Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud nechcete utrácet peníze za kadeřnici, můžete si melír udělat sami doma. Kupte si vše potřebné v obchodě pro kadeřnice, kde vám prodavači jistě poradí. V tomto článku se dozvíte, jak si připravit vlasy na melír a jak to provést, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Příprava na melír

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte, co vše si musíte koupit. Ve většině drogeriích seženete melírovací sady, ale doporučujeme zajít raději do obchodu pro kadeřnice, kde seženete kvalitnější produkty. Pokud nevíte, jakou sadu byste si měli koupit, zamyslete se nad následujícími faktory:
  • Délka vašich vlasů. Pokud máte krátké nebo středně dlouhé vlasy, měli byste si koupit sadu, která obsahuje čepici, háček a štětku. Pokud máte delší vlasy, budete potřebovat sadu, která obsahuje aplikátory, které vám pomohou nanést melír rovnoměrně po celé délce vlasů.
  • Typ melíru, jaký chcete. Pokud chcete jen o něco světlejší pramínky, kupte si sadu, která obsahuje gumový aplikátor, pomocí kterého můžete zesvětlovač nanést pouze na místa, na kterých ho chcete mít. Pokud chcete dosáhnout dramatičtějšího výsledku, kupte si sadu se štětkou nebo aplikátory na dlouhé vlasy.
  • Barva, které chcete dosáhnout. Pokud chcete, aby váš melír vypadal přirozeně, vyberte si blond melír, který je jen o několik odstínů světlejší, než vaše vlasy. Pokud máte tmavě hnědé, nebo černé vlasy, můžete zvolit také rezavý melír.
 2. 2
  Připravte si vlasy na odbarvování. Melír na vlasy dávejte několik dní po tom, co jste si je naposledy umývali. Když ho budete nanášet na suché vlasy, mohli byste si je zničit, protože přirozená mastnota vlasů je chrání před vysušením. Před nanášením melíru byste měli mít vlasy suché.
 3. 3
  Připravte si vše, co budete potřebovat. Na stůl v koupelně si rozložte vše, co budete potřebovat. Vezměte si na sebe staré tričko a připravte si staré ručníky pro případ, že by se vám roztok dostal na pokožku.
  • Můžete si vzít gumové rukavice, aby se vám roztok nedostal na ruce. V některých sadách rukavice najdete.
  • Odstraňte z koupelny vše, co by se mohlo při melírování poškodit – roztok peroxidu odbarví vše, co mu přijde do cesty.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Melírování

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si, kam chcete melír umístit. V sadě na melírování najdete čepici, která má dírky, ze kterých budete vytahovat pramínky, které budete chtít zesvětlit. Tato čepice vám umožní rozmístit pramínky rovnoměrně po celé hlavě. Pokud ale máte příliš dlouhé vlasy, nebo chcete pramínky vybírat přesněji, nemusíte čepici používat.
  • Pokud používáte čepici, nasaďte si ji a podívejte se, kde budete mít melír. Pomocí háčku, který byl součástí sady, vytáhněte malé pramínky z dírek v čepici. Nemusíte vytahovat pramínky ze všech děr – vyberte si pouze místa, která chcete vytáhnout.
  • Pokud máte dlouhé vlasy, podívejte se do zrcadla a vyberte si pramínky, které budete chtít zesvětlit. Použijte malé sponky nebo pinetky a oddělte si tyto prameny od ostatních vlasů.
 2. 2
  Naneste si na pramínky vlasů zesvětlovač. Postupujte podle pokynů uvedených u sady na melír. Smíchejte si prášek s krémovým oxidačním činidlem a vytvořte melírovací roztok. Nanášejte roztok na pramínky rovnoměrně, aby byly všechny stejně pokryté. Postupujte zepředu dozadu.
  • Pokud máte krátké nebo středně dlouhé vlasy, naneste roztok na pramínky vytažené z čepice.
  • Pokud máte dlouhé vlasy, použijte proužky alobalu, abyste melírované prameny oddělili od zbytku vlasů. Vložte si pod pramen vlasů kus alobalu, naneste na vlasy zesvětlovač a potom pramen vlasů zabalte do alobalu, aby se nedotýkal ostatních vlasů.
 3. 3
  Přikryjte si vlasy průhlednou čepicí. V balení byste měli najít také čepici, která se podobá koupací čepici. Dejte si ji na hlavu a nechejte melír působit asi 20 minut, nebo tak dlouho, jak je uvedeno v návodu.
  • Čím déle necháte melír působit, tím světlejší vlasy budete mít.
  • Nenechávejte roztok na vlasech příliš dlouho. Obsahuje silné chemikálie, které vám mohou zničit vlasy.
 4. 4
  Důkladně si vlasy opláchněte. Sundejte si čepici a vypláchněte si melír z vlasů pomocí šamponu, který najdete v sadě. Potom si sundejte čepici s dírami a umyjte si vlasy šamponem a kondicionérem na barvené vlasy.
  • Než si sundáte čepici s dírami, důkladně vymyjte melír z pramínků vlasů přiloženým šamponem. Pokud jste použili proužky alobalu, vymyjte si každý pramen zvlášť a nakonec si umyjte celou hlavu.
  • Používejte šampony a kondicionéry na barvené vlasy, které je ochrání před vysoušením.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Dobarvování odrostů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Kupte si sadu na dobarvování odrostlých vlasů. Až vám melír začne odrůstat, budete si ho muset dobarvit. V sadě na dobarvování najdete jemný aplikátor, pomocí kterého zesvětlovač snadno nanesete pouze na kořínky. Řiďte se pokyny uvedenými na obalu a nenechávejte roztok působit příliš dlouho.
 2. 2
  Použijte přírodní metodu zesvětlování. Pokud si nechcete kupovat chemickou barvu, můžete zkusit některou z přírodních metod. Připravte si jednu z následujících věcí a naneste si ji na vlasy:
  • Citronová šťáva. Pokud máte světlejší pramínky, které chcete zvýraznit, smíchejte šťávu z poloviny citronu s vodou a naneste si ji na kořínky vlasů. Potom jděte na chvíli ven na slunce a cca po půl hodině si vlasy umyjte.
  • Heřmánek. Pokud máte světlé pramínky a chcete je ještě trochu zesvětlit, připravte si heřmánkový čaj a malým štětcem si ho naneste na kořínky vlasů. Nechejte ho působit asi 30 minut, potom si vlasy umyjte a upravte tak, jak jste zvyklí.
  • Skořice vám pomůže zvýraznit rezavé pramínky. Udělejte si pastu ze skořice a vody a naneste si ji na kořínky vlasů. Nechejte ji působit asi 30 minut a potom si vlasy umyjte.
  Reklama

Tipy

 • Pokud si nejste jistí tím, zda jste si koupili vhodnou barvu, udělejte si nejprve test na jednom pramínku.
 • Kupte si správnou sadu na melír, vezměte si na sebe staré oblečení a dejte si pozor, abyste nic neušpinili. Pokud s melírováním nemáte zkušenosti, raději někoho požádejte, aby vám pomohl.
Reklama

Varování

 • Nemelírujte si vlasy častěji, než jednou za 6 týdnů, jinak byste si je mohli poškodit.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 30 134 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 30 134 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama