Jak si upravit ofinu

V tomto článku:Jak si upravit patkuJak si upravit rovnou ofinuReference

Ať už jste si poprvé nechala ostříhat ofinu, nebo už ji máte dlouho, můžete si vybrat z mnoha přitažlivých způsobů, jak si ji upravit. Zkuste následující metody pro patky i rovné ofiny a uvidíte, že vám vaše krásné vlasy budou všichni závidět.

1
Jak si upravit patku

 1. 1
  Vyfoukejte si vlasy. Nejklasičtějším způsobem, jak si můžete ofinu upravit, je nechat ji volně a zajistit, aby vypadala hezky. Po umytí vlasů si vezměte kulatý kartáč a fén a vyfoukejte si ofinu tak, aby vypadala skvěle. Vyčesávejte kartáčem vlasy od spodu a upravujte je na stranu, na kterou máte patku ustřiženou, aby vám uschla hezky a nekroutila se.
  • V případě potřeby můžete ofinu upravit i pomocí žehličky na vlasy.
 2. 2
  Připněte si ofinu nahoru. Pokud spěcháte a nemáte čas si ofinu umýt a vyfoukat, nejlepší je připnout si ji nahoru k vlasům. Vezměte si ofinu do jedné ruky a otočte ji směrem k temeni hlavy. Připněte ofinu k hlavě dvěma pinetkami. Použijte trochu laku na vlasy, aby vám okolo ofiny nepoletovaly žádné volné vlasy. Hotovo!
  • Můžete si zamotat a připnout i vlasy za ofinou, nebo si zbytek vlasů omotat gumičkou.
 3. 3
  Rovně připnutá ofina. Tento styl česání ofiny je pravděpodobně nejjednodušší. Upravte si vlasy jako obvykle a potom si ofinu vyčešte nahoru doprostřed hlavy. Dvěma pinetkami ji připevněte a volné konce zastrčte pod ostatní vlasy.
 4. 4
  Zkuste "pompadurku". Tento klasický účes ozvláštní váš vzhled. Docílíte ho tak, že si ofinu natupírujete a připnete dozadu. Oddělte si ofinu od ostatních vlasů a vyčešte si ji nahoru. Hřebenem si ji trochu natupírujte, aby získala objem. Otočte si ji a trochu zjemněte natupírované vlasy. Zatočte její konec a připněte ho dvěma pinetkami na temeni hlavy.
  • Tento účes si můžete učesat i trochu do strany, ale budete na to potřebovat delší ofinu.
  • Ostatní vlasy můžete nechat rozpuštěné, nebo si je upravit podle toho, na jakou příležitost se češete.
 5. 5
  Zapleťte si ofinu. Tento účes vyžaduje trochu více času, ale vypadá opravdu krásně. Oddělte si ofinu od zbytku vlasů a stáhněte si zbylé vlasy do gumičky. Začněte si plést francouzský cop od kořínků ofiny a přidávejte další a další pramínky, dokud vám vlasy nedojdou. Můžete cop upevnit malou gumičkou, nebo si můžete vlasy rozpustit a připnout k nim cop pinetkami. [1]
  • Můžete vyzkoušet různé typy copů a vytvořit si tak zajímavé účesy. Francouzské copy jsou nejjednodušší, ale můžete zkusit například i rybí cop.
 6. 6
  Vysoký účes. Pokud nemáte strach z výšek, předkloňte se a vyčešte si všechny vlasy (včetně ofiny) do vysokého culíku na temeni hlavy. Momentálně je v módě si z tohoto účesu udělat drdol, nebo ho trochu natupírovat, aby získal objem. Když si vyčešete culík dost vysoko, měla by se vám do něho bez problémů vlézt i ofina.
 7. 7
  Schovejte ofinu pod ostatní vlasy. Pokud už vás vaše patka nebaví a chcete si ji nechat dorůst, můžete ji snadno zamaskovat ostatními vlasy. Udělejte si pěšinku na jedné straně kousek nad uchem a vlasy si sčešte přes ofinu. Pokud vám ofina padá do obličeje, můžete ji připnout pinetkami, ale pro dosažení tohoto vzhledu bude stačit, když si přes ni učešete ostatní vlasy.
  • Tento účes bude nejlépe vypadat na velmi dlouhých vlasech, protože kratší vlasy nejsou dost těžké na to, aby dokázaly patku celou schovat.

2
Jak si upravit rovnou ofinu

 1. 1
  Hezky si ji vyfoukejte. Stejně jako u patky je nejjednodušší si vzít kartáč a fén a vyfoukat si ofinu tak, aby vypadala co nejlépe. Zakulacený kartáč a fén nastavený na nejnižší výkon vám umožní upravit ofinu tak, aby se vám nekroutila. Po vyfoukání ji velmi lehce postříkejte lakem na vlasy. [2]
 2. 2
  Zkuste zapletenou čelenku. Rovná ofina má tu výhodu, že se vám za ní vždy udělá hezká pěšinka, na kterou můžete umístit třeba čelenku. Oddělte si ofinu od zbytku vlasů a ostatní vlasy si stáhněte do gumičky. Zapleťte si francouzský cop z jedné strany na druhou a zakryjte s ním pěšinku za ofinou. Cop k hlavě připevněte pinetkami.
 3. 3
  Udělejte si malou pompadůrku na stranu. I když nemáte tak dlouhou ofinu, abyste si ji mohla natupírovat nahoru, můžete si ji jen trochu natupírovat a připnout si je na stranu. Použijte hustý hřebínek a vlasy si připněte na stranu dvěma pinetkami.
 4. 4
  Učešte si ofinu dozadu a schovejte ji pod čelenku. Tento účes nejlépe vypadá, když se vlasy vytáhnou nahoru, nebo když si připnete horní stranu vlasů dozadu. Kartáčem si natupírujte celou přední stranu vlasů včetně ofiny a okolních vlasů. Vyčešte si tyto vlasy dozadu a dejte si do vlasů čelenku, která ofinu hezky schová.
  • Lakem na vlasy si účes zafixujte, aby se ofina spojila s ostatními vlasy a netrčela vám z gumičky.
 5. 5
  Vezměte si čepici nebo klobouk. Rovná ofina je skvělým účesem pro nošení čepic a klobouků, protože s nimi budete mít část vlasů stále venku a zbytek hlavy budete mít hezky schovaný a chráněný před zimou. Upravte si ofinu tak, jak to běžně děláváte (nejlepší je vyfoukat si ji rovně) a potom si nasaďte čepici nebo klobouk. [3]
  • Pokud máte kluzké vlasy, připněte si je několika pinetkami.

Věci, které budete potřebovat

 • Hřeben
 • Kartáč
 • Pinetky
 • Gumičky na vlasy
 • Sponky
 • Vlasový gel, lak na vlasy a tužidlo

Tipy

 • Tyto účesy závisí hlavně na délce vaší ofiny. Pokud máte pocit, že ji máte moc krátkou, použijte více laku na vlasy nebo pinetek.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Nehty a vlasy

V jiných jazycích:

English: Style Bangs, Deutsch: Sich den Pony selber stylen, Italiano: Mettere in Piega la Frangetta, Español: estilizar tu flequillo, Nederlands: Je pony in model brengen, Русский: уложить челку, 中文: 设计刘海, Português: Arrumar a Franja, ไทย: จัดทรงผมหน้าม้า

Stránka byla zobrazena 6 682 krát.
Byl tento článek přesný?