Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nový domov je jako čisté plátno – můžete si ho upravit a vyzdobit přesně tak, jak sami chcete. Pokud vás již nebaví váš starý byt, nebo se stěhujete do nového, jistě si bydlení budete chtít vyzdobit, aby bylo útulné. Zkuste změnit některé aspekty svého domova a zaměřte se na detaily.

Metoda 1 ze 2:
Velké změny

 1. 1
  Vymalujte si. Pokud žijete v podnájmu, možná nebudete mít možnost vymalovat si zdi. Pokud ale můžete, vyberte si barvy, které se vám budou líbit a vymalujte si byt. Uvidíte, že se v něm budete cítit úplně jinak. Měli byste si vybrat barvy, které se hodí k vaší osobnosti a k vašemu bytu. Pokud jste zábavní a společenští, zkuste například žlutou nebo zelenou. Pokud jste spíše klidnější a uzavřenější, možná by se vám mohla líbit jemná šedá, nebo světle modrá. Barva na zdech nemusí být navždy, takže experimentujte a najděte barvu, ze které budete nadšení.
 2. 2
  Zkuste nový nábytek. Nábytek je většinou to nejdůležitější, co v bytě máte – pokud nemáte téměř žádný nábytek, nebo máte starý nábytek, pořiďte si nějaký nový. Vyberte si zajímavé a stylové kousky, které se k vám hodí. Nebojte se zkusit něco nového – nábytek, který bude odrážet vaši osobnost, se do vašeho bytu bude hodit mnohem více, než moderní nábytek, který jste si koupili jen proto, že byl ve slevě.
 3. 3
  Využijte dekorativní úložné prostory. Ať už jste organizovaní, nebo skladujete věci na hromadě, jistě potřebujete nějaký úložný prostor. Místo toho, abyste vše házeli pod postel, nebo do skříně, využijte dekorativní úložné prostory. Kupte si nějaký zajímavý otoman s úložným prostorem, policové díly se zajímavým designem atd. Když budete mít zajímavé úložné prostory, zabijete dvě mouchy jednou ranou.
 4. 4
  Upravujte starý nábytek a přidávejte akcenty. Pokud nemáte peníze na nový nábytek, zkuste upravit ten, který již máte. V kuchyni nebo v koupelně můžete namalovat skříňky, můžete si udělat nové čalounění starých křesel z levných látek, nebo můžete natřít podlahu. Dřevěné akcenty (kliky nábytku, okenní rámy, dveře atd.) můžete pomalovat nějakou zářivou barvou. Pokud nic takového dělat nechcete, zkuste nábytek alespoň přestavět jiným způsobem.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Dekorativní detaily

 1. 1
  Kupte si nějaké umění. Nic nevylepší prostor více, než plakáty, obrazy a grafiky. Vyberte si umění, které se vám líbí a které se k sobě hodí, například fotografie přírody, malby, plakáty z koncertů, oblíbené citáty atd. Zajděte do bazaru a kupte si obrazové rámy, které se vám budou hodit. Potom si obrazy pověste do bytu. Holá zeď je nudná, takže byste si měli pořídit alespoň několik obrazů nebo plakátů.
 2. 2
  Vyvěste si domů vzpomínky. Pokud chcete mít domov skutečně útulný a příjemný, zarámujte si fotky z dovolených, z oslav a z výletů. Můžete si nechat vytisknout i velkoplošné fotografie, které na zdi vyniknou. Vašim přátelům se jistě bude líbit, že máte domov vyzdobený osobními fotografiemi a vzpomínkami.
 3. 3
 4. 4
  Kupte si kreativní osvětlení. Pravděpodobně máte doma tradiční lampy a lustry, které postrádají nápaditost. Kupte si nějakou zajímavou lampu nebo lustr, který bude vyjadřovat vaši osobnost. Hledejte si primární světelné zdroje, které se budou hodit k vašemu bytu, ale nebudou příliš výrazné. Menší lampy můžete rozmístit po celém bytě. Pokud si rádi vyrábíte dekorace sami, kupte si lampy a stínidla v bazaru a natřete je barvou, nebo je potáhněte látkou.
 5. 5
  Pověste si nové závěsy. Závěsy jsou velmi podceňované, ale s trochou snahy vašemu bytu mohou dodat úplně nový rozměr. Kupte si barevné závěsy, které váš pokoj rozzáří. Pokud chcete mít pokoj tmavý (například ložnici), můžete si koupit tmavé závěsy, které budou dobře blokovat světlo zvenčí. Pokud chcete pokoj opticky zvětšit, kupte si světlé texturované závěsy.
 6. 6
  Kupte si koberce, které k sobě ladí. Účelem koberečků je zamaskovat špinavou studenou podlahu a ozvláštnit interiér bytu. Kupte si koberečky, kterými vhodně vyplníte prázdná místa v domě a vyberte si vzory, které se hodí ke zbytku vašeho interiéru. Koberečky můžete dát do všech pokojů, i do kuchyně a do koupelny, takže se nebojte a kupte jich více. Můžete si koupit také odřezky koberců, které budete moci přizpůsobit velikosti vašeho bytu.
  • Dejte si domů zajímavé pokojové rostliny, kupte si designové kliky a zaměřte se na detaily.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 12 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 388 krát
Stránka byla zobrazena 4 388 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama