Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Instagram se stal velmi rychle nejlepším místem, kde je možné prohlížet fotografie lidí a míst z celého světa. Prohlížení fotek ve feedu je super, ale uložit si nějakou fotku, abyste se na ni mohli podívat i později, je trochu složitější. Uložit si fotku přímo v aplikaci Instagram není možné. Existuje ale několik řešení, díky kterým je možné dostat fotky z Instagramu a uložit si je do telefonu nebo počítače.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Ukládání fotek skrze aplikace třetích stran

 1. 1
  Je to skutečně tak. Přímo z Instagramu si prostě fotku neuložíte. Z důvodu ochrany autorských práv Instagram zakázal ukládat fotky někoho jiného přímo ze samotné aplikace. Je to sice nepříjemné, ale uvědomte si, že to je i kvůli vaší ochraně. Nechcete přece, aby cizí lidé kradli vaše fotky, tedy vaši práci.
  • Nikdy si neukládejte ani nezneužívejte práci jiných lidí pro vlastní prospěch.
  • Pokud něčí fotku sdílíte, vždy uvádějte původního fotografa.
  • Ukládat fotky z aplikace a prodávat je reklamním agenturám může legálně pouze Instagram.
 2. 2
  Používejte externí webové stránky, které umí získat fotky jakéhokoliv uživatele Instagramu. Zadejte do vyhledávače například výraz "download user instagram photos (stahovat fotky uživatelů instagramu)". Uvidíte, že najdete nějakou stránku, která vám bude vyhovovat. Tyto weby umožňují vyhledat jakékoliv uživatelské jméno a uložit si fotografie z jeho profilu bez jakýchkoliv potíží. Vyhledejte si příslušného uživatele a klikněte na obrázek. V dolní části stránky bude tlačítko "Uložit obrázek".[1]
  • Tyto stránky fungují i v mobilních prohlížečích. Stránka Instagrabbr.com navíc vyvíjí vlastní aplikaci.[2]
  • Vyzkoušejte například stránku instagrabbr.com nebo Free Instagram Downloader, které jsou velmi doporučovány na stránkách cnet.com, věnujícím se moderním technologiím.
 3. 3
  Stáhněte si aplikaci určenou k ukládání fotek. Pro vyhledání vhodné aplikace zadejte do vyhledávače například výraz "Save Instagram". Tyto aplikace, které fungují na Androidu i na iOS, vás vyzvou k přihlášení do Instagram účtu a požádají vás o povolení přístupu. Jakmile jim přístup povolíte, můžete stahovat jakoukoliv vaši fotku i fotky vašich přátel na Instagramu. Většina těchto aplikací je zdarma.
  • Povolení přístupu znamená, že Instagram má právo pracovat s informacemi z vašeho Instagram účtu.
  • Některé aplikace po aktualizaci telefonu přestanou fungovat. Proto pokud máte jakékoliv technické potíže, vyzkoušejte jinou aplikaci.[3]
  • Dobré aplikace na vyzkoušení jsou třeba InstaSave, SaveGram, Instagrab, GramDrive Downloader, My InstaAlbum a další.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Ukládání fotek pomocí Instagram.com

 1. 1
  Přihlašte se do Instagram.com. Zatímco většina uživatelů si fotky na Instagramu prohlíží na svém telefonu, instagram.com umožňuje prohlížet si fotky z vašeho feedu na jakémkoliv počítači, kde je ukládání fotek snadnější.
  • Ještě předtím, než se do aplikace Instagram přihlásíte, je samozřejmě nutné si vytvořit účet.
 2. 2
  Najděte fotku, kterou si chcete uložit. Instagram.com zobrazuje pouze fotky vašich přátel. Hledání jiných fotek neumožňuje. Jen připomínáme, že to je z důvodu ochrany autorských práv fotografů.
  • Vy si ale na webu Instagramu můžete prohlížet fotky jakéhokoliv uživatele, dokonce i když nejste přátelé, a to tak, že na konec URL přidáte jeho uživatelské jméno: http://instagram.com/___________, kde místo podtržítek napíšete uživatelské jméno.
 3. 3
  Vyhledejte příslušnou fotku, kterou si chcete stáhnout. U fotky, kterou si chcete uložit, klikněte na tři šedá kolečka (...). Obvykle je najdete v pravém dolním rohu obrázku nebo napravo od komentářů. Objeví se možnosti "Nahlásit nevhodný obsah" a "Zobrazit stránku s fotkou". Klikněte na "Zobrazit stránku s fotkou".
 4. 4
  Ve Firefoxu se k fotce dostanete přes volbu "Zobrazit obrázek na pozadí". Klikněte na fotku pravým myšítkem a vyberte možnost "Zobrazit obrázek na pozadí". Otevře se nová stránka, na které bude pouze požadovaná fotka.
 5. 5
  V Chrome fotku získáte pomocí volby "Prozkoumat". Možná se vám to bude zdát komplikované, ale vězte, že to je úplně jednoduché. Po kliknutí pravým tlačítkem na fotku vyberete možnost "Prozkoumat". Objeví se postranní lišta s HTML kódem, přičemž malá část tohoto kódu bude modře zvýrazněna. Kód obrázku je ten dlouhý řetězec znaků začínající "https://" a končící".jpg".
  • Klikněte na zvýrazněný kód pravým tlačítkem a zkopírujte si ho. Poté ho vložte do webového prohlížeče.
  • Smažte všechno kromě kódu obrázku. Konečný kód tedy bude začínat "https://" a končit ".jpg".
  • Zmáčkněte Enter. Zobrazí se samotná fotka, připravena k uložení.
 6. 6
  Uložte fotku do počítače. Pravý klik na fotku a z nabídky vyberte "Uložit obrázek jako". Budete vyzváni k pojmenování fotky a zadání složky, kam ji chcete uložit.
  • Primárně se fotka uloží do složky Obrázky, nebo Moje fotky a její název bude náhodně vygenerovaný řetězec číslic a písmen.
 7. 7
  Pokud vám fotky nejdou stáhnout pomocí externích aplikací ani přes webové stránky, použijte screenshot. Tato metoda sice zabere trochu více času, ale funguje úplně stejně. V prostředí Windows/Linux stačí zmáčknout klávesu "PrtSc" (na Macu "Command" + "Shift" + "3" zároveň). Tímto krokem zkopírujete do schránky obsah celé obrazovky. Tento zkopírovaný obsah vložíte pomocí Ctrl+V (Command+V v případě Macu) do nějakého grafického editoru, například Photoshopu, Malování nebo Lightroomu. Nyní můžete fotku uložit.
  • Možná bude potřeba oříznout zbytek obsahu obrazovky, který je vidět kolem fotky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zálohování fotek na Instagramu

 1. 1
  Další možností jak uložit všechny fotky z Instagramu najednou jsou webové stránky určené k zálohování fotek z Instagramu. Existuje celá řada webů, které dokážou uložit všechny vaše fotky, čímž vlastně vytvářejí bezpečnou zálohu vašeho účtu. Díky tomu máte vlastně náhradní kopii všech fotek pro případ, že byste svůj Instagram účet smazali. Pro nalezení takové služby, která vám bude vyhovovat, stačí do vyhledávače zadat "Instagram Backup" .
  • Nejpoužívanější weby tohoto druhu jsou například Instaport a FrostBox.[4]
  • Zatímco názvosloví nebo funkce mohou být u různých služeb odlišné, následující obecné pokyny jsou ve většině případech stejné a budou fungovat všude.
 2. 2
  Poskytněte webové stránce uživatelské jméno a heslo k vašemu Instagramu účtu. Tím umožníte webu přístup ke všem vašim fotkám a také tímto krokem zabráníte ostatním lidem, aby z tohoto webu stahovali vaše fotky bez povolení.
  • Pozor si dávejte na weby, které požadují i povolení možnosti "Zveřejňovat příspěvky" na vašem Instagram účtu nebo od vás chtějí víc osobních údajů.
 3. 3
  Zvolte si metodu exportu. Fotky můžete uložit jako ZIP archív nebo si je poslat na Facebook či Flickr. Pokud kliknete na tlačítko "Advanced Options (Rozšířené možnosti)", lze omezit stahování podle data, počtu nebo podle fotek, které se vám líbí.
  • Pokud se rozhodnete pro možnost stahování fotek, které se vám líbí, budou zmenšeny na maximální rozlišení 612 x 612 pixelů.
 4. 4
  Klikněte na "Start Export." Export bude několik minut trvat. Záleží na tom, kolik fotek potřebujete stáhnout. Po dokončení se vytvoří složka se všemi fotkami z vašeho Instagramu.
  • Pokud fotky nemůžete najít, zkontrolujte složku "Stažené soubory".[5]
 5. 5
  Instagram ukládá kopii každé fotky, kterou pořídíte. Pokud pořídíte nějakou fotku pomocí aplikace Instagram, uloží se (pro budoucí využití) zároveň i do interní Galerie do složky Instagram. To znamená, že kopii fotek budete mít vždy k dispozici v telefonu. Instagramu můžete také přikázat, aby ukládal původní fotku ještě před tím, než na ní použijete nějaký filtr:
  • Kliknutím na ikonku siluety v pravém dolním rohu aplikace otevřete profilovou stránku.
  • Klepnutím na ikonku ozubeného kola otevřete stránku s nastavením. Najdete ji v pravém horním rohu.
  • Možnost "Uložit původní fotky" zapněte do polohy "On." Najdete ji v dolní části nastavení.[6]
  Reklama

Tipy

 • Existuje celá řada bezplatných i placených aplikací, které umožňují prohlížet fotky z Instagramu jinde než na telefonu.[7]
Reklama

Varování

 • Použitím fotografií jiných lidí porušujete jejich autorská práva.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 28 778 krát
Kategorie: Instagram
Stránka byla zobrazena 28 778 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama