Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Piercing jazyku je snadný – stačí mít vše potřebné a vydržet několik minut bolesti. Je ovšem nutné dodržovat zásady hygieny, koupit si profesionální vybavení, nespěchat s propichováním a pečovat o piercing. Je samozřejmě lepší nechat si jazyk propíchnout v salonu, ale pokud to chcete zkusit sami, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Příprava

 1. 1
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Na internetu seženete balíčky, které obsahují vše, co potřebujete, abyste si mohli propíchnout jazyk. Měli byste si koupit piercing s kuličkou velikosti 14. Budete potřebovat:
  • sterilní jehlu nebo kanylu velikosti 14
  • sterilní piercing s kuličkou velikosti 14
  • chirurgické kleště
  • sterilní gumové rukavice
  • Nepokoušejte se propíchnout si jazyk čímkoli jiným, než sterilní jehlou nebo kanylou a nedávejte si do jazyku nic jiného, než nový sterilní piercing.[1]
  • Kvalitní vybavení je často levnější, než nechat si jazyk propíchnout v salonu, ale nemusí tomu tak být vždy. Většinou je lepší zajít k profesionálovi. Pokud najdete salon s dobrou pověstí, můžete mít jazyk propíchnutý za méně než 20 minut.
 2. 2
  Sterilizujte vybavení lihem. Než se pustíte do propichování, musíte vše sterilizovat. Důkladně umyjte a vysterilizujte jehlu, piercing, i kleště.
  • Nikdy nepoužívejte jehly víckrát a nepoužívejte jehly, které nejsou určeny na propichování jazyka.
 3. 3
  Vyčistěte si zuby a umyjte si ústa. Před propichováním si musíte důkladně vyčistit zuby a vypláchnout si ústa antibakteriální ústní vodou.
 4. 4
  Umyjte si ruce mýdlem a vodou, sterilizujte si je desinfekcí a vezměte si čisté gumové rukavice.
 5. 5
  Připravte se na bolest. Někteří lidé tvrdí, že propíchnutí jazyku moc nebolí, ale přesto se raději připravte na to, že to nebude procházka růžovým sadem. Očekávejte, že vás to bude hodně bolet, abyste to v polovině nevzdali.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Propichování

 1. 1
  Najděte si na spodní straně jazyku velké žíly. Spodní stranou jazyku prochází dvě velké žíly, které nesmíte propíchnout, jinak byste začali krvácet a museli byste jet do nemocnice na šití. Dávejte si velký pozor – když píchnete do špatného místa, může vás to ohrozit na životě.
  • Prohlédněte si spodní stranu jazyka a označte si malým fixem bezpečné místo vpichu (mezi těmito žílami). [2]
 2. 2
  Vezměte si kleště a chytněte si do nich jazyk na místě, které chcete propíchnout. V ideálním případě byste měli jazyk propichovat dost daleko na to, abyste se vyhnuli žilám a chuťovým pohárkům.
  • Je důležité si znovu zkontrolovat, zda jste vybrali správné místo, jinak riskujete poškození cév a silné krvácení. Pokud po propíchnutí jazyku stále krvácíte, okamžitě jeďte do nemocnice.
 3. 3
  Vezměte si jehlu a propíchněte jazyk. Protlačte jehlu silně skrz celý jazyk. Nevytahujte ji dříve, než do dírky vložíte piercing.
  • Pokud máte plnou jehlu, měli byste jazyk propichovat shora směrem dolů.
  • Pokud máte kanylu, propichujte jazyk odspodu nahoru.
 4. 4
  Vložte do dírky piercing. Než vytáhněte jehlu ven, jemně ji posuňte na stranu a vložte do dírky piercing. Držte ho na místě a opatrně vytáhněte jehlu.
 5. 5
  Přišroubujte k tyčince kuličky. Našroubujte na piercing z obou stran kuličky a ujistěte se, že drží pevně.
 6. 6
  Vyčistěte si ústa. Otřete krev z jazyku a vypláchněte si ústa ústní vodou. Bude to štípat, takže si vyberte jemnou ústní vodu bez obsahu alkoholu. Ve většině obchodů s piercingem seženete speciální ústní vodu pro péči o piercing jazyku.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak o piercing pečovat

 1. 1
  Vezměte si ibuprofen a přikládejte si na ústa ledové obklady. Po propíchnutí vám jazyk pravděpodobně oteče. U některých lidí to téměř není vidět, u jiných je to ale problém. Pokud vám jazyk bolestivě oteče, používejte ledové obklady a berte léky proti bolesti, například ibuprofen.
  • Lidé s piercingem jazyku tvrdí, že je dobré po propíchnutí cucat kostku ledu. Pomůže vám to předejít otoku a zbavit se bolesti.
 2. 2
  Nechejte piercing v jazyku. Není nutné ho vytahovat a čistit. Nejlépe se zahojí, když s ním nebudete nic dělat. Čistěte si zuby a používejte ústní vodu, ale s piercingem nic nedělejte. Jednoduše počkejte, až se vám ústa sama zahojí.
 3. 3
  Dvakrát denně používejte ústní vodu a dvakrát denně si ústa vyplachujte solným roztokem. Vypláchněte si ústa vždy ústní vodou a potom solným roztokem, abyste předešli infekci.
  • Sliny jsou silně antibakteriální, ale přesto se vám do úst může dostat infekce. Starejte se o piercing a neriskujte.
 4. 4
  24-48 hodin nejezte žádnou pevnou stravu. Když budete pouze pít šťávy a jíst polévky, vyhnete se zbytečné bolesti a piercing se vám rychleji zahojí. Naslouchejte svému tělu, ale nejezte nic, co byste museli žvýkat.
 5. 5
  Minimálně dva týdny se vyhýbejte alkoholu a kouření. Nekuřte a nepijte alkohol, abyste si ránu nepodráždili.
 6. 6
  Naučte se mluvit s piercingem. Lidé často zapomínají na to, že se budou muset naučit mluvit s piercingem jazyka. Budete mít stále pocit, že máte na jazyku bonbon.
  • Nejlepší je zapomenout na to, že nějaký piercing máte. „Nedržte“ si kuličku piercingu na jazyku a snažte se mluvit úplně normálně. Ze začátku se budete instinktivně snažit piercing udržet v ústech, ale brzy uvidíte, že to není potřeba.
 7. 7
  Až se piercing zahojí, budete ho moci vyměnit za menší. Jazyk by se měl zahojit asi za měsíc. Až vám piercing nebude vůbec nepříjemný, budete moci přejít na menší. Po dvou týdnech od splasknutí otoku si piercing vyměňte.
  Reklama

Tipy

 • Jezte nanuky, abyste se zbavili otoku.
Reklama

Varování

 • Vždy je lepší nechat si jazyk propíchnout profesionálně. Když se o to budete pokoušet doma, mohli byste si propíchnout žílu a způsobit silné krvácení.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jehla
 • Velký piercing do jazyku
 • Kleště
 • Gumové rukavice
 • Desinfekce
 • Papírové ubrousky

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 054 krát
Stránka byla zobrazena 7 054 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama