Ať už jste si poprvé nechala ostříhat ofinu, nebo už ji máte dlouho, můžete si vybrat z mnoha přitažlivých způsobů, jak si ji upravit. Zkuste následující metody pro patky i rovné ofiny a uvidíte, že vám vaše krásné vlasy budou všichni závidět.

Metoda 1 ze 2:
Jak si upravit patku

 1. 1
  Vyfoukejte si vlasy. Nejklasičtějším způsobem, jak si můžete ofinu upravit, je nechat ji volně a zajistit, aby vypadala hezky. Po umytí vlasů si vezměte kulatý kartáč a fén a vyfoukejte si ofinu tak, aby vypadala skvěle. Vyčesávejte kartáčem vlasy od spodu a upravujte je na stranu, na kterou máte patku ustřiženou, aby vám uschla hezky a nekroutila se.
  • V případě potřeby můžete ofinu upravit i pomocí žehličky na vlasy.
 2. 2
  Připněte si ofinu nahoru. Pokud spěcháte a nemáte čas si ofinu umýt a vyfoukat, nejlepší je připnout si ji nahoru k vlasům. Vezměte si ofinu do jedné ruky a otočte ji směrem k temeni hlavy. Připněte ofinu k hlavě dvěma pinetkami. Použijte trochu laku na vlasy, aby vám okolo ofiny nepoletovaly žádné volné vlasy. Hotovo!
  • Můžete si zamotat a připnout i vlasy za ofinou, nebo si zbytek vlasů omotat gumičkou.
 3. 3
  Rovně připnutá ofina. Tento styl česání ofiny je pravděpodobně nejjednodušší. Upravte si vlasy jako obvykle a potom si ofinu vyčešte nahoru doprostřed hlavy. Dvěma pinetkami ji připevněte a volné konce zastrčte pod ostatní vlasy.
 4. 4
  Zkuste "pompadurku". Tento klasický účes ozvláštní váš vzhled. Docílíte ho tak, že si ofinu natupírujete a připnete dozadu. Oddělte si ofinu od ostatních vlasů a vyčešte si ji nahoru. Hřebenem si ji trochu natupírujte, aby získala objem. Otočte si ji a trochu zjemněte natupírované vlasy. Zatočte její konec a připněte ho dvěma pinetkami na temeni hlavy.
  • Tento účes si můžete učesat i trochu do strany, ale budete na to potřebovat delší ofinu.
  • Ostatní vlasy můžete nechat rozpuštěné, nebo si je upravit podle toho, na jakou příležitost se češete.
 5. 5
  Zapleťte si ofinu. Tento účes vyžaduje trochu více času, ale vypadá opravdu krásně. Oddělte si ofinu od zbytku vlasů a stáhněte si zbylé vlasy do gumičky. Začněte si plést francouzský cop od kořínků ofiny a přidávejte další a další pramínky, dokud vám vlasy nedojdou. Můžete cop upevnit malou gumičkou, nebo si můžete vlasy rozpustit a připnout k nim cop pinetkami. [1]
  • Můžete vyzkoušet různé typy copů a vytvořit si tak zajímavé účesy. Francouzské copy jsou nejjednodušší, ale můžete zkusit například i rybí cop.
 6. 6
  Vysoký účes. Pokud nemáte strach z výšek, předkloňte se a vyčešte si všechny vlasy (včetně ofiny) do vysokého culíku na temeni hlavy. Momentálně je v módě si z tohoto účesu udělat drdol, nebo ho trochu natupírovat, aby získal objem. Když si vyčešete culík dost vysoko, měla by se vám do něho bez problémů vlézt i ofina.
 7. 7
  Schovejte ofinu pod ostatní vlasy. Pokud už vás vaše patka nebaví a chcete si ji nechat dorůst, můžete ji snadno zamaskovat ostatními vlasy. Udělejte si pěšinku na jedné straně kousek nad uchem a vlasy si sčešte přes ofinu. Pokud vám ofina padá do obličeje, můžete ji připnout pinetkami, ale pro dosažení tohoto vzhledu bude stačit, když si přes ni učešete ostatní vlasy.
  • Tento účes bude nejlépe vypadat na velmi dlouhých vlasech, protože kratší vlasy nejsou dost těžké na to, aby dokázaly patku celou schovat.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Jak si upravit rovnou ofinu

 1. 1
  Hezky si ji vyfoukejte. Stejně jako u patky je nejjednodušší si vzít kartáč a fén a vyfoukat si ofinu tak, aby vypadala co nejlépe. Zakulacený kartáč a fén nastavený na nejnižší výkon vám umožní upravit ofinu tak, aby se vám nekroutila. Po vyfoukání ji velmi lehce postříkejte lakem na vlasy. [2]
 2. 2
  Zkuste zapletenou čelenku. Rovná ofina má tu výhodu, že se vám za ní vždy udělá hezká pěšinka, na kterou můžete umístit třeba čelenku. Oddělte si ofinu od zbytku vlasů a ostatní vlasy si stáhněte do gumičky. Zapleťte si francouzský cop z jedné strany na druhou a zakryjte s ním pěšinku za ofinou. Cop k hlavě připevněte pinetkami.
 3. 3
  Udělejte si malou pompadůrku na stranu. I když nemáte tak dlouhou ofinu, abyste si ji mohla natupírovat nahoru, můžete si ji jen trochu natupírovat a připnout si je na stranu. Použijte hustý hřebínek a vlasy si připněte na stranu dvěma pinetkami.
 4. 4
  Učešte si ofinu dozadu a schovejte ji pod čelenku. Tento účes nejlépe vypadá, když se vlasy vytáhnou nahoru, nebo když si připnete horní stranu vlasů dozadu. Kartáčem si natupírujte celou přední stranu vlasů včetně ofiny a okolních vlasů. Vyčešte si tyto vlasy dozadu a dejte si do vlasů čelenku, která ofinu hezky schová.
  • Lakem na vlasy si účes zafixujte, aby se ofina spojila s ostatními vlasy a netrčela vám z gumičky.
 5. 5
  Vezměte si čepici nebo klobouk. Rovná ofina je skvělým účesem pro nošení čepic a klobouků, protože s nimi budete mít část vlasů stále venku a zbytek hlavy budete mít hezky schovaný a chráněný před zimou. Upravte si ofinu tak, jak to běžně děláváte (nejlepší je vyfoukat si ji rovně) a potom si nasaďte čepici nebo klobouk. [3]
  • Pokud máte kluzké vlasy, připněte si je několika pinetkami.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hřeben
 • Kartáč
 • Pinetky
 • Gumičky na vlasy
 • Sponky
 • Vlasový gel, lak na vlasy a tužidlo

Tipy

 • Tyto účesy závisí hlavně na délce vaší ofiny. Pokud máte pocit, že ji máte moc krátkou, použijte více laku na vlasy nebo pinetek.

Reklama

Související články

Jak zrychlit růst nehtů
Jak si učesat nedbalý drdol
Jak si sestříhat vlasy
Jak používat ricinový olej na vlasy
Jak zesvětlit tmavé vlasy
Jak si odbarvit vlasy na bílo
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak si doma zesvětlit vlasy
Jak uplést francouzský cop
Jak si zesvětlit vlasy přírodními metodami
Jak odstranit gelové nehty
Jak mít hebké a lesklé vlasy díky octu
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 890 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 7 890 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama