Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho žen a dívek je paranoidních, protože mají pocit, že jejich vagína nevoní. Pokud máte stejný problém, nejste v tom sama. Pravdou je, že každá žena voní jinak a pokud máte sexuálního partnera, pravděpodobně mu to ani trochu nevadí. Zároveň ale není špatné dávat si pozor na hygienu a mít jistotu, že jste zdravá a čistá. Zasloužíte si cítit se sebevědomě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Denní mytí

 1. 1
  Vezměte si žínku namočenou do teplé vody a dejte si na ni gel pro intimní hygienu. Nepoužívejte parfemovaná mýdla, která dráždí pokožku v okolí vagíny.
 2. 2
  Vyčistěte si okolí klitorisu. Prstem si odtáhněte stydké pysky a umyjte si tuto oblast žínkou na obou stranách.
 3. 3
  Umyjte si poševní otvor a také oblast bikin mezi nohama.
 4. 4
  Umyjte si místo mezi vagínou a konečníkem. Tato oblast se nazývá perineum neboli hráz.
 5. 5
  Nakonec si umyjte anální oblast. Po mytí konečníku si nikdy žínku nedávejte zpět k vagíně. Mohli byste si tam zanést škodlivé bakterie, které způsobují infekce močových cest. [1]
 6. 6
  Myjte si vagínu alespoň jednou denně. Pokud budete mít pohlavní styk, umyjte se ještě potom. Nezapomeňte ale na to, že mytí po sexu není prevence těhotenství. [2]
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Jak zajistit, abyste příjemně voněla

 1. 1
  Stříhejte, holte nebo si vytrhávejte pubické ochlupení. Když budete mít hodně chloupků, bude se vám v nich usazovat pot a zápach bude mnohem horší.
 2. 2
  Během menstruace buďte v klidu. Často si měňte tampon nebo vložku a postupujte podle pokynů na obalu. Pokud se při menstruaci obáváte zápachu, můžete si vagínu mýt i 2x denně.
 3. 3
  Noste bavlněné prádlo, které dýchá. [3]
 4. 4
  Kupte si intimku pro více použití. [4] Přijde vám asi divné prát a znovu používat intimku, ale bavlna umožní vaší vagíně dýchat a zároveň absorbuje výtok. Pokud vám intimky nevadí, můžete je začít nosit každý den.
 5. 5
  Jako součást předehry si s partnerem dejte sprchu. Pokud máte strach, že se partnerovi vaše vůně nebude líbit, dejte si sprchu nebo koupel těsně před milováním. Nechejte partnera, aby vám umyl vagínu, možná se u toho skvěle pobavíte.

Tipy

 • Vždy se vytírejte zepředu dozadu, aby se vám do vagíny nedostaly bakterie.
 • Buďte opatrná! Tato oblast je velmi jemná a každý úraz bude bolet.
 • Při mytí vagíny buďte opatrná a nespěchejte. Dejte pozor, abyste si nepodráždila pokožku.
 • Pokud trpíte velmi silným zápachem z pochvy, zajděte si ke gynekologovi. Lékař zjistí, zda nemáte infekci a předepíše vám léky nebo masti. Můžete se ho také zeptat na správnou vaginální hygienu.
 • Vagína nemá vonět po fialkách. Pokud se vám nelíbí váš zápach, promluvte si o tom se svým partnerem. Jistě vám řekne, že je vše naprosto v pořádku. Pokud ho vaše vůně odpuzuje, raději si najděte nového partnera.
 • Dobře si utírejte toaletním papírem oblast okolo klitorisu a to po každém močení. Výtoky z močové trubice a vagíny mohou způsobit nepříjemný zápach.
 • Nepoužívejte silné parfémy!

Varování

 • Nemyjte si nikdy vagínu zevnitř. Narušili byste si přirozené pH poševních stěn. Také byste si neměla moc vymývat přirozený výtok, protože se jím vagína přirozeně čistý.
 • Nepoužívejte výplachy ani intimní deodoranty. Mohou narušit bakteriální rovnováhu vagíny a podráždit citlivou pleť. [5]

Věci, které budete potřebovat

 • Žínka
 • Jemný gel pro intimní hygienu


O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 20 594 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 20 594 krát.

Pomohl vám tento článek?