těžkou alergickou reakci, neznepokojujte se.
  • Pokud máte a chcete mít umělé, například akrylové, nehty, vyberte si lak, který je neodstraní a nenechte je moc nasáknout.
  • Nepoužívejte odlakovač s acetonem, pokud ho nepoužíváte maximálně jednou za měsíc. Přestože se díky acetonu odstraňuje lak z nehtů snadněji, může to vaše nehty poškodit.
 4. 4
  Ostříhejte a opilujte si nehty. Použijte nůžtičky a nehty si přistřihněte. Nestříhejte si je moc, měli byste vidět alespoň kousek bílé špičky podél celého nehtu. Použijte pilník na nehty a vytvořte hladký a čistý tvar. Raději jemně tahejte pilník napříč vaším nehtem, než abyste na něj tlačili. Nadměrná síla nebo pilování sem a tam nehet oslabí a zapříčiní jeho lámavost. Otáčejte ruku s pilníkem při každém tahu, abyste vytvořili raději hladkou křivkou než ostré rohy. Neopilujte si nehty příliš, jen začistěte jejich ostré hrany nebo nerovnosti po nůžkách.
  • Chcete-li odstranit falešné nehty, možná proto, že vypadají zvláštně, protože příliš vyrostly, postupujte takto.
  • Nezaoblujte rohy nehtů do stran vašeho nehtového lůžka. Může to způsobit jejich zarůstání. Buďte zvláště opatrní s palcem u nohy, který je nejspíš kvůli botám víc náchylný k zarůstání.
 5. 5
  Vyleštěte si nehty. Použitím bílého bloku s nalepenou leštičkou na nehty nebo s leštičkou a leštícím práškem, vyleštěte nehet, vyhlaďte jeho povrch a nerovnosti na něm. Pamatujte, že nesmíte vyleštit nehet příliš, pokud se příliš zúží, oslabí se. Perfektní plochost od okraje k okraji není praktická ani nutná. Jemná pružná leštička snadněji vyleští strany nehtu i jeho střed.
  • Možná budete chtít vyleštit nehty i po zatlačení kůžičky, když zůstane nějaký zbytek v místě, které bylo kůžičkou pokryto kůžičkou. Protože je tenká, měkká a ne pevně přilnutá, mělo by to snadno zmizet.
 6. 6
  Namočte své nehty. Vezměte misku nebo zazátkujte dřez a naplňte teplou (ne horkou!) vodou s několika kapkami mýdla. Ponořte na pár minut ruce do vody. Voda a mýdlo pomohou odstranit špínu, mrtvou kůži a všechen prach z pilování a leštění a změkčit kůžičku. K jemnému vyčištění nehtů a kůže v jejich okolí použijte štětec na nehty. Jemně vyškrábejte špínu zespod vašich nehtů pokud je to třeba.
  • Pokud máte suchou kůži nebo křehké nehty, neměli byste si je namáčet ale jen opláchnout.
  • Nepřehánějte to s pilováním, protože pokud odstraníte bílou práškovou látku, která je součástí vašich nehtů, můžete nehty poškodit.
 7. 7
  Připravte vaší kůžičku. Osušte si nehty a naneste krém na kůžičku. Použitím dřívka na kůžičku, také nazývaného pomerančové dřívko, jemně zatlačte kůžičku zpět. Nepoužívejte moc síly a nikdy kůžičku nestříhejte. I když jsou nástroje sterilní, odstraňování kůžičky může způsobit infekci a zanechává méně chráněné okraje kůže zranitelné. Setřete přebytečný krém ubrouskem nebo ručníkem ve směru, v kterém jste kůžičku zatlačovali.
  • Malý kancelářský klips je skvělý na zatlačování kůžičky. Ujistěte se, že je čistý a dobře tvarovaný, bez ostrých rohů. Složte drátěné rukojeti k sobě. Chytněte klips mezi palec a ukazováček nebo prostředníček za kovovou část s rukojetěmi procházejícími ve směru špičky malíčku. Teď jste připraveni zatlačit si kůžičky na druhé ruce (později si klips přehoďte, abyste mohli zatlačit kůžičky i na ruce, ve které ho teď držíte).
 8. 8
  Naneste krém nebo mléko na ruce. Vezměte mléko nebo krém na ruce a vmasírujte ho do nich. Máte-li velmi suchou kůži použijte intenzivní krém, pokud ho nemáte bude stačit jakýkoliv. Vetřete ho do nehtů i jejich okolí a nechte vsakovat 30 minut nebo déle.
  • Je to stejně dobré po nalakování nehtů a jejich zaschnutí, zrovna tak jako před tím. Pro velmi suchou kůži naneste mastný krém a spěte v levných bavlněných rukavicích, aby mohl krém působit dlouho, aniž by váš omezoval v činnosti.
  • Pokud je na nehtech krém nebo zvlhčovač lak na nehty k nim nepřilne. Vezměte si vatovou tyčinku namočenou v odlakovači a rychle přetřete nehty, abyste krém odstranili. Přebytečný odlakovač ihned otřete, abyste zmírnili poškození nehtů.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Lakování nehtů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Naneste pokladový lak. Pokryjte nehet bezbarvým podkladovým lakem nebo zesilovačem nehtu. To vyrovná všechny nerovnosti a rýhy, které stále mohou být na nehtu. Slouží to jako primer pro lak, pomáhá mu vydržet déle a brání barvě od zašpinění vašich nehtů.
  • Pokud chcete nalepit umělé nehty, teď je pravý čas.
  • Než budete pokračovat nechte lak úplně zaschnout.
 2. 2
  Nalakujte si nehty. Vyberte si lak na nehty, který se vám líbí. Točte lakem mezi rukama asi 10 vteřin. Třepání lahvičkou způsobí vzduchové bublinky v laku a horší přilnutí laku na nehty. Začněte si nehty lakovat tenkou vrstvou. Namočte štětec do lahvičky laku a při vytahování ho jemně otřete o vnitřní okraj lahvičky, abyste odstranili přebytečný lak. Pomalu nakreslete pruh od středu spodní části nehtu a další pruhy z každé strany prvního. Snažte se vykreslit celý nehet až k hraně, ale je lepší radši nechat malinkou mezeru mezi nehtem a kůží, než si nalakovat i kůži.
  • Pohněte štětečkem trochu dopředu, jemně ho stlačte, aby se štětinky roztáhli do úhledné křivky a hladce přejeďte nehet a nalakujte ho. Nesmíte jen nanést na nehte kaňku barvy a rozetřít jí okolo. Skvrny nebo proudy znamenají moc barvy nebo moc pomalé roztírání laku; jemné brázdy by se měly vyhladit působením gravitace, ale velmi tenké skvrny znamenají málo barvy nebo příliš moc tlaku.
  • Ozdobné vzory mohou být složité, pokud chcete na poprvé dosáhnout dobrého výsledku, vystačíte si s jednoduchostí.
  • Pokud je na vašich prstech nebo okolo nehtu trochu laku, můžete použít párátko (nejlepší je ploché a špičaté, ne kulaté) k jeho odstranění, pokud je lak stále mokrý. Pokud už zaschl, namočte vatovou tyčinku do odlakovače, nebo použijte korektor laku, který se prodává ve většině drogérií. Buďte opatrní, abyste se vatovou tyčinkou nebo korektorem nedotkli nehtu, nebo si ho budete muset předělat.
 3. 3
  Nechte vaše nehty uschnout. Zkuste nehty moc nepohybovat, nebo se lak rozmaže. Počkejte 10 až 15 minut než lak uschne. Pokud nanesete druhou vrstvu příliš brzy, jen si rozmažete první. Měly byste být schopní trochu urychlit sušení větrákem, ale nebuďte příliš optimističtí. Odfoukáním výparů, větrák odstraní připomínku stále trvající vlhkosti.
  • Pokud chcete, naneste druhou vrstvu laku potom, co uschne první. To zajistí, že barva bude vypadat bohatá a hladká.
  • Po zaschnutí barevných vrstev, můžete vytvořit vzory pomocí štětce, airbrushe, šablon, obtisků, kamínků atd.
  • Vynecháním podkladové vrstvy nebo nanesením pouze jedné barevné vrstvy (v závislosti na druhu laku a technice aplikace; některé laky potřebují více vrstev než jiné), také získáte přijatelné výsledky. Nicméně další vrstvy přidávají původní kvalitě povrchu.
 4. 4
  Naneste krycí vrstvu. Dokončete lakování bezbarvým krycím lakem, abyste získali pevný, jemný, nepoškrabatelný, odštěpování a olupování odolný štít. Je to obzvlášť důležité pro vzory, které nepřekryjí celé nehty, stejně jako pro extra lesk. Nechte úplně zaschnout. Bavte se a užijte si vaše nové krásné nehty!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vyzkoušejte různé varianty

Stáhnout PDF
 1. 1
  Udělejte si na nehty barevné stříkance. Tato zábavná varianta vypadá jako mnohobarevné stříkance barvy na jednobarevném podkladu.
 2. 2
  Vytvořte si ombre nehty. Vystínujte nehty od světlejší barvy k tmavší, budou vypadat poutavě a budou módní.
 3. 3
  Udělejte si francouzskou manikúru. Tento klasický design zdůrazní bílé špičky vašich nehtů zatímco zachová přirozenou barvu nehtového lůžka.
 4. 4
  Ukažte vkus. Naneste vrstvu flitrového, praskacího, třpytivého nebo jiného hezkého laku aby vaše manikúra ještě více vynikla.
 5. 5
  Vytvořte drobné nail art květiny. K vytvoření toho roztomilého vzoru budete potřebovat několik barevných laků.
 6. 6
  Nakreslete si na nehty smoking. Tento nápadný design využívá dvě barvy. Tak vzniká efekt smokingu na bílé košili.
 7. 7
  Vytvořte si plážové nehty. Tento hezký vzor je skvělým způsobem, jak oslavit letní měsíce.
 8. 8
  Nakreslete na nehty malé jahůdky.Roztomilé jahůdky na nehtech budete milovat.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte spoustu čase nebo umělecké sklony, můžete vyzkoušet složité designy. Ale většinou platí, že v jednoduchosti je krása!
 • Pokud dáte lahvičku s lakem na nehty na 5 minut do ledničky, lak bude hladší.
 • Pořiďte si malý vizážistický kufřík nebo kufřík na nářadí, ve kterém budete pomůcky na manikúru a pedikúru skladovat. Ujistěte se, že pokud se cokoliv vylije, bude to dostatečně daleko od čehokoliv cenného, co by se mohlo poškodit. Víčka na všech lahvičkách pevně utahujte.
 • Na nohou si také můžete udělat manikúru, říká se tomu „pedikúra“. Dělejte si manikúru-pedikúru na všech vašich prstech. Bude nejefektivnější udělat každý krok na všech prstech, než začnete s dalším krokem. Plánujte dopředu, abyste nemuseli chodit s mokrým lakem na nohou, mohli byste zničit koberec. Pro snížení rizika zničení koberce mějte po ruce levné žabky, kdybyste museli někam jít. *Pokud hodně píšete na počítači, stříhejte si nehty na krátko, aby moc nepřesahovaly vaše prsty. Stejně by se lak rychle opotřeboval. Jinak vaše nehty budou cvakat o klávesnici, klepat do ní špičkami. Pokud nenapnete ruce a nezpomalíte práci zvláštní polohou prstů při psaní, lak se poškodí od úderů a ohýbání.
 • Když se nehty začnou odírat můžete si je přelakovat, aby stále vypadaly hezky. Pokud ale nemáte jen drobný škrábanec nebo oloupnutí na jinak skvěle vypadajících nehtech, je lepší je odlakovat a začít od znova.
Reklama

Varování

 • Neleštěte nehty příliš silně nebo do hloubky. Můžete nehet oslabit nebo se dokonce dostat na místo, které bude bolet a ohrozí vás infekce. Potřebujete spíš celkově hladký nezvrásněný povrch než úplně plochý nebo lesklý – o to se postará lak.
 • Kůžičky v okolí vašich nehtů mají svůj účel: zabraňují proniknutí infekce k vašim nehtům. Neodstraňujte je! Zastřihujte záděry a zatrženou kůžičku pečlivě, abyste jí neustřihli zbytečně moc.
 • Nevdechujte výpary z laku nebo odlakovače.
 • Udržujte lak na nehty a odlakovač mimo teplo nebo oheň (včetně doutnajících cigaret), protože oba jsou velice hořlavé.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Starý papír (na ochranu okolí)
 • Odlakovač na nehty
 • Vatové kuličky
 • Nůžtičky na nehty
 • Pilníček na nehty
 • Leštěnka na nehty
 • Pudr na leštění nehtů, pokud leštěnka používá samostatný prášek
 • Misku nebo zátku do dřezu
 • Teplou vodu
 • Mýdlo
 • Štětec na nehty
 • Ručník
 • Krém na kůžičku
 • Dřívko na kůžičku („pomerančové dřívko“) nebo malou kancelářskou sponku
 • Krém na ruce, mléko nebo jiný zvlhčovač kůže
 • Levné bavlněné rukavice (na noční zábaly)
 • Podkladový lak
 • Lak na nehty
 • Krycí lak
 • Větrák (pro urychlení schnutí)
 • Párátka (nejlépe plochá)
 • Vatové tyčinky
 • Korektor laku na nehty
 • Nalepovací proužky na francouzskou manikúru

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 87 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 211 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 6 211 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama