Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už potřebujete zjemnit své ztvrdlé nohy, nebo se chcete jen rozmazlovat, pedikúra je ideální řešení. Jen s trochou času a snahy budete mít za chvíli dokonale jemné a krásné nohy, které vám budou všichni závidět.

Postup

 1. 1
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Pro správnou pedikúru budete potřebovat několik věcí. Připravte si lavor s vodou, kleštičky na nehty, pilník, dřívko na kůžičku, pufr na nehty, pemzu nebo škrabku na nohy, průhledný lak a základní lak a lak na nehty v barvě dle svého výběru. Můžete si také koupit sůl na nohy, nůžtičky na kůžičku, olej a tělové mléko nebo krém na nohy. [1]
 2. 2
  Zbavte se laku na nehty. Je to jistě zřejmé, ale že všeho nejdříve se musíte zbavit laku na nehty. Kdybyste se snažili ho překrýt jinou barvou, nevypadalo by to dobře. Použijte odlakovač a důkladně si odlakujte starý lak. Nezapomeňte ani na kůžičku.
 3. 3
  Namočte si nohy. Naplňte si lavor horkou vodou a přijdete trochu oleje nebo soli na nohy. Nyní si sedněte a odpočívejte. Namáčejte si nohy alespoň deset minut, aby se kůže zjemnila a uvolnila se veškerá špína. Také tím zjemníte nehty a kůžičku, což se vám bude při lakování hodit.
 4. 4
  Zastřihněte si nehty. Začněte tím, že si všechny nehty na nohou zarovnáte kleštičkami, aby byly krátké. Tvar nehtu by měl být do rovna a měl by kopírovat přirozené zakončení prstů. Pilníkem si zarovnejte všechny nehty tak, aby byly jemné a rovné.
  • Nestříhejte si nehty do kulata, protože by vám mohly zarůstat.
  • Pokud je to možné, snažte se stříhat si všechny nehty ve stejném směru a dejte pozor, abyste si je nepoškodili.
 5. 5
  Připravte si kůžičku. Tento krok je sice volitelný, ale může vám značně pomoci při přípravě nehtů na stříhání. Použijte dřívko na kůžičky a jemně je zatlačte k okraji nehtu. Potom na ně naneste trochu oleje na kůžičky, abyste je neměli vysušené.
 6. 6
  Vyhlaďte si nehty. Použijte pilník na povrch nehtů a upravte si je tak, abyste je měli hezky hladké. Zarovnejte hlavně okraje, které jste právě ostříhali, protože v těchto částech nehtů je potřeba vytvořit rovný povrch. Důkladně vyhlaďte celé nehty.
 7. 7
  Vyčistěte si kůži na nohou a obruste ji. Nyní je čas přesunout se k samotným chodidlům. Vezměte si pemzu nebo škrabku a důkladně si obruste chodidla a paty. Můžete klidně tlačit, protože na těchto místech kůže často rohovatí a většinou to vůbec nebolí. Až se zbavíte ztvrdlé kůže z celých nohou, vezměte si kartáč a důkladně si chodidla vyčistěte. Nezapomeňte ani na nárty a prostory mezi prsty. Pokud máte nohy stále trochu špinavé, umyjte si je mýdlem.
  • Po obroušení si nohy důkladně umyjte vodou a osušte.
  • Nepoužívejte příliš hrubé škrabky na nohy, protože byste si s nimi mohli kůži poškodit a způsobit si plísňovou infekci.
 8. 8
  Připravte si lak na nehty. Vyndejte si nohy z lavoru a vylejte vodu. Osušte si nohy a pokud chcete, natřete si je krémem. Pokud budete chtít použít krém, očistěte si potom nehty trochou odlakovače, aby vám na nich lak dobře držel. [2]
 9. 9
  Natřete nehty podkladovým lakem. Použijte bezbarvý lak jako ochrannou vrstvu na všechny nehty. Vyhnete se tím tomu, že vám nehty budou vlivem laku žloutnout a také se vám barva na bezbarvý lak dobře chytne.
 10. 10
  Použijte lak v požadované barvě. Vyberte si lak na nehty a nalakujte si všechny nehty. Začněte u středu nehtu přímo u kůžičky a pokračujte dlouhými tahy až ke konci nehtu. Nalakujte takto všechny nehty a pokud uděláte někde chybu, otřete lak dřívkem na kůžičku nebo vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači. Je možné, že budete muset nalakovat nehty dvěma vrstvami laku.
 11. 11
  Počkejte si několik minut, než začne lak usychat a potom ho přetřete ještě poslední vrstvou. Díky tomu vám lak bude déle držet a nebude se odlupovat. Potom si nohy na 10-15 minut nechejte zvednuté a nic s nimi nedělejte, aby lak mohl uschnout. Jemně se ho dotkněte prsty a přesvědčte se, že je suchý. Pokud bude suchý a nebude se rozmazávat, máte hotovo. Můžete se jít pochlubit svýma krásnýma nohama![3]
  Reklama

Tipy

 • Všechny použité nástroje po dokončení pedikúry vyčistěte dezinfekcí. Když to neuděláte, budou se na nich množit bakterie a příště byste mohli dostat infekci.

Reklama

Varování

 • Při stříhání kůžičky dejte pozor, protože i tím byste si mohli přivodit infekci. Také si nehty vždy stříhejte do rovna, abyste předešli jejich zarůstání.
 • Než dáte nohy do vody, zkontrolujte si její teplotu, abyste se neopařili.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 165 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 3 165 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama